CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

setankober posted on 23-7-2012 03:34 PM
hurm... meraga sukma@OBE@AT ni ada faedah ke TT?maybe agak keluar topik sket tapi kt topik OBE tu  ...

hehe sila berkunjung ke thread merago sokmo tu
ader dah "jawapan" kat sana tu

Luckman posted on 23-7-2012 06:53 PM
Faham sesangat tapi x leh nak explain.......

Hehehe, tak perlu explain... Perkara subjektif mcm nih, mcm2 tafsiran yg boleh kita dapat... hehehe...

edoraixora posted on 23-7-2012 02:54 PM
macam dh lame x nampak bapak aria kt porum ni....hehehhh

rasa macam lama la juga ...

setankober posted on 23-7-2012 03:40 PM
xla susah pun nak explain sebenarnya .... ni bukan bende yang istimewa pun....

jujurlah dengan  ...
jujurlah dengan diri sendiri dahulu baru jujur dengan org lain, kasihanilah diri sendiri dulu barulah kasihani org lain .....sesungguhnya hati ngak pernah bohong bila berbicara .....
setuju sangat ngan yang ni .. hati kita tak pernah berbohong .. hanya kita dan Allah jer tau apa bisikan dalam hati kita

ninja9 posted on 23-7-2012 04:41 PM
aku pun selalu terasa aku gifted tapi setakat tu jer la.....aku akan tetap berharap..... ...

ninja bukan memang dah ader belajar ilmu ghaib kan diri ke ..lagi best dari terbang

ainiz81 posted on 23-7-2012 04:54 PM
bertuahnya sape2 yg gifted cmtu..yg ainiz ni ape le ader..nyanyi pandai le...gifted gak tu kan

asah la bakat tu .. mula2 dari bilik mandi jer .. pastu depan cermin ..
kalau FC nyanyi2 gerenti hujan turun .. tu dah kira tahap tinggi dah kan

Follow Us
budakgraphic posted on 23-7-2012 05:14 PM
Hehehe, malas ar... Aku ni dah ar hati kristal, sensitip gitew... Kang kalau aku citer, mesti ad ...

alaa~ bang .. citer la ..
maner tau dari dok ngarut2 gtu ..
yg lain2 macam FC ni boleh la nilai diri sendiri gak .. kan

budakgraphic posted on 23-7-2012 06:11 PM
Hehehe, ada ketikanya bila nafsu (dlm kes aku ni melibatkan kuasa @ kekuatan) menguasai diri, ki ...
Hehehe, hebatnya hanya sementara, tapi azabnya kekal selamanya...
nak tau tang ni boleh?

olyd88 posted on 23-7-2012 07:00 PM
saudara fc
knpa smpai rasa "menyampah"?
ttg "pemerhati" tu mmg betul, BUT

ntah la bang olyd88..
masih menggangap apa yang di alami satu kebetulan atau mainan minda semasa tido jer kot ..
cuma haha tu la ..
rasa macam mimpi.. eh.. rasa betol2 terjadi lak..
macam yg FC kater .. sampai boleh jadi menyampah.. bila boleh tau ..? tentang kematian seseorang yang rapat ngan kita .. di beri petunjuk .. kot?
sehingga malam demi malam.. yang pasti sangat2 meletihkan keesokan nya ..
yang pasti akan buat takut sangat2 nak pejam kan mata .. takut mimpi2 tu datang lagi..
tapi..
watpe jer semua tu .. kalau selepas dapat berita kematian .. baru .. owh .. owh..
aritu mimpi yang itu .. ades .. rasa macam nak ketuk2 diri jer
naper laa .. aku tak perasan itu dier?

kita tak leh wat pa2 .. kita tak tau apa tujuan dapat semua tu .. perasaan tak leh wat pa2 tu akhir nya .. timbul rasa menyampah..

FanTasyCreaTioN posted on 23-7-2012 09:21 PM
ntah la bang olyd88..
masih menggangap apa yang di alami satu kebetulan atau mainan minda semasa  ...

Fc ne  "susah" nak trima "kenyataan" ..
psaan menyampah tu pula x lain disebabkan oleh "rasa bersalah" thdap diri sendiri dan apa yg "telah" berlaku..
Jgn salah kan diri dan anggap keadaan itu sebagai "menyampah" tapi "bersyukur la pada Allah" kerana diberi "kelebihan" tuk "melihat" yg "Dia rahsiakan" dari pengetahuan manusia..
Saya lgi "sadis" bukan kerana termimpi tapi "dapat mengetahui" "ajal" seseorang akan "tiba".. cuma di kawasan sekitar sahaja lah..saya "tiba2 pandai" memahami "alamat" melalui tumbuhan dan binatang dan bukan hanya dari dlm diri saya sja..ptama kali tu..saya anggapkan mcm biasa dan masa ne saya ader gtau kwn yg ada roh org yg xtau kemana arah tuju bjalan ke sana sini..yg kdua kalinya..saya dah x ckp dgn org tapi saya diam je..dan saya mulai "mempersoalkan diri"..kali yg ketiga yg blaku pada tahun ini mbuatkan saya terduduk dan membisu seketika..ini membuatkan saya "sedar" malah saya spend masa tuk "berkabung" coz tlalu sedih dengan "peristiwa" yg telah terjadi..tapi saya syukuri semua kelebihan ini..saya x cari tapi Allah "memberinya"..So saya "terima" dgn ikhlas...

budakgraphic posted on 23-7-2012 06:11 PM
Hehehe, ada ketikanya bila nafsu (dlm kes aku ni melibatkan kuasa @ kekuatan) menguasai diri, ki ...

yup...... thanx bro.. owh... ok, aku arse aku dah paham ape ko nak bgtau tuh hehe....
kira benda tuh ko 'cari' ar yer..... xpe, nnt kita jumpa aku tanya lbh lg hehe...

budakgraphic posted on 23-7-2012 10:31 AM
Hahaha, aku paham apa yg abg ko rasa... btw, dia tak nak tutup semula ke hijab dia yg dah terb ...

