CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arinn

kesian pekerja DAWAMA SDN.BHD.

Muntz...macam mana JAN nak audit syarikat ni...kalau syarikat ni dibagi pada kroni...ni pentingnya k ...
alissa_sofea Post at 3-8-2011 15:37

JAN tak sepatutnya berpilih dalam mengaudit syarikat berkaitan kerajaan mana yg mereka mau audit. Itu sudah t'jwb mereka. Mereka juga memantau perbelanjaan secara rambang setiap masa utk semua jabatan kerajaan negeri dan persekutuan serta badan2 berkanun dan syarikat2 milik/berkaitan kerajaan. Sekiranya something's wrong, maka mereka akan buat thorough checking, kemudiannya kalau masih tak puas hati, mereka akan pergi ke details, seterusnya akan mengaudit perbelanjaan dengan terperinci. Sbb itu saya heran kenapa JAN tidak langsung mengaudit atau apa2 tentang syarikat ini. Beratus2 juta ringgit dalam tempoh 7 tahun bukanlah amaun yg sedikit... ditambah lagi kontrak menyediakan buku teks bagi seluruh Malaysia adalah sesuatu yg sangat besar bagi saya.

pagi ni suami saya pergi lagi berkumpul depan pintu pagar Dawama, katanya ada perjumpaan dengan Pemuda Umno.....semua staf dawama berpakat nak turun..dorang nak tahu jugak status surat yang ditarik balik cuti tu...sebab semua tak dapat surat sebenarnya...hanya tahu melalui media elektronik/media massa...Boleh ker gitu....heran bin ajaib syarikat yg diberi kontrak selama 12 tahun oleh kerajaan cepat sangat gulung tikar. Tp bila teringat suami saya cakap....memang gulung tikar sebab gaji PA pun 8 ribu...mengalahkan PTD gred 54..tu baru PA...belum lagi CEO dan pihak atasan...

dengar2 gaji ceo...dlm 200 ribukan.....perbelanjaan luar pejabat lak tanpa had....bayangkanla.....

arinn, main golf pun guna duit pejabat....sapa nak jawap...

last year 2010, aku fresh grad dapat kerja dekat Dawama ni la. as proof reader. company dia xdela besar sgt xdela kecik sgt. tp banggunan dia xlawa. hehe.
aku duk penang, nak cr keje kl. dorang kasi gaji 1500rm je. mana lah cukup. nak sewa rumah lg smua. last2 aku tolak. huhu. sib baik la

pagi ni suami saya pergi lagi berkumpul depan pintu pagar Dawama, katanya ada perjumpaan dengan Pemu ...
alissa_sofea Post at 5-8-2011 08:00

sabo la kak... doa org teraniya cpt dimakbulkan
aku yg tak terlibat terasa sakit hati mcm mana la mereka yg teraniaya mcm nih

Follow Us
mmg bangunan dia tak lawa...sebab dawama sewa banguan dewan DBP...yg asalnya mmg kat situ bahagian stor, edaran dan cetak DBP...bila diswastakan bahagian tersebut bangunan tu disewakan kpd dawama...

pagi ni suami saya pergi lagi berkumpul depan pintu pagar Dawama, katanya ada perjumpaan dengan Pemu ...
alissa_sofea Post at 5-8-2011 08:00

Saya harap awak sekeluarga tabah lah yer. Mmg susah kalau ditempuh dugaan sehebat nie.... bukan sikit2 dugaan tu, tapi hilang mata pencarian. Saya rasa tiada penyelesaian lain melainkan membawa perkara nie ke mahkamah. Sbb kalau nak paksa kerajaan terima Dawama semula, tetapi kemudiannya mereka menyalahgunakan dana lagi, tak baik jugak. Biar mahkamah tentukan hukuman sewajarnya kepada pihak2 yg bert'jwb dan memberi nilai pampasan sewajarnya kepada pekerja2 yg ditindas.

sebak aku baca...bawak ke mahkamah...harap malaun ceo durjana ni di adili sebaik2 mungkin...doa2 byk..biasa doa org teraniaya ni makbul..

mana xruginyer..masing2 pelahap..patutlah mak aku yg keje DBP tu asik kena stayback je kt opis sbb nk settlekan urusan buku teks ni..bkn sket2..

