CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1948|Reply: 3

Bagaimana menghilangkan rasa kecewa

Salam buat semua,

Saya nak minta jasa baik ...ada tak ayat atau amalan yang boleh dilakukan supaya saya dapat menghilangkan rasa kecewa..
Saya amat kecewa dengan seorang umat ni yang saya kagumi sejak kecil.. orangnya memang kuat agama, tidak tinggal sembahyang, tanya apa sahaja tentang gama dengannya, dengan mudah dia jawab,
tetapi sejak dia tidak mahu mengaku dia berhutang dengan saya sejumlah ....malah saya dimarah dan dia kata dah bayar dahulu... saya memang rasa kecewa, sebab masa saya tolong , saya kesian sebab dia mungkin susah masa tu..
saya cuba berlaku baik semasa hari raya lepas, tapi saya nampak dia memang hendak mengelak dari saya...
saya macam tak percaya dia boleh buat saya seperti itu, seolah-oleh menipu saya..kerana bukan selalunya masa dia pinjam duit dia susah, rupanya digunakan untuk hal lain...

Sekiranya ada cara untuk saya hilangkan rasa kecewa saya ini, silalah beri pendapat...

QS Ali Imran 3;134 (yaitu) orang-orang yang
menafkahkan (hartanya), baik di waktu lapang
maupun sempit, dan orang-orang yang menahan amarahnya dan memaafkan (kesalahan) orang lain. Allah menyukai orang-orang yang berbuat kebajikan.

, CMIIW

hutang kena bayaq

nak rasa terlepas dari  rasa kecewa dengan orang yg buat lagu tu pada kita dan ditambah dengan kita pernah mengagumi / sayang / fond of him/her

satu je

minta doa kat ALLAH supaya lembutkan dan redhakan hati kita MEMAAFKANNYA ...yep susah tapi  maaf ...just maaf je...then you feel so muchhhhhhhhhhhh better ...and can moved on...

u know deep down you have given your utmost and very best so tak perlu kecewa dah ...that  part yg negatif tu bukan dari kita dah ... u have acted nicely dah ...

okay ?

tapi hutang mesti bayaq ni  well mati pun tak lepas ni kalau tak bayaq hutang Last edited by mbhcsf on 15-8-2013 04:29 PM

mbhcsf posted on 15-8-2013 04:27 PM
hutang kena bayaq

nak rasa terlepas dari  rasa kecewa dengan orang yg buat lagu tu pada kita dan  ...

terima kasih atas nasihat tu...

beberapa hari ni hati rasa lapang,
Allah tunjukkan jalan yang tenang untuk hadapinya...
Alhamdulillah