CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akulala78

Mamat Khalid meroyan lagi.

aku sokong juge ape yg mamat khalid ckp..

jawapan yg tipikal..sbb cina rajin...
anony-mous Post at 25-9-2011 10:57

err.....kalo stakat rajin jer xkemana pun.....dia ada tabiat len yg sendiri mau paham la. Tp xpe la, sbg org Islam....kita redha je la dan jgn berenti usaha walau hasilnya tu agak lambat. Yg penting rezeki kita halal.....

duniooooooo.....

err.....kalo stakat rajin jer xkemana pun.....dia ada tabiat len yg sendiri mau paham la. T ...
chickenwing Post at 25-9-2011 11:44

aku phm mksud ko..tp luas sgt bab ni..tgk la,yg pling kaya bukak pusat judi..tak kan islam nak buat mcm tu kan?apa-apa pon yg paling penting usaha sendiri..lg 1,parents cina x kedekut utk bg ilmu pd anak..sanggup berhabis asalkan ank pergi sekolah,tuition etc..

parents melayu kebykkan berkira (aku sdg merasakan) seksa belajar kalau parents berkira..and dari pengalaman aku bdk2 melayu ramai minat tuisyen kat bando tp niat nak mengular jek..

p/s:sori momod,OT sat..

Reply 84# anony-mous

Cino byk men kutu sebab tu kayo. Bukan kutu pusingan, kutu shareholder business, every month dapat lebih 20% dividen, tak ke kayo tu. Melayu ssh sket nak wat, byk kaki penipu(tak sume la) hehehe. Berbalik pada topik, ya aku sokong dgn Mamat Khalid, you rock brother!

merpyan abis nih ..

Follow Us
aku phm mksud ko..tp luas sgt bab ni..tgk la,yg pling kaya bukak pusat judi..tak kan islam nak b ...
anony-mous Post at 25-9-2011 12:01

lar kenapa lah nak amik contoh yang buka pusat judi. Ada kawan cina aku sorang ni, family susah masa dia kecik, kakak dia belajar pun sampai SPM, keje Salon cuci rambut. Tapi oleh kerana dia rajin, belajar gunting, belajar macam mana dia buat business, dia kumpul duit. Cukup duit modal, dia buka salon sendiri (secara kecil-kecilan), sekarang ni dia ada 4 salon. Income bulan bulan dekat 40 ribu. Tak da pun main judi. Tak da pun buat kutu.

Sebab tu nabi cakap tuntutlah ilmu sampai ke negeri cina, dari kita duduk benci dorang, dengki bila dorang kaya, cakap duit x halal bolehlah. Apa kata kita cuba tukar diri kita dulu. Kalau dorang boleh kenapa kita tak boleh!

lar kenapa lah nak amik contoh yang buka pusat judi. Ada kawan cina aku sorang ni, family  ...
karipapcinta Post at 25-9-2011 20:30

ko dah berjaya ke noks contohi kaum cina

errr...wtf??ini bukan ke bod gosip?ade org fefeling jadi pejuang islam?mujahideen gituhhh
alesandra Post at 25-9-2011 09:12

Soal bangsa adalah keramat besar kami kerana itu adalah akar yang mencengkam bumi menahan langit yang dijunjung.

mcm maner ngan soal agama islam abg mamat  oiiii??.adakah agama islam membenarkan kita taksub  pada bangsa sendiri seolah-olah bangsa melayu bangsa terpilih dan mulia tujuh petala langit?keterlaluan.maaf bagi aku itu jugak dipanggil perkauman.sikap perkauman dilaknat Allah.takde beza 'kebangsatan' seperti manewee yg 'bangsat' itu.jangan jadi bodoh dan jgn menunjukkan kebodohan sendiri.

sila baca reply kau yg pertama tu, ratu cantik muslimah dunia 2011...dah nyanyuk ke apa?...reply aku tu namanya sarcastic, kalau kau lembab sikit la..sorri...sebab tu aku cakap kt ko awal2, kalau ko rasa ko tu muslimah sgt dan ko xnak jadik melayu dah (kalau ko melayu la..kalau melanau xdapat nak tolong la), pergi la benang agama Islam tu uols..xyah la nak tambah dosa di sini!...sekian

Reply 89# AppropriateNick

post aku pon sarcastic la moron.apa punya racist bangsat ko neh?kesian aku dgn org macam ko neh.hidup terancam siang malam dgn cina.setakat air liur jelah..habuk pon tarak.

Reply  AppropriateNick

post aku pon sarcastic la moron.apa punya racist bangsat ko neh?kesian ak ...
alesandra Post at 25-9-2011 21:59

macaroon oi...nenek aku cina..asal aku nak terancam lak...baru kawan beberapa orang cina dah kecoh cakap cina la terbaik..rasa nak peluk cium cina...marilah kite ke cina sambung belajar ke sana..mari lah ke tembok besar china kite menjana ekonomi mereka di sana....

sarcastic la sangat...very the delusional..

talk to the hand..nah!

