CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snowyqueeny

Korang jenis tolong or berkira dengan adik beradik?

saya pula tak pernah berkira.. sulung dari enam beradik.. dah banyak kali menghulur tapi yang membayar balik amat jarang2 ada ehehe.. tapi saya amat terasa juga dengan adik no 2..  dulu masa dia takda duit makan n belanja ke uitm saya yang hulur tak pernah sekali saya minta anggap sedekah . tapi bebaru ni saya nak pinjam rm100 untuk cukupkan bayar perubatan mak dia kata takda duit, alih-alih sepuluh minit kemudian dia umum kat fb 'just bought samsung galaxy worth rm 1 thousand plus'... nasib baik saya ni penyabar kalau tak memang dah kena lahar..

aku tak pernah berkira dengan adik dan abang aku, aku menolong sebab aku ikhlas..dan sayangkan diaorang

disebbkan adik2 aku kecik lg, kalo aku perlukan duit mest aku minta ngan abah aku...
kalo aku mintak ngan mak aku mest byk soal jwb.
kdg2 rimas aku rasa.
mak aku ni berkire ckit.

aku rasa sebagai anak sulung aku dh tolong semampu aku...dh la aku single mother wif 2 boys..nk peng ...
mummy75 Post at 22-11-2011 12:05

Semoga kau murah rezeki..bile kau xde kt dunia nnti..jasa kau dorg akan kenang sampai bile2..insya Allah..tang fam aku aku..ntahla...dah nasib aku..nak suh aku redha mmg x boleh....makin jadi makan dalam ade la aku nie..yerla hati dah byk terluka.

baik sunggoh kakakmu -------
sayawifenikmie Post at 22-11-2011 10:59

tuh laa...memang baik walaupun kadang2 garang gak..{:cryo

tuh laa...memang baik walaupun kadang2 garang gak..
wanigoku Post at 23-11-2011 09:58

biasalah tu -- namapun kakak ------

Follow Us
Reply 82# zaralove
bukan apa, kalo nak ngarapkan mak bapak aku lmbat ckit..
so, time aku blk kg time tu besday diorg, aku terus la beli

halamak.aku tak penah sambut arijadi. adik badik pon sama
da kawen pon sama
rasa arijadi tuh macam hari2 biasa saje

dari kecik ayah aku ajar sesama adik beradik dan keluarga takde istilah 'pinjam' atau 'hutang'...so kitaorang memang tolong menolong since kecik...ms aku belaja dulu adik perempuan aku banyak tolong coz dia just amik diploma then kerja....adik badik aku yang lain semua amik diploma jer, aku je yg belaja tak reti nak stop sampai tua hehehe..

skrg adik perempuan aku tu tak kerja pas kawin atas sebab2 tertentu so sekarang aku la yang tolong dia...dia tak pernah pun mintak aku duit tapi aku yang every month bagi anak dia..dia selalu tanya pesal aku bagi banyak sangat kat anak dia? aku jawab sebab dulu dia banyak tolong aku.

bukan adik perempuan aku jer...kakak aku pun kadang aku bagi jer sebab adik badik aku ni memang tak pernah la nak mintak2 tapi aku sendiri faham...adik lelaki aku nak beli kereta pun deposit aku bagi sket..bila diaorang kata bayar nanti ye tunggu ada duit...aku akan kata : kalau ada duit banyak tak tahu nak buat apa tu bayar lah, tapi kalau duit takder lupakan jelah...

kitaorang adik badik ni sangat rapat...kalau birthday sesapa dalam family biasanya kami akan wish, kumpul sama2 potong kek & makan ramai2...citer pasal family ni dah rindu plak kat diaorg wawawawawa....

untungnye kalau siapa2 yg mmpunyai adik beradik yg sgt okey...

Reply 108# merak7118

ade adik beradik yg sgt rapat mmg mmbahagiakn.. gado pn tak de..sntiasa hepykn..saling tolong menolong bile adik beradik yg lain susah...

best arr topik ni..
esok ai kasik input plak....

i ada 4 beradik ..i anak ke3..ikutkan i lah selalu pinjam dgn adik & kakak i..alhamdulilah dia org tak berkira..berapa i nk pinjam di org bg..janji bl time byr ..nk lumsum ..xnk separuh2..dia org ckp lama mn pun x apa..janji byr penuh..cm dgn abg i yg sulung tu..ssh sikit nk minta tolong ...tapi padahal klau time dia nak minta tolong punyalah syahdu...

even pegi mn2 bercuti bersama family i lebih suka pegi tiga beradik(pumpuan) ..gan brother i ssh sbb serba serbi klau nk bercuti byk songeh..klau x info pandai pulak kecik hati...nk cari psl pun abg sendirikan tulah lelaki seorg tulah intan tulah payung tapi nan hado...

inilah dinamakan adik beradik kan...
camne pon kalo adik beradik susah mest la tolong.
kite xleh la nak kedekot.nnt tiba time kite susah depa semua wat xtau ja kat kite.

untungnye kalau siapa2 yg mmpunyai adik beradik yg sgt okey...
my_ci Post at 23-11-2011 14:49

kenapa adik beradik my_ci xok ker? kalo nak story kt sni pon blh gak

ai tak leh jwb soalan ni sbb ai sengkek. adik ai lagi kayos dari ai. kalau nak tolong, ai ler kott patut ditolong. muahamuahaha
adik ai kayos tu umpama kalau masuk kedai ariani, dia boleh beli 10 helai ( bukan best buy taw). ai pulak sengkek umpama kalau gi ariani, boleh beli sehelai jee. tu pun bukan tudung byk batu2 atas corak2.  
adik ai mmg loyal customer ariani. dia gi keje ari ari pakai ariani.  

ai ckp kat laki ai. ai pening pakai tudung.
pastu laki ai ckp, elehh.. cuba ariani, misti tak pening kan?
ai ckp, mmg lah. sbb tu beli ariani.  
ai ckp lagi, kalu nak suh pakai, ai nak gi keje ari ari pakai ariani mcm adik.
laki ai ckp, tunggu ler dia kaya.  

ai suka menunggu brg2 adik tanak. muahaha.

xdanya nak berkira2.aku kalo susah pun kakak aku ngn murah hati tolong.suami aku pun kalo susah adik beradik dia bnyk tolong.dia org susah,kita org pulak tolong.tp kt org ada kan had..bab menjadi penjamin.no,no,no...psl bukan xmau tlg..coz takut sgt2 tgk kwn2 yg merana bilamana jd penjamin,walau dgn adik beradik sendiri.

malas nak reply cakap berkira jap lagi mesti ada MN.. so cakap ajelah tak berkira  

Reply 27# tagas

same lah kite... adik aku gaji ciput.. bank dah siap bg tau x lepas tuk rumah yg dia nak beli tu.. last2 sian kat dia cak pki loan cak utk dia.. tapi laki kawan cak lg kesian, laki dia buat loan 50k buat rumah utk mak dia kat kg..  padahal abg (dah kawin n dok dgn mak) n adik dia yg dok sekali dgn mak  mertua dia tu wat bodoh je.. paling sedih bila kawan cak tu sanggup tahan diri n x belanja duit gaji mcm pompuan lain sbb dia kena bantu byr utang laki dia tu... kadang2 aku sound gak dia.. jgn smpi org amik kesempatan kat dia..

malas nak reply cakap berkira jap lagi mesti ada MN..  so cakap ajelah tak berkira
wanitajelita Post at 23-11-2011 20:56

MN tu ape? soalan org noob

best arr topik ni..
esok ai kasik input plak....
afja Post at 23-11-2011 16:53

uishhh afja, macam panjang je nak taip tu