CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

budakgraphic posted on 24-7-2012 09:34 AM
Hahaha, aku percaya kisah ko tu... Perlu kita ingat, kita masih belum meneroka seluruh alam cipt ...

tu lg seriau klo pengsan tepi jalan, sedar2 esok kite ade kt ats pokok.. cik 'pon' bwk check in kt uma dye...hahaha!

setankober posted on 24-7-2012 04:00 PM
Last edited by setankober on 24-7-2012 04:03 PM \n\nsometimes  bile kite posting ala2meninggi diri  ...

Tujuan asal thread ini cuma lah untuk perkongsian pengalaman secara jujur dan ikhlas..dan dari tajuk thread ini sja pun sudah nyata "perbincangan" itu pasti "yg diluar dari akal manusia".. tt pla "sanggup" share pengalaman yg tt pernah lalui dengan harapan ader pembaca yang dapat mengambil iktibar positif dan bukannya negatif...

budakgraphic posted on 24-7-2012 09:30 AM
hahaha, bab tumpang menumpang tu membuatkan aku teringat zaman aku selalu balik hujung minggu ik ...

perh penakot2 pn leh siap sound 'bnde' tu lg.....luar bese konpiden tu, kalo aq jgn ckp nak sound..msti dh terkencing ke tercirit ke...hahahhaha! nek motor lg la rase meremang bro oi.....tp kn bro, aq xpham stu je..knpa mcm lumrah ek hantu ni ske kco mnusia?? mengilai la, tumpang2 la..kne org mcm ko xper bro even penakot tp hati kental. kne kt org cm aq ni, xtw la pe jd nti...

pnh tgok citer kt ntv7 x yg ghost adventure tu? rilek je mat saleh tu carik2 hantu, even die kne rasuk..tp lepas bbrape minit dye ok aje balek. Kalo org kite kne rasuk, bkn main susah nk sembuh..pngil ustaz la pawang la..ke ad beza hantu omputeh ngn hntu mlysia

setankober posted on 24-7-2012 03:02 PM
xpelah TT,xlarat nk baca ulasan2 bakal peraga sukma semua tu ... tp asenye xde pn satu alasan yg s ...

Sebenarnya istilah "obe/ap" tu tt x "terima" secara peribadinya tapi ada sebabnya "kenapa" tt gunakan istilah "obe/ap" kepada "masyarakat" ..ini semua berkaitan dengan "budaya,pemahaman dan penerimaan"..
So tentang obe hanya pada waktu malam tu x betul..maksud tt "obe" ini boleh dilakukan "anytime if u wish"..terpulang kpda "kelonggaran" anda sendiri..
Ttg makhluk yg kita jumpai semasa di "alam" lain tu..dari aper yg tt penah lalui, ader "area" yg kita "bercakap" melalui mulut dan ader "area" yg kita communicate melalui "fikiran"..tapi "universal languagenya" ialah melalui "fikiran"..atau telepati lah..
Ttg nama makhluk tu..ada sesetengah yg "wajar" kita ketahui namanya dan ada pula yang "better just with the flow"..biler dah "advance" skit..adakalanya kita "automatically" leh tau namanya..sama mcm hidup ne jg..kalau kita x "berani" nak tanya nama org tu,samada kita tnya org lain, atau kwnnya..atau lg "taktikal" skit kalau tau tmpat "kejenya" pegi kat tmpat tu n buat "research"

olyd88 posted on 24-7-2012 06:40 PM
Tujuan asal thread ini cuma lah untuk perkongsian pengalaman secara jujur dan ikhlas..dan dari t ...

ada sedikit waktulah sebelom tarawih, leh la mencelah

ok lah TT .. carry on je lah ..aku setuju jgk topik ni agak menarik..TT pn dh kata akan berlaku jujur dlm ceritanya...harap porumer lain pun begitu jugakla...setiap manusia itu ditanggung jawabkan atas apa yang mereka katakan....cume bab ikhlas tu baik diam kan sajelah...biar Allah je yg tau....

cume topik ni perlukan ciri2 or kiteria yg so called talented or gifted ni...kalo takat pengalaman/mimpi/bisikan nampak hantu,tumpangkan makhluk lain,diangkat sebagai ketua,tetiba jadi geng alim ni dikatakan gifted jugak...amatlah pprt stendednye....

satu lagi, sekadar renungan lah.... manusia tu sebaik2 kejadian,dtgnya kite dr campuran air mani bapa dan ibu...jgnlah tetiba merasa kite bukan part of human 100% . ke takkan roh korang level malaikat or makhluk lain sedarjat lebih dr roh manusia yg lain...ni for muslim la ye...

aku pn peminat topik metafizik jgk bukan aku anti metafizik...cume pada yg benar2 lah.pada yg sentap, maaf hokay tapi sentap jugak...suck it,keep it and live with it.

mieraweyh posted on 24-7-2012 06:26 PM
tu lg seriau klo pengsan tepi jalan, sedar2 esok kite ade kt ats pokok.. cik 'pon' bwk check  ...

