CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Wardina vs Ust Don - "dina kantoi puji diri sendiri di forum gosip cari?

Close [Copy link]
NAT_11 posted on 17-4-2014 04:50 PM
I have nothing against Wardina.
Saya juga bengang dengan cara-cara dia mempromotekan diri
sebagai  ...

Isu hujah mimpi yang konon2nya Rasulullah membenarkan pembunuhan politik di Mesir pun perlu diambil perhatian sama dan dijawab oleh Ustaz Don..

Sy baca di belakang ada yg speku forumer avatar kucing tu perangdina. di forum cari ni hanay ada sorang forumer je macam hotel iaitu ituini (walaupun dia tukar gaya bahasa).

Dari segi karangan ayayt yg tersusun (ejaan &tatabahasa), nama nickname yg karut, burukkan org lain kemudian puji atau upkan diri sendiri (trademark hotel) dan cerita macam tahu serba serbi peribadi & hidup perangdina.

siapa forumetr amnet tentu perasan persamaan yg ketara ini (cuba check thred perangdina duta tilam).
kalau ya, dah masuk 3 hari perangdina tak masuk sini komen, mungkin sibuk kat facebook.

kesimpulan, avatar kucing tu bukan perangdina.. confirm.
nak jadi silent reader semula.

dino posted on 17-4-2014 04:54 PM
NAT takde pun org nak sokong 100% ustaz don bab bani tamim tu... mistik sgt...
yg org pertikai ...

Tq, abe dino.................
Tapi, yang saya nampak orang lebih banyak mengutuk Wardina
dan melupakan bab ceramah Ustad Don tu. Saya memang tak
pernah taksub dengan memana ustaz. Mereka pun maknusia
seperti kita, boleh memihak kepada mana-mana pihak yang di
sokongnya. Macam Ustad Don, sah sebelah pihak mana di Mesir
yang dia sokong. Jadi, kita tak perlu terlalu emo dalam hal ni.
Just stret to the topik - isi ceramahnya yang memesongkan.
Kagt benang ni, kita lari kepada mengutuk Wardina berlebihan
sebab berani menegor Ustad Don secara public melalui twitternya.

NAT_11 posted on 17-4-2014 05:02 PM
dan m ...

maybe la kite ade kutuk die lebih skit psl die riak.... dlm penulisan.....
lg dr maza sendiri dah tegur....dah wardina berani tegur secara terbuka... kena la terima dikritik secara terbuka......
cuba wardina kritik UAI..... lg teruk die kena... wpun apa yg ditegur ade asas......

ntah aku mmg menyampah ngan manusia2 angkuh ni..... ni setan dok hasut.... klau yg alim2 ni dihasut supaya berlebih2.... riak.... sbb nak hasut kembali pd kesesatan tu dah payah....

ini aku jupe sedikit penjelasan mengenai isu ini

Tak habis-habis lagi kak Dina spanar jaya nih.. Hmm..

First of all, ada 3 fakta yang dia bawak tu salah:

1) Ustaz Don tak sebut Ikhwanul Muslimin (IM) tu adalah salafi wahhabi. Ustaz kata IM disokong majoriti oleh ramai salafi wahhabi, jika kita lihat sejarah masa penggulingan Hosni Mubarak lama dulu, satu parti salafi wahhabi yang extreme bersatu di bawah satu pakatan dengan IM. Masa Dr Mursi digulingkan As Sisi, parti wahhabi ini belot kepada IM dengan menyebelahi As Sisi.

Ustaz Don kata Dr Mursi tu bagus, IM tu bagus, tapi parti dalam pakatan (penyokong) dia tu yang masalah, yang ada ahli dalam parlimen yang nak "bungkus" universiti al-azhar. Faham molek-molek ayat Ustaz Don tu. Kaji sejarah Mesir dulu baru nak bersuara. Kita bukan duk sana yang arif benar perihal politik yang berlaku. Kalau salah, betulkan Ustaz Don dengan memberi fakta. Kan ustaz kata, "betulkan kalau saya silap".

2) Ustaz Don tak kata pendemonstrasi yang sokong IM tu wajar dibunuh dan dihukum mati. Ustaz naqal kata Syeikh Ali Jum'ah bahawa pemberontak yang siap ada senjata, yang mampu ganggu keselamatan dan ketenteraman awam, mampu mengancam nyawa orang awam, mereka dikira bughah dan wajar dihukum. Syeikh Ali dah jelaskan pasal ni, syeikh tak kata camtu dengan maksud merujuk kepada 529 penyokong IM yang ditahan tu. Cari balik penjelasan Syeikh Ali di youtube dan lidah rasmi Universiti Al-azhar.

3) Pasal kisah karamah wali Allah, kak Dina mintak dalil. Memang lah tak ada dalil dari hadis atau al-quran pasal telaga lah pasal apa pun yang nampak mengarut di akal fikiran kita. Tapi ianya ada dalam kitab-kitab ulama, sebagaimana yang telah dibuktikan oleh Ustaz Raja Mukhlis dan Ustaz Mustaffa Kamal. Ustaz Don cuma naqal sahaja dari kitab ini, dan kitab tu semua dikarang oleh ulama-ulama yang bukan calang hebatnya. Orang soleh dan alim.

Kalau karamah wali ni mengarut, kisah Tok Kenali tu karut la? Kisah bekas mufti Negeri Sembilan dulu karut la? Buka kitab-kitab Imam Nawawi dan Ibnu Hajar Asqalany, mengatakan pendapat ulama-ulama bahawa karamah itu wujud dan ada. Mustahilkah Allah nak beri karamah kepada hambaNya yang tertentu?

Secondly, kak Dina patut cuba bandingkan dan bezakan Ustaz Don - Nur Puteri Dayana. Siapa antara dua orang tu yang diketahui ada ilmunya yang valid dan jelas, yang lebih mendalam ilmunya. Si Nur Puteri Dayana (NPD) tu, blaja kat mana? Gurunya siapa? Belajar kitab apa? Usul fiqh dah blaja? Yang pergi percaya orang "tidak wujud" tu kenapa? Tak ada orang kenal siapa sebenarnya NPD ni, melainkan beberapa orang.

NPD ni bila ajak jumpa, dia bagi alasan dia wanita, tak molek berjumpa lelaki. Bila kita suruh buktikan dia wanita, dia block orang yang tanya. Bila berdebat dengan dia, sampai satu tahap ilmu dia dah terbatas, dia tak dapat jawab, dia block. Bukan sikit, hampir 16 orang kawan saya friend kat FB ni sendiri dah kena block dengan dia sebab dia tak mampu nak balas hujjah. Dia block saya sebab suruh buktikan dia tu wanita, tu je.

Thirdly, memang pasal Bani Tamim tu Ustaz Don ada sanggahannya. Meskipun ada segelintir ulama yang berpendapat begitu, namun kita wajar memilih pendapat yang lebih kuat, yakni Bani Tamim adalah kabilah Arab, berdasarkan banyak hadis yang wujudnya komunikasi antara Nabi saw dengan Bani Tamim ni sejak sekian lamanya. Tapi perlukah kita dakwa ustaz Don bawa hadis palsu hadis karut hadis rekaan dan sebagainya? Hadis apa yang dia bawa?

Last but not least, tutup facebook, off fon/laptop, bungkus kain baju, gi pondok dan ngaji agama. Settle masalah. Nak tegur, boleh. Tapi pastