CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

budakgraphic posted on 23-7-2012 04:28 PM
Kalau aku ckp aku x-men, agak2 ada org percaya tak?

ni nak kne gi tanye kaka dlu...betul ke x, hehehh

olyd88 posted on 23-7-2012 12:07 PM
Salam..saudara
Menjadi seorang pembaca itu sgt bagus tapi alangkah bagusnya lagi kalau kita s ...

Hehehe, takpelah... Rasanya banyak lagi cerita org lain yg lebih baik dan menginsafkan... hehehe, anyway thanks atas cadangan saudara tu... Cuma rasanya belum tiba masa yg sesuai utk saya kongsikan cerita karut saya didalam thread nih... hehehe...

edoraixora posted on 23-7-2012 04:34 PM
ni nak kne gi tanye kaka dlu...betul ke x, hehehh

Hahaha, ngelat ar men tanya2 kat dia dulu... Tak thrill ar... huhuhu...

aku pun selalu terasa aku gifted tapi setakat tu jer la.....aku akan tetap berharap.....aku paling nak belajar cara2 untuk terbang...hahahaha..

bertuahnya sape2 yg gifted cmtu..yg ainiz ni ape le ader..nyanyi pandai le...gifted gak tu kan

budakgraphic posted on 23-7-2012 04:28 PM
Kalau aku ckp aku x-men, agak2 ada org percaya tak?

aku caye..tngk avatar ko pn dah rope X-Men..

lain org lain cite n pengalamannya..cite ar bro..ramai nak dengo tu..

Follow Us
Adiya posted on 23-7-2012 05:01 PM
aku caye..tngk avatar ko pn dah rope X-Men..

lain org lain cite n pengalamannya..cite ar bro ...

Hehehe, malas ar... Aku ni dah ar hati kristal, sensitip gitew... Kang kalau aku citer, mesti ada yg lahar kata aku ni sesat ar, mengarut ar, citer komik ar... Hehehe, kita beri peluang org lain utk citer kelebihan mereka, ok? Aku takde kelebihan apa pun, stakat nyanyi dlm karoke jamban tu boleh ar kot? hehehe...

ninja9 posted on 23-7-2012 04:41 PM
aku pun selalu terasa aku gifted tapi setakat tu jer la.....aku akan tetap berharap..... ...

Kalau nak terbang mcm superman tu, mmg agak mustahil ar kalau tak dibantu oleh gadjet2 tertentu... Tapi kalau nak terbang secara batin (perpindahan roh), ada je caranya... Tapi amat2 berisiko... Sebab tu tak ramai yg mampu buat... Biasanya org buat time malam, dan destinasi tujuannya takde ar sampai terlalu jauh jaraknya...

budakgraphic posted on 23-7-2012 05:14 PM
Hehehe, malas ar... Aku ni dah ar hati kristal, sensitip gitew... Kang kalau aku citer, mesti ad ...

xpe bro..... mmng kat cni pon nak kongsi2 kan... ada mcm2 org dlm nih yg ada gift yg berbeza.... sbb tu nak tau.. kongsi2 lah hehe.... xkan ar ada yg nak lahar..... yg join dlm ni pon rase2 nyer sume percaya... open bro..... dun wery okeh?

Esterozie posted on 23-7-2012 05:34 PM
xpe bro..... mmng kat cni pon nak kongsi2 kan... ada mcm2 org dlm nih yg ada gift yg berbeza.... s ...

Takpe ar, buat masa ni aku nak jadi pemerhati je dulu... Cuma kalau ko eager sgt nak tau, aku bagi hint sket je ar... Jasad aku ni bukan roh aku je yg mendiaminya... So, dah puas hati? hehehe... nnt kalau aku rasa dah 'selamat', baru aku leh ceritakan semuanya... hehehe...

budakgraphic posted on 23-7-2012 05:14 PM
Hehehe, malas ar... Aku ni dah ar hati kristal, sensitip gitew... Kang kalau aku citer, mesti ad ...

