CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asampodeh

Serina tak ambil pusing kritikan

Jangan jd kuew teow telanjang bogel pulak.

dino posted on 8-2-2014 05:27 PM
btul sgt.... ni jenis takleh terima teguran..... tak jd kudis katanya......
ade satu rcgn re ...

Sian chef wan kan...usaha gigih sgt nak jadi sampai tara ni.... Tapi anak2 die selalu buat onar ngn bende2 yg sengal!!

NAT_11 posted on 8-2-2014 04:45 PM
Mee Muwau paling sedap kat Tanjong Agas, Muar.
Cuma rm4.50 je tapi rencahnya mak aiii......udang  ...

Tau xpe.... Kalu time panas terik... Makan kat situ sampai silau2 mata tau.... Asam pedas die pun...sedap wei....

gini gaya bakal tutup lah restoran tu!

yg i perasan retis slalu dtg makan kedai serina..

wah sombongnye response serina ni ye. i penah la gi makan with mom sebab nak rasa. 2 kali pergi.

koay teow goreng dgn koay teow basah. koay teow goreng kering die sungguhla tak sedap. so kalau u all nak try jgn order yang kering. koay teow basah tu sedap. yang i pelik koay teow biasa die and koay teow special sama...dua dua ade udang semua. yang beza harga je. kalau macam tu baik order koay teow biase je. teh tarik dia best...tapi sebab kitorang pergi 11lebih pagi takde org lagi, lelaki kulit gelap dari penang tu yg buat, kalo org lain buat i taktau. taugeh semua layu. stengah org mlayu ni kalo goreng sayur sampai layu tak rangup habis hilang zat semua . kali kedua pergi pesan taugeh letak last takmo layu, bila sampai layu macam tu jugak.

lagi satu comment..kalau masa closing malam tu serina ambik duit dari cash register..tinggal la duit kecik sikit untuk pagi esok nak bagi balance dekat customer. kenapa stengah org mlayu ni liat sangat nak ada duik kecik untuk bagi balance dekat customer ah? contohilah kaum lain. pada i kalo kedai biasa mcm tu..harga koay teow patut murah sikit, ni tak setimpal dengan kedai macam kedai tak siap tu. and bukan ade air cond pun. kedai mamak pun ade aircond ok. 2 kali tu je la i pergi. sebab taugeh kucai layu dia, koay teow sikit, kedai panas makan tak selesa, and i rasa harga tak padan dengan keadaan kedai dia. kalau dalam gambar nampak cantik kedai die tu jgn tertipu ok, kalau pergi malap je Last edited by limesherbet on 8-2-2014 07:06 PM

Follow Us
wrong answer Serina! Ko bukak restoran lepas tu orang kritik ko kata tak ambik pusing? Kalau MAS jawab macam tu kat bapak ko apa ko pikir bapak ko buat? Harus lingkup catering yg cater makanan MAS tu. Berlapang dada ajelah terima kritikan, copy paste jawapan MAS tu "terima kasih, kami akan improve" lepas tu ko nak improve ke tak nak suka hati engkolah. Bisnes ko bukannya aku

simanding posted on 8-2-2014 04:46 PM
Vichuuda depan Giant ok gak

vicchuda shah alam sedap wei..ori sangat citarasa siamnya..cumanya x tahan la pedas sangat dia masak..kwn aku makan sampai sampai sakit perut, mana taknya aku kutip cili potong kat ikan masak 3 rasa mau penuh satu mangkuk
next kitorang datang bagitau pelayan jgn bubuh cili dalam masakan..barulah boleh makan..

tariktali posted on 8-2-2014 11:37 AM
pena g mkn kt restoran die ni..g sbb mmg minat sgt char kuew tiaw..mmndgkn die ni ank chef wan, i le ...

Sama la. Pegin n xpect sedap sampai bleh tringat-ingat
Sbb kat ig tgk ramai (kengkawan serina jugak) yg duk tunjuk sedap sambil senyum samapi telinga. P try skali..hmm..ok je. Kaedahnya pergi tak kembali la kat situ kot.. citarasa smua lain2. Mungkin org lain rasa sedap mlampau. Ada prg lain plak rasa so so je.. chep wan kena p cek quality kat situ kot..

patutnya ambikla kritikan tu on the positive side n try to improve your business.. ni kalau piker dia sendiri je yang betul, customer salah, entah bilanya nak maju

rumah I dekat2 je area situ, tapi tak pernah lagi la pergi.. but yang I tau kalau restoran belah2 the strand tu memang susah sikit nak maju.. rasanya kedai area dia tu pun dah banyak kali tukar2 restoran.. subway yang sama deret dengan dia tu je still bertahan sampai skg.. kalau yang the other side belah2 sunway giza tu better sikit la, tapi parking ya ampunnn, impossible nak carik parking

dino posted on 8-2-2014 05:27 PM
btul sgt.... ni jenis takleh terima teguran..... tak jd kudis katanya......
ade satu rcgn re ...

Ape kate. ..chef wan g buat food testing kat kedai anak die....asyik jadi pengkritik amatur xberbayar jew..! Sekali sekali cer meroyan kat fb...comment kedai anak sendirik...kihkihkih...

daiman posted on 8-2-2014 02:37 PM
Pernah masa memula dia bukak kedai ni, aku datang ngan anak umur setahun. Time nak mintak baby chair ...

haaaa aku suker soklan last ko tuh....aku dah mula sangsi dah kesedapan masakan chef wan nih...sebab impossible la kalo dah bapak masak sedap mesti taste tekak anak2 yg membaham masakan bapaknyer pun standard chef kan??....ko gaser?!

Serina sendiri ke masak?

Hiihiihiiihii ke upah pekerja jew..

Kuew tiaw dia telanjang gak ker??
Timun ade x??

Anyway..kalo mekdi kepci pizzahat tu da letak disclaimer  kat menu/flyers siap2.
"All product shown are for illustration purposes only"  gteww...

Pastu PR/Marketing skills langsung ke laut dalam.ade ke jawab cenggitu...

Expectations memang le tinggi sebab dia ni ada kaitan ngan Chef Tersohor Malaysia.
Reviews yg ada di sini kurang memberangsangkan kita untuk gi rasa makanan di kedai Serina.
Turn lemons into lemonade le Serina.....sure u dapat publicity for ur shop. Give a positive response. Jangan be defensive or be in denial. Welcome criticism so u can then use the free publicity to increase ur future sales.
Daku masih ingat restoran Cheng Ho milik Amy Search. Rasa masakan nya initially was very good. Service dari mula sehingga ia ditutup sunggoh teruk.....tapi orang gi gak lebih dari sekali cos of the taste.

berniaga ni kena humble.. walaupun yg komplen hanya budak hingusan, jgn ambil mudah.. at least mohon maaf dan akui kelemahan..

kalau kita merendah diri, customer lagi akan pandang tinggi..

perangai org melayu yg x patut diwarisi..klau nk berjaya..

don't want to listen..
don't want to learn
untung terlalu tggi sekali service tp volume rendah
- buang jauh2 pangai ni

klau aku bkak kedai aku akn sediakn "survey box" kat kedai khas utk org complain psl makanan/staff/kebersihan

Aku nak sangat Chef Wan bagi komen sikit pasal jawapan anak dia ni. Yg aku perasan, anak2 Chef Wan tak se hebat Papa dorang. baik dari segi skill masakan/attitude. Legend woo kes Chef Ridz menipu resume tu

angsaemas posted on 8-2-2014 08:46 PM
perangai org melayu yg x patut diwarisi..klau nk berjaya..

don't want to listen..

mcm satu restoren western kat opis aku....makanan amatlah so so..... harga melampau.... serbis lembab nak mampus.....
ni pemilik melayu.....dgn pilih lokasi tak sesuai..... bebudak opis takde makna nak melantak western food hari2..... dgn harga steak rm30++
chicken chop pun rm26++.... baik makan kat tony romas ka apa ka......berbaloi gak..... ni restoren takde nama.... nak charge harga mahal..... klau sodap takpe la gak..... serbis teruk gile,...... tukang msknya sorang.....  

org rehat sejam je.... klau order nak sampai sejam.... mmg org tak p dah....
ni la ciri2 org melayu berniaga..... mcm radik fried chicken yg nak kalahkan kfc tu.... serbis ke laut...... dlm soal ni konsep tlg melayu ni buang jauh2.....

starcity posted on 8-2-2014 09:00 PM
Aku nak sangat Chef Wan bagi komen sikit pasal jawapan anak dia ni. Yg aku perasan, anak2 Chef Wan t ...

jgn kata anak chef wan..... restoren chef wan kat singapore tu pun org kritik.... below average.......
expectation org tinggi....