CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

olyd88 posted on 25-7-2012 02:25 AM
Ya ada sesetengah "tempat" yg "senang" nak "retrieve" informasi dan kdg2 ada tmpat yg kite " ...

bagus ar mcm tuh..... bersyukur nagn anugerah yg kita dpt tuh..... klo nak ditarik sume tuh skelip mata jer... harap jgn gunakan kelebihan tuh dijalan yg salah hehe..... tp aku caya TT xkan punya hehe....

bro.... yg pasal tuh ko dpt mcm mana, blajar n asah bakat gak ke mmng dah ada?
bnyk gak kelebihan TT ni yer.... mcm2 ada....

kalo ada yg bersaka ke...ada damping ke..pegila jumpe perawat takkan nak dikata gifted jgk...perjanjian dgn Allah pn kite langgar, apela sgt so called perjanjian dgn makhluk tu xle setel....kalo tak,tak power la kuasa Allah gitu ...

p/s: jgn plak kata dh takdir eh...ada perkara dh xle ubah,ada yg leh ubah lagi....

jgnlah kagum sgt dgn cerit alam2 ghaib ni...pegi dgn roh..leh la buat begitu begini...cube pagi dgn jasad2 skali....ataupun pecah raga dlm dunia nyata ni...barulah mantap kata org

setankober posted on 25-7-2012 02:39 AM
kalo ada yg bersaka ke...ada damping ke..pegila jumpe perawat  takkan nak dikata gifted jgk.. ...

x salah kot nak kagum tp jngn taksub sngt dah ar kan hehe..... aku just nak tmbh pengetahuan jer sbb x dpt alami sendiri.... bro ada citer ke? kongsi2 ar skit ngan kitaorg.. mana tau lain dr TT nih..... nak gak tau...

xdelah cite mcm dieorg ni....lets keep dieorg cite...aku jus nk bg pendapat dan pandangan je..n maybe nasihatlah..since aku ni manusia biasa je..xdelah cite yg mcm ni...nak kata kagum xla tp mmg leh buat aku senyum baca posting2 yang lain

setankober posted on 25-7-2012 03:08 AM
xdelah cite mcm dieorg ni....lets keep dieorg cite...aku jus nk bg pendapat dan pandangan je..n mayb ...

sama lah kita....... insan2 biasa jer..... just dpt dr pengalaman2 diaorg je ar hehe.....

olyd88 posted on 25-7-2012 01:06 AM
Salam...
..mmg dah "agak" dah "bende" ne ader kat u..
Saya x hairan atau terkejut sebab saya " ...

nasihat yang berguna

Follow Us
budakgraphic posted on 24-7-2012 02:42 PM
Hehehe, pandai ko ek? So, masalah ko yg aritu dah settle ke?

boleh la.. ada bekas2 sikit la.. tapi dlm masa yang sama usaha gak la sendiri + bantuan pada yg pakar..ehhehehe.. tp pe yg ko suh tu.. aku mmg slu wat la. kcuali telo tu.. lom wat lagi..

Esterozie posted on 25-7-2012 02:29 AM
bagus ar mcm tuh..... bersyukur nagn anugerah yg kita dpt tuh..... klo nak ditarik sume tuh skelip ...

Salam..
Semakin banyak yg tt "tahu" semakin "malu" rasanya nak "akui" diri ini "ada kelebihan" atas sebab tertentu..kerana "rasa" adanya "kewajaran" tuk "share" barulah tt "share"..sebab "dunia" ini semakin "tua"..manusia pula semakin "leka" dan "pentingkan diri".. kalau xdpt "bantu" dari segi "material" mungkin dari "rohani" tu boleh..

Mmg TT lahir xder la "gift" yg "ketara" sgt, xtaulah kalau mak dn ayah "sembunyikan"..tapi seiring dengan peningkatan usia., tt "belajar" dan "memahami" yang mana "baik,sederhana dan x baik" juga "blajar bende baik yg kebanyakan org x pduli", selain tu tt "blajar" tuk mengucapkan syukur kepada Allah walaupun "pkara kecil"..stiap masa dan tiap hari..bagi TT "task" hidup kita ne boleh di "simple" kan pada beberapa iaitu"Beriman kepada Allah,Belajar tentang kehidupan termasuklah pekerjaan,makan dan minum etc,dan menyayangi sesama makhluk(positif)"..Ambil "basic" daripada ketiga perkara ne..tt pasti kita akan "hidup" di "dalam keizinan-Nya"..

olyd88 posted on 25-7-2012 10:32 AM
Salam..
Semakin banyak yg tt "tahu" semakin "malu" rasanya nak "akui" diri ini "ada kelebihan ...

maaf bro TT, sekadar pendapat...boleh x kurangkan penggunaan pengikat kata (") tu..???
sbab macam agak berpinau mata nk bace bile terlalu banyak penggunaannye....

pendapat ajer ye...

edoraixora posted on 25-7-2012 11:01 AM
maaf bro TT, sekadar pendapat...boleh x kurangkan penggunaan pengikat kata (") tu..???
sbab macam ...

Boleh

Actually tanda tu saya letak kat part2 yg ader maksud..

