CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gabot

Hantu Bonceng. Maksud sebenar ‘APa celup?’

nasib xtgok..

baru ku tahu maksudnya... kalau yg tok tok tok tu plak ape ye.. annoying oke tetiba member tegur aku ...
Leybra Post at 30-9-2011 14:36

toktok konon nak jd fenomena mcm filem HKLBR, kan byk fanpage create dialog kt fb..

stetmen mantan PM

Dan, masanya sudah tiba untuk bekas pemimpin tertinggi negara untuk bersuara tentang lambakan filem seram di’pasaran.

Tun Dr Mahathir Mohamed bercakap tentang pandangan beliau berkaitan pengeluaran filem hantu atau seram yang sering menghiasi pawagam di Universiti Malaysia Terengganu (UMT) semalam.

Dr Mahathir yang menerima Ijazah Kedoktoran Kehormat dalam bidang sains itu berkata filem hantu hanya meracun pemikiran rakyat Malaysia & karut semata.
Menurut beliau, filem hantu boleh membantutkan usaha kerajaan untuk membina rakyat yang lebih percayakan sains & teknologi berbanding kepercayaan tahyul & karut.

“Sebagai seorang Muslim, kita patut tahu hanya Allah S.W.T yang mempunyai kuasa atas segala sesuatu,” kata Dr Mahathir yang turut menyentuh isu hukum hudud yang pastinya tidak akan kami tulis di’sini.

Jadi, apa pendapat anda? Anda setuju dengan kenyataan Dr Mahathir atau anda peminat filem seran yang hanya melihat filem tersebut hanya sebagai hiburan semata mata? Komen di’bawah. via NST

hahaha hr tu aku tgk cite ni separuh je.. xde feeling nk tgk cite ni smp hbs..
bagus la maddeham g sambung blaja lg.. lps ni pandai lah sikit kot bt citer

semalam aku baru tgk cite ni...kawan husband aku bg pinjam cd...

ade lah dengar dialog "ape celop"..tapi aku rase ape celop tu maksudnye mcm ape citer..sebb ..sikit2 bila jumpa member dia, si zizan akn tanya..."tok,ape celop??"...takde la lucah plak..tak tau la kan..ni pendapat aku...

tapi..seriously..aku tgk separuh je.pastu aku tido..n tak tau ape cite...

tp apa celop ni dh menular kt budak2....semlm aku singgah kedai runcit...3 org budak kecik...pakai uniform tadika KEMAS lg....guna ayat apa celopppp......janggal je telinga ni dgr...

Follow Us
sumpah annoying gler ble dgar ape celup ngan tokkkk tu.
nyesal bli. buat abes 18hengget jer. =,="
ayepStatik Post at 1-10-2011 01:19

mmg anoying betul, naik nyampah dgn pelakon yg pegang watak kunyit tu

ape susah? kalau tak suka tak payah la tgk.... ada org lain lagi yg suka tgk.....
kalau tak suka dgr mencarut, takpe... byk lagi org lain suka dgr.... pokok pangkalnya hati... kalau dah tahu benda tu salah tak payah la ikut.... adoi... susah sgt ke? kalau citer omputih tu dok mencarut2 beromen2 suka lak ko tgk.... hmmmmm lu pikir la sendiri ya... :cf:

ape susah? kalau tak suka tak payah la tgk.... ada org lain lagi yg suka tgk.....
kalau tak suka d ...
KelisaSilver Post at 6-10-2011 16:59

..................

Erks, sumpah tatau,..nasib baik tak kasik anak2 tengok...haru betul laa masyarakat malaysia skg.. Ahmad Idham tau pk duit saja ker ? cubalaa ada tanggungjawab sosial sikit..nawameee lagi bagus pada aku..

filem bodoh...merosakkan minda anak bangsa

saya suka artikel ini....

aku tgk cite ni separuh jalan je....nyesal aku langgan astro first.....

agreed.. filem macam ni merosakkan bangsa..  merosakkan akhlak secara tak langsung..kita yang bijak pandai mungkin boleh ignore.. tapi budak remaja kita ? anak2 kita... korang bayang tetiba anak2 korang atau anak orang sebut "apa celop papa/uncle" tak rasa nak bagi pelempang ke... banyak lagi words sampah dalam filem ni... pink kaler lah... ada lagi..
bahasa lambang budaya kita kan..

memula tgk cietr pn aku da bajet yg ape celup tu len mcm ckit maknanye tp buat2 la pk baik...ehehe...

benda tu mmg slh pn tp biasa la penerbit n pengarah kn cr duit so yg x ok pn jd ok...

bab nk amek femes zizin tu mmg la da abetulnya tp aku tgk zizan z la pndai sgt berlakon dlm cete ni...cm dialog sgt..