CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 44602|Reply: 346

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

Salam Sejahtera Kepada Para Forumer;

Terlebih dahulu saya ingin memberitahu anda semua bahawa thread ini adalah bertujuan untuk mempelawa anda sekalian untuk "share" apa2 pengalaman luar biasa yang pernah anda lalui sejak kecil, dan dalam masa yang sama "kita" akan saling bantu-membantu sesama untuk "memahami" jika anda benar2 "gifted" ataupun "mempunyai" apa2 "kelebihan" yang selama ini anda rasa "takut" atau rasa "aneh" dengan "keganjilan" yang ada pada diri anda..

Jika ada yang rasa diri "kosong" atau x "berbakat" apa salahnya share "experience" yang "sering" berlaku atau yang "berulang" tidak kira dlm mimpi atau aktiviti seharian yang anda rasa "aneh" dan selepas itu anda dah "x hiraukannya" lagi?kan..

Dalam thread ini kita juga akan cuba membincangkan "faktor" atau "penyebab" yang kemungkinan "mempengaruhi" keupayaan diri kita sehingga "terjadi" keadaan yang "supernatural" itu..

"Kesemulajadian itu adalah satu anugerah"
Sekian .

Rate

1

TT start dulu la

Ok TT nak "share" satu daripada pengalaman tt sejak skolah menengah dulu lgi yang menjadi "asas" kepada "pembawaan" kehendak Tt untuk mengenal diri hingga sekarang..
semua ne bermula sejak tt dah masuk form 3 dan tt baru bpindah ke asrama skolah tu pada masa tu kerana kg tt ne jauh skit dari skolah menengah ne..
Hidup tt semasa tinggal kat asrama x ubah macam satu "seksaan/penderitaan" coz senior2 tt ne selalu sgt "buli" tt dan bukan stakat tu dorg jugak selalu memperlakukan tt mcm "kuli/hamba"..senior Tt xpenah suruh cuci kain tapi benda lain semua dorg suruh buat kalau x tt akan kene penumbuk atau sepak terajang..
Tt sgt kuat bersabar kerana bende2 seperti tu dah pernah Tt alami sejak kecil lagi.. Tt selalu nangis sendiri klu tengah malam kat katil dan kalau siang pla klu xtahan sakit hati tt akan masuk kat toilet dan nangis kat dlm..Dan bermula dari hari tt kene buli dan jd kuli tt selalu ingat cakap mak tt "selalu ingat pada Allah,dan kalau ada apa2 kesulitan minta lah pertolongan dari-Nya"
Tt pun makin kuat "beribadah" x kira masa..kat asrama ker kat skolah..tt x pduli coz tt nak sgt "dekat dengan Allah",tt tau klu balik jer kat asrama tt akan "dihantui" oleh senior2 tt kembali..
Mmg senior2 tt sgt hairan dengan "kelakuan aneh" tt..sebab tt selalu sgt "berdoa" dan entah kenapa plahan2 dorg dah x berapa mengganggu tt lagi..dan doa Tt seringkali dibasahi dengan airmata Tt sendiri, tt x minta senior2 tt dilaknat ker apa tapi nak sgt hati mereka "dibukakan" hati untuk menghormati sesama..
Malangnya bagi mereka secara mengejut mereka semua diberi surat gantung sekolah dan dibuang asrama kerana masalah disiplin mereka(merokok,minum,escape skolah)..masa ne tt dah "maafkan" mereka juga..tapi dlm masa yg sama tt bersyukur sgt pada Allah kerana telah memberi "cahaya" pada hidup tt..
Selepas senior2 ne kene "buang" dari asrama..Bermula la hidup baru tt dengan kawan2 baru dan masa ne tt tetap kerap "mendekatkan diri kpda Allah"..
Dan pada suatu hari tu time tt baring2 kat tilam,kwn tt datang dan pegi kat depan cermin nak check lipatan rambut tu manatau ader yg x kene ker.hehe, tt tiba2 rasa nak tanya tapi tt x kluarkan dari mulut.."eh dah ader ker budak baru masuk ke sini?" tanya tt tpi cume dlm hati jer..alangkah terkejutnya tt biler suara hati tt kene reply.."x pasti tapi tadi sorang dah masuk"..kwn tt ne lgsung x buka mulut tpi tt "dengar" kwn tt "menyuarakannya"..then tt tanya dia, ko ader dengar aku tanya tdi x? Dia jwb xder lah..ne jd "misteri" bgi tt dan kdaan yg sama juga berlaku waktu tengah malam,lampu dah kene tutup kan so tt xder jam..tt dengar kawan tt baru masuk kat bilik dari dewan bljar..so tt tanya dlm hati tt"eh jos dah jam bpe dah?" skali lg tt terkejut coz kwn tt si "jos" ne sama gak menyahut tpi xbuka mulut. "dah jam dua lebih dah ne"..
hari demi hari ne banyak pkara yg "aneh" tt lalui dan itulah kat form 3 dulu tt pernah buat kwn tt "tercengang gila" coz tt pernah secara x"sengaja" huraikan "fikirannya"..maksud tt x sengaja tu adakalanya tt sgt2 sensitif hingga fikiran org pun tt dpt tgkap dgn detail..so kawan aku ne pun rapat lah sgt dgn tt malah jd bestfriend..
actually masa form 3 ne saya ada satu conscious "OBE/astral projection" yg sgt2 bermakna bagi saya(akan di post di thread meraga sukma)..pengembaraan itu saya lebih suka panggil "kembali ke zaman silam"..dan penah tt ceritakan kt mak tt

