CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Reply 239# syahoney

ofis akak boleh dikatakan dekat gak ngan hotel tu. Masa ofis buat seminar, ada partipants kami yg duk hotel ni. Ikut citer depa la kan, waktu malam ada org ketuk pintu 'jual ayam'.. Depa ni bukan orang KL, jadi bila dengar org kata 'jual ayam' dia ingatkan ayam2 style KFC ke apa ke yg hantar ke bilik...rupanya 'ayam' lain... . Tapi depa tak ambik la 'ayam' tu..cuma terkejut je dgn tawaran ayam. Salah sorang peserta ni dia jenis alim la jugak...malam tu dia tak leh tido katanya...jadi dah pukul berapa tah dia terlelap ala2 'sedar dan tidak'...tengah2 dlm keadaan mcm tu dia rasa katil dia bergegar. Dia ingat kawan dia duk kejut dia ke, gegar katil dia ke...tapi bila dia bukak mata, dia tengok kawan dia syok tido. Dia cuba nak lelap lagi...baru je nak lelap, katil dia kena gegar lagi...bangun lagi, takde apa2 pun dia nampak. Kali ketiga kena gegar, dia terus pindah ke katil kawan dia himpit kawan dia yg tengah syok tido mati...sebab gegaran kali ketiga lagi kuat dari sebelumnya...esoknya dia demam terkejut walopun tak nampak apa2...dia datang seminar siap muka pucat lesi...hari tu juga dia ajak kawan dia check out dan gi hotel lain...

Rate

1

tu pasal la.. next time kalo gi mana hotel utk menginap tak kira la umah tumpangan sekali pun.. time masuk jer bilik tu terus kasi salam..kintan Post at 24-10-2011 17:08

ustaz akak ada sebut benda yg sama...dia kata masuk rumah sendiri pun bagi salam berbunyi.."Assalamu'alaina wa'ala 'ibaadillahissolihiin.."..sebab maybe ada makhluk2 lain yg kita tak nampak ada dlm umah/hotel/asrama/lain2 yg kita nak masuk...

ingat lagi kejadian nih berlaku masa kat hotel di Phuket, Thailand..
kebetulan hotel yang kitaorg tinggal tuh dekat sgt dengan pantai Phatong yang teruk di landa tsunami tuh..malam tuh tengah tido syok2 kawn sebilik aku dengar ada orang dok tolak katil..bertukang tengah2 malam..aku pon denagr tapi nak sedapkan hati dia aku cakap tak dengar..mmg hotel tuh sgt suram kebetulan dapat bilik yang belakang..esoknya tanya tour guide dia cakap kawasan nih banyak org mati ms tsunami...

Reply 234# jejakajambu

haah dulu mmg spital bersalin - nama dia aku dah lupa dah.. ms dia spital bersalin pun dah dgr citer citer yg tak berapa best.. so tak mustahil lah kl "penghuni" tu still kat situ lagi...

Reply 137# bbalik

Salam,kt SR je tp tetb nmpk building ni..mmg sgt sesuatu..blk die ade cermin kat setiap dinding..ngeri

