CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
obelisk posted on 16-4-2014 10:12 AM
ustaz don tu kompem ke boleh terima teguran? video respon dia dalam post #125 tu menampakkan dia m ...

Pastu jika dia xterima teguran kira wardina al ustazah google kena buat post dekat fesbuk bagi public bacalah?

Pasal bani tamin tu, dah lama aku dengar,  jika org cakap bangsa melayu dari nabi ibrahim pun dh lama aku dengar

Aku kdg2 suke wardina ni sebab die outspoken.. Ade part yang org segan2 nak tego, nak marah, nak nasihat, dia main sembur je..

TAPI! Kalo dah outspoken sgt org pun bole meluat kot... Kene balance. Kalo lah dah tak tahan sgt nak sembur org, masuk bilik, ckp sorg2.. Kang keluar bilik, konfem lega.. Time solat tu, doakan org yang die tak suka tu yang baik-baik saja..

Bkn ape, nak elakkan perbalahan yang berterusan..

dino posted on 16-4-2014 10:25 AM
kan menda simple je kot.... ustaz azhar idrus taknak tegur ke? yg kata leh langgar lampu isyarat k ...

Uai tu dia belajr agama stail orang lama, gie dengar ceramah, ikut tok guru, etc

jika jenis org yg dengar ceramah kt tv, youtube, internet memang dia blame uai, ustaz don nie

tpi yg jenis gie ceramah agama selalu, xada dia nak blame

kalau nak tunggu betul betul 'layak' untuk menegur, entah sampai bilanya 'layak' tu nak sampai

bila sebut layak, benchmark yang macam mana nak tahu kita ni layak nak tegur orang?

kalau dapat sijil dr al azhar kot baru boleh 'layak' menegur orang lain

vespa_oren posted on 16-4-2014 10:35 AM
Uai tu dia belajr agama stail orang lama, gie dengar ceramah, ikut tok guru, etc

jika jenis org ...

sbb tu jgn taksub.... ni yg taksub segala menda terima bulat2... taknak refer ngan ustaz lain dah....

teringat satu masa dahulu, wardina post psl dbkl membazir 15 juta ke brp.... psl sambutan tahun baru...

Follow Us
dalam 30 minit ustat don tu selalu dgr dia sebut " kalau saya salah mintak sapa2 tolong betoikan na" so wardina pon selaju mngkin  nk betulkan la kot

obelisk posted on 16-4-2014 09:59 AM
masalahnya bila ustaz kesayangan diorg terkena mula la suruh PM la emel la bagi teguran tertutup la  ...

Kitorang bukan nk tegur dia..kitorang kutuk dia.kekekeke...yg ko sebok berporum kat sini buat ape??

lepapilon posted on 16-4-2014 10:39 AM
dalam 30 minit ustat don tu selalu dgr dia sebut " kalau saya salah mintak sapa2 tolong betoikan na" ...

tp cuba btulkan diri sendiri gak.... pm kan bleh... hr tu wat silap haram nak mintak maaf...

wardina guilt trip.

alahai..wardina ni macam burung kakak tua je kan..
menegur, tapi ikut ikutan..ntah2 tak tahu pun apa yg ditegur...

melalak komen don daniyal salah itu salah ini, tapi tak sertakan sekali hadis mana yang dhoif tu..
perkara mana yang don daniyal ni salah pertimbangan..

setakat retepek pendapat org lain..tak menjadikan awak hebat saudari wardina..

masalahnya bila ustaz kesayangan diorg terkena mula la suruh PM la emel la bagi teguran tertutup la  ...

ni wardina ni...

hai wardina dh berambus ke p oz... sekian  

twins posted on 16-4-2014 09:05 AM
mintak maaf la yer... aku bukan nak backing ustaz Don ni ke haper... tapi aku selalu juga ikut pro ...