Untung ar Cik Pon yg check-in... At least sama jantina... kalau Abg B-Jan Remp-iT apa macam? hahaha, kesimpulannya, sila jgn pengsan kat tepi jalan...

Follow Us
mieraweyh posted on 24-7-2012 06:40 PM
perh penakot2 pn leh siap sound 'bnde' tu lg.....luar bese konpiden tu, kalo aq jgn ckp nak sound. ...

Hehehe, yg rancangan2 kat tv tu aku tak berani nak komen apa2 sebab aku tak ada dilokasi semasa kejadian rasuk tu berlaku... Tapi byk kawan2 aku ckp yg kat tv tu kebanyakannya karut jewk... pura2 kena rasuk bagai... sebab sepanjang pengalaman aku melihat dan merawat org yg dirasuk nih ar kan... selepas benda tu kuar drpd badan dia, dia akan sgt2 keletihan... sebabnya bila benda tu merasuk, 'dia' mengawal segala sendi dan sistem badan kita... sama konsep mcm org mengamuk... korang perasan tak? masa dia mengamuk tu, kekuatan dia agak luar biasa? sama mcm org kena rasuk... sebabnya, ibarat korang main game street fighter, watak2 tu sume abis berdarah kena bantai, tapi korang tak rasa apa, kan? teori yg sama aku pernah gunapakai... Aku buat perjanjian dgn satu makhluk (aku tak boleh bagitau apa jenisnya)... tapi dek kerana keghairahan aku tu, aku terperangkap dgn maksud tersirat disebalik perjanjian tu... kesimpulannya, aku tak boleh marah, atau 'dia' alan ambil alih jasad aku...

Pernah sekali dulu adik aku buat hal, aku hampir2 nak bunuh dia... Aku just ingat time aku sound dia sebab dia dok marah2 bapak aku sebab tak bagi dia kuar malam rasanya (aku dah tak berapa ingat sgt)... Lepas aku nasihat, adik aku still buat bodo sambil provok2 aku... then aku dah tak dapat kawal badan aku... ibarat aku hanya mampu melihat dari dlm... badan aku mcm gerak sendiri... bermula dari aku tumbuk pintu bilik sampai pecah, sampai ar akhirnya aku dapat kawal semula tubuh aku selepas benda tu dapat sebiji telur... cilakak btol, dah ar telur mentah, dia telan dgn kulit2 sekali... dah ar guna badan aku... hahaha...

kesimpulannya, jgn memandai nak mencuba sesuatu yg kita tak pasti zahirnya... selamanya aku terperangkap dlm 'sumpahan' nih...

setankober posted on 24-7-2012 09:19 PM
ada sedikit waktulah sebelom tarawih, leh la mencelah

ok lah TT .. carry on je lah ..aku setuju ...

Tt x "kisah" kalau ada forumer yg "gurau" ker apa2..tapi tu lah Thread ne sebenarnya "bagus" dan alangkah bagus nya biler ader masa lapang nak "selak2" thread yang "berwarna warni" dgn "kejujuran"..

budakgraphic posted on 24-7-2012 11:42 PM
Hehehe, yg rancangan2 kat tv tu aku tak berani nak komen apa2 sebab aku tak ada dilokasi semasa  ...

wow bro dh strt citer ni...tp kn bro klo ko dh wat perjanjian xkn xleh batalkn balek? sbb bkn ape, bile bnde tu dh sebati dlm dri ko...nnti makin lame dye akn amek alih bdn ko. Takkan xleh leraikn perjanjian? Xde mnde yg xleh setel la, sedangkan penyakit pn ade ubatnye...tol x? Bnde dlm bdn ko tu xelok bro, kite ni makhluk lg mulia dr dorang. Aq rase ad je ubat nye, ke ko xnk let go bnde tu? mcm bpk aq pn sme la klo mrah tahap gaban, time kecik2 aq ingt bile bpk aq baling kerusi skru smpi terkeluar. tumbuk meja, pinggan bersepah jtuh...yg pling aq ingt time dye pecahkn btol coca-cola dye nk bnuh pkerja dye, smpi berparang2 pdhal bkn isu besar pon. Nangis aq tgok bro, bile bpk aq dh cool down...bru mak tnye, npe smpi berparang2.skali bpk aq blur...dye ckp dye xsedar, sbb 'bnde' tu dh mguasai dye...