sy nak cerita pengalaman time kat sebuah chalet kat tasik kenyir. lupa nama.tp chalet yang kat tasik kenyir tu. menda ni jadi november tahun lepas. sy g cuti sorang-sorang kat sana. sy selalunya backpack sorang2. so, sy pegilah tasik kenyir. kena bagi bilik nun bawah sekali betul2 tepi tasik tu. masa datang tu, da petang da around 5pm rasanya. bila da sampai kat chalet tu, biasalah letak barang, buka suma tingkap and pintu and masak air ingat nak minum kopi. pastu lepak2 kat verandah depan sambil minum kopi dan hisap rokok.rasa tenang gila dan damai.haha. masa tu tak terpikir lagila ape2 hantu or watsoever.
Pastu bila time magrib tu, sy dok berdiri kat depan pintu tgk pokok2 depan tu. time tgh tgk pokok2 tu sy terpandang sumting kat atas sebatang pokok tu.pokok tu memang tinggi. ada binatang kat atas macam kucing kaler kuning. sy pun terckp la 'eh binatang apa tu?' even time tu sy sorang2 cuz pelik je tgk binatang tu. sy dok pandang binatang tu dia mcm dok bertenggek kat atas pokok tu. sy pelik mcmana dia boleh panjat pokok tu cuz pokok tu memang tinggi. sy pun asyik je tgk binatang tu. pastu sy masuk bila da azan magrib. bila da azan tu, sy pun nak solat magriblah kan. bila da malam tu, sy mula rasa pelik.pelik bukan apa.tp tempat tu rasa sejuk semacam padahal sy xbuka aircond pun. memg suhu bilik. xbuka ape2.tp rasa mcm sejuk semacam. mulanya sy fikir memang sejuk sbb tepi tasik. pastu sy solat. guess what?time sy tgh solat tu, sy boleh dengar dengan jelas ada org dok berjalan kat belakang.bunyi derap kaki.cuz lantai chalet tu kayu.so boleh dengar jelas. mulanya, sy buat xtau je.terus je solat. pastu, bila masuk rakaat kedua, bunyi tu ada lagi.kalini, bunyi org berlari. sy jadi xkhusyuk sbb otak sy mula melayang2 da fikir.bunyi ape tu. pastu time tu sy rasa memg sejuk gila kat tengkuk.rasa mcm sejuk yang susah nak bygkan sejuk dia mcmana. sy buat bodoh lagi. terus sampai rakaat last.

Pas semayang, saya lepak kat verandah minum kopi sambil hisap rokok. tepi chalet sy tu ada chalet g. time sy lepak tu, sy tgk chalet sebelah ada orang. popuan.dia pun time tu tgh kat verandah sorang2 berdiri menghadap tasik tu.sy jadi mcm wahhh...at least aku xsorang2 cuz time sy dtg tu memg chalet sekeliling kosong cuma sy time tu yg ada org. time sy kat verandah tu time tu hujan lebat siap ada guruh2 g. jadi bila tgk ada org sebelah rasa mcm tenang sikit cuz ada org. pastu minah tu pandang sy. dia senyum.sy pun senyum. lawa gak minah tu.memg lawa.putih mcm popuan cina. yg sy pelik, napa dia xpasang lampu.cuz can u all imagine, dia lepak kat verandah xpasang lampu? gelap je. chalet sy je yg terang. sy pelik sikit time tu.tp xpikir bukan2 cuz yg penting ada org so sy xdelah sorang2.

pastu azan isyak. dan sy pun nak solat isyak. masa nak solat tu, sy memg rasa semacam je.time berdiri nak rakaat pertama tu. sy boleh rasa telinga sy gerak2. (untuk pengetahuan, sy ni xtaula.tp selalunya org meremang bulu romakan if ada sumting, tp sy bulu roma xmeremang. tp telinga sy akan bergerak2 if ada sumting xkene mcm antu ke or bila rasa seram. if biasa2 telinga sy akan gerak satu je samada kiri or kanan tapi selalu kiri.tp if mcm seram yg teruk, gerak dua2) time tu bila telinga sy da bergerak2, sy da rasa mmg ada sumting xkena. time sy tgh solat tu, rakaat pertama, bunyi org jalan2 kat belakang memg lagi tambah kuat. masuk rakaat kedua, bunyi berlari dan memg jelas gila bunyi org berlari. sy sampai terhenti solat da toleh kebelakang sambil jerit 'siapa?' pastu sunyi sepi. so, sy nak solat smula cuz da terbatalkan.pastu jadi lagi. kalini sy teruskan jg solat tahan je.ngn bunyi guruh berdentum dentam sy memg xkhusyuk.tp habis juga solat.pas habis solat tu, sy buka tv bagi kuat2. pastu, sy check sume almari2 and laci. cuz sy nak tau bilik tu da brapa lama xkena guna.selalunya sy buka cuz nak tgk sawang labah2 cuz sy ukur dari saiz sarang labah2. if bilik tu selalu kena guna mesti sawang labah2 kurangkan. and, bila sy buka laci2, sawang labah2 memg byk.

