CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

budakgraphic posted on 26-7-2012 11:01 PM
Err, kalau aku ckp aku tulis tu dibawah keadaan separa sedar, agak2nya boleh diterima tak? heheh ...

Itu baru alasan yang munasabah...dah nama paranormal.....normal yang separuh-separuh....jadi dalam bahasa lain separa la...ha ha ha ha...yeay, yeay, yeay....

budakgraphic posted on 26-7-2012 10:30 PM
Hehehe, so dah lupa, kan? Ni aku nak ingatkan lak... Dolu2 rasanya ko penah cakap nak belanja ak ...

yup... InsyaAllah nnt aku pon join korang time sesi terjah ke HT tuh... nnt kita jumpa.. blh aku korek rahsia ko lg hehe.....
bnyk nak tau nih....

Esterozie posted on 28-7-2012 10:22 AM
yup... InsyaAllah nnt aku pon join korang time sesi terjah ke HT tuh... nnt kita jumpa.. blh aku k ...

Hehehe, tak kisah pun... Sebab aku yakin, lepas ko jumpa aku, ko akan lupa niat ko nak tanya aku mcm2 tu... hehehe...

aku nak tanya sikit bleh x?...aku ni bukan lah manusia gifted jauh sekali talented...

soalannya :
aku pernah terdengar suara bercakap2 dengan aku mcm 2 org berbual dlm bahasa yg aku x faham...
first time aku dgr, mlm pertama lepas aku bersunat (aku sunat dah lambat....ehehehe..dah nak masuk form 2 baru sunat), masa aku nak pegi buang air kat luar... langkah je keluar, aku dengar bunyi tu, aku tarik kaki masuk balik, bunyi tu hilang, 2-3 kali jugak aku try nak keluar tp bunyi tu mengganggu, ditambah dengan etakutan yg amat...aku batalkan niat nak kencing..aku tahan sampai pagi...
2nd time aku dengar masa kat skolah, ada discussion kat bilik buku teks...tetiba aku rasa nak keluar sekejap...the same thing mcm kat atas berlaku lagi...lepas tu aku jerit kuat2... "HOIIIII!!!"..ko nak apa?... itu lah last skali aku dengar benda tu becakap...

so, apa sebenarnya yg aku dgr ni?
(+ aku masa nak amik PMR n SPM slalu dpt soalan mlm sblm exam...dalam mimpi.. )

craduza posted on 30-7-2012 05:58 PM
aku nak tanya sikit bleh x?...aku ni bukan lah manusia gifted jauh sekali talented...

soalanny ...

Salam..
kita semua sama saja dan bagi saya kita semua mmg "gifted" dan x istilah ada manusia x gifted..yang membezakan cuma ada segelintir manusia yg "hijab" nya mmg dah terbuka sejak lahir dan saya yakin sedikit sebanyak ia dipengaruh oleh amal baik dan ibadah yang ada pada ibubapa dan nenek moyang sebelumnya...semua kita pun ader just kita x pedulikan diri kita, atau lebih tepat x kenal dgn diri kita..

Kalau menurut pengalaman saudara ne, saya nak tau juga adakah saudara dengar suara tu ada dimana2 atau ianya cuma kedengaran terletak pada satu penjuru sja?
Samada ya atau x jika makhluk tu x kelihatan dan apatah lagi berbicara dalam bahasa yang x difahami, mmg sah lah makhluk ghaib atau jin/khadam..dan mmg makhluk tu dah lama memerhatikan saudara..kemungkinan ada sesuatu yang menarik perhatiannya pada saudara, kalau sekiranya saudara berkomunikasi dgn mereka dan bertanya siapa mereka, itu ini makhluk tu mungkin akan lebih rapat dgn saudara tapi nasib baiklah saudara teriakkan bende tu..hehe, lari lintang pukang dah makhluk tu
Adakalanya Jin yang baik muncul dan membantu manusia tapi  ia selalu x berpegang pada janji dan ia selalu mengharapkan balasan yg setimpal dengan pertolongannya..

Di sebaliknya pula saya rasa saudara akan "melihat" lebih(secara semulajadi) kalau saudara menguatkan ibadah dan sentiasa mengingati Allah..

olyd88 posted on 30-7-2012 09:23 PM
Salam..
kita semua sama saja dan bagi saya kita semua mmg "gifted" dan x istilah ada manusia  ...

thanks atas jawapan anda.... mmg dah lama sgt mencari rahsia kejadian tu...

Follow Us
craduza posted on 30-7-2012 09:35 PM
thanks atas jawapan anda....  mmg dah lama sgt mencari rahsia kejadian tu...

Sama2..pendapat kita kongsi sama2

salam semua..

wah.....seronok baca kisah korang nie..ada lagi ker..ada  tak yg boleh meramal masa depan dan melihat masa lampau Last edited by ilahkhatibrani on 31-7-2012 11:08 AM \n\n

ilahkhatibrani posted on 31-7-2012 11:06 AM
salam semua..

wah.....seronok baca kisah korang nie..ada lagi ker..ada  tak yg boleh meramal masa ...

haha tu dia sorg lagi Talented sudah masuk..buat2 tanye pulak die...