Ntah la tgok abg aq ok aje...dlu dye dh buang jin tu tp tula dye leh nmpk klo ade hantu2
aq gase dye pn dh xtkot bile tgok...tp dye akn citer la kt kiteorg pe dye nmpk...
yg xtahan ad skali tu cik "pon" tumpang motor dye...nmpk kt cermin

budakgraphic posted on 23-7-2012 05:14 PM
Hehehe, malas ar... Aku ni dah ar hati kristal, sensitip gitew... Kang kalau aku citer, mesti ad ...

hahaha..stuju bro. Bese bile kite citer org xkn pcye nyer sal kdg2 melangkau jauh dri dimensi manusia. Orang akan ckp sesat, tapi kite je tw ape yg jadik. Memandangkan ni bulan pose, aq nk citer salah stu bnde yg abg aq nmpk time bln pose tp dh lme la time tu aq skolah lg dlm 7,8 thn dlu. Ade stu mlm ni dye bangun tanpa sedaq, dye jln kua bkk pintu uma. wktu tu 10 mlm terakhir ramadhan, dye kejot kiteorg dye ckp g smyg n doa kt lua uma...Tapi mata kiteorg xnmpk ape2, aq yg inesen time kecik2 tu pn doa laa...masa tu umo abg aq dlm 24+ la xingt, tp abg aq ckp cmni.. " aq smyg ade tinggal2 lg, mengaji pn jrg2...korang xnmpk ape yg aq nmpk....korang doa jela. Aq nak 'naik' tp aq taw aq xlayak".......Aq pn blur la kn, dye nak 'naik' ape?

Esok pagi dye citer kt aq, dye nmpk ade tangga bersinar2 cahaya ny dri depan uma kteorg smpi ats langit..tmpt pijak tangga tu dari pedang2..Aq tnye la kt dye balek, "ko dh nmpk tangga tu npe ko xnaek? ". Pastu abg aq jwb la, " kn aq dh ckp, aq smyg pn xckop..mgaji pn jrg2..aq xlayak nk naek"...hohohohooho....tpi citer ni juz sbhagian dri citer smuanye. jgn ckp abg aq sesat lak tw, haha! jin islam msuk bdn dye dlu..tu yg dye leh nmpk bnde2 yg mnusia xleh nmpk...

Ade sstengah dripd kite xpcye bnde2 cmni sbb zmn dh moden. Dlu ustazah aq pnh bgtw bnde2 ghaib mcm ni klo nk tgok ade syarat2 ny..Dlm islam sndri ad ilmu kasyaf..ustzh aq ckp dlu dye ade gk nk bljar ilmu ni, tp dye teruskn...xtw la npe. Bg diri aq lak, org2 yg di anugerah kelebihan mcm ni, aq tabik spring kt korang. Sbb hati korang kuat n cekal, klo aq la agk nye dh lame pengsan tepi jln..silap2 kne heart attack

mieraweyh posted on 23-7-2012 11:28 PM
hahaha..stuju bro. Bese bile kite citer org xkn pcye nyer sal kdg2 melangkau jauh dri dimensi manu ...

tu lah.... betapa untung nyer insan2 terpilih nih kan.. mcm kita ni blm ada rezeki lg kot hehe...
tp mesti mula2 dlu diaorg pon takot kan, lama2 dah biasa tu yg kental jer...

Esterozie posted on 24-7-2012 12:20 AM
tu lah.... betapa untung nyer insan2 terpilih nih kan.. mcm kita ni blm ada rezeki lg kot hehe...
...

tau xpe...untung utk org yg tabah la..hehehehe...
klo pengecot cm den ni, kompem pengsan

mieraweyh posted on 24-7-2012 12:26 AM
tau xpe...untung utk org yg tabah la..hehehehe...
klo pengecot cm den ni, kompem pengsan

samo lah kito nih...hehe kat mulut blh ar ckp kan... dlm hati sape tau hehe...

Esterozie posted on 24-7-2012 12:44 AM
samo lah kito nih...hehe kat mulut blh ar ckp kan... dlm hati sape tau hehe...

awk..awk dh try minda separuh sedar ke? yg obe tu

mieraweyh posted on 24-7-2012 12:59 AM
awk..awk dh try minda separuh sedar ke? yg obe tu

yup..... dah try pas bc pos pertama TT dlm nih ngajar mcm mana nak buat kan.... (cara TT)
tp blm berjaya lg...... br tahap permulaan... dlm proses lg nih hehe..... ada try?

nk mempercepatkan proses OBE tu senang saja, yg xde experience pun bleh dapat.
caranya, dapatkan stok ganja / marijuana dan balut seperti rokok gulung..
lalu menghisapnya sehingga habis bersama minuman coca cola..
maka tidak berapa lama kemudian proses utk OBE bermula..
selamat mencuba!

Esterozie posted on 24-7-2012 01:05 AM
yup..... dah try pas bc pos pertama TT dlm nih ngajar mcm mana nak buat kan.... (cara TT)
tp blm  ...

yep dh bce, tp takot lak kn..
tgok kt filem inception bile dye dh create world sndri...
sme dgn alam realiti, skali si Leonardo tu tperangkap dkt dunia yg dye create
sbb dye xleh bezakn mne realiti mne yg dye create...takottt laaa