CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chenta_dewi

[Tempatan] hudud di Kelantan bakal dilaksanakan..dan hudud bukanlah hanya potong tangan..

Sokong hudud...
Kesian mangsa ragut terutamanya...
Tergolek jatuh motor.. Pth tgn..diseret...

Yg masuk rompak rumh org pon patut dihudud... Kurg ajar

BotakChinPeng posted on 8-4-2014 03:57 PM
pas takut kapir . Itu sebab mereka dikecualikan.

anggap posting di atas sbgai posting dari Lombu lupa minum sirap penenang.

non-muslim takut hudud sebab diorang tak paham. bukan pelik pun.

yg muslim tolak hudud, takkan tak tahu kot? yang ini pelik...

pembawabeca posted on 10-4-2014 11:12 PM
non-muslim takut hudud sebab diorang tak paham. bukan pelik pun.

yg muslim tolak hudud, takkan ta ...

Bukan tolak, takut perlaksanaan xsempurna jadik kelakar islam nanti dimata masyarakat.. Xtakut Allah ke kalau bende nie jadik main2..

Xde sape yg beragama islam tolak hudud, kebanyakan menyanya, betul ke bole buat hudud? Nanti xsempurna, xpayah la, satukan ummah dulu..

Haihhhhhhh.. Melentingnye lebai2 terus chop kami tolak hudud kapiaq makan khinzir.. Janganlah mcm tue..

JokesCop posted on 10-4-2014 08:59 PM
Bagi yg berkahwin, direjam dengan batu sampai mati.
Belom kahwin, 100 sebatan sederhana(xsemestin ...

Tenkiu awak, nak upah Peanut Butter  Cake.. hehe

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

axl_bach posted on 10-4-2014 09:02 PM
tgk laaa, if cukup saksi yg telah ditetapkan maka pesalah akan dikenakan hukuman cam berzina laaa, ...

Tenkiu, nah Kuih Tart Gebu utk Awak.. hehe

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Sokong sgt hudud dijalankan. Cuma nnti berminat nak tahu bab2 yg ada khilaf ulama'.. apakah kecenderungannya nnti.

1 lg bab menarik utk explore, perbankan islam yg dibicarakan di mahkamah sivil: suatu kecelaruan undang2. Bukan nk kata hakim2 mahkamah sivil ni incompetent, tp bab memahami undang2 komersial Islam tu mungkin ada sedikit kekurangan.. patut bg pd mahkamah Shariah yg dh khatam kitab2 tu utk decide... berkait juga dgn Perlembagaan kita.. Harap2 1 ari nnti masalah ni juga dpt diatasi.. insyaAllah

Banyak la alasan...tk tolak tp takut perlaksanaan tk sempurna...camne nk tau sempurna ke tak...laksana pun blm lagi..

Ni mcm ko suruh bdk kecik puasa..takut sakit..takut pengsan...tp klu ko atur caranya...sahur pd waktu yg betul..inshaAllah smpi berbuka tak apa2...

Lakukan jek apa yg Allah perintah...pasti Dia permudahkan...tak yakin? Lantak ko lah...

luvly_eone posted on 10-4-2014 09:50 PM
kalau tak takut... knp tak mau laksanakan masa tgh ada kuasa skrg ni?

yg aku nmpk... geng2 ni c ...

yang aku pulak nampak, umno dari dulu guna undang2 persekutuan dan tak pernah sebut nak buat hudud....jadi smp bila2 pun ko tak payah nak mimpi nak mintak umno buat hudud....umno bukan takut hudud sbb undang2 ni ade dah sebut dlm al quran......islam pentingkan keadilan keamanan keharmonian.....undang2 yg ade skrg ni dah cukup adil bukan umno nak kata hudud tak adil..hudud sangat adil.....tapi ni hal negara, terlalu byk yg berkait kait, setakat ko buat perbandingan 1000 contoh pun masih tak cukup tuk jaga keadilan utk 28juta rakyat malaysia tu tak termasuk warga asing.....

pah tu yg aku nampak pas ni sengaja draf undang2 hudud yg bertentangan ngan prinsip islam.....bile kene tolak ngan kerajaan.....terus dia buat ceramah besar2an sbb nak jaja konon kerajaan tolak hudud....ni ke islam yg pas nak tunjuk kat malaysia?

