CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {1} Malang Sungguh: Cyberjaya tiada masjid !

Masalah yang dihadapi sejak lebih lima tahun lalu itu menyebabkan mereka terpaksa menunaikan solat Jumaat di masjid berdekatan di luar Cyberjaya seperti Putrajaya dan Dengkil.

Dah lebih 10 tahun dah pun benda ni,baru hari ni keluar suratkahabar ke...
Dari aku tinggal situ tahun 2000, waktu bandar tu mati...kedai makan cuma 2-3 buah ja...
sampai sekrang dah membangun, memang dua surau tu ja (mmu & balai bomba)warga cyber guna...
itupun tunggu sembahayang jumaat ja penuh..
waktu lain..kosong

baca komen warga2 cyber kat sini pun semuanya ok-ok ja masjid tak ada...
putrajaya pun cuma 10 minit perjalanan... gaya wartawan tu menulis macamlah jauh sangat putrajaya tu...

Macam boleh agak je kenapa berita ni baru keluar sekarang padahal benda ni dah jadi lama dah.

dunia akhir zaman....tmpt tumpuan pun x de masjid...dh 5 thun....kalo x pasal mengundi dh dekat sure x tau ada lgi tmpt tumpuan mcm nie x de masjid...

putrajaya dgn dengkil pun ada masjid. bukan jauh sangat. surau bomba ni pun dah extend dah. ramai pegi situ pasal ada biskut/air free...

sedihnya...tak sensitif langsung tentang keperluan utama

tak da masalah kerajaan akan buat, sudah ada dalam perancangan tahun 2014 la.......

Follow Us
dainese posted on 3-4-2013 02:15 PM
bukan gitu..town planner tak akan sekali-kali mengabaikan pembinaan apa jua kemudahan masyarakat d ...

ohh....gitu kesahnya....tq for ur nice info...

kecoh je.... klau buat masjid nanti kata masjid je byk... tp kosong

dino posted on 4-4-2013 09:42 AM
kecoh je.... klau buat masjid nanti kata masjid je byk... tp kosong

tu la dino...aku pun dpt rasakan mcm nie....penuhh time solat jumaat jer....
tapi aku harap dak2 arab yg bersepah2 kat cyber nie leh la memeriahkan masjid tu...
skang dorang aktif kat surau2 kat kondo dorang jer....

best gak PM nak dtg esok...byk jalan2 berlobang dah kena turap hari nie...hehehhe

orang kita ni, Melayu cum Islam... cukup sensitip, kalau kata tak ada masjid, tak ada surau kat satu2 tempat... tapi depa tak sensitip pu n kalau mesjid atau surau tu, yg semayang tok imam, tok bilal dgn noja... kot penuh, time semayang jumaat, time terawih (tu pun awal2 saja)... tak pernah masuk berita... masjid/surau ada tapi jemaah tak ada!... satu lagi kita selalu lupa, tanah kubur... tapi tak ada orang yg kecuh... pasal, gamaknya depa ingat depa tak mati2 kot!

dainese posted on 3-4-2013 02:15 PM
bukan gitu..town planner tak akan sekali-kali mengabaikan pembinaan apa jua kemudahan masyarakat d ...

tq atas pencerahan.

adoi la sapo la jadik organizer..pagi pecah tanah buat mesjid...petang njoy with retis...ajak la hapiz hamidon ka...

bagi aku, yg menolak pembinaan masjid semata-mata atas alasan takde jemaah
adalah stetmen tak bertanggungjawab...
pertamanya, benarkah org Islam sedikit di sana atau ada ramai tetapi memasing just solat di rumah atau x solat langsung...
keduanya, jika tak ramai, kenapa tiada satu usaha panggil org Islam berjemaah di masjid...
ketiganya, jika org India, klu bole satu kuil di satu penempatan bole buat ,kenape org Islam sendiri (forumer) menolak adakan masjid didirikan dgn alasan kurang jemaah...

azie_fariza posted on 4-4-2013 09:45 AM
tu la dino...aku pun dpt rasakan mcm nie....penuhh time solat jumaat jer....
tapi aku harap dak2  ...

hipo tahap tertinggi....

bukanomi posted on 4-4-2013 09:26 AM
ohh....gitu kesahnya....tq for ur nice info...

no problem...dah keje aku..

cmon la masjid klcc pun penuh time solat jumaat je, tapi petronas buat gak , sbb fungsi masjid bukan utk solat je, masjid kat klcc pun banyak aktiviti die anjurkan. Sape yg kate masjid ni hanya utk solat je , agaknye x pernah gi masjid kut .  Bayar komisen 20 juta utk projek x jadi  bole, xkan nak bina masjid 2-3 juta x bole. Pathetic. Last edited by aku_ker on 4-4-2013 08:35 PM

memang..time aku study dulu jumaat je penuh indon2 worker no berdoyon masuk masjid. Tp masjid ni mcm surau je besarnya.

tp kan..selalu tgk indon selekeh2, peluh berdebu..bila tgk derang pkai baju putih berkopiah, dgn disinari terik matahari, masuk U cam merendah diri je..aku cam terpersona plak..nampak bersih and beriman sgt

mgkin yg aku tgk tu, jenis kuat ibadat
terbyg2 lagi mukanya @_@

tongkatwaran75 posted on 4-4-2013 11:01 AM
bagi aku, yg menolak pembinaan masjid semata-mata atas alasan takde jemaah
adalah stetmen tak berta ...

bukan menolak pembinaan masjid bro..
tapi kena tengok cyberjaya tu macamana, baru boleh faham...

kawasan yang agak pesat kat cyberjaya setakat ni kecil ja.. tertumpu kat 1-2 bahagian..semuanya dekat-dekat, kalau naik kereta dalam 5-15 minit.  jarak surau mmu ke surau bomba pun dalam 5 minit ja.

Kawasan perumahan tak banyak. Rata2 yang tinggal sini student. Yang dah berkerja kebanyakannya tinggal luar dari kawasan cyber.
populasi penduduk (islam terutamanya) masih tak banyak.
Jadi setakat nak anjurkan aktiviti keagamaan/kemasyarakatan tu, surau mmu masih lagi boleh tampung. Tunggu sembahyang jumaat ja sesak, tapi untuk aktiviti lain tak ada masalah.

Lagipun masjid kat putrajaya pun dalam 10-15 minit perjalanan. Jadi apa yang susah sangat nak pergi sana...?

Sebab itu ko tengok komen2 orang cyber kat sini setakat ni rata2 ok ja tak ada masjid selama ni..sebab kami tau surau mmu tu boleh tampung lagi keperluan penduduk muslim kat sini.

Cuma sekarang ni dah banyak buat construction, mungkin bertambah pesat cyberjaya lepas ni. Waktu tu eloklah juga kalau ada satu masjid besar.

PERDANA Menteri, Datuk Seri Najib Razak bersalaman dengan orang ramai ketika tiba di Majlis Pecah Tanah 'Masjid Cyberjaya' di Persiaran Semarak Api, Cyberjaya, hari ini. - Foto Syarafiq Abdul Samad
Apr 5, 2013 9:45 am