Posting ko ni elaborate apa yg aku nak cakap kan sebenarnya. Tkasih ler
Itu lah yg aku nak explain, dia punya ilmu belum cukup utk membolehkan dia berceramah atau berdakwah lebih dari bidang pengetahuan dan ilmu dia.
Asalnya cuma buat program utk kanak2, off course memang excellent lah. Tiba2 meletup pulak, pihak TV yg cuma fikir nak kaut keuntungan dari segi komersial terus expand program dia pada skop yg lebih luas, walhal dia sebenarnya masih belum bersedia utk itu. Sebab itu lah dia sentiasa ada 'disclaimer' sebelum bagi ceramah i.e kalau ada tersalah silap tolong tegur etc. Dan ini biasanya tak terjadi pada penceramah/pendakwah yg dah established sbb diorang 'tau' apa yg diorang ceramahkan.
Aku bukan nak hentam Ustaz Don, tapi sekadar satu pandangan ikhlas utk dia terus maju. Dia kena belajar banyak lagi baru boleh bagi ceramah2 yg lebih 'besar' dgn fakta yg betul dan tepat bersandarkan Hadith dan Quran
As for Wardina, aku rasa ada baiknya dia salurkan pandangan dia direct pada produser rancangan tu so pihak yg terlibat boleh kaji semula dan refer pada pihak2 yg lebih expert. Tapi knowing Wardina dan juga medium laman sosial yg jadi viral sekrg, agak payah kita nak halang org2 seperti ini dari meluahkan pandangan dan pendapat masing2 dlm laman sosial.
Ustaz Don ni ramai pengikut dari kalangan anak2 muda, bayangkan kalau dia bagi fakta yg salah dan remaja2 ni ikut 100% bersandarkan kepercayaan kpd ilmu dia, macam mana?
Teguran Wardina ada betulnya cuma cara teguran tu dibuat yg agak kureng

* Thanx momod yip for the tacang

Last edited by Lavender_Violet on 18-4-2014 10:54 AM

Rate

1

mokcikKSKB posted on 16-4-2014 10:40 AM
Kitorang bukan nk tegur dia..kitorang kutuk dia.kekekeke...yg ko sebok berporum kat sini buat ape? ...

ntah2 dia ni wardina,tak..hihihi

ai speku jer..ni kan forem gosip..

wardina mungkin sesambil tegur sesambil upgred 'resume/cv' dia la.. tu kena annpounce kt public.. esok2 bila dh tak dak nnt time balasungkawa paper akan tulis "wardina artis yang tidak takut kepada sesiapa sahaja bla3 bahkan ustaz jugak beliau berani tegur demi menegakkan kebenaran dan kecintaan kepada agama islam"

dino posted on 16-4-2014 10:40 AM
tp cuba btulkan diri sendiri gak.... pm kan bleh... hr tu wat silap haram nak mintak maaf...

dah tentu2 dia rasa dia perfect

mitnick posted on 15-4-2014 08:55 PM
i pun ade terbaca kat fb islamik yg lain teguran utk Ustaz Don....
yg i baca isu ttg syeikh ali j ...

Ustaz Don ni kadang2 merepek jugak.. Hari tu cerita pasal siapa Bani Tamim, yg sebenarnya Tamim tu stands for ta-tanah, mim-melayu, so kita nilah Bani Tamim..Merepek2 ustaz ni.. Dr Maza pun dah tegur dia, memandai2 buat tafsiran sendiri.

tentang isu ni, saya rasa kita yang jadik penonton ni, kena berguru dengan beberapa guru..
kiranya tak perlu nak taksub dengan seseorang je..

ustaz pun manusia..ada masanya dia terkhilaf....
saya rasa, kalau lepas2 ni ada ustaz yang menyampaikan ajaran yang kita rasa konfius, tak perlulah nak melalak kat media sosial
kita pm je lah ustaz n pm sekali pihak penerbit rancangan, itu lebih baik saya kira..

lepapilon posted on 16-4-2014 10:52 AM
wardina mungkin sesambil tegur sesambil upgred 'resume/cv' dia la.. tu kena annpounce kt public.. es ...

die ade jumpa najib kan... apsl tak sound suh rosmah bertudung ka.... kat fb berdegar2 berckp...

kenapa kau tegur kitorang scare trbuka? pm la kitorng sorang2. masalah wardina tu public figure. kau nk compare ngn kami2 yg kalo post pon adik2 bradik je bace. kalau wardina tu rse nak jaga nama dia dan betul2 nak tnye kalau rse rendah diri wat la fake account pg tnyee kt ustaz don. sbb pe gune fb dia? dh tau followers ramai cenggitu.