ko tau ape masalah draf yg pas buat? kalo ko tak tau....ko kene cari fakta tu.....baru ko tau knp selame ni umno tolak permohonan pas, knp hudud kat malaysia ni tak terlaksana, ape tujuan pas nak hudud.....nnt ko nampak la sendiri

LombuKondo posted on 10-4-2014 10:52 PM
you gunakan banyak nick untuk 'main-main' atau persendakan hudud ?

aku tak de multinick.....nick aku ni dr thn 2006....aku bukan jenis penakut mcm nick yg org buat tuk tabur spam......nick ni dah kene bandhammer, takat potong kredit tu dah beribu dah, aku tak heran pun, ko tak payah la nak cakap mcm aku ni takut kene potong kredit

aku tak pernah heran ngan ni semua

ko budak lagi sbb tu ko rase kene potong kredit tu satu pekara yg paling rugi   

sambutan???...hambar kan...sepatutnya negeri lain turut serta...bukan melihat saja...

setuju sgt..

JokesCop posted on 10-4-2014 07:41 PM
Aku yakin dgn iman aku.. Tapi banyak bukti dari luar hudud melahirkan puak ektremis dan mencari2 k ...

kita laksanakan dulu lepas tu baru tengok teori ko betul atau tak pasal golongan extremis ni....kalau betul terjadi kita bangkitkan isu ni pd pihak berkuasa

dengan pengenalan perundangan hudud dan qisas nanti adakah kes-kes mencurik dan merogol yang sudah disabitkan di Kelantan akan dibawa ke mahkamah untuk di adili semula di bawah rang undang-undang baharu?

misalnya bagi kes merogol... orang kena tuduh boleh mengemukakan kes dibawah peraturan Qazaf kepada si pengadu?

ini kerana dalam kes liwat DSAI hari tu... DSAI ada mengemukakan tuntutan qazaf pada Shaiful yang mendakwa dia diliwat oleh DSAI dan melihatkan kepada reaksi pemimpin PAS mereka seperti bersetuju dengan permintaan qazaf oleh DSAI tu...

jadi adakah akan ada perbicaraan semula bagi semua kes yang melibatkan kesalahan merogol dan mencuri di kelantan nanti selepas perlaksanaan undang-undang hudud dan qisas?
Last edited by cipOt_cedOt on 11-4-2014 10:11 AM

kalau nak rasa hukum hudud pegi jelah tmpat yg buat hukum hudud, tak perlu mintak kerajaan or negeri mana2 laksanakn hukum hudud ni, kalau diri sendiri tu dah kuat ilmu agama, dia tahu nilai yang mana buruk or baiknya, tak perlu nk kata mngata kat sesama islam, melainkan seseorg tu hanya islam luaran sahaja..

adidas2010 posted on 11-4-2014 03:36 AM
Banyak la alasan...tk tolak tp takut perlaksanaan tk sempurna...camne nk tau sempurna ke tak...laksa ...

Soalnya dik....bila dilaksana...tak plak sempurna..undang2 dunia yg dicipta oleh manusia...tak sempurna..oklah..nama pun manusia mana ada yg sempurna..ni dikatakan undang2 Allah..undang2 Allah boleh dibaiki ke kalau lepas dilaksana tak sempurna?.

contoh je..dah potong tangan..tiba2 kata..eh silap..patutnya sebat je...boleh ke sambung balik tangan org tu?.

lagi satu..saya nak tahu....model hudud mana yg PAS Kelantan nak laksanakan...model Arab atau model Brunei?..ke model PAS plak?.

tq dr zaharudin atas sikit pencerahan about hudud.

biasenye org yg pernah jd mangse jenayah mmg akan sokom hudud, tp aku walau pernah jd mangse jenayah xbrp nak sokom hudud, aku tetap pcaye ttg konsep perundangan barat common law,cume authorities mcm polis kene cekap amanah jujur xde rasuah,hakim kene adil walau liberal sekalipon,pendidikan utk rakyat harus bkualiti,economy harus bagus spy rakyat xmiskin xmencuri xberjenayah, sosial harus berpada2 tp xterlalu konservatif atau bebas sgt

Kenapa sinar ambil tajuk yg aku create...wah leh jadi editor aku

satu je soalan saya. BILA?