Tapi 'bnde' ni dh sebati dlm bdn bpk aq..time abg aq buangkn jin dlm bdn dye, dye buangkn skali yg dlm bdn bpk aq...juz xtw la dh betol2 pulih ke x...sbb dh lme xnmpk dye ngamuk...Bnde ni kdg2 org ckp TALENT la GIFTED la...tp aq paham, hnya org yg mengalaminy sndri je yg tw...Bkn sng nk terima knytaan yg kite ni di 'gifted' xkesah la ape pn ability..Bermain dgn emosi dalaman kite dan dlm msa yg sama ade yg bsyukur dn ade yg mmpersoalkn ttg kelebihan tsbt...

Hehehe, yg rancangan2 kat tv tu aku tak berani nak komen apa2 sebab aku tak ada dilokasi semasa  ...

bro.. ni ke permulaan 'jalan' yg ko pilih tuh? blh tahan gak yer sampai mcm tuh..... xleh control.... benda lain yg control plak...... bahaya gak kan klo mcm tuh.... tp ada bgs nyer gak... melatih kita supaya bersabar... ko mesti baran tahap gaban kan sblm nih.... sbb tu brani buat perjanjian mcm tuh...

mieraweyh posted on 25-7-2012 12:01 AM
wow bro dh strt citer ni...tp kn bro klo ko dh wat perjanjian xkn xleh batalkn balek? sbb bkn ape, ...

benda2 yg kita 'amek' tuh blh diketegorikan saka ke x? sory tanya sbb aku xtau sngt benda2 mcm nih....

Esterozie posted on 25-7-2012 12:23 AM
benda2 yg kita 'amek' tuh blh diketegorikan saka ke x? sory tanya sbb aku xtau sngt benda2 mcm nih ...

klo dri bpk aq, dye xamek 'bnde' tu..juz time umo 15thn, mtor die rosak kt tepi kubur cine. Pastu die nmpk ade cahaya ape ntah msuk bdn die. Start tu la 'bnde' tu kuasai bdn dye, tp bnde xelok la...susah nk buang tu. Tapi bnde tu jdikn bpk aq ni berani sgt kalah pendekar

klo dri bro budakgraphic tu xtw la die amek 'bnde' ape...tggu die reply..hehe

mieraweyh posted on 25-7-2012 12:28 AM
klo dri bpk aq, dye xamek 'bnde' tu..juz time umo 15thn, mtor die rosak kt tepi kubur cine. Pastu  ...

owh...... mcm tu plak..... kira dpt free ar nih...hehe x mntk, x blajar tp dpt ngan cara x sengaja yer....
pastu bapak ko tau ker pasal benda tuh? dia cuba buang ke mmng niat nak simpan?

Esterozie posted on 25-7-2012 12:31 AM
owh...... mcm tu plak..... kira dpt free ar nih...hehe x mntk, x blajar tp dpt ngan cara x sengaja ...

Tak taw la mude2 dlu dye realize ke tak...time dye nek angin je nk marah smua kompem senyap sbb dh taw kalo melawan mmg naya la...sbnrnye bpk aq xtw 'bnde' tu dh dibuang dri badan dye. Ingt tak aq cakap, abg aq pi buang 'bnde' jin islam tu..Pastu dye mtk tolong org asli buangkn 'bnde' yg dlm bdn bpk aq tu skali....
ko ni cm berminat je...nak ke?

mieraweyh posted on 25-7-2012 12:40 AM
Tak taw la mude2 dlu dye realize ke tak...time dye nek angin je nk marah smua kompem senyap sbb dh ...

uish...... xnak ler.... aku ni mmng dah seorg yg baran.. klo ada benda2 mcm tuh lg ar.....hehe
hbs sume org aku amok nnt....kan lain cite nnt..huhu

Oo....mcm tuh.. so pas abg ko buang sume tuh, mcm mana ko tngk bapak ko tuh... ada prubahan x ngan sblm nih?

