CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

setankober posted on 25-7-2012 03:05 PM
dol...insya Allah bahasa melayu perbendaharaan kata utk terangkan semuanya...xcukup..ada bahasa in ...

ye paham jugak aku yang tu.. sebab tu aku ada tulis kat bawah tu... susah kita nak puaskan hati semua orang... bukan aku nak kata itu ini.. bukan... maksud aku mmg dalam apa jua perkara.. sebab tu aku tambah lagi kat belakang tu.. its ok,, buat ikut mana yang senang.. buat apa nak payah kan diri sendiri... mana2 yang selesa buat je... dan aku pun tak kata itu ini.. aku maksudkan pun pada apa jua perkara..

edoraixora posted on 25-7-2012 11:31 AM
hurmmmm....betul la tu susah nk puaskan ati semua orang...

tapi sperti yg diberitau, ia nya han ...

eh jgn terasa.. saya pun kata sebagai pndpt.. bukan mengecilkan apa pndpt awak..

sebab tu saya kata.. buat je mana2 yang senang...

hest posted on 25-7-2012 03:16 PM
ye paham jugak aku yang tu.. sebab tu aku ada tulis kat bawah tu... susah kita nak puaskan hati se ...

betullah tu...aku pn setuju...aku ngan kau dan mostly yg lain, nampak mcm senang je pakai ayat tanpa ". tapi maybelah TT ni agak susah nk pakai coz kosa kata BM ni tahap pprt agaknya tu yg kene pakai "  " .tapi org bilang, muslim yang baik, akan memudahkan urusan muslim yang lain...ke pada pendapat ko, slah jugak aku ckp mcm ni

setankober posted on 25-7-2012 03:27 PM
betullah tu...aku pn setuju...aku ngan kau dan mostly yg lain, nampak mcm senang je pakai ayat tan ...

hahaha tak... tak salah...  kan aku dah kata... guna lah mana2 yang senang...adesss kau nak aku ulang bape kali

insya Allah ..kalo ko ulang kali ke 3 br aku tak meroyan rasanya gurau2 je lah

better kite tunggu ulasan TT lah...

hest posted on 25-7-2012 03:17 PM
eh jgn terasa.. saya pun kata sebagai pndpt.. bukan mengecilkan apa pndpt awak..

sebab tu sa ...

laa..x terasa pun, takut org laen tersalah paham dgn niat baikku, huhuhhhh

btw, aku suker la ngan ko punye avatar....sungguh bermakne la itu ayat

Follow Us
edoraixora posted on 25-7-2012 03:59 PM
laa..x terasa pun, takut org laen tersalah paham dgn niat baikku, huhuhhhh

ok le kalau macam tu.. lega hati aku juga

avatar tu... sebab aku selalu mcm tu.. kalau orang tanya aku tak tahu nak cakap ada masalah mesti aku kata aku ok sambil senyum.. tapi dalam hati aku jerit.. please peluk aku.. aku dah rasa tak kuat... aku nak sokongan dan semngat korang

so jujurlah dgn diri sendiri baru jujur dgn org lain,kasihanlah dgn diri sendiri baru kasihan dgn diri org lain.....Allah tu tak pernah zalim, cume manusia yang menzalimi diri sendiri

kelebihan aku ialah melalui 'rese', dari sejak lahir sampai sekarang... gifted kaa???

salam,
nak tanye kenapa thread meraga sukma saya tak jumpa yer?

tak tahulah saya nih ada bakat ker tidak. entah kenapa kadang-kadang saya rasa ada "sesuatu"... tapi mungkin jugak kerana saya sedang sakit di "ganggu" satu golongan makhluk nih... tak apalah nak wat caner nih mungkin jugak ujian Allah di atas segala dosa-dosa saya.

tapi kalau setakat mimpi terbang semua tuh, dulu-dulu masa mude2 pernahlah. agaknya bile dah banyak dose, mimpi pon jadik pelik-pelik.

edy137 posted on 25-7-2012 04:25 PM
kelebihan aku ialah melalui 'rese', dari sejak lahir sampai sekarang...  gifted kaa???

rase ke rese bro?  kalu rasa, memang terbaik tu bro.. sebab deria rasa la yg terbesar berbanding deria2 yg lain..deria ini lah yang dapat mengetahui kehadiranNya..

rase2 ko la bro, ade ker org main caklengpong kat cni? ce ko rase..aku rase ader...

i know u, u know me too...

setankober posted on 25-7-2012 02:59 PM
TT, mohon cite je lah apa2 yg xleh cite ni..org nak tau jgk sebenarnya sama ada TT ni tau ke tidak ...

nampaknya semua tertumpu kat tt jer nih..

tt rasa jawapan tuk pertanyaan itu sudah ada dalam diri kita masing2...cuma kita sendiri yg malas nak tau jer,bukan xtau..maafkn tt ya tpi ia mmg benar..

