CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teky

Calon Simpanan SPA Bahagian 2

Salam. Dh lama saya x bukak thread ni. Alhamdulillah...setelah banyak temuduga yang dilalui...mendapat keputusan gagal @ simpanan...akhirnya hasrat saya sampai jugak. Saya telah dapat menjawat jawatan PTPO dengan status 'Calon Simpanan'. Saya telah dapat surat dari SPA pada 21/9/2012 mengatakan bahawa saya telah ditawarkan ke jawatan PTPO di Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Pulau Pinang (PSUKPP) dan tarikh lapor diri adalah pada 1/11/2012 yang dicatatkan didalam surat kedua yang dihantar oleh PSUKPP. Saya diberitahu intake saya ini adalah intake yg ke-3. Saya dan kawan2 telah dihantar ke pelbagai jabatan/unit dibawah PSUKPP dimana saya telah ditempatkan di Pejabat Pengarah Tanah Dan Galian Pulau Pinang (PTGPP). Saya mempunyai masa yang cukup untuk memberi notis perletakkan jawatan di pejabat lama kerana dari tarikh surat SPA dan tarikh lapor diri ada ruang lebih kurang dalam 40hari. Mungkin masih ada peluang lagi bagi 'Calon Simpanan' yang belum mendapat panggilan. Dan yang pastinya bermula tahun depan pengambilan penjawat awam akan lebih mencabar. Jangan lupa berdoa dan selamat berjaya...

arieainie posted on 6-11-2012 12:32 PM
Salam. Dh lama saya x bukak thread ni. Alhamdulillah...setelah banyak temuduga yang dilalui...mendap ...

gud luck..pray 4 me..

Salam. Dh lama saya x bukak thread ni. Alhamdulillah...setelah banyak temuduga yang dilalui...mendap ...

Tahniah arieainie...akhirnye dpt jgk kn, klu rezeki mmg x kemana...cma sy nk tau jwtn yg d tawarkan ni under kerajaan negeri ke? atau msih under kerajaan persekutuan? Apa2 pn, slmt bertgs dgn penuh cemerlang....

tumpang gembira... pape pun tahniah.. selamat menjalankan tugas...

zaza25674 posted on 8-11-2012 03:31 PM
Tahniah arieainie...akhirnye dpt jgk kn, klu rezeki mmg x kemana...cma sy nk tau jwtn yg d tawarka ...

Thank u. Masa 1st day lapor hr tu...kami kena lapor diri kat Bhgn. Sumber Manusia (SM) SUKPP. Sy & kwn yg msuk skali dgn sy ada la jgk tye skit2 psai jwtn kami ni. Pegawai tu ckp...kami ni x semestinya kn terus bekerja di SUKPP. Pihak SUKPP akan menempatkan kami di mana2 jabatan/bahagian yg masih ada kosong dibawah pentadbiran SUKPP. TAPI...pegawai kat SM tu ada jgk ckp, kami smua ni kalo nk mntk kluaq ke federal pn bleh, tp apa2 pn kn tggu lpas konfem dulu. So, sy rasa kami ni kiranya bwh federal jgk la kot. Tp maybe jgk sy silap. Dari apa yg sy dengaq2...kalo sapa2 dari state nk keluaq ke federal mmg untung. Tapi untung dari segi apa sy xtau la plak. Tapi kalo sapa2 dari federal nk msuk ke state plak...jd rugi balik. Yg sy dengaq rugi dari segi seniority. Ni pn sy x pasti jgk btul ke x. Mcm sy ni...sy rasa mcm rugi kalo sy mntk tukaq ke federal coz sy mmg org Penang. Dh dpt dok state ni syukur sgt2. Bkn senang nk dpt mntk tukaq balik negeri sendiri bila kt federal...btul x.

ash87 posted on 6-11-2012 03:42 PM
gud luck..pray 4 me..

Gud luck 2 all...

Follow Us
a.n.a posted on 8-11-2012 05:45 PM
tumpang gembira... pape pun tahniah.. selamat menjalankan tugas...