Reply 91# AppropriateNick

nenek moyang ko cina.sape percaya?ko hanyalah anonymous yg bacul saje disini.sembang mmg kencang beb.setakat mengaku itu ini nenek aku pon bole buat

Betol.....kalau mcm ni la kita melayan org yg sudah terang-terangan menghina Negara dan Agamanya.... ...
chickenwing Post at 24-9-2011 08:33

betul...betul ...boikot org yg menghina negara sendiri....Namewee...buang je kerakyatan dia....x rugi pun Malaysia

org lain punya pun korang nk bergado ker

Reply  skymania

Sapo laki die?
deadpool1119 Post at 25-9-2011 09:05

buat pertama kalinya aku tengok sky pening.... (sorry sky )

ko dah berjaya ke noks contohi kaum cina
AppropriateNick Post at 25-9-2011 21:29

Alhamdulilah, dah semakin hampir

Alhamdulilah, dah semakin hampir
karipapcinta Post at 26-9-2011 01:51

syukur noks

Reply  AppropriateNick

nenek moyang ko cina.sape percaya?ko hanyalah anonymous yg bacul saje dis ...
alesandra Post at 25-9-2011 22:11

a definite bimbo...next!

Rate

1

Post Last Edit by samshik at 26-9-2011 11:08

reply dari afdlin

Sering kali kita terdengar, soal kerja dan peribadi harus diasingkan kalau hendak berjaya tapi kami rasa sekarang, soal kerja dan politik pula patut dan wajib diasingkan. Jika tidak bagaimana minda kita mahu berkembang kerana asyik dibelengu pelbagai masalah yang tiada penghujung.
Apabila politik dan kerja dicampur aduk maka pelbagai hal yang tidak enak akan kedengaran. Demikian juga halnya dengan isu kontroversi Afdlin Shauki yang berlakon di bawah arahan Namewee dalam filem Nasi Lemak 2.0. Jelas Afdlin dia cuma mahu membantu pengarah muda itu yang sudah mula insaf, bukan mengejar wang atau berkisarkan fahaman politik.
Lagi penjelasan Afdlin selepas ini…

Hello semua, ini statement rasmi saya mengenai isu yg hangat diperkatakan setakat ini. Saya meminta kesabaran kepada semua pihak dalam hal ini dan fahamilah
Assalammualaikum semua, pertama sekali biar saya cakap yang saya sangat menghargai pendapat anda semua dan gua respek passion awak semua kepada agama , bangsa dan negara kita. Saya pun sayang gila dgn peminat dan penyokong saya dan tak sekali ingin menyakiti hati mereka.

Tapi semua pergerakan saya secara peribadi dan kerja gua bersebab jadi saya mahu memperjelaskan kenapa saya bekerja dgn Namewee. Jika betul awak semua mengikuti perkembangan saya, awak mesti dapat baca pendirian hidup saya, Kalau awak tengok hasil kerja seni saya sebelum ini sudah pasti anda mendapati semuanya berbentuk positif dan mengarah kepada membuka minda kita semua supaya menjadi org yg lebih baik.

Perasaan saya pun sama macam awak semua. Saya pun marah dan berasa sangat tak puas hati suatu ketika dulu ketika Namewee melakukan pekara yg sekarang ni membuat dia di benci org. Selepas dia meminta maaf kepada kerajaan dan rakyat malaysia semua, saya berpeluang untuk berjumpa dgn beliau menerusi kawan saya Pete Teo, bila berbual dgn beliau saya dapati yg dia betul-betul mahu memperbetulkan kesalahannya dulu, saya nampak sesalan dalam dirinya dan dalam usia darah mudanya dia telah melakukan sesuatu yg mengikut perasaan dan sekarang menerima padahnya.

Pada pendapat saya kalau betul dia sayang malaysia dan dia nak buat satu projek yg mempromosi perpaduan antara rakyat kita, saya bersetuju untuk berkerjasama. Pada pendapat saya, kalau seseorang tu mahu mengambil tanggungjawab atas kesilapannya dulu dan memperbetulkannya kita patut sokong.

Kita semua tahu Tuhan pun maha pengampun dan penyayang, dan saya adalah seseorang yg tak percaya dengan dendam dan kebencian, kerana benda it selalunya membawa padah. Masyarakat kita pun banyak menerima kembali org.-org yg membuat silap, Tun Mahathir (Hero gua yg. amat gua sayangi) pun pernah memasuki ISA, Hishammudin Rais di beri pengampunan untuk kembali ke malaysia, Abg Jamal Abdillah pernah membuat silap dan meminta maaf dan diterima kembali oleh masyarakat… Janganlah kerana Namewee berbangsa lain kita tak boleh menerima permintaan maafnya.

Point saya adalah, kalau seseorang itu mahu merubah ke arah kebaikan kenapa tidak kita beri peluang dan dalam waktu yang sama, pantau kerja dia supaya dia tak mengulangi apa yg pernah dia buat dulu. Kalau dia buat lagi, maknanya, maaf dia tak ikhlas dan PADA ketika itu buatlah apa yang patut, kita nak pulaukan dia ke nak buang negara ke, saya akan sokong sekuat-kuatnya. Semua org buat silap, dan ketika sedar mahukan pengampunan, bayangkan diri kita sendiri dalam situasi itu… mari kita tunjukkan kemuliaan kita dgn mengikuti sifat pengampun.
Benci-dendam membawa kepada kehancuran marilah kita semua mencari jalan perbincangan untuk mengubati masaalah dalam hidup kita. Saya sayang Bangsa saya dan saya sangat sayang Negara gua. Saya sanggup lakukan apa untuk memastikan negara kita terus aman, makmur dan sejahtera. Assalammualaikum.

Untuk pengetahuan semua, Projek-projek ini bukanlah dilakukan kerana duit, pasal diorang memang takde duit untuk melaksanakan projek ‘undilah’ dan ‘nasi lemak 2.0′ ni.
Maaf kalau ada tersilap kata, segala yang buruk datangnya dari saya dan yang baik semuanya dari Tuhan.
by Afdlin Shauki

Reply 25# golok mail

aku pn rasa cmtu....seakan2 dia ni kebal sgt...