dh la swasta
bagi lagi projek
tu pun rugi

saya ni ok lagi sebab suami kerja dawama, saya kerja gomen...kiranya kat nak raya tak der sengkek sangat, anak pun sorang jer tak sekolah lagi, cuma tinggal kat taska....cuba ler fikir staf yg isteri tak kerja..anak ramai, nak belanja sekolah lagi, nak beli makan utk bulan puasa lagi..nak raya jangan cakap ler...belum bab nak balik kpg...lagi kesian...masa suami bawa balik surat diberi ct tanpa gaji serta tarikh yang sebenar...kesian tengok muka suami, dia mmg sedih..tp saya bgtahu dia...cuba fikir nasib org lain lagi teruk...jgn fikir ttg kita jer terima nasib yg tak tahu sampai bila diberi ct tanpa notis...sekurang2nya saya sebagai isteri dapat membantu sebab saya ada kerja tetap....

saya ni ok lagi sebab suami kerja dawama, saya kerja gomen...kiranya kat nak raya tak der sengkek sa ...
alissa_sofea Post at 5-8-2011 11:58

mujur la... klau yg suami jer keje kat situ mmg haru... mmg mati akal gak le... tambah2 klau takde simpanan....
sptut penting menabung... time mcm ni la...

klu baca artikel kt berita harian, penulis tue turut salahkan EPU (unit perancang ekonomi) sbb meluluskan terma2 perkongsian untung yg tidak adil dalam penswastaan dawama nie..

ada portion2 yg hanya untungkan sebelah pihak saja... EPU nie antara jabatan yg berkuasa jgk ker?

MasyaALLAH....sgt2 kesiannyaa...nk masuk bulan pose & raya lak tu.

klu baca artikel kt berita harian, penulis tue turut salahkan EPU (unit perancang ekonomi) sbb melul ...
lostnfaun Post at 5-8-2011 12:13

rasanya mmg jabatan yang berkuasa laa
sebab depa nie laa yang wat RMK laa, bajet kerajaan kan
pegawai2 tadbir & diplomatik laa kirenye...

saya ni ok lagi sebab suami kerja dawama, saya kerja gomen...kiranya kat nak raya tak der sengkek sa ...
alissa_sofea Post at 5-8-2011 11:58

sama lah kita, walaupun blog entry "DIBERHENTIKAN KERJA SECARA KIAS" tu entry saya, tetapi saya lebih nak bgtau berkenaan rakan2 suami yang ada anak 10-11 oang dan isteri tak bekerja, kita yang suami isteri kerja ni boleh lagi membantu, tetapi yg tak tertanggung sebab membayangkan komitmen dengan bank yang tertunggak tuh...

avanseria.blogspot.com

mmg bangunan dia tak lawa...sebab dawama sewa banguan dewan DBP...yg asalnya mmg kat situ bahagian s ...
alissa_sofea Post at 5-8-2011 08:31

sewa kilang tuh pun dioang tak bayauuu..!!!

sama lah kiter.. suami saya pun duk pegi Dawama hari ni jumpa pemuda UMNO.. HUHUHU.. ater ape citer, barang2 peribadi pun takleh nak hamik lagik...

cakap pasal Jabatan Audit Negara dan juga SPRM

aUDIT NEGARA - kalau tak silap, boleh audit mana-mana syarikat yang ada link dengan kerajaan.. tetapi tataulah dawama nin sebab diwujudkan perjanjian adalah antara DBP (agensi) dan DAWAMA,

Tapi, Audit Negara akan masuk sekiranya, aduan dibuat ke SSM dan SSM akan arahkan untuk semak audited account company ni.

SPRM? Cam kami kena 3 tahun lepas, SPRM masuk dengan aduan, so aduan yg berulangkali boleh menyebabkan SPRM masuk untuk check.

Tapi.. kalu aduan dibuat. SSM dan SPRM masih tak masuk-masuk jugak.. Kita taulah apa masalahnya kan.

Yang ni, kena tengok balik bagaimana DAWAMA boleh terpilih untuk menjadi company yg pegang konsesi ni sedangkan banyak sykt lain yg lebih top yang boleh pegang..

Sendiri mau ingat kan..?

inilah masalah nya bila bos gila duit... joli sana sini pastu kompeni nyawa2 ikan sbb takde duit nak running... :@:@