CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

Luckman posted on 23-7-2012 04:07 AM
Pada pandangan saya, gifted tu sesuatu kelebihan yang kita dapat tanpa di sedari...dah berkurun ba ...

Salam..betul apa yang saudara Luckman cakap ne..
apapun tt nak tambah sket..bagi tt lah ya..tiap2 org yang gifted/talented ne sgt berbeza dari segi "how they feel and how to handle" gift masing2..dan org yang benar2 "gifted" juga sgt jauh berbeza dengan org yang "syok sendiri".. org yg gifted ne selalunya seseorang yang mempunyai "perwatakan" yang "xkan" sama dengan org yang biasa..dan "perwatakan" mereka ini sebenarnya normal tapi pada pandangan org lain ia nmpak "aneh"..dan banyak juga yg gifted ne yg org "x nmpak" kelebihannya maksud tt dia nmpak "normal" je coz sesetengah yg dah "menyedari dirinya" tu lebih suka mendiam kan diri dan x nak menunjuk kpda org lain..yang gifted dari segi "spiritual/roh" selalunya ialah seseorang yang "pendiam" dan x "berminat" pada aktiviti2 yang "aktif" ,mereka sgt sensitif dan selalu berfikiran jauh dlm satu2 perkara yg berunsurkan "rohani/spiritual"..manakala yg "syok sendiri" ne pla mcm yg saudara Luckman ckp biler blku kjadian aneh pada diri mereka, mereka akan mula "heboh" dan "memperkatakan" kemisteriannya.. BUT kita x boleh "underestimate" yg "syok sendiri" ne sebab ada diantara mereka ne "sebenarnya" ada "talent" tapi talent tu "tido bangun" dan "talent" ne boleh diasah sehingga "setaraf" dengan yang "gifted"..dan pada masa tu barulah org berfikir rupanya org yg "x gifted" pun ble "letak" dirinya sama dgn yg "gifted"..PADAHAL kita semua sebenarnya "gifted" tapi org "tak nampak" "gift" itu..sebab kita "x pernah" "memedulikannya" dan hanya "menyibukkan" diri kita dengan hidup yg x kekal ini..dalam kata lain "leka"..
"Selami" diri masing2 dengan jujur,ikhlas..dan "jangan" selalu menipu dan menyalahkan diri.."pelihara" diri kita dengan "kasih thdap Allah" dan "lihat" diri kita yg sebenar "tanpa dosa" ..Tt yakin "gift" tu akan "kelihatan"..

Maafkn TT klu ada yg "tersinggung" dengan penerangan ini..ia cuma lah ringkasan daripada penerangan  yg Tt nk sampaikan sebenarnya..

budakgraphic posted on 23-7-2012 10:28 AM
Hehehe, susah nak describe... But tak bleh nak blame sape2... Aku sendiri yg cari masalah... Hah ...

carry on je lah... aku tanya je...cite org yg kata separuh manusia separuh malaikat pun aku dh dengar...heran aku, lepak kat kedai mamak jugak...berak keluar taik jgk tp masih org tu klaim die lebih dr org lain

setankober posted on 23-7-2012 10:36 AM
carry on je lah... aku tanya je...cite org yg kata separuh manusia separuh malaikat pun aku dh den ...

Hehehe, dun worry... Aku tak pernah rasa aku lebih drpd org lain... Seperti yg aku jelaskan tadi, takde apa pun yg menarik ttg diri aku utk diceritakan kepada semua org... Aku cuma insan biasa... bila aku lapar, aku gi mkn... bila aku dahaga, aku gi minum... bila gembira, aku tersenyum... bila bersedih, aku menangis... So, nothing special about me... hehehe...

olyd88 posted on 23-7-2012 10:34 AM
Salam..betul apa yang saudara Luckman cakap ne..
apapun tt nak tambah sket..bagi tt lah ya..t ...

Hehehe, penerangan yg amat terang dan jelas... Setuju sgt2 dgn pencerahan ko nih...

budakgraphic posted on 23-7-2012 10:08 AM
Hahaha, aku mana ada kelebihan... Kosong trang tang tang... Hehehe, gurau je ar... Aku org biasa ...

uw mang ai..menakutkan pulak.. dah bukan manusia, ko rasa diri ko ni haper?

espri6006 posted on 23-7-2012 08:34 AM
aku lak dari kecik sampai dah tua gayut mcm gini selalu dapat mimpi boleh terbang...cara terbang ada ...

Saudara..itu satu "bakat terpendam" sebenarnya..cuba asah ..dan pelajari "sesuatu" di dalamnya..

Follow Us
mieraweyh posted on 23-7-2012 12:02 AM
eh awak,same la cam kes abg saya. tapi tu dulu la, time tidur dye leh nmpk roh dye kuar dri jasad. ...

Bagus pengalaman abg ko tu..bagi Tt lah ya..jin2 ne hanya akan masuk ke tubuh bila manusia "membenarkannya".. walaupun bgtu ader gak jin yg "berilmu tggi" mampu memasuki tubuh manusia "tanpa kebenaran"..tapi jika kita hanya "hidup kepada Allah" xkan ada sebijik pun jin yg mampu memasuki tubuh manusia..

olyd88 posted on 23-7-2012 11:47 AM
Saudara..itu satu "bakat terpendam" sebenarnya..cuba asah ..dan pelajari "sesuatu" di dalamnya..

bakat terpendam? tak pernah terfikir lak tapi kalau dari mimpi sy rungkaikan sendiri supaya jangan mudah putus asa, seandainya ada masalah cuba selesaikan jangan larikan diri...agaknya laa. tapi bila saudara/i ckp mcm tu rasa mcm teruja sikit....

budakgraphic posted on 22-7-2012 02:55 PM
Hehehe, bagus TT... kita dgr komen org2 lain lak lepas nih... aku nak citer kisah aku, tapi malangny ...

Salam..saudara
Menjadi seorang pembaca itu sgt bagus tapi alangkah bagusnya lagi kalau kita saling mendengar dan bertukar pendapat/pengalaman antara satu sama lain..mungkin "share" yg kita "beri" itu akan dapat "membuka" hati jiwa yang "memahaminya" insyallah
Hehe

manusia tu lahir dgn keadaan yang cukup.cume soalnya setiap org ada lebih kurang dlm bidang yg beza2.ada takdir yang xdpt berubah, ada jugak takdir yang dpt diubah melalui usaha.

olyd88 posted on 23-7-2012 11:47 AM

TT, nk tanya lah

mimpi terbang yg nan hado siap pakai tgn tu bakat yg terpendam jgk ke?ke ko nk maksudkan die ada bakat meraga sukma ???....aku tanya sebab pernyataan ko xjelas.....ala2 org tgh berkias gitu

setankober posted on 23-7-2012 12:10 PM
manusia tu lahir dgn keadaan yang cukup.cume soalnya setiap org ada lebih kurang dlm bidang yg beza2 ...

Betul..saya sgt setuju dengan pernyataan ini satu contoh takdir yg x dpt diubah ialah "kematian" dan yg dapat diubah melalui usaha pula ialah "kehidupan"

setankober posted on 23-7-2012 12:16 PM
TT, nk tanya lah

mimpi terbang yg nan hado siap pakai tgn tu bakat yg terpendam jgk ke?ke ko ...