Salam...
..mmg dah "agak" dah "bende" ne ader kat u..
Saya x hairan atau terkejut sebab saya "tau" di Malaysia ne "ader" org yg begitu juga..ader beberapa "bgsa" manusia di Malaysia yg dari "nenek moyang" x dpt "cancel" perjanjian itu.dan sampai lah ke turun temurun akan tetap "begitu"..Tapi saya "kenal" sgt seseorang yg "x boleh marah" atau x, semua yg berada di kawasannya akan habis "dibunuh/cedera"..pada setiap malam Jumaat "seseorang" dari "alam ghaib" akan dtg dan "sparing/beri tunjuk ajar pada dia"..org ne pmpuan dan sudah berkahwin dan umo dlm 40 an..dan dia pnah buat "perjanjian" dgn "yg x kelihatan"..pnah "travelled" ke alam ghaib selama beberapa hari semasa "pjnjian dan syarat"..rata2 org yg kenal dia gerun dan "xnk mcm2" dgn dia,bgtu jg husbandnya...dia jg sgt "arif" ttg bidang2 perubatan ghaib..dan dia pernah tunjukkan saya "gambar" yg diberi kpdanya secara "ghaib" yg dia sendiri ckp salah sorg dari "wali"(sy xnk komen apa2)..saya kdg2 "rapat" dgn dia bukan kerana apa tpi kami selalu bertukar pendapat ttg "alam ghaib"...dia gtau kat saya yg saya ne "lain dr yg lain" dan dia "sgt" suka dengan "kelainan" saya yg x sama dgn org lain..maksud saya, bile kmi berbual adakalanya mcm "x jejak alam manusia" rasanya sebab perbualan tu masuk kat "detail" dan "rahsia" alam ghaib..
Saya dapat " firasat" yg kurang baik, dan saya "mengikut" firasat tu.. untuk tidak "rapat" dgn pmpuan ne..lgpun dia "seperti" looking for org yg ader "kelainan" untuk jdi "perfect" dlm hidupnya..
saya xnak ckp bnyk..ttg dia ne, urat2nya da "terbentuk" dlm bmcm simbol dan "garis" kat ibu jarinya tu sgt "aneh"..
ttg "perjanjian" itu saudara kena "tawakal" dan "ikhtiar" perlahan2..kerana "itu" sgt peribadi dan hanya melalui forum ne saja saya dapat "share/membantu"
Ingat selalu saudara.."keimanan terhadap Allah" itu satu "perisai" yg SUPER ampuh dlm "rohani" dan "jasad" kita..dan adakalanya kita akan "terpaksa" buat "pengorbanan" untuk terus "survive"..Kalau saudara nak "settle" sendiri saudara "must" willing to sacrifice apa2 pun..tanpa melibatkan org lain..but kalau saudara "perlukan support" tuk "break the deal" saudara kena "cari" seseorang "yg betul2" "knowledgeable dalam bidang ne"..

Esterozie posted on 25-7-2012 12:56 AM
uish...... xnak ler.... aku ni mmng dah seorg yg baran.. klo ada benda2 mcm tuh lg ar.....hehe
h ...

ade la perubahan...tp makin usia dye lanjut, dh xbaran sgt. Juz kdg2 klo dye naik angin...perh sore dye kalah halilintar..haha! ko klo dh panas baran toksah la terkena bnde2 cmni..payah nak buang taw..ape2 aq lebih syukur abg n bpk aq dh xde lg 'bnde2' mcm tu...xkire la gifted ke hape..sbb aq nak fmly aq juz hdop mcm org2 normal...xgitu jemah?

olyd88 posted on 25-7-2012 01:06 AM
Salam...
..mmg dah "agak" dah "bende" ne ader kat u..
Saya x hairan atau terkejut sebab saya " ...

bro.. makcik yg ko 'kenal' tuh dr alam lain ke mcm mana.... ke mmng btl2 wujud.... dia ada gak dlm forum nih?

mieraweyh posted on 25-7-2012 01:08 AM
ade la perubahan...tp makin usia dye lanjut, dh xbaran sgt. Juz kdg2 klo dye naik angin...perh sor ...

bagus lah klo sume dah slamat kan... klo btl2 dah clear tuh.....
ye lah, idup bengantung benda tu blh makan diri gak.... mcm dak gapik tu ckp.. dia hampir2 bunuh adk dia.. nasib baik dia sempat cool...... rasuah benda tuh ngan telur....

Esterozie posted on 25-7-2012 01:13 AM
bro.. makcik yg ko 'kenal' tuh dr alam lain ke mcm mana.... ke mmng btl2 wujud.... dia ada gak dlm ...

Dia xder kat forum ne coz die x reti aper tu "tenet"

Dia mmg manusia yg wujud mcm kita...baik sgt dan jujur orgnya..

ader cuma sekali jer saya "bertembung" dengan dia ne kat "alam yg x kelihatan".. dan "brbual" dgn dia..

Keesokannya tu, saya pegi cari dia dan tanye..rasa mcm x caye coz of course dia pun sama juga rasa "aneh" kenapa kami boleh "bertembung" dlm "alam" tu..
Actually kat experience tu dia ada "cabar" saya tapi saya ckp yg saya xder "ilmu" dan x tertarik untuk "bergaduh"..lg tu die org tua dan tua dri saya so sy hormat kat dia..