CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DumBell

(koleksi dari pengalaman sebenar)Rezeki

secara tersurat cite tt bersahaja berkisarkn kehidupan di desa,secara tersirat dlm menjalani kehidupan itu penuh dgn penyampaian bermanfaat seperti ilmu n amalan serta petua..bess..tt belasah je cite ape2,kmi mahukan lagi...

best sangat crita tt.. kalau ditengok dari pengalaman tt umur mcm awal 40an.. rupenye muda lagi da ade mcm2 pglmn. tp syg tt da stop mnulis... dlm bod ni dumbell,jc & the flash best!!!

JustMe87 replied at 13-12-2015 02:32 AM
Salam semua,

Nak buka thread tak padan. Boleh tak nak tanya kat sini je? Maaf TT tumpang benang.. ...

rezeki anda tu dpt tgk nikmatNya ..payah ada org dapat tengok perkara macam tu...kut nak dapat baby baru ke,kembar ke..apa ke..siapa tahu ??..huhuhu

ctnorenjoy replied at 16-1-2016 04:05 PM
best sangat crita tt.. kalau ditengok dari pengalaman tt umur mcm awal 40an.. rupenye muda lagi da a ...

anak anak masih kecik,time jaga je..cari ayah dia nak main..time tidur reti pulak cari ibu dia duk berhimpit tidur celah ketiak..adoii,,,huhuhu..tu yg tak sempat rasanya nak menulis bagai..maaf ye bos..

shawnringgo replied at 15-1-2016 07:12 AM
secara tersurat cite tt bersahaja berkisarkn kehidupan di desa,secara tersirat dlm menjalani kehidup ...

iskh..takde lah bos..dbell cerita kisah masa kecil sampai dbell dah berkeluarga...tapi zaman kecil tu yg mengimbau sesangat di hati tu,,,suasana kampung yg penduduk bersatu bila ada musibah mendatang,kenduri bersama2 buat kerja,bergossip, adu domba dll tu memang dah sebati dlm hidup di kampung/taman..kalau satu hilang baru kita terasa sangat-sangat..cuma itu rezeki/nikmat yg tuhan bagi kt dbell berkesempatan melihat dan merasai suasana,karenah manusia di kampung..ramai yg dpt rezeki mcm dbell tapi berlainan asbab dan suasana..itu jugak rezeki bos,,syukur..syukur padaNya dgn nikmat itu..org ambil endah tak endah dengan trade mark.."kau jaga tepi kain kau,aku jaga tepi kain aku".."ada boarder diantara kau dan aku"...kekadang kita dah mula kenal manusia sebagai manusia..senyum pun dah org pikir lain..teruskan senyum mu..itu rezeki bagi mereka yg menghargai..tq bos..panjang pulak menulis..kikiki..

abg ni cter bgus la...detail psl surrounding tempat die sgt best...tingat masa kecik2 gi darat(kebun durian dlm hutan) redah sg n naik bukit tu sume...good old time

Follow Us
Huiii..berantu betul cerita miker ni....Tak puas baca sekali..kalau dibukukan macam SBDJ ke Tok Peran ke..memang kawan beli....
Bagus ceritanya, original, dan mainan bahasanya membuai membawa bersama penulis. Byk juga pesan dalam ni yg membuat pembaca terpikir termanggu ttg hidup..keluarga..dan peranan di muka bumi ini.
Berenti dulu lah...Esok baca balik..

nicuya replied at 18-1-2016 02:48 PM
abg ni cter bgus la...detail psl surrounding tempat die sgt best...tingat masa kecik2 gi darat(kebu ...

tq..org cakap mengimbau kenangan..kenangan mengusik jiwa..huhuhu

sranua replied at 18-1-2016 04:15 PM
Huiii..berantu betul cerita miker ni....Tak puas baca sekali..kalau dibukukan macam SBDJ ke Tok Pera ...

tq bos,pengalaman dbell tak lah sehebat mana..boleh buat baca time boring je la..huhuhu..teringat pulak dbell masa dulu dulu main baling tin,main baling selipar,cuit duduk..mcm mcm lagi la..kekadang bila dbell lepak kt taman..tgk bebudak skrg..takte yg mcm dulu..kt kg pun sama..huhuhu

DumBell replied at 7-3-2013 04:57 PM
sambungan...

Pantun tun yg xleh tahan tu..  

DumBell replied at 14-5-2013 03:00 PM
sekadar berkongsi petua lagi...
anak kecil yg menyusu...kalau anak kecil berak dalam pempers,jang ...

Baru tahu sebab nape bila anak erak x boleh cium...arwah mak mertua ada ckp  x btau sbb..sampai skrg tertanya2..alhamdulilah baru tahu

bang dumbell.. (abg ke? tah2 sama umo )

olohh.. aku baru jumpe tred ko. best sgt2 dan pengalaman unit lain dari yg lain.

tak nak sambung cite baru ke

Jajabeans replied at 9-8-2016 02:18 PM
bang dumbell.. (abg ke? tah2 sama umo )

olohh.. aku baru jumpe tred ko. best sgt2 dan pengalama ...

Dbell dah pencen..penat nak ingatkn satu satu kisah..huhuhu..tq jajabeans..
Dan yg lainnya..timakasih semuanya..

Aduhh..sayangnya dah stop cerita...saya follow thread ni sejak 2013..pastu tinggal kejap sebab busy.pastu berhijrah keluar...dan terus lupa sebenarnya. tetiba satu hari tu teringat balik forum ni dan puas saya google baru jumpa semula (sebab tak ingat forum apa).. tapi sayang TT dah stop pulak ceritanya....Sambung le lagi kalau tak keberatan. banyak ilmu pengetahuan saya dapat belajar...

bismillahirrahmanirrahim..
seperti yg dijanjikan pada akak lin,dbell tulis apa yg dbell ingat sikit sikit...

~perjalanan berjumpa cikgu~

Pagi itu,aku mengikat tali kasut,untuk ke kebun getah yg baru di tebang,sekarang musim hujan,maka banyak kulat sisir yg kembang di batang batang getah yg kering..dengan berbukal kan 1.5liter air kosong yg di isi dlm botol sarsi F&N,serta guni dedak ayam yg kosong.aku menunggu jaha di tangga batu rumah ku,

"kelenting,kelentang",,bunyi speda basikal jaha yg berlaga dengan body basikalnya yg semakin mendekat..jaha sampai di perkarangan rumahku dengan gaya brek yg seakan mat rempit..habis berterbangan debu semasa aksi lagaknya itu.."haa,apalagi 'ah..jom lah..nanti port tu diambil orang..nganga kita nanti..sahut jaha pada ku,aku seakan ternganga dan terpinga,"haa,yeke..jom la.."kata ku sambil melangkah untuk naik di seat duduk besi di belakang basikalnya(seat besi ni ada penyepit spring utk selit barang)..

kami memulakan perjalanan kami ke port rahsia jaha..sambil mengayuh kami menyanyi utk menghilangkan rasa penat dan bosan melalui kwsn ladang yg terik tiada pokok menaungi dari panas mentari..sesampai kami di kwsn itu,jaha mula memberikan arahan pada ku untuk mengutip kulat sisir di bahagian lembah dan dia di kwn bercerun sedikit,kami mula mengutip,alhamdulillah,banyak rezki kami hari itu,hampir seguni seorang kami kutip,selesai kerja mengutip,kami bawa ia ke rumah pak hammad utk dijual padanya,pak hammad ni seorg peraih,banyak juga kami dapat duit,rm40.00 seorang,syukur pada hadrat illahi kerna memberi rezeki pada kami hari itu..

mlmnya kami lepak bermain terup utk suka suka di rumah jaha..kebetulan pula imam mat lalu dan singgah melayan karenah remaja kami..sambil bermain terup dia selitkn perihal agama..yg pertama2 kali diucapknnya adalah islam..

"haa..aokme seme ni..aokme paham idok makna islam",kata imam..masing masing menggeleng,ada juga yg memberi pendapat dan makna sendiri,ada pula yg memberi maksud mengikut buku belajar.."seme tu betul,tapi yg tepatnya..islam ini maksudnya "seisi alam",tak kira siapa,tak kira menda,janji hidup berulamkan nyawa..terang imam.."nyawa itu apa?,tanya imam lagi,"roh"..jawab kami serentak,"betul..nyawa,nafas,roh sama,cuma sebutan berbeza..kata imam lagi.."oooo"..melopong mulut kami mendengar penjelasan imam walaupun aku tak berapa jelas..

"sebab itulah kita jgn menghina orang tak kira siapa,jgn siksa binatang tak kira apa,pokok pun sama, tanpa sebab yg munasabah terhadap diri,harta dan org lain..terang imam lagi..baik lah,kita teruskan lagi main terup..huhuhu"..kata imam lagi..
"imam mat..mcm mna nak khusyuk dlm solat?..suara jaha mencelah sambil membahagikan daun terup pada kami semua..ku lihat imam tersenyum.."skrg ni pukul berapa?..tanya imam pada kami..jaha menjenguk dari luar beranda kayu rumahnya .."ehh..dah pukul 10.35 imam"..balas jaha.."haa,kita tak sedarkan?punya la ralit main terup,sampai jam pun lupa pukul berapa"..terang imam pada kami..kami tersipu2 dengan pandangan imam..sebab apa ralit..sebab kita tahu permainan terup ini..cara permainan dia mcm mna..betul idok?,terang imam mat pada kami,"bebetul imam,kami sorg sorg berkata pada imam..."serupa solat jugak..nak khusyuk,kena tahu cara dia,baru tertib..kata imam mat lagi..punggung ku dan terasa kebas dan sesemut..aku menjulurkan kaki tanda kerimasan..bak kata org tua-tua,sekilas ikan di air sudah tahu jantan betinanya..imam mat seolah tahu pergerakan ku yg keborningan,..dia tersenyum ku perhatikan.."tak pe lah..imam gerak dulu..tertunggu isteri imam kang kt rumah..assalamualaikum,esok kalau terluang imam datang lagi ye"..lambai imam sambil berjalan ke arah moto honda C70 nya.."waalaikum salam imam,kami membalas dan tersenyum lega,
mat mengajak ku pulang sebab hari dah jauh malam,aku mengikut mat kerna rumahnya berdekatan dgn rumah ku....

sambung..tak larat taip..nanti ada masa dbell sambung..

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

DumBell replied at 17-10-2016 04:53 PM
bismillahirrahmanirrahim..
seperti yg dijanjikan pada akak lin,dbell tulis apa yg dbell ingat sikit ...

sedapnya kulat sisir...
saya kalau dapat ni, goreng dengan cili kering tumbuk bersama bawang merah dan putih.

Macam2 ada... terima kasih Dumbell kongsi pengalaman

Sambungan.. Takde ke