CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16953|Reply: 122

Aku dan stres..

Untuk kesekian kalinya, aku gagal lg mengawal diri dn stres yg melanda. tekanan dn dugaan dtg dr segenap sudut dn setiap ketika..menekan dn menghimpit aku hgga bila dh terlalu byk memendam rasa ianya melimpah dn membuak. berhamburan airmata dan xmampu menahan esakan tangis, aku tersedu-sedan depan anak2 yg menunjukkan wajah simpati..mengelilingi aku ada yg mengurut tgn ada yg memelukku sambil menangis bersama2 aku.setiap kali sampai klimak tekanan perasaan, aku merasakan dunia ini cepatlah berakhir..aku dh x sanggup lagi...

maafkan aku..ini luahan perasaan aku..cuma aku minta bantuan mereka yg senasib dgn aku..kongsikan bgaimana cara korang menangani stres yg dtg bila dh terlalu byk menerima tekanan dr manusia sekeliling kita. aku tau aku x boleh terus-terusan begini..anak2 aku sedih bila aku sedih..tp aku x mampu plk nk sorok kesedihan aku sbb aku perlu seseorg utk kongsi kesedihan itu.

korang plk cemana?

cara nak handle stress bergantung kepada punca problem, apa yang menye-stresskan kau?

ahkak fink. ni ade kaitan somi ke hape ke? kalau tak iols pindah ke pp...

Reply 2# meritokrasi

bykkk..bercampur2 sbnrnya. jiran2..kwn..biz..anak..

Reply 3# nuryakmal

xde kaitan dgn x-asben..cuma lbh berkisar pd mslh yg sering dihadapi ibu2 tunggal terutamanya dlm menghadapi stres..

pinki, u dah berjaya harungi cabaran masa dengan ex,
jadi pada me U very strong women yang patut dijadikan idola
gitu, jadi me percaya u boleh hadapi stress kali ini jugak
dengan jayanya...

Rate

1

Follow Us
Untuk kesekian kalinya, aku gagal lg mengawal diri dn stres yg melanda. tekanan dn dugaan dtg dr seg ...
pinkish Post at 8-10-2011 00:02

Salam pinkish...

Happy to see you posting again... Eventhough dalam keadaan stress dan tertekan... Cer ko citer satu per satu, list down kan stress2 ko, kita sesamer cari root cause. Adakah ko macam mashba and wanitajelita jugak, nak teman hidup untuk berkongsi masaelah? Atau ader mender lain?

Cara aku release stress senang jer... Aku porem, hilang stress aku... Jom joint borak acik gojes...!

Yg porem tuh stress kecik2 jer leh hilang, stress yg besar... Aku banyak mengadu pada Allah lepas solat... Mohon pertolongan Allah di samping aku usaha jugak.

Also, aku gi shopping, facial or massage kalo nak de-stress.... Exercise pun buat aku happy skrg nih, kuar peluh sket...

Rate

1

hi pinkishhhhhhhh

cer citer apa yng buat ko stress ---- kena tahu punca dan pokok permasalahan ni ----- baru leh kasi pendapat n nasihat ---

selain menangis, apakta sekali sekala ko pi amik wudhuk then smayg sunat. pastu bedoa mitak Tuhan bg kemudahan.

teringat warden aku kt sekolah dulu, bila dia da start marah2, trus dia amik wudhuk...

Rate

1

Reply 6# faraway1

thx fara..kdg2 aku terlupa yg aku prnh lalui dugaan yg lbh teruk suatu ketika dulu..cuma aku rasa emosi kdg2 terlalu byk sgt memainkan peranannya sejak bergelar single mother ni huhu..sensitif sgttt..

tp, dlm aku sedih2 nangis2 tu sempat jgk aku berangan nk pinjam 100k dr bank nk buka kedai beso2 biar org yg buli2 aku tu terbeliak mata beso2 ..walopun angan2 tp rs terbalas jgk sakit ati aku tuh sket..

Reply 7# kikilalat

hi kiki..

aku rs antara sbb aku jd stress adalah krn aku byk memendam segala masalah yg dtg tanpa dpt meluahkan pd sapa2..walo kdg2 aku bercerita dgn ank tp apalah sgt nk diharap dr anak kan..? idea dn pandangan dia salunya x boleh dipakai pun mungkin btl kata ko, aku ptt kembali join forum mcm dulu..at least aku dpt gak luahkan segala rasa ketidakpuasan hati aku dlm ni..mcm dulu2.

nt aku citer satu persatu mslh2 aku tu..

