CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adeqo

Neelofa:Fokus bisnes LOFA LENS & naelofar, MENANG PENGACARA POPULAR....

Close [Copy link]
lotionmilo posted on 11-4-2014 08:40 PM
memakai tudung dan jubah hanya untuk berniaga???

memang tak salah.tapiii sendiri paham lahh

Tetibe aku mcm bersetuju dgn ko.. Aku harap lofa atau akaknye terbace komen ko pon akan pham ape yg ko cube nk sampikannn.. Aku hanya trus & trus berdoa agar lofa dibukakan hatinye utk betul berhijab dan menutup aurat secr sempurna.. Tu je aku hanye mampu lakukan sbg karatzz picisannn dia ni..

akik posted on 11-4-2014 10:50 PM
siapa lak panas bontot? isunya ialah tbiar je lah artis2 nak show off handbag ke,cleavage ke..t ...

itu la point sebenarnya. iols suka jea tgk ig che ta penuh dgn chanel . hehehe.
biasa jea pun retis tayang branded handbags nie. dah dorang byk duit.
skrg nie iols saja2 menganjing sebab org selalu kutuk2 fazura tiru lopa.
pastu caci maki fazura hadap jadi hamba handbags. che ta xde la dikutuk smpi camtu ( yela bkn musuh lopa kan )
takde issue panas bontot pon. itu la iols pun xfhm asal la karatz lopa ni asek igt org jealous sgt dkt lopa nie.
iols suka jea tgk lopa pki branded handbags, sama cam che ta n fazura suka bergaya mewah semua.
cuma jadi annoyed bila tang fazura harus dicaci maki segala, kata show off. tp bak kata karatz kat sini, biasa la tu org jalan2 pakai handbag mewah etc. keluar mkn semua bawak handbag mahal semua.
kalau dkt benang lain dok up issue sape tiru sape boleh plak.
bila kita dok up issue tiru meniru dkt sini, so yesterday plak. ni pon bukan nak ckp tiru meniru sgt ( sbb mmg tau pon x relevan issue tiru meniru ).more to nak menganjing perli2 jea.
padahal depa gak yg ckp thread ni bukan khas puji-pujian.
bila org lain masuk ngamok2 plak. zzzzzzzzzzzzzzzzzz.
rileks la weh, ke mmg kitorang xleh comment lgsg sebab bukan die hard fans lopa?

adeqo posted on 12-4-2014 12:12 AM
Tetibe aku pning dgn thread aku sendiri... Awat korg oiii... Aku nak tnye bile mase sekarg ni lofa t ...

Rileks la uols. Hahaha.
Xyah pening2. as i said its only sarcasm.
Meaning that i know biasa jea semua tu bg retis2.
so please do the same to fazura
Pukul sama rata . Haha.
Bukan nak up sgt issue tiru meniru.

macam nina cakap, benda jadi isu sebab fazura suka kata org vulgar la sbb show off. jenis ckp tak serupa bikin

kalau dia takde ckp apa2 so isu show off ni semua tak diperkatakan kot.

personally i no hal sapa2 pon nak tunjuk barang. lopa ke fazura ke.

akik posted on 11-4-2014 09:56 PM
wakaka..lopa je yang bole show off..fake tak boleh!
ni fake gi london tanak lak cakap lopa tiru f ...

hello!!
lofa gi london dari awal dah sebut dalam ig mama lofa. peminat2 sheolss yg baca je tau ok. b4 fake pergi london lg weolss tau lofa akn ke london. tup2 fake pergi. tak habis2 nak cakap pasal meniru. padahal xde pulak dalam ni weolsss sebut2 fake tiru lofa. x faham aku pemenat fake.

@adeqo aku leh terima kata ko tu. dah bercuti kan, beg nak campak mana pulak...tapi lepas aku perhati, kalau niat dia nak menayang, mesti dia berposing dengan bertukar-tukar beg. ni aku tgk dorg aik beradik share beg yg sama je. kira dorg x malu lah pakai beg kongsi2. respect ar. kalau mmg betul lofa nak menayang, of course dia bawa handbag sendiri 3-4 jenis dan berposing sendiri2 tanpa tukar2 dgn adik beradik dia. huhu....

Selamat berhujung minggu semua. Harap semua dalam keadaan sihat dan paling penting, tak sabar-sabar membaca Nota Neelofa minggu ini.

Mungkin anda yang mengikuti Lofa di laman media sosial tahu Lofa sekarang berada di London. Mesti tertanya-tanya apa Lofa buat? Sambung belajar atau membeli-belah?

Sebenarnya, Lofa ke United Kingdom (UK) bersama keluarga. Dah lama rasanya kami tak bercuti bersama. Sebelum ini kami ke Dubai dan itu pun lebih setahun lalu, lagi pun susah nak rancang cuti bersama sebab masing-masing ada tanggungjawab tersendiri.

Jadi, inilah masanya Lofa rasa sangat baik untuk kami lepak santai bersama-sama. Ada yang tanya dekat Instagram Lofa, pegi naik Malaysia Airlines (MAS) ke? Tak takut ke? Bagi Lofa, takut atau tidak bukan persoalannyaMungkin ramai masih trauma dengan apa yang terjadi kepada MH370.