Sekarang orang dah tak nyanyi dalam karoke jamban dah...dalam bilik bro..tapi rege tetap rege jamban....ha ha ha ha

budakgraphic posted on 23-7-2012 06:01 PM
Takpe ar, buat masa ni aku nak jadi pemerhati je dulu... Cuma kalau ko eager sgt nak tau, aku ba ...

aku setuju sesangat....roh kat sekeliling...bukan kat dalam....adeh, adeh, adeh....

Luckman posted on 23-7-2012 06:02 PM
Sekarang orang dah tak nyanyi dalam karoke jamban dah...dalam bilik bro..tapi rege tetap rege jamb ...

Hehehe, kalau korang nak tau... Ada sesetengah tmpt karaoke nih, ada penghuni... hehehe, penah kena sekali kat area ampang... hehehe, tapi setakat nampak samar2 je ar, tu pun sekali imbas je... hehehe...

Luckman posted on 23-7-2012 06:06 PM
aku setuju sesangat....roh kat sekeliling...bukan kat dalam....adeh, adeh, adeh....

Hehehe, ada ketikanya bila nafsu (dlm kes aku ni melibatkan kuasa @ kekuatan) menguasai diri, kita jadi 'buta' utk menilai baik buruk sesuatu 'perjanjian' yg dimeterai... Hehehe, hebatnya hanya sementara, tapi azabnya kekal selamanya... Tu je ar nak ckp... Citer sini abis sini je ar ek? (pinjam ayat shiub dlm pilem man sewel datang kl)...

ainiz81 posted on 23-7-2012 04:54 PM
bertuahnya sape2 yg gifted cmtu..yg ainiz ni ape le ader..nyanyi pandai le...gifted gak tu kan

salam...
orang2 berjiwa "seni" biasanya mempunyai kepekaan atau sensitiviti yg kuat, x kira pada diri sendiri atau pada persekitaran..
So biasanya tergolong dalam orang yg ada "talent", senang nak asah coz "block/negative" tu "kurang" berbanding dengan org yg full time "skeptical" dgn "bende ghaib"...
Gift ne actually ader "peringkat" nye jg, dan as usual "gift" "tertinggi" adalah "spiritual gift/anugerah rohani"..
merendah diri tu menunjukkan "ada"nya "unsur rohani" yg "kuat" dalam diri..

budakgraphic posted on 23-7-2012 06:01 PM
Takpe ar, buat masa ni aku nak jadi pemerhati je dulu... Cuma kalau ko eager sgt nak tau, aku ba ...

salam..
bro...sesetengah org x "faham" dan satu or dua org "mungkin" tahu..

Luckman posted on 23-7-2012 04:07 AM
Pada pandangan saya, gifted tu sesuatu kelebihan yang kita dapat tanpa di sedari...dah berkurun ba ...

saya setuju dengan pendapat Luckman

KyraKnightley posted on 23-7-2012 02:42 PM
Tajuk yg menarik tt..
ermmm..kalau selalu kita punya firasat hati selalunya betul dan kadang2 apa ...

thanks

Biler citer pasal "gifted" ne istilah "selalu" dan "kadang2" tu boleh "dinilai" kembali
tapi "kualiti" pengalaman itu yg akan menjadi "tulang belakang" di mana "tahap" kita..klu dah mmg ader pengalaman yg "luar biasa" dan x semua org "mengalaminya" bagi tt itu satu "sign" bahawa "dlm diri" kita ne mmg ada "gift" pada "tahap tertentu"..

budakgraphic posted on 23-7-2012 06:11 PM
Hehehe, ada ketikanya bila nafsu (dlm kes aku ni melibatkan kuasa @ kekuatan) menguasai diri, ki ...

Faham sesangat tapi x leh nak explain.......

FanTasyCreaTioN posted on 23-7-2012 03:27 PM
Tapi kan.. bagi FC la .. macam apa yang FC alami .. lalui .. FC kadang rasa ..? rasa menyampah pun y ...

saudara fc
knpa smpai rasa "menyampah"?
ttg "pemerhati" tu mmg betul, BUT
kalau kita "dalam proses mengenal diri" , kita sebenarnya "evolving" ke tahap2 tertentu dalam "rohani"..dan bila sampai ke satu "tahap" tu kita akan "sedar" bahawa kita bukan "cuma" jd pemerhati tapi kita adalah salah satu(part) "didalamnya"...