Reply 8# sayawifenikmie

hi kak lid

nnt sy citer..aritu buka thread dok sedih dn nangis sampai kepala serabut xleh nk citer bg clear..siap on fb tggu kot2 ada kwn yg online,pehtu luah kt kwn tu sampai rs lega sket hahaha..kalo akak online mlm tu tentu akak yg jd mangsanya hehe

Reply 9# PEPPERMAN

yelah..bila mcm tu aku salu lupa nk buat begitu..agknya syaitan nk mainkn perasaan aku, supaya aku jd marah dn dendam pd org. aku kena pesan pd anak aku ler,utk remind aku buat camtu bila aku stress..

salam pink,
aku ni bukan otai FD so mmg tak ikuti perkembangan you, dr apa yg aku dgr-dgr dan baca-baca cerita you sgtlah mengagumkan. Ramai yg gunakan kekuatan mental dan fizikal you sebagai peniup semangat.

Kalau dgn menulis di sini banyak memberi ketenangan jiwa dan menyuntik semangat buatlah apa yg patut. Ramai kawan-kawan di sini yg sama senasib, ibu tunggal, anak-anak  yg tak terbela nasibnya serta perangai serta kerenah bekas suami yg menyakitkan. Selesai itu semua, jiran tertangga dan kawan-kawan yg amat menjengkelkan.. Macamlah janda ni pembawa wabak penyakit berjangkit...

Ceritalah apa maslah, mana tahu ada yg dapat bg semangat dan mungkin pertolongan

Rate

1

Reply  faraway1

thx fara..kdg2 aku terlupa yg aku prnh lalui dugaan yg lbh teruk suatu ketika du ...
pinkish Post at 9-10-2011 06:37 AM

buat apa berangan, cubalah buat pinjaman,
mana tau berjaya, tercapai impian
me doakan u berjaya pinkish sebab u wanita paling tabah me kenal..

dan mana mana langau yang duk berbunyi tu,
emm buat apa lah cam irama menambah perencah hidup.

Reply  kikilalat

hi kiki..

aku rs antara sbb aku jd stress adalah krn aku byk memendam seg ...
pinkish Post at 9-10-2011 20:46

Lor... Aper cer luahkan kat budak2 ... Baik ko luahkan sini jer... Rumah ader internet? Memalam ler porem, lepas budak2 tido pun boleh...

Reply  sayawifenikmie

hi kak lid

nnt sy citer..aritu buka thread dok sedih dn nangis sa ...
pinkish Post at 9-10-2011 20:57

pinkishhh---- apa kelas nanges nanges ---baik ko missed call akak---- cer citer habis2 ----- set?

lain org, lain cara hadapi stress..

ada yg menyembuhkan stress ngan cara membuli balik org yg buli kita.. kira cam pay-back time la lebih kurang..

aku kalo stress, aku masuk kedai mainan.. skang ni aku duk gila tengok bunga kat neseri2.. aritu angkut pkok 3 bunga, orkid (warna ungu dan kuning), dan rangoon creeper (ntah tak tau nama melayu dia).. tenang je hati.. skang ni projek nak tanam rumput kapet kat laman umah.. hasil dari pembacaan board HnG.. baru lepas clearkan rumput2 lama dan buang batu2 dalam tanah.. tiap hari berpeluh2 aje..

stress biasanya sebab kita rasa kekurangan, or orang yg membuatkan kita rasa kurang/rendah diri.. mengadu pada DIa yg Maha Kaya dan Maha Melengkapi, barulah diri rasa turut terlengkapi.. plus a support group contohnya cam CARI ni.. kuarlah gather2 ngan ibu2 tunggal kat sini, kongsi perasaan dan aktiviti, dptkan khidmat nasehat dari org2 yg pernah melalui zaman pahit masing2..

bad mouths wont kill you, it will only make you stronger, ok?

Rate

1

saba ye..sy pon stress gile babs skrg

Reply 19# rimau_belang

haaa cerciter kurang sikit stress