Adiya posted on 31-7-2012 11:39 AM
haha tu dia sorg lagi Talented  sudah masuk..buat2 tanye pulak die...

isk..mana ada talented....hu..hu..hu..biasa ajer...

ilahkhatibrani posted on 31-7-2012 12:01 PM
isk..mana ada talented....hu..hu..hu..biasa ajer...

udah la tu ilah...ghentikan le...mike pn handal jgk org nye tu...ce cite ce cite..

Adiya posted on 31-7-2012 12:22 PM
udah la tu ilah...ghentikan le...mike pn handal jgk org nye tu...ce cite ce cite..

iskkk..takder handalnya sebegitu rupanya.. ..biasa sajer...masuk ke sini sebab tertarik dengan tajuk..pandaiiiii tuan tanah buka rumah ......

ilah masih belajar lagi nie....belum khatam lagi..banyak juzuk yg perlu dibelajari...dan dihuraikan....aduihlah..usia semakin meningkat
masih banyak ilmu belum diterokai......

ilahkhatibrani posted on 31-7-2012 01:48 PM
iskkk..takder handalnya sebegitu rupanya.. ..biasa sajer...masuk ke sini sebab tertarik dengan  ...

salam..
Saudara sile2 share..jangan malu2

olyd88 posted on 31-7-2012 04:44 PM
salam..
Saudara sile2 share..jangan malu2

salam..

Ilah wanita..jadi bolehlah panggil saudari

ilahkhatibrani posted on 31-7-2012 04:46 PM
salam..

Ilah wanita..jadi bolehlah panggil saudari

Alamak..telebih sudah..hehe
Maaf sebab kebetulan saya off images kat browser ne dan x check profile td,connection lmbat sbb wifi "overload" ..so..tu ar..
saudari ilah amatlah dialu2 kan untuk buat sharing kat thread ini

ilahkhatibrani posted on 31-7-2012 01:48 PM
iskkk..takder handalnya sebegitu rupanya.. ..biasa sajer...masuk ke sini sebab tertarik dengan  ...

ala ada jugak pengalaman tu... daripada teman ni apah pun tarak...

lama tak dengar cite cik ilah kita ni..kongsi2 la kat benang ni pulak..

TT pn dah bg line tu...

kehidupan berbeza..tetapi alhamdullilah sekarang sudah ramai yg boleh menerima' mereka yg ada gifted'...kalau dahulu ada sahaja mengatakan org seperti ini ada mempunyai saka dan sebagainya ..sebenarnya tidak....malah ada yg cuba menguji kerana ingin melihat tinggi mana ilmu yg ada.tetapi mereka hanya manusia biasa sahaja..janganlah orang seperti mereka nie diuji dengan pelbagai .....nanti org seperti mereka akan memilih untuk menjauhkan diri..malah mereka akan memilih untuk tidak menonjolkan diri ....

keistimewaan mereka ada pelbagai...jikalau disebabkan oleh saka atau pendamping lain sedikit...boleh dikenali dengan sekali pandang..

huh...ilah sudah merepek..hu..hu...

Adiya posted on 1-8-2012 08:11 AM
ala ada jugak pengalaman tu... daripada teman ni apah pun tarak...

lama tak dengar ...

Betul tu x baik simpan2 tau nanti overload di dalam..tuk kesehatan sile lah "upload" pengalaman2 tu kat sini supaya kitorang leh "download" maner2 "file" yang bagus

olyd88 posted on 1-8-2012 11:31 AM
Betul tu  x baik simpan2 tau nanti overload di dalam..tuk kesehatan sile lah "upload" peng ...

ilah dah start dah tu TT...apa lagi? kasi bako..kasi bako lagi...

caboooottt......

ilahkhatibrani posted on 1-8-2012 11:20 AM
kehidupan berbeza..tetapi alhamdullilah sekarang sudah ramai yg boleh menerima' mereka yg ada gifted ...

ilah tak merepek kot betul lah tu, saya pun setuju, biasanya org yg natural gifted ne pun nampak normal juga cuma kdg2 tu bile kite rapat dan dah kenal dia samada mndalam atau x barulah kita akan "perasan" ada sesuatu yang "interesting" dgn orang ne, namun ada juga mereka yg susah nak sembunyikan "gift" mereka dri org ramai,misal kata yg org yg dapat melihat makhluk halus setiap saat/waktu,dier selalu dibayangi oleh ketakutan kerana x tahu apa yg harus dilakukan,malah rata2 yg gifted ne hampir smua perlukan bimbingan oleh org yg arif  dlm bidang2 ini.dan yg segelintir yg sgt "berakal" pla bukan shja tahu apa yg perlu dilakukan malah berevolusi dlm rohani mereka sndiri ..sehinggakan ada yg  sudah  begitu "jauh" dihadapan rata2 manusia..