CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: assafdiyah

mengesan barang hilang

tak sangka sgt2......mule2 jumpe jam yg hilang tu....pas tu hari ni plg happy sbb dh jumpe cincin tu...
tp dh penyek2...kakak ipar jumpe kat luar rumah die...dh berminggu tp pelik sbb bende tu kat luar rumah n xde pun org perasan..rezeki sy agaknye...alhamdulillah....

Salam,
Saya kehilangan brg kemas.adlah dlm 15k kot.
Sy letak dlm 1 bekas.
Masa tu bwk keluar ltk dlm hanbag, sbb kt rumah ada conractor nak repair rumah.
Lepas tu terus lupa man sy letak brg tu.
Yg perasannya,masa nk pergi outstn lastweek, cari2 x jumpa.
Mmg susah hati,seram sejuk bdn.
Ni tgh demam ni.bertamvah rs nk demam bila teringastkn menda ni.
Di mulutbredho,tp dlm hati masih ingat, jd nk buat apa pun rs x semangat.
Sy dh solat hajat,bc yasin,doa.
Tapi hati ni mcm masih blm pulih.

Cuba nk recall balik,tapi x blh..mmg x ingat.

ayucoco posted on 27-11-2012 10:52 PM
salam..
nk berkomen jugakla kt sini..
ayah mertua saya ada kelebihan untuk cari benda2 hilang..

sy kesan guna kaedah kalendar hijrah jugak,
ikut perkiraan sy, DLM SIMPANAN.
tp simpanan siapa tu,tak tahulah.

salam..nak minta tolong sapa2 yang boleh tolong...saya ada pegang geran kawan saya...letak dekat ofis lepas tu hilang..kawan dah mengamuk2 nak balik geran tanah dia...boleh x sape2 boleh tolong tengokkan dekat mana....tolong sangat10000000x...persahabatan hampir putus sbb bnda ni...

assafdiyah posted on 28-11-2012 01:58 AM
kalau tak silap saya kwn saya pun guna kaedah kira ikut kalendar hijrah ni....tapi dia dah hilang  ...

kalau ada anak2 mmg selalu hilang sbb kanak2 ni cepat leka....

main sampai leka... kadang2 tinggal barang ikut suka dia je... bila kita tanya... dah tak ingat kat mana...

pen tu kecik je... rasanya terselit kat cela mana2 la tu...

baru2 ni anak saya main fon saya.. yang girl kecik tu la main.. pastu terletak hp saya kat mana ntah.. puas kita tanya kat mana... sayik dok jawab takdak sambil angkat bahu.. nasib baik comel je dia wat camtu...

dok rasa dalam hati ada lam almari je sbb sebelum tu diorang main kat almari tu... belek2, elok je terletak atas kain... alhamdulillah...

burungantu posted on 8-12-2012 01:29 AM
Assallamuaiakum warahmatullahi wabarakatuh...

Alhamdullillah...

barang atau duit dari rezeki yang berkat tak usah di risau akan kehilangannya.. kalau ada rezeki kita dapatla balik tapi kalau hilang jugak... redha je lah... keredhaan kita tu yang Allah nak uji...

Follow Us
Salam..
ada sesiapa yang bleh tolong x..barang kemas kakak ipar saya hilang dlm  seminggu yg lepas,puas dah mencari kat tempat dia biasa simpan tu tp x jumpa..nak kata ada org geledah x mungkin kot sbb dia kata baju2 dalam almari tempat dia simpan barang kemas tu elok tersusun macam x berusik pn..musykil sbb sebahagian sahaja yang hilang.kesian sangat sebab barang kemas tu termasuk sekali dengan barang kemas arwah ibu mentua saya..

Santeira posted on 22-11-2012 01:44 PM
Zikir sebut Al-Haq sambil niat minta pertolongan Allah.

aku pun amalkan ini, sambil cari sambil zikir ya haq ya haq alhamdulillah setakat ini pencarian semua berjaya

cuma pencarian jodoh tak berjaya lagi

assalamualaikum

saya ada experience hilang handphone zaman belajar. HIlang sewaktu kelas!
dan saya bertanya pada yang pakar (ustaz) dia ajar saya usahakan sendiri amalan yang membantu saya jumpa balik handphone yang hilang tu

Alhamdulillah, hasilnya saya bermimpi akan rupa si pencuri, dia (orang yang curi) tu pun akan kepanasan dan hasilnya dia hantar balik handphone tu kepada saya BY HAND!

ini caranya:

1) solat hajat minta dengan Allah dibukakan pintu hati si pencuri kembalikan harta kita (walau murah walau mahal)

2) baca Yassin..dalam surah Yassin akan ada 7x MUBIN..maka setiap kali jumpa ayat MUBIN ini, berhenti seketika dan niat dalam hati ( satu niat sahaja contoh: kembalikan handphone aku yang hilang)

3) baca sampai habis surah yassin...insyaallah jika diperkenankan Allah utk bermimpi..Allah akan jelmakan wajah si pencuri dalam mimpi kita sambil tadah air dalam botol utk direnjiskan ke tempat yang kita jangka si pencuri akan melaluinya..contoh: pintu masuk kelas saya yang terakhir semasa saya kehilangan barang saya.