time tu sy agak mesti bilik tu da lama xkena guna. tgh sy check2, tu tiba2 kat sliding door verandah tu boleh kena ketuk. sy time tu memg tambah jadi gelabah. cuz pelik sape yg ketuk sliding door cuz sliding door verandah tu ngadap tasik.takkan ada org dtg nak masuk dari situ pula. makin lama makin kuat ketukan tu. dan sy, tanpa berpikir apa2 sy pun berlari ke chalet sebelah. yela. ingat nak mcm crita apa jadi kat chalet sy. or boleh kenal2. tapi, bila sy sampai chalet sebelah tu, rupanya chalet tu kosong.xde org.even lampu depan xon.siap berkunci.sy ketuk2 xde org jawab.time tu memg sy betul2 rasa seram da. sy siap dengar mcm ada suara sayup2 suara nangis. tanpa berpikir panjang, sy berlari naik ke atas dlm hujan lebat tu. cuz chalet sy tu terletak kat bawah. so bila nak naik kena ikut tangga. time naik tu memg gelap nauzubillah siap sy tergelincir lagi time tu. memg sakit.tp time tu memg xrasa.sy cuma pikir nak lari naik kat atas nak g main lobby. nak g lobby pula jauh dari chalet sy tu. syukur time tu ada buggy lalu sy tahan naik. then, mamat tu tanya sy 'abg kenapa?' sy diam dl tarik nafas. pastu sy tanya dia mcmni. 'dik jujurlah ckp, tempat ni ada hantu x?' sy tanya mcm tu. pastu dia mula2 mcm xnk bagitau. tp sy desak sy kata kat dia ' bilik sy tu ada hantu tau x?'

pastu baru mamat tu ckp, sbnrnya ada.kami yg keje kat cni da terbiasa dia kata. pastu sy tanya chalet sy tu da bape lama org xdok? dia kata xpasti.selalunya dia kata chalet yg org slalu dok yg bahagian atas bukan bahagian bawah. pastu sampai kat receptionist, sy minta tukar chalet. dia tanya napa. sy ckp ada hantuu kat chalet tu. pastu sy tanya, sape dok sblh chalet sy?dia pelik and tanya sy napa? sy kata ada nampak popuan dok situ. thn dia kata, chalet kat bhgn bawah tu, or specifically yg kat sblh sy tu xde org dok. dia kata sy sorang je kat bhgn bawah tu. time tu sy rasa memg mcm speechless. pastu mlm tu jg sy minta tukar bilek and kene bagi bilik kat bahagian atas. sy lupa number chalet sy tu yg kat bawah.tp kat tepi chalet tu ada sebatang pokok yang tinggi kaler putih pokok tu.pokok tu memang tinggi. pokok tu betul2 depan chalet tu

Rate

1

Follow Us
Reply 247# hatesjaret

braninya ko stay sensorg....lg la benda tu suka kacau....

sy nak cerita pengalaman time kat sebuah chalet kat tasik kenyir. lupa nama.tp chalet yang kat tasik ...
hatesjaret Post at 31-10-2011 12:34

patut kalau ada hantu dorang tak bagi kat kau chalet tu kan. kalau aku memang kena maki dah administration chalet tuh.

Reply 247# hatesjaret

dasyat tue...boleh senyum3 bagai...ish ish mau nangis kalu aka kat situ...huhuh

org kata tunes hotel kt kl pon berhantu..itu psl murah...sbb asal hospital bersalin..tul ke
jejakajambu Post at 18-10-2011 21:21

uishh.. nasib baik masa aku stay situ xdak apa jadi  

time tu manalah sy tau ada hantu or x. lagi satu memang sy suka g jalan travel sorang2. backpacker style. tp time tu memang eerie cuz gelap gila keadaan. kalo teringat skrg ni pengalaman tu sy sendri mcm xpcye sy boleh alami menda tu kat sana.

aku penah gak stay kat resort kenyir tu.. dpt chalet yg belah atas - yg interconnecting -tetengah antara chalet tu cam ada lorong.  alhamdulillah mmg gelap sungguh kalau malam. mlm tu kitaorg gie lobby pekena karaoke.. mlm tu balik dlm kul 12 gak lah.. mmg ada banyak bunyi, then ada nampak cam benda kat bawah chalet tu... kitaorg bantai ckp babi hutan je.. terus lari balik chalet (yg berlari nih seme dah mak pak org seme sbb bebudak mmg tak kasi ikut skali)

Reply 253# adnil

adnil kenyir lake resort ker??

