CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6686|Reply: 26

please help me...

salam..

saya terpaksa cerita sedikit masalah saya sebab sy dah tak sanggup jadi org yang kejam, esp pada anak2 saya. saya rasa saya dah kena penyakit hati.

tahun lepas famili saya dianiaya org. ada org nakkan suami, dia bkan saja sihirkan suami tapi saya dan anak2 turut tertempias. pendek cerita lepas berubat keadaan ok. lepas ok saya termengandung hehehe..

kami cuba survived dgn pengalaman pahit tu. tapi dalam bulan 3/4 thun ni, bnda tu jadi balik..kami berubat lagi,,kali ni Alhamdulillah sbb suami pun nak g jumpa ustaz.

sekarang, saya dah selamat bersalin, walau bnyk dugaan dlm proses tu. saya tgah bpantang sekarang.saya sekarang mudah baran, panas hati..mudah marah.terutama pada suami dan malangnya anak. saya cuba lawan, cuba kontrol tp kdg2 mmg gagal.

saya jadi ibu kejam, saya marah anak saya, dah pukul. i said words yang tak sepatutnya saya cakap. semua diluar kontrol.anak saya kecik lagi.

so saya mohon bantuan, nasihat, apa yang saya boleh buat masa sy tgah pantang dan dlm keadaaan tak suci ni. saya tak blh solat, mgaji..maaflah kalau cerita saya tak jelas, tergantung. i dont know to put the exactly words. tapi sy mmg bharap, sbb sy tak sanggup anak2 jadi mangsa..thanks

awak berpantang di mana???rumah sendiri or rumah parent??

rasa2 thread ni lebih sesuai berada dlm perbincangan keluarga...disitu ramai yg lebih arif blh berikn pendapat & nasihat..

ntah2 sisa2 sihir tu ada lg kat ko kot...nk2 lg ko tgh dlm pantang ni...benda2 tu sng la dtg...cuba jauh kan anak2 ko drp ko...asingkan diri kejap...sementara semua kembali normal..

Post Last Edit by zafira at 19-7-2012 09:48

adakah meroyan???

mintalah suami mengaji dan tt mendengar. kalu payah sangat, cari je cd bacaan al-quran, pasang, dengar dan ikut. jangan pasang pastu tido pulak..

macam aku lak... aku selalu  garang ngan anak2 aku.. bila aku dah marah kat diorang.. tengok muka diorang, rasa bersalah dan kasihan lak... anak aku yang no 2 selalu tanya aku, mama baik ke jahat?... huhu soalan saiko..
aku penah pi berubat.. pakcik tu kata aku ada angin meroyan.. tapi tak bahaya lagi... cuma kena banyak bersabar je..
bila aku tanya pasal ibu2 yang sanggup pukul anak dia, dera smpai mati semua tu.. yang tu meroyan gak ke... pakcik tu kata yang tu meroyan darah.. kena bawak pi berubat...
pakcik tu kata perempuan ni bila dah bersalin.. memang akan meroyan.. cuma kuat tak kuat je meroyan tu... so tak kira tahap mana pun meroyan perempuan tu.. bawak2la berubat.. banyakkan bersabar... nasihat untuk saya juga... amin...

Rate

1

Follow Us
TT, mmg ketika dlm keadaan tak suci, tak boleh solat dan sebagainya... tapi TT boleh beristighfar byk2... sentiasa ingat Allah... Insyaallah, tu mainan perasaan je tu... goodluck... klu boleh, ajak mak  or mak mertua TT temankn TT dlm pada masa TT tgh berpantang nih...

Rate

1

u dalam emosi yang hampir kepada istilah meroyan, bnyakkan istifar,...
dalam keadaan mcm2 banyak benda suka dgn u...

seeloknya, sebelum tido, perdengarkan ayat suci pun boleh,. ajar suami supaya sebelum tido, bacakan selawat 3x, al-fatihah,  3 qul, serta ayat kursi...

insyaallah, mana nak tau boleh... berkat air yassin pun ada mujarabnya, minta dengan Allah, dia maha mendengar...

Rate

1

Reply 1# adria

amalkan ayat2 mengelak dari sihir.. sume sihir yg terjadi adalah dgn izin Allah.. kena percaya ni betul2..

dan lagi, panduan dari ust zaharuddin.. ada koleksi ayat2 amalan dlm tu..
http://www.zaharuddin.net/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=151

somi pon kena sama2 baca, dan amalkan membaca al-quran dlm rumah..
bab meroyan tu tak pasti plak.. kat forum ni pon ada sorang dua ada sakit mcm ni.. sian plak tgk..