4) Ambil limau bacakan ''alimal ghoibi wa syahadah'' dan belah dan titiskan di tempat terakhir yang kita ingat kita kehilangan barang kita itu.( jika tiada limau memadai ambil air yassin td dan renjiskan ke tempat tersebut)

Rezeki saya, saya mimpi wajah kawan saya! satu kelas..dan masa handphone saya hilang beliau duduk di belakang saya. saya call ustaz nak bagitau, namanya sekian sekian..dia duduk  sekian sekian..ustaz mengiakan jika saya sudah bermimpi wajahnya..dan dia juga solat hajat pada waktu yang sama

Di dalam mimpi saya, dia datang serahkan bedak tanpa bercakap..tp saya tanyakan padanya ''kenapa bagi bedak, saya dah ada..ambil lah saya xnak bedak orang, tp dia insist..''

Esoknya, kami berYM (zaman belajar dulu YM satu kelas sbb kalau ada assignment or info2 pasal belajar kan senang) .Sembang punya sembang...tetiba dia mengaku..mau pitam saya masa tu. Dia malu then datang rumah saya siap suruh tutup lampu. I follow, we sembang lama dan dia pula pesan kat saya, lain kali jangan cuai..hahaha..ok, i noticed that next time!

Moral: Mohon lah pada Allah namun ketahuilah setiap kejadian ada hikmahNya, Kami masih lagi berkawan..and kalau dia baca tentang apa yang saya tulis ni..semoga jadi pedoman buat dirinya juga..

Slm..ade sesiapa leh bntu tak?sy kehilangan tablet..last ms nk balik kg sbtu lps..sy igt sy amik letak dlm beg..smpi kg cek tab tu xde..igt tertgl kt umh.
Smpi umh ptg td..cr2 mmg xder..huhuhu

MrsYaya posted on 26-2-2014 04:21 PM
assalamualaikum

kalau bc yassin 7 mubin tu sekerat2 sampai habis boleh dak?

JohnDeSouza posted on 7-10-2014 09:51 AM
kalau bc yassin 7 mubin tu sekerat2 sampai habis boleh dak?

what do u man by sekerat sekerat?
sikit je ayat tu, dari mula yassin sampai lah ke 7 mubin tu..

yg aku tau baca ulang2 dr awal setiap kali sampai mubin

MrsYaya posted on 26-2-2014 06:21 PM
assalamualaikum

tq sebab share tips ni dan juga mod @Santeira untuk zikir tu..

jam tangan hadiah kawin i hilang seminggu lebih, Alhamdulillah jumpa elok je terletak dalam beg.. tak tersorok pun  

Salam ... sya ada kehilangan brg kemas & sedar kehilangan tu hari jumaat mlm sabtu (25/7/14).  Ada x sape2 yg buley tlg tgk2 kan ... huhuhuhu

Salam .. sya kehilangan brg kemas & sedar pd 25/7/14 ... ada sape2 leh tolong wat kira2 ker .. tgk2 ker ... huhuhuhu Last edited by c.puteh on 20-10-2014 03:00 PM

sorry mak aku pun baru hilang barang kemas dia bulan lepas....jenuh cari dlm rumah tk jumpa2...pastu tnye la ustaz mane ntah tnye tau tak brgnye kat mana....ustaz tu kata masih ada alam rumah ni...tpi tulah kenapa bila cari tak jumpa2....mohon sesiapa yg boleh bantu...mak aku dh buat solat hajat dah tpi tk jumpa2....ada tak yg ada ilmu boleh jumpe brg2 ni tolong...? huhu

pinkzara replied at 2-4-2013 06:25 AM
sy kesan guna kaedah kalendar hijrah jugak,
ikut perkiraan sy, DLM SIMPANAN.
tp simpanan siapa t ...

Salam sis, boleh tengokkan barang hilang tak? Barang kemas saya. Sedar hilang semalam 28/2/2021

MrsYaya replied at 26-2-2014 04:21 PM
assalamualaikum

Seriusly betul.

saya pun buat ni utk kes brg kemas saya yg hilang (ada cerita kat atas nu).
saya tak mimpi..tapi..lepas 3minggu, tiba2 saya mcm dpt recall apa yg telah berlaku..

kalau dpt recall awal, mmg boleh diselamatkan.

end of story, saya dah redho dah kesemuanya.
Kenap percaya pada rezeki.
Alhamdulillah kalau brg hilang utk bersihkan rezeki kita. Alhamdulillah.
Duit blh cari. Nyawa, rezeki dan syurga menda yg diluar kuasa kita.

Prettysyndicate replied at 28-2-2021 05:24 PM
Salam sis, boleh tengokkan barang hilang tak? Barang kemas saya. Sedar hilang semalam 28/2/2021

Kat bawah-bawah..
mungkin jatuh,
atau tersorok kat bawah2.

Ntah la. saya bukan tilik, tapi sekadar bagi idea.