tentang apa yg tt pernah alami cukup lah skdar untuk renungan dan rasanya cukuplah sharing yg tt beri setakat ini...semua org kena share la jgn mengharap dan terus bertanya seolah olah diri tu x setaraf or x tahu..itulah "task" bagi setiap kita tuk mencari jawapan bgi tiap persoalan,kalau semua ptanyaan tu tt jawab,tu kira cheating da...xder usaha dlm diri,setiap bende yg dilakukan ada limitnya ye

bukan kerana malas nak terangkan atau kedekut ilmu,semua kat sini nih da besar pnjang dan ader jg yg berpengetahuan skit dlm agama

dan dah berapa page dah ne masih kurang yg buat sharing

saper2 yg bijak ader lah dier faham dari sharing tt tu..yg rasa skeptical sgt just tanya kat diri sendiri kenapa asyik berperasaan bgtu

jugak jgn lah kite cemari thread dgn kritikan yg x membina atau negatif, itu satu problem bgi yg suka mengikut perasaan dan selalunye mendedahkn kelemahan org tu sendiri...

kite semua tetap manusia biasa dan ader kelemahan masing2, so selebihnya tu tt mohon maaf klu ader forumer2 yg tpksa bfkir hingga ke tahap gaban untuk memproses aper yg dah dibaca kat thread..tt share jer mungkin ader keperluanya pda sesetengah forumer

tt pun nak gak baca experience org..
lgpun x lama lg tt akan bz dan mgkin x dpt nk online slalu...

magpie5672 posted on 25-7-2012 04:28 PM
salam,
nak tanye kenapa thread meraga sukma saya tak jumpa yer?

tred nye udah di merge kan...tajuk pn dh jadi laen

http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D1

setankober posted on 25-7-2012 04:16 PM
so jujurlah dgn diri sendiri baru jujur dgn org lain,kasihanlah dgn diri sendiri baru kasihan dgn di ...

memang payah nk mengasihani diri sendiri, selalunya terpaksa berlaku zalim dgn diri sendiri sbb x sampai ati, x cukup kekuatan utk membantah & berkata tidak...maka jalan terbaek biar la diri sendiri yg terzalimi. pastu jadi la sperti avatar 'hest' tu...yg termampu cume menjerit dlm hati & mencuba utk ikhlaskan hati....

n then seperti biasalah...mmg xkan dapat jawapanya kan...in the end ..nak jgk ala2 grey je jawapan die...
oklah TT, carry on dgn urusan nikah kahwin dulu....lepas nikmat bersenggama dgn halal kat dunia nyata ni...then kite smbunglah cite rasa2 gifted or sgt2 istemewa ni

setankober posted on 25-7-2012 05:04 PM
n then seperti biasalah...mmg xkan dapat jawapanya kan...in the end ..nak jgk ala2 grey je jawapan d ...

hehe, u kene positif la kwn,
asyik jer kata xkn dpt jawapan, tu mcm mls nk usaha tu
btw thanks for the "nikmat senggama yg halal",

Esterozie posted on 25-7-2012 02:19 AM
hbs tuh..... cecite skit ape kes.... mcm kenal jer... ke ko kenal TT nih?

sory OT plak pe ...

hahaha ko ni, aq kn beginner lg. Mne la knl spe2 mkcik tu ape nth lg....

Esterozie posted on 25-7-2012 02:20 AM
hohoho..... xpe2... ko tdo ar dlu, kan jap lg nak bngn masak sahur kan..... pakcik marah br tau {: ...

aq sahur xmasak...aq tw makan aje. Gajen ko bwt ot yer memalam. aq tobat dh xnk ot

Honestly aq rase tt dh try sharing ape yg die alami...tt sabar jela mmg ade org skeptikal ngn bnde ni. Awal2 lg kite dh leh predict kn, dkt abg bro pn aq phm bkn sng nak leraikan perjanjian klo dye dh buat. Jgn ingt smua mlsh yg kite alami ni leh setel dgn cepat..smua yg kongsi citer dlm ni smua org islam berkiblatkn Allah. tt bkak benang ni pon sekadar die nk share and kongsi pengalaman yg ade talent or gifted. Aq rase tt xriak ke ape, dye cube nak kongsikan gifted dye dan dengan berforum ni kite boleh bezakan antara ability seseorang ni dgn org yang lain. Mungkin ade sesetengah isu yg mereka tak boleh kongsi, tu kite kne respect. Cite yg biasa2 pn org xleh nak percaya..inikn pula nk cerita detail kn.

Aq pn xpercaya bnde2 ni, tp bile ade kwn2 rapat yg ade gifted dan ade org yg kite percayai di'gifted kn oleh Allah. Baru la aq percaya, jgn narrow kn sgt pemikiran kite. Ni semua sekadar berforum..ingt tu

mieraweyh posted on 25-7-2012 12:01 AM
wow bro dh strt citer ni...tp kn bro klo ko dh wat perjanjian xkn xleh batalkn balek? sbb bkn ape, ...

Adoyai... Tercerita pulak... Patut ar pagi tadi aku sakit kepala teruk giler... Takpe ar, actually byk lagi intipati drpd cerita aku nih... Coz perjanjian tu bukan dibuat dgn jin atau syaitan, takpe ar... Sebab aku tau kemana hala tuju aku selepas mati nnt... Dah, end of story... Kita citer topik lain lak... hahaha... anggap je ar aku tipu je yg semalam tu... hahaha...