Reply 254# sofiera

haah, resort tu ler.. kami pegi ramai - adalah dlm 30+ org rasanya... kl yg dari parking area tu nak ke lobby tu siang siang pun ada rasa meremang kalau jalan kaki.. kl naik buggy tu tak ler terasa sgt sbb cepat kan..

then kami ada naik boat ke air terjun tu.. haa... kat situ pun ada rasa yg tak berapa sedap sepanjang saya kat sana.. sudahnyer saya xmandi, cuma benarkan anak anak main main air jer.. xsampai 1 jam dah balik ke resort...

that's why mmg ckp dgn hb.. cukup lah sekali je kita cuti kat situ.. not gonna repeat lah..

Reply 255# adnil

br planning next year gathering family kat sana,,,,,,,,,,

Reply 256# sofiera

errkkkk sori ler .. tapi tempat tu okay jer, mmg mendamaikan dengan pokok pokok menghijau .. lgpun benda benda cam nih, tgk tgk nasib gak kena ke idak.. cam kitaorg xde kena apa sgt pun, cuma rasa tak sedap jer.. xde lah penampakan cam hatesjaret tu.  kids pun xde yg meragam ke apa during kitaorg kat sana.. seme happy jer.  kat dlm tu ada kompoun tempat rusa.. so leh la bagi makan rusa tu..

cumanya ms kitaorg tu rasa cam tempat tu ada sket neglect dlm maintenance dan upkeep lah.. (ada gak acara kejar mengejar che menti kat dlm bilik) very unlike ms arwah tu ada lagi.. resort ni his special place..

Cik Menti tue tikus ker,,,,,,,,,alahai gelinya kottor aar

Reply 258# sofiera

haah .. kaum kerabat yg nih ler...  

Post Last Edit by ainnaza at 31-10-2011 18:17

aku pn ade cerita gak..tp bukan la kat hotel but chalet..tp lebih kurang je kan?tapi x la seram sangat..

masa tu aku dgn family pergi kenduri kahwin my cousin dekat raub...dah alang2 sampai pahang, ktorg pn bercadang nak g cherating..kitorg pn menginap la dkt 1 chalet(x bole ckp nnti kene saman). aku dah booking b4 pegi sana..kitorg book 3 bilik(bilik yg ade dua queen bed). aku 1 bilik dengan mak, abah, kakak no. 2(husband die xde), anak kakak.

masa tu baru balik dr makan(makan pn mhl giler kat sana).masa tu dah nak tido...abah n mak tido katil tepi tingkap dkt dgn pintu..masa tu kakak sulung n abg ipar satu bilik dgn adik saya dua org..diorg bilik sbelah tapi lepas makan diorg pergi jln2 dulu...kitorg terus balik sbb abah penat drive.

smpai2 sume dh get ready nak tido..sebelum tu sembang2 la..tibe2 abah boleh plak bukak citer hantu..kitorg dh seram sejuk la..elok abah abih crite pintu bilik kene ketuk..terkejut la kitorg..siap abah suh g tgk sape ketuk..mmg x la nak tgk..then abah pn bgun nak ngintai..abah selak tingkap tapi xde sape pn kat luar..abah melompat naik katil..kitorg dlm takut2 tu gelak la jugak tgk abah...penakut jgk org tua ni..hehe..

mlm tu sejuk sangat..ntah mcm mne pukul 4 pg aku terjaga, tp aku x boleh nak gerak..mcm kene tindih..aku pn berusaha la nak gerak kan badan tp x boleh..lama jugak la aku berusaha...lepas tu aku boleh gerakkan badan..tp nasib bnda tu x menjelmakan diri..klu x adoiii...

Rate

1

sy nak cerita pengalaman time kat sebuah chalet kat tasik kenyir. lupa nama.tp chalet yang kat tasik ...
hatesjaret Post at 31-10-2011 12:34

seremnyer citer ko..huhu
btw, kg hubby aku kat Kuala BErang...dgn kenyir ni dalam setgh jam jer..
mmg kaw ni sgt sejuk bila malam...
nak mandi pagi2 huh...bercinta..air mcm air batu...huhu