Thank u a.n.a... Hrp2 smua calon simpanan dpt la tawaran. Apa2 pn...thank u again...

arieainie posted on 9-11-2012 08:17 AM
Thank u. Masa 1st day lapor hr tu...kami kena lapor diri kat Bhgn. Sumber Manusia (SM) SUKPP. Sy & ...

owh...dari ape yg arieanie jelaskan sy rasa mmg under state...untunglah sbb arieanie org Penang...dan mgkn x berniat utk bertkr keluar pd masa akan dtg...dari pengalaman kwn2 sy, klu state nk tkr ke federal mmg ssh...dan federal nk ke state agak senang cuma terpksa bersaing dgn beratus2 calon yg mmg nk 'balik kpg'/pencen di tempat sendiri.  Terutama bg staf wanita yg terpksa mhn keluar krn nk ikut suami...mmg byk prb...ape2 pn..slmt bertgs ye...

salam. dah lame tak bukak thread ni... tak sangka pejam celik dah setahun setengah dah berlalu.... dulu pun sy macam anda jugak jadi calon simpanan macam2 perasaan timbul berharap, takut, & paling penting redha lau memang xde rezeki.

skrg dah sem 3, baru abis final exam, insya allah lepas cuti sebulan ni klinikal selama setahun kat hospital kuala lumpur

oh ye sy ex club thread ni jugak, masa tu dpt calon simpanan palatih juruteknologi makmal perubatan gred U29

sy doakan anda semua pun akan dapat berita gembira.

Salam semua...saya baru dapat result interview yang nyatakan saya calon simpanan minnggu ini...ada rasa gembira dan rasa sedih juga...semoga saya dapat lantikan dalam waktu terdekat ini.

Kebetulan saya sedang mencari maklumat pasal calon simpanan ni....terjumpa pulak forum ni dan terus join..banyak cerita yang saya dapat dari forum ni...ramai yang sama status dengan saya...saya interview pada 19/9 haritu...masa tu kekosongan cuma 49 dan calon simpanan cuma 20...saya rasa peluang tu tipis kerana yang diambil temuduga 2,200 orang...tapi bila dapat result ni saya bersyukur banyak2 kerana bukan mudah..Alhamdulillah.

kengkawan semua.. mane yg calon simpanan PPT N27 dh kne panggil belum? saya baru je dapat call dari JPA petang tadi suh ambik surat tawaran... setelah setahun 3 bln menanti... akhirnya.. dapat posting jugaks.... alhamdulillah...

a.n.a posted on 28-11-2012 09:46 PM
kengkawan semua.. mane yg calon simpanan PPT N27 dh kne panggil belum? saya baru je dapat call dari  ...

blum dpt lg pggilan dr jpa..dorg mmg nak ambik sume calon PPT N27 ke?

ash87 posted on 29-11-2012 08:30 AM
blum dpt lg pggilan dr jpa..dorg mmg nak ambik sume calon PPT N27 ke?

tak pasti... tapi sy kne lapor diri kat JPA 13/12/12 nie....

a.n.a posted on 30-11-2012 12:25 AM
tak pasti... tapi sy kne lapor diri kat JPA 13/12/12 nie....

syukurlah da dpt posting..tumpang gembira u a.n.a....huhu..keje elok2..amanah n tabah hadapi cabaran.,huhu..kne posting jbtan mne ??

ash87 posted on 30-11-2012 12:07 PM
syukurlah da dpt posting..tumpang gembira u a.n.a....huhu..keje elok2..amanah n tabah hadapi cabar ...

tqvm.. ash... alhamdulillah rezeki baby.. dapat kat mane 13/12 nie baru tau... sy doakan ash pun akan dapat posting jugaks... n cer try bukak laman web SPA... tgk status balik.. sebab kalau kte berjaya dia kan tulis kat status LANTIKAN TETAP...

a.n.a posted on 30-11-2012 04:54 PM
tqvm.. ash... alhamdulillah rezeki baby.. dapat kat mane 13/12 nie baru tau... sy doakan ash pun a ...

sya dah tgok..sblum ni die tulis simpanan lantikan..tp bru2 ni tgok da btukar jd status lantikan tetap..doakan sya ye a.n.a

Tahniah kepada rakan-rakan forumer disini yang telah menerima tawaran untuk posting dr JPA setelah sekian lama sabar menanti..  

ash87 posted on 30-11-2012 07:03 PM
sya dah tgok..sblum ni die tulis simpanan lantikan..tp bru2 ni tgok da btukar jd status lantikan t ...

Alhamdulillah dengar dah dapat tawaran lantikan tetap...semoga rezki saya ada nanti..insyaAllah.

Serinaz posted on 30-11-2012 07:54 PM
Alhamdulillah dengar dah dapat tawaran lantikan tetap...semoga rezki saya ada nanti..insyaAllah.

kat status je btukar..tp xde ape2 pggilan dri JPA lg