Hehe..saudara ne lucu la TT dulu masa kecik pun slalu mimpi terbang macam tu kalau ader "penjahat" kat bawah makin laju lah tt kayuh tangan ke atas n makin tggi tt terbang..sama la tu saudara bakat ne lebih kpda  "meraga sukma" ..jgn ragu2 pda diri..yakin slalu..biarpun "cuma" mimpi tapi jgn caye kat org yg mimpi tu xder makna apa2..tak kira apapun mimpi tu..dier tetap ada "lesson" nya dan adakalanya "lesson" itu lebih "berharga" daripada apa yang kita lalui "sehari" dlm hidup kita

Tajuk yg menarik tt..
ermmm..kalau selalu kita punya firasat hati selalunya betul dan kadang2 apa yg diungkapkan mulut kita betul2 terjadi itu dikira gifted@kebetulan?
cth satu hari tu kyra malas gila nak pergi kelas dan hati pun berbisik 'harini mmg x ada kelas' tup2 dpt msg@esoknya mmg kwn2 sekuliah bgtau mmg smalam xde kelas..banyak kali juga jadi mcm ni dn juga hal lain2...

ariapersanta posted on 22-7-2012 01:21 PM
Alhamduliilah anugerah.
entah kenapa saya dapat merasakan kehadiran orang2 yang berbakat dalam keba ...

macam dh lame x nampak bapak aria kt porum ni....hehehhh

KyraKnightley posted on 23-7-2012 02:42 PM
Tajuk yg menarik tt..
ermmm..kalau selalu kita punya firasat hati selalunya betul dan kadang2 apa ...

Kalau la tak silap saya, ni bukan firasat. Ni la dinamakan pandangan mata hati. Masalahnya kita susah nak explain sebab terlalu rahsia. Pandangan mata hati nie lebih jauh dari apa yang kita lihat dari pandangan mata kasar. Orang2 yang mempunyai ilmu yang tinggi tau ler sebab diberi kelebihan untuk mentafsirkannya.

ALLAH sentiasa menjaga hambanya dan sebarang tanda diberi melalui ilham yang diturunkan melalui malaikat atau orang lain. Tetapi biasalah kan, kita nie manusia manelah nak tahu perkara-perkara macam nie....dapat "signal" pun poyo jerr....Contoh-contoh pandangan dari mata hari macam nie la...kekadang kita tengah buat sesuatu, tetiba hati rasa berdebar-debar atau tetiba macam TT rasa tu....masalahnya kita tak pandai nak tafsir....Jadi bayangkan macam mane informatin nak sampai...he he he

Ini pandangan saya la....Sorry la kalau salah...

Tapi kan.. bagi FC la .. macam apa yang FC alami .. lalui .. FC kadang rasa ..? rasa menyampah pun yer ..
buat pe jer dapat tu semua .. tapi bukan dapat buat apa2 pun..
kita hanya jadi "penonton" yang hanya melihat..

olyd88 posted on 23-7-2012 01:00 PM
Hehe..saudara ne lucu la TT dulu masa kecik pun slalu mimpi terbang macam tu kalau ader "p ...

hurm... meraga sukma@OBE@AT ni ada faedah ke TT?maybe agak keluar topik sket tapi kt topik OBE tu memasing tgh gegeh nk OBE malas nk ganggu flow thread tu.....kal dh kuar tubuh tu, nk buat ape je?...ada ke yg terus duduk atas sejadah buat amalan2 zikir dsb? maklumlah tak terasa letihkan masa tu....atau ada ke yg tlg sedara2 kite kt rohingya ke...syria ke..or palestine ataupun g skodeng awek2 cun berdekatan dekat dgn rumah anda ?...

Luckman posted on 23-7-2012 03:14 PM
Kalau la tak silap saya, ni bukan firasat. Ni la dinamakan pandangan mata hati. Masalahnya kita su ...

xla susah pun nak explain sebenarnya .... ni bukan bende yang istimewa pun....

jujurlah dengan diri sendiri dahulu baru jujur dengan org lain, kasihanilah diri sendiri dulu barulah kasihani org lain .....sesungguhnya hati ngak pernah bohong bila berbicara .....

Adiya posted on 23-7-2012 11:05 AM
uw mang ai..menakutkan pulak.. dah bukan manusia, ko rasa diri ko ni haper?

Kalau aku ckp aku x-men, agak2 ada org percaya tak?