Still bleh amalkan Al-Mathurat walaupon dlm keadaan nifas or ma'zurah ot etc....
Amalkan le sbg pendinding diri....
Kalo somi tak PMS suh ngaji dy sat....
Kuatkan ati..jgn folo sgt perasaan pelik2 tuhh....

sekian....

ko pasangkan laa cd surah surah, seperti surah Al Baqarah, amik semua surah surah al Quran yang penuh bukan sekerat kerat yg macam al ruqyah ker apa
selain tuh, kalu ada channel astro pilih channel 106 oasis sebelum azan mesti ada zikir-zikir, sambil dengar ko ikut sekali, kalu dodoikan / tidurkan dia dendangkan dia dengan zikir zikir memuji Allah dan Rasulullah SAW.
rumah yang sentiasa ada zikir zikir ni jin takkan masuk

topik ko ni kena detail citer dalam board misteri kerana kat sana ada dua tiga orng adalah perawat, di sana ko bole citer macam mana keluarga ko bole terkena sihir adakah berpunca dari orang dengki atau keluarga ko sendiri adakah mempunyai saka
kalau dah memarahi anak anak memang kena bawak bawak laa beristghfar,
hidup kena ada kasih sayang, jangan fikirkan sangat hal hal ehwal orang luar, seperti rasa ketidakpuasan hati sesama manusia contoh terdekat bengang dengan suami kerana perkara ini akan menjurus secara tidak langsung di luar kawalan melepaskan kemarahan kepada anak yang kebetulan melakukan perkara mendatangkan kemarahan kita..

harap dapat membantu

Rate

1

uihh...danger ni...takut masa marah sampai lupa dirt, suami takde... abis anak2 kau..

pi jumpa doktor..kalau perlu duk wad sampai sembuh...

ko pasangkan laa cd surah surah, seperti surah Al Baqarah, amik semua surah surah al Quran yang penu ...
aiva Post at 19-7-2012 12:35

dah ada cd surah yasin...mesti ada speaker sensurround keliling badan bila nak tidur aiva....... jadi bila pasang cd surah yasin tersebut....malam tiada gangguan.....

teringat pulak manak pasang mosquito coil....nyenyak sampai pagi......

dah ada cd surah yasin...mesti ada speaker sensurround keliling badan bila nak tidur aiva....... ...
manakautau Post at 19-7-2012 13:00

bukan suruh pasang speaker sekeliling badan laa, pasang kat VCD laa..

Reply 1# adria

wpun dalam keadaan x suci, berzikir kan boleh? :0 istighfar banyak2. kalau rasa nak marah, tarik nafas dlm2 and hembus perlahan2. standard la budak kecik buat salah. kite ms kecik pun mcm tu. elok kalau TT suh parents or adik beradik tinggal skali ms pantang tu.
pasang la ayat-ayat al quran / zikir sewaktu kat umah, instead of pasang lagu2 moden nie hah. bagus utk baby jugak. ni baby pun tempias sama dengan ibunyer menjerit2 perkataan tak elok. nanti bila dah boleh solat, buat la solat hajat n taubat. semoga hati lebih tenang.

simpati dgn tt, semoga tt tabah hadapi dugaan.

Reply 1# adria

jumpa doktor pakar saikologi dan otak... mmg solat dan baca Quran itu penenang hati..kerana iman u adalah sebagai seorang Islam yg percaya kepada Allah.... gi dulu jumpa doktor saikiatrik ok...

Reply 1# adria

TT, anak yg sulung umur berapa tahun?  Ada helper tak?  Jaga baby baru lahir & jaga anak yg lain-lain +++ kerja rumah segala memang ler payah..... it can be overwhelming.  TT pun sure masih ada saki-baki sakit sana-sini kan?

You need help.....cakap kat suami & your family & in-laws..... don't try to be a superwoman.  If you are relaxed & calm, I'm sure you can bond better with you new baby & be a better mommy for your other kid/kids?  

Take care TT......

Reply 1# adria

sy pon rase akak TT ni kna mintak bantuan famili,kawan2 or org sekeliling..
mmg mslh umah tangga x elok cite kt org..tp dh smpai pukul2 ank yg x brsalah tu bahaya jgk..
takut lama2 jd bnda yg x diingini..lbih baik mintak pendapat suami dulu & cite dr ati ke ati ape yg akak TT rasa..
mungkin pendapat sy je,maaf klu ade menyinggung..

aku pun selalu rasa berserabut/stress/nak ngamok/memarah time period
itulah ironinya sbb kita takleh solat baca quran kan

ape yg aku buat time serabut + rasa nak ngamok2 tu... aku istighfar banyak2
kalo tetap tak hilang serabut.... aku hulur air botol, soh suami bacakan alfatihah, doakan ilang keserabutanku <---- ni selalunya berhasillah

ku paling teruk berserabut during the first two days period tuh... dah hari 4 gituhhhh ilang sikit la

cuba buat yek

12Next
Return to list New