Namun bagi Lofa sekeluarga, kami tetap yakin dengan syarikat penerbangan negara. Alhamdulillah, semuanya selamat. Bahkan sepanjang penerbangan, semuanya baik-baik saja

Selain bercuti, sebenarnya kedatangan kami ke UK kerana nak tengok kolej yang sesuai untuk adik Lofa, Athisha. Insya-Allah, jika tiada aral melintang, Athisha akan melanjutkan pelajaran di peringkat A-Level di sini.

Jadi kesempatan yang ada, alang-alang kami tengok kolej yang bersesuaian dengan minat Atihisha. Dulu Lofa pun ambil A-Level, jadi senang sedikit urusan Athisha, sebab dah ada kakak yang boleh beri pandangan mengenai A-level.

Selesai bab Athisha, muncul pula bab Faliq. Dalam semua tengah seronok nak membeli-belah (maaf ya Faliq, gurau saja) boleh pula dia nak pegi Zoo London. Sayang punya pasal, kakak-kakak ni pun ikutlah kehendak si adik.

Wow! Itu perkataan yang mampu Lofa simpulkan mengenai pengalaman kami sekeluarga di sana. Benar kata orang, Zoo London antara zoo tercantik di dunia. Memang cantik dan teratur.

Dalam banyak-banyak bahagian dalam zoo, Lofa paling suka bila ke Gorilla Park. Mana tak best, kali pertama tengok benda sebesar gorila depan mata. Kadangkala, sekali sekala menyelami dunia imaginasi kanak-kanak memang menghiburkan.

Ingatkan zoo ini hanya untuk kanak-kanak dan ia membosankan. Ternyata tanggapan Lofa salah. Sebenarnya seronok sangat.

Biasalah, bila dah ke London, apa lagi aktiviti? Membeli-belah memang aktiviti wajib. Kalau dibandingkan antara UK dan US, Lofa lebih gemar membeli-belah di UK. Suasana lebih tenang. Mungkin sebab faktor persekitaran dan penduduknya barangkali.

Kedai di sini lebih banyak pilihan dan lebih teratur. Macam semua tahu, orang UK memang disifatkan lebih tenang dan bersahaja berbanding orang Amerika.

Nak membeli-belah pun terasa tenang sangat. Inilah nak dikongsi, mungkin ramai tak tahu sebenarnya bila Lofa dekat London, tiba-tibalah pula, Lofa jadi 'kaki makan'. Setiap pagi, wajib Lofa akan buat 'breakfast hunting'.

Lepas itu, Lofa pandai-pandai bagi komen dan kritik gaya persembahan dan rasa setiap menu. Dah macam Chef betul pula. Bila difikirkan, lucu pun ada, tapi ini yang menjadikan percutian Lofa kali ini lebih bermakna.

Antara tempat kesukaan Lofa ialah The Wolseley, Patisserie Valerie dan Gails Kitchen. Kalau makan malam, Signor Sassi tak pernah Lofa lupa untuk singgah makan.

Spaghetti lobster di Signor Sassi memang tak ada bandingan dan anda semua kalau datang, wajib cuba makan di restoran ini. Kalau memang suka makan lobster, kena cuba lobster dan burger. Lepas tu, kongsi pengalaman anda dengan Lofa okay. Lofa tak tipu, memang best sarapan di situ.

Satu lagi, kalau berkesempatan ke Harrods, bila dah penat membeli-belah, boleh cuba makan aiskrim di Milk Bar di tingkat dua. Ada macam-macam jenis aiskrim yang pelik dan sedap! Seronok!

Bagi Lofa, bercuti dalam mahupun luar negara sangat perlu bagi setiap orang. Selain melapangkan fikiran, ia mampu merapatkan ukhwah sesama ahli keluarga.

Kalau boleh, curi sedikit masa untuk melancong bersama yang tersayang. Minggu depan, Lofa nak berkongsi mengenai Naelofar. Apa Naelofar tu? Ada-ada sajakan Lofa ni! Nak tahu, tunggu minggu depan, ok?

Follow Us
Mggu ni nota neelofa keluar sabtu plak.normally ahad

Btw Atisha dah abis high school ke? Dia x amik spm kan?? Atisha & Ameera both international school.ada yg tnye kat ig ameera sekolah mana.dia ckp inter school

angsaemas posted on 11-4-2014 10:34 PM
oya saje nk bgi tau lopa beli tix ke London ni masa sheol di LA bln jan haritu..jgn suruh aku bg buk ...

tu yg aku pelik sangat dorg cakap lofa tiru fake pergi london. padahal dlm ig mama lofa pun ada yg comment tanya psl nk ke london tu.... kelakar okey, nak jadi batu api tapi salah info

lotionmilo posted on 11-4-2014 08:40 PM
memakai tudung dan jubah hanya untuk berniaga???

memang tak salah.tapiii sendiri paham lahh

kita sama2 doakan semoga lepas ni dia akan berubah...family dia jual tudung, Alhamdulillah nellisa dah bertudung.... doakan moga lama2 anak2 auntie tini pun berubah memenuhi tuntutan islam

Selamba ajer Lofa cakap kat dalam article  yang dia makan kat Signor Sassi yang tak berapa nak halal tu (ataupun restoran tu senyap senyap halal?)