Apapun tuk keselesaan saudara pktaan mudah tnpa " akan digunakan

olyd88 posted on 25-7-2012 11:07 AM
Boleh

Actually tanda tu saya letak kat part2 yg ader maksud..

nak kupas lak payah

sebab kang orang baca dgn one meaning...

adess kalau saya.. dah ada " tu saya pusing meaning yang lain sesuai dgn ayat dan perkataan serta cerita.. so paham apa maksud sebenar nak di sampaikan..   nak puaskan hati semua orang memang susahkan bang kan? its ok mana yang senang la

hest posted on 25-7-2012 11:26 AM
nak kupas lak payah

hurmmmm....betul la tu susah nk puaskan ati semua orang...

tapi sperti yg diberitau, ia nya hanya skadar pendapat ajer, terpulang sama ada nk ikut @ x, takde msalah

stuju ngan edoraixora.
agak bepino mate teman ni membacenye..harap TT jgn marah yer..pendapat masing2..teruskan bercerita..suke teman membacenye..

setankober posted on 25-7-2012 03:08 AM
xdelah cite mcm dieorg ni....lets keep dieorg cite...aku jus nk bg pendapat dan pandangan je..n mayb ...

tengok gaye mike ni pn handal orgnye.. apa kata share2 kat dlm ni..kalau tak handal, mn mungkin boleh beri nasihat n coment kat org ye idak? ce cite ce cite..

khatam. hehe. syoknya baca mcm2 ada eyh?

tapi emy takto la gifted ke or kebetulan. tapi emy slalu dapat petunjuk dari mimpi (untuk org terdekat je). tapi mungkin kebetulan. cuma selalu sgt sampai naik risau kalo mimpi pape.

lagi 1 emy mcm ada connection ngan mak. mcm kembar pun ade sbb kalo nk tau mak sakit/sedih/hepi/lapar ke pape ke, mesti emy akan rasa dulu. tup2 tau mak pun sama. sampai kalo mlm2 terjaga dari tidur pun letsay emy tebangun kol 3pagi, rupa2nya sebab mak terbangun pkol 3pagi. tapi kelakar la jugak. sebab kalo mak tengah sedih, emy yang nangis2 teruk2 tanpa sebab. sampai naik hairan sebab takleh stop nangis. wuaa~

budakgraphic posted on 24-7-2012 11:42 PM
Hehehe, yg rancangan2 kat tv tu aku tak berani nak komen apa2 sebab aku tak ada dilokasi semasa  ...

sumpahan boleh dibatalkan...Orang Puteh cakap Breah of Contract.....he he he

menarik cerita2 dalam ni. tapi aku tak tau mmg betul2 ke tak sbb aku tak alami. mesti la susah nak percaya kan. cuma aku harap ape yg korang ada adalah atas usaha, kelebihan korang dan hadiah daripada Allah swt, bukan tipu daya iblis yg ingin menyesatkan manusia. wallahualam.

olyd88 posted on 25-7-2012 10:32 AM
Salam..
Semakin banyak yg tt "tahu" semakin "malu" rasanya nak "akui" diri ini "ada kelebihan ...

TT, mohon cite je lah apa2 yg xleh cite ni..org nak tau jgk sebenarnya sama ada TT ni tau ke tidak ape yg TT cite ni...contohnye...sape name pompuan tua dan anak gadis yg TT jumpe kat sana tu...ke org sana xkasi tau jugak??

TT penah bantu tak sedara2 islam di rohingya ke....di maluku dulu ke dgn rohani TT?..nak tau jgk sebenarnya..apakah kelebihan2 org yg leh jejalan alam ghaib ni...dan ada soalan lah nak tanya pandangan TT...katalah sorang tu bleh masuk alam ghaib ni dr kecil lg...dan leh tau beberapa rahsie alam ghaib yg org lain tak tau...tp dlm perjalanan hidup die...penah minum arak dan main pompuan...kire ni pun insan terlipih jugak ke atau jadam terpilih sebenarnya or umpamanya ada zaman kegemilangan,ada zaman kejatuhan or ada zaman kebangkitan?dr segi aura/nur/cahaya org tu plak mcm mana.

harap dapatlah TT menerangkan kepada saya agar kefahaman saya dlm soal merago sukma ni lebih paham.

Last edited by setankober on 25-7-2012 03:18 PM \n\n
hest posted on 25-7-2012 11:26 AM
nak kupas lak payah

dol...insya Allah, bahasa melayu cukup perbendaharaan kata utk terangkan semuanya...xcukup..ada bahasa inggeris,indon,arab...rasanya lebih baik dr memberi jawapan ala2 dlm grey area n suruh porumer teka2 plak.lgpn TT tu dh ckp nk jujur dlm cerita die..so ok jah kalo ada yg mintak buang je " tu.

ada org....baca one meaning..then terus angguk2..ada yg baca dgn mengubah perkataan " dgn kosa kata yg TT maksudkan..ala2 fill in the blanklah... ada jugak yg baca...siap terus checking cerita TT...ada yg mcm aku...lepas TT jawab je..terus tanya...moga2 dr yang samar2, dptlah kite semua dpt penjelasan yang mudah dr TT

Adiya posted on 25-7-2012 11:34 AM
tengok gaye mike ni pn handal orgnye..  apa kata share2 kat dlm ni..kalau tak handal, mn  ...

aku tanya sebab aku tak tau..kalo tau..xla gegeh asik tanya je dlm ni