So dipendekkan cerita Tt skg "ader" beberapa "ability" yg sbhagiannya tt sendiri pun kdg2 "no idea"

"ability" tu akan tt post nanti..
ia terbahagi kepada telepati,empati, dan "firasat/visi" dan sebagainya..
Adakalanya tt rasa "risau" dgn "ability" ne atas sbb tertentu yg akan tt gtau dlm post sterusnya...

Sekian

Rate

1

Alhamduliilah anugerah.
entah kenapa saya dapat merasakan kehadiran orang2 yang berbakat dalam kebatian samada ia telah belajar atau tidak belajar lagi.
Wallahualam

best gak bacer2 ni nanti untuk mengenal diri

Hehehe, bagus TT... kita dgr komen org2 lain lak lepas nih... aku nak citer kisah aku, tapi malangnya demi kebaikan dan keselamatan semua org, aku just jadi pembaca je ar kat sini, okies?

Follow Us
Assalam semua,
Seronok jua dapat membaca pengalaman2 dari keistimewan yang ALLAH berikan. Inilah kebesaran ALLAH.
Kat sini saya nak meyibuk-yibukan diri juga dengan pengalaman yang ada. Mungkin sebahagian dah saya ceritakan dalam beberapa thread, tapi disini saya ceritakan semula dari mula-mula saya mendapat satu pengalaman yang amat berharga. cuma saya minta jangan disalah tafsirkan jer yerr....
Pengalaman pertama bermula ketika saya berusia dalam 17 tahun, masa tu dalam proses nak ambik SPM. Saya tinggal dengan kakak sebab family dah bercerai berai masa umur 7 tahun, jadi dengan kakak sulong la saya tinggal. Memang saya rapat dengan dia pun. Masa dalam usia nie, saya suka belajar malam sebab tak mampu nak ambik kelas tambahan. Selalunya saya akan sembahyang malam dulu sebelaum sambung belajar. Tapi hakikatnya sembahyang malam pun untuk hilangkan mengantuk sebab saya sendiri pun tak tahu kelebihan sembahyang malam nie sebab saya bukan ada pengetahuan agama sangat. Nak dijadikan cerita, setiap kali saya buka buku saya akan tertidur tetapi sebenarnya saya dapat lihat saya membaca ampai habis buku tu dan ingat sepenuhnya. begitulah setiap hari, tapi tak pandai pun....cuma apabila dalam kelas saya akan ingat apa yang saya baca tapi bila exam...hampeh..ha ha ha..
Masa berjalan nie lah, pada suatu hari tu waktu malam, lepas solat, saya tertidur dan malam tu la juga pengalaman pertama saya keluar dari badan, Saya dapat lihat jasad saya terbaring kaku dan saya keluar terbang ke kampung sebelah. Waktu saya di kampung tu, saya terdengar azan subuh baru nak berkumandang dan saya terbang pulang. Sewaktu sampai dirumah, saya masih terdengar azan dan saya terus menghampiri tubuh saya dan memasukinya semula. dan bila saya sedar azan baru jer habis.....
Juga dalam tahun yang sama tetapi berlainan waktu, saya pernah bermimpi bagaiaman saya mati dan akan dikuburkan. Sewaktu jasad saya telah dimasukkan kedalam kubur, saya tersedar apabila ada suara menanya soalan yang saya tak dapat jawab dan kemudian ternampak api. Bahangnya terlalu panas dan terkena ketangan saya. Waktu inilah saya tersedar dari tidur tetapi bahnag yang terkena bahang tadi tetap terasa dan ada kesan panas yang amat sangat. Lepas pada tu saya deman juga dekat 2 minggu sebab bahang kepanasan tu..
Selain dari pengalaman tu, ada satu pegalamn menarik yang tidak akan saya lupakan sampai akhir hayat saya dimana, sewaktu saya hendak keluar dari rumah, saya lihat bumi nie beralum lembut sambil terdengar zikir. Saya agak terkejut dan diam seketika sebelum dapat keluar rumah sebab takut nak pijak tanah. Bukan itu sahaja, pengalaman dapat mendengar bagaimana angin yang lalu berzikir tidak akan saya lupakan juga.
Antara pengalamn lain sewaktu handak mengambil SPM, masih ingat lagi bagaimana soalan-soalan SPM keluar dalam mimpi saya pada malam pertama ambik SPM. Saya tak percaya tapi saya ceritakan pada kawan, last2 kawan yang score...he he he....
Ni lah pengalaman memula yang saya dapat..nanti saya sambung lagi....banyak nak cerita pengalaman selepas dari usia tu sampai sekarang....

Rate

1

wah best nyer..saya xde ape2 kelebihan..manusia biasa je...
seronok dengar cerite mcm ni

olyd88 posted on 22-7-2012 12:43 PM
Ok TT nak "share" satu daripada pengalaman tt sejak skolah menengah dulu lgi yang menjadi "asas" kep ...

beruntung TT. anugerah daripada Allah s.w.t.

terasa nak berkongsi jugak pengalaman masa darjah 6 dulu. saya tak pastilah apa, tapi saya dapat baca fikiran kawan-kawan yang nak mula bercakap dengan saya. sebelum diorang cakap/tanya saya dah jawab dulu. lepas tu diorang pelik, "aik, aku baru nak tanya ko dah jawab?". bukan sekali berlaku.

tapi setakat tu jelah. bila dah mula naik Form 1, kelebihan/keupayaan tu dah takde. masa Form 1 jugak minda saya dah mula tercemar. dah masuk sekolah menengah memang terasa diri ini tak sebersih semasa sekolah rendah. mungkin itu penyebab kelebihan ditarik balik.

Tumpang tanyalah...apa yg membezakan kite ni talented/gifted ke dgn syok sendiri yg kite ada semua tu? adakah dengan pengalaman kite yg lalu leh kite klaim kite being one of so called talented ni? mohon pencerahan...

sometimes, history selalu berulang....cume pelaku je yang berbeza...

budakgraphic posted on 22-7-2012 02:55 PM
Hehehe, bagus TT... kita dgr komen org2 lain lak lepas nih... aku nak citer kisah aku, tapi malangny ...

nape xleh pakcik? eh....sory... bro hehe......
mesti lain dr yg lain kamu punya kelebihan nih......
cite skit2 jer....... asas nyer jer klo cite sume blh mendatangkan hal2 yg x diingini kan....

setankober posted on 22-7-2012 10:11 PM
Tumpang tanyalah...apa yg membezakan kite ni talented/gifted ke dgn syok sendiri yg kite ada semua t ...

yg nih mntk TT explain...... sbb kita xtau mcm mana prasaan org2 yg bertuah ni kan.....

Luckman posted on 22-7-2012 05:10 PM
Assalam semua,
Seronok jua dapat membaca pengalaman2 dari keistimewan yang ALLAH berikan. Inilah k ...

eh awak,same la cam kes abg saya. tapi tu dulu la, time tidur dye leh nmpk roh dye kuar dri jasad.
ada sekali ni dye g uma kwn mak sy, mkcik tu ad citer kt mak sy yg dorang skluarga kene sihir dri org..Bile abg sy masuk je uma
tu dye nmpk lg "bnda" tu..

Abg sy leh ckp bnde tu dok tepi bilik dorang, abg sy dok bace 3qul tp "bnde" tu siap senyum snis je..abg sy ckp la,dye xckop ilmu
lgi nak ubatkan org. Macam2 bnde pelik la dye slalo cite kdg2 rase xmasuk akal..

Tp sbnrnye smua ni jd bile abg sy byk sgt kne buatan org..smpi satu harini dye cter jumpe sorang pkcik pki jubah putih tepi jln dgn mtor rosak. Selama ni abg sy xpnh pn nk bhnti2 tpi jln tlong org, tp aritu hati dye tergerak nk tlg pkck tu. Lepas dye tlg ape ptut, dye dok borak2 ngn pkcik tu..tibe2 snyp,dye pusing tgok pkcik tu dh xde. Abg sy ckp lame dye dok tmenung kt tepi jln.
Lepas kjdian tu la bru dye alami bnde2 pelik, dye boleh tgok makhluk halus, dye boleh kua dri jasad dye...dn byk lagi la.
kalo sy citer pn org xkn pcye, sbb hanya org yg rapat aje yg akn pcye..

Lepas p tnye kt ustaz2,lupe nye yg ade dlm bdan abg sy tu jin islam..lepas buang smuanye,skunk dye dh xde la tgok bnde2 pelik lg..tapi hijab dye tbuka la.Kalo ad hantu tepi jalan kompem dye nmpk..

Rate

1

setankober posted on 22-7-2012 10:11 PM
Tumpang tanyalah...apa yg membezakan kite ni talented/gifted ke dgn syok sendiri yg kite ada semua t ...

betul jugak tu. sama ada betul2 gifted atau kita yang syok sendiri. terfikir jugak pasal soalan ni.

amirezu posted on 23-7-2012 12:24 AM
betul jugak tu. sama ada betul2 gifted atau kita yang syok sendiri. terfikir jugak pasal soalan ni ...

Pada pandangan saya, gifted tu sesuatu kelebihan yang kita dapat tanpa di sedari...dah berkurun baru tau. Yang syok sendiri banyak berangan-angan / imiginasi. Contohnya kalau suka tengok cete-cete fiksyen, pastu berangan. Bila ada suatu kejadian enh sikit, mula la anggap ada sesuatu yang istimewa pada kita...he he he...Tipu dek TV la tu....

Sementara bagi yang belajar pula, cara amalan yang betul , tekun dan keikhlasa baru akan menjadi kalau tak, jadi laen ler.....Tetapi ada juga yang dapat kelebihan nie ditambah dengan cara pembelajaran yang betul dan sempurna, maka kelebihan yang ada akan jadi lebih baik..tak ada la menonong jer.....

P/s : Minta maaf kalau pandangan saya nie kurang betul.....

aku lak dari kecik sampai dah tua gayut mcm gini selalu dapat mimpi boleh terbang...cara terbang adalah sama je iaitu mengibas tangan mcm kepak burung dan terbangnya tak tinggi mana adalah dalam 15 kaki dari tanah. Memang selalu kalau mimpi terbang akan guna cara yang sama utk terbang kdg2 nak jatuh tapi semakin kuat tangan tu dikibas dia akan lagi tinggi.....

Esterozie posted on 22-7-2012 10:34 PM
nape xleh pakcik? eh....sory... bro hehe......
mesti lain dr yg lain kamu punya kelebihan nih.... ...

Hahaha, aku mana ada kelebihan... Kosong trang tang tang... Hehehe, gurau je ar... Aku org biasa yg sama mcm org2 lain gak... Cuma kekadang aku rasa aku bukan manusia 100%, boleh?

budakgraphic posted on 23-7-2012 10:08 AM
Hahaha, aku mana ada kelebihan... Kosong trang tang tang... Hehehe, gurau je ar... Aku org biasa ...

tanya eh...bile ase bukan manusia 100% tu.. maksudnya ada unsur lainkah such as unsur haiwan barangkali ???

setankober posted on 23-7-2012 10:23 AM
tanya eh...bile ase bukan manusia 100% tu.. maksudnya ada unsur lainkah such as unsur haiwan baran ...

Hehehe, susah nak describe... But tak bleh nak blame sape2... Aku sendiri yg cari masalah... Hahaha, abaikan je ar...

mieraweyh posted on 23-7-2012 12:02 AM
eh awak,same la cam kes abg saya. tapi tu dulu la, time tidur dye leh nmpk roh dye kuar dri jasad. ...

Hahaha, aku paham apa yg abg ko rasa... btw, dia tak nak tutup semula ke hijab dia yg dah terbuka tu? or dia dah 'biasa' dgn kelebihannya tu? hehehe...