Anyway, aku suka beg Hermes yellow Lofa tu. Bila Fake show off bag branded nampak materialistic tapi bila Lofa pakai nampak classy. Fake suka berhashtag/ bercomment yang dia suka Chanel, Hermes etc etc. Trying too hard.

Nina9 posted on 11-4-2014 11:08 PM
Btw Iols baru tau sheols buat business abaya.

Design lawa tapi apasal nampak macam fitted ye?

abaya lofa ni ko boleh order ikut size yg ko nak. dan abaya ni limited edition x silap aku. bukan jual terusan. mungkin nnt jenis lain pulak keluar. nak order size preggy pun boleh

Nayzu posted on 12-4-2014 12:29 AM
itu la point sebenarnya. iols suka jea tgk ig che ta penuh dgn chanel . hehehe.
biasa jea pun ret ...

aku rasa x de sape nak mengamuk. tapi ni forum kan biasa lah saling jawab menjawab. ye dak?

shachihata33 posted on 12-4-2014 12:04 PM
aku rasa x de sape nak mengamuk. tapi ni forum kan biasa lah saling jawab menjawab. ye dak?

Hehe ok uols
Anyway menjawab psl issue london, again , its just a sarcasm.
and not everyone mcm korang semua yg follow seluruh kaum kerabat lopa.
so obviuosly we dont read any comments dkt ig mama lopa ke etc . so tidak lah kami tau sape book flight pergi london dulu. *yawn*
afterall, mcm yg iols ckp sarcasm aje. jgn la take serious sgt smpi nak buktikan sape ckp nak pi london dulu. Haha.
anyone can go to london pun, xperlu nak tiru sape2. which part of word sarcasm didnt u guys understand? sighs.

Nayzu posted on 12-4-2014 12:31 AM
Rileks la uols. Hahaha.
Xyah pening2. as i said its only sarcasm.
Meaning that i know biasa je ...

Nayzu, boleh bagitau sape yg dalam thread ni kata fake tayang beg? sebab aku tgk dlm thread fake bercium tu aku x nampak org yg berkuntum dalam ni yg kutuk fake tayang beg. angsaemas , aku , adeqo, outcast, lotionmilo, mrsLucky, nina9. siapa lagi yg berkuntum dalamni eh? aku x nampak nama2 ni kutuk cakap fake tayang beg. cuba buktikan sikit sebab aku pelik ko dok cakap kami kutuk fake tayang beg.

gucci_advocate posted on 12-4-2014 12:01 PM
Selamba ajer Lofa cakap kat dalam article  yang dia makan kat Signor Sassi yang tak berapa nak halal ...

Dia makan seafood dan vegetarian dish je kot. Bersangka baik

angsaemas posted on 12-4-2014 11:56 AM
Mggu ni nota neelofa keluar sabtu plak.normally ahad

Btw Atisha dah abis high school ke? Dia x am ...

I think derang skolah kat seri cempaka sbb pernah nampak pakai baju kaler kuning...dia mmg inter school

Nayzu posted on 12-4-2014 12:17 PM
Hehe ok uols
Anyway menjawab psl issue london, again , its just a sarcasm.
and not everyone  ...

tak salah nak sarcasm.
tapi bila org menjawab sarcasm ko, ko kata org mengamok.
padahal ko dah sarcasm, ko kena terima lah kan bila org jawab menjawab.
Dan bila ko tak follow kerabat lofa jadi patutnya ko tak layak nk sarcasm ttg siapa pergi london dulu.
sebab terang2 ko menunjukkan yg fake lah yg tiru lofa sebab awal2 ig mama lofa dah ada yg comment. haha

aku nak sarcasm gak- fake kan follow semua berita ttg lofa. mesti fake tau lofa ke london, terus dia pergi dulu spy org akn cakap lofa tiru fake. mcm nk ke LA dulu. lofa dah umum awal, tp fake pergi dulu
Last edited by shachihata33 on 12-4-2014 12:36 PM

outcast posted on 12-4-2014 12:21 PM
I think derang skolah kat seri cempaka sbb pernah nampak pakai baju kaler kuning...dia mmg inter s ...

aku pernah tau ameera sekolah mana tp lupa pulak kat mana. bukan seri cempaka rasanya.

shachihata33 posted on 12-4-2014 12:25 PM
aku pernah tau ameera sekolah mana tp lupa pulak kat mana. bukan seri cempaka rasanya.

Kalo x garden? ....yg ingat baju skolah kaler kuning kan..

gucci_advocate posted on 12-4-2014 12:01 PM
Selamba ajer Lofa cakap kat dalam article  yang dia makan kat Signor Sassi yang tak berapa nak halal ...

err list ni boleh caya ke tak? hope leh cayalah... bahaya gakkalau x halal.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x