CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asampodeh

Serina tak ambil pusing kritikan

Amboi..kemain riak jek komeng ko rina oiiii...org komeng tu amikla positip..baiki mana yg patut...ni ckp xamik pusing lak...klu mcm ni la gaya..bg tempoh 3 bln lg..harus tutup kedai ler jawabya..xmendatangkan hasil..nasib keturunan byk duit...klu x menapak jual cendol ler ko kat pasar mlm...

Suchi posted on 8-2-2014 11:35 AM
huhu dia lagi risaukan papa dia membebel daripada apa komen dr pelanggan yg pi makan ekekeke

Takut papa dia complaint char ku teaw 'telanjang'. Chef wan, tlg komen makanan restoran anak sendiri.
Aku sanggup dtg dari rawang sebab nak merasa kuteaw dia ni. Tapi x sedap mane pun. Same mcm kuteaw goreng doli. Dulu jer sedap, sekarang rasa dh ke laut.

maxim posted on 8-2-2014 11:40 AM
sengal pnye serina

ko kene blajar apa itu "word of mouth"..dari sorg dua bleh merebak ke beribu2  ...

ekceli promosi dr mulut ke mulut lg berkesan dr iklan besar2 dlm tv bagai ke apa..
biasa org akn lebih suka baca/ review dr laman sosial org yg penah pi lah..
ade bukti bergambo bagai

ala, kalo dh nama kedai retis, jual nama jelah
aku makan kat embun urai restosan milah tu, nasik goreng dia minyak sebeban, telur bungkus aku xnak sayur, dia pi letak banyak sayur
malas nak kata ape, sat gi kene ludah makanan plak kan...
mahai....western food luar kedai dia tu lagi boleh diterima pakai la walaupon cuisine nye x sama

izzthaqif posted on 8-2-2014 01:31 PM
Takut papa dia complaint char ku teaw 'telanjang'. Chef wan, tlg komen makanan restoran anak sendi ...

nmpk dlm tv pun cam xsedap mana jer rupa dia.
aku jenis suka jjcm n aku x kisah byr mahal kalo berbaloi dgn servis dan buat sendawa kesedapan n kekenyangan.
aku pnah p mkn kt restoran chef zubir laman grill tu..
mknn semua rega mhl2 sedap tu sedaplah tp ade yg kurang rasa., cuma puas hati sbb dorang guna bhn masakan yg fresh standard lah restoran mahal kn
xdelah guna yg frozen.

bg aku mahal tp sedap xpe..or murah tp cm kureng pun aku blh terima. tp....klo mahal..x sdp mmg skali je la aku dtg..

Follow Us
Suchi posted on 8-2-2014 01:39 PM
ekceli promosi dr mulut ke mulut lg berkesan dr iklan besar2 dlm tv bagai ke apa..
biasa org akn  ...

khenn

pd aku kalau org komplen makanan tak sedap tu normal lah. tp take it positive way la, bg respon sebaik mgkin. mmg dalam hati rasa bengkek kene kritik, tp adat meniaga la..awal2 kene telan yg pahit, baru la dpt merasa kemanisan di pengakhiran. gituh

Pernah masa memula dia bukak kedai ni, aku datang ngan anak umur setahun. Time nak mintak baby chair boleh dia kata tak beli lagi. Tu satu hal, staff service macam lahanat..

Orang kata kedai dia biasa2 je tu aku setuju. Part makan tak berapa nak sedap tu pun aku setuju.. Service mcm sampah laaagi aku setuju.

Teringat pulak kat adek dia yg chef tu. Kan dia ada jugak bukak restoran kat solaris. Memula ingat gah sangatla kesedapanya sebab sampai jadi juri mc. Tapi nan hado

Agaknya bapak nya masak sedap tak?

anak banak chef wan memang tak bley pakai..Ini  balasan untuk chef wan sebab dia mulut longkang selalu komplen makanan orang lain, akhirnya makanan anak sendiri tak blleh pakai..

Restoran dia ni dekat sangat ngan umah aku. Guling2 dah boleh sampai. Tapi cukupla sekali tu je aku g makan situ.

Kedai cosway dia yg gah kat area2 situ pun nampak macam suam2 je.

* selalu nampak serina ngan sorang lelaki berusia lepak sisha kat restoran arab. Skandal kah..???

Kalo sorang dua ckp x sedap mmg jd effek sikit
Terus xda rasa nk pg takut abis duit

adik saya pernah pergi sana mmg komen dia sama la mcm yang pernah pergi... servis mmg out< rasa sekali bole la... tak de le terpk nak pergi lagi... gitulah.. serina, pls la terima apa yang org komen demi kebaikan restoran ko jugak yee

food kat restoran nik micheal lagi sedap

Apa kata chef wan plak bg komen tentang char kuetiaw restoran Serina

krukx posted on 8-2-2014 03:21 PM
Apa kata chef wan plak bg komen tentang char kuetiaw restoran Serina

kite tgu & lihat saja la.. biasanye chef wan kritik & komplen masakan org laen.. ape plak reaksi chef wan bile org laen kritik mskan restoran anknye plak..

maxim posted on 8-2-2014 02:08 PM
khenn

pd aku kalau org komplen makanan tak sedap tu normal lah. tp take it positive way la, bg  ...

ntahnya lgpun bkn dia yg masak chef restoran dia yg masak kan.
kalo xsedap minta chef perbaiki semula rasa, xpun suh papa dia rasa n bgtaulah apa yg kurang n lebih.

org lain kena kritik masak tak sedap lg teruk, itu yg sendiri masak hokay
aku penah kutuk kaw2 bkn xsedap apa pun tp sbb terpedas so org yg xmkn pedas kata tak sedap sbb pedas sgt n bla2.
hasil dr kritikkan org aku try buat lg dan lg sampai yg penah mengkritik tu bila mkn komen pertama kuar dr mulut dia kata sama mcm masakan mak dia kt kg..masa tu lega yg amat aku rasa berbaloi kena lahar kaw2 sblm nih.
takdelah nk sentap majuk xmo masak ke apa bila org kata xsedap.

Aku rase da 20 kali g makan kat kedai die.... Sedap la wei...  aku suke jew...stakat Kedai char kuew teow... Ape la yg korang nak expect tinggi sgt.... ! Deco die biase jew...harge pun...standard kota damansara la... Aku lagi suke camtu...drpade berdeco bagai nak rak... Harge food mahal...tapi. . Rase die hampeh..... Banyak jew celebrity bukak cafe.. Restaurant kat the strand tu...ajai pun pernah... Deco bagai nak rak.. 4 bulan tutup..!

nuryakmal posted on 8-2-2014 12:53 PM
Yang negative satu dua tu la yang kena amik tau. Papa ko boleh kritik mas, takkan ko tak boleh kena  ...

suka ngan komen kaka ni

maybe dia hanya memasarkan kedainya dengan nama dan reputasi bapa sahaja,
dan bukan dengan kualiti makanan nya

bungalisa posted on 8-2-2014 03:44 PM
Aku rase da 20 kali g makan kat kedai die.... Sedap la wei...  aku suke jew...stakat Kedai char kuew ...

Ha ah. Kedai ajai tu deco nya bagai nak rak mcm masuk restoran omputeh.food dia biasa2 je n agak mahal. Aku heran nape erk kedai makan area kedai ajai tu sumenya tutup. Termasuk dulu ada satu restoran yg deco bali tu. Sayang betul berbaloi makan sebab sedap.

Kedai melayu yg masih maintain sampai la ni kedai borak2 tu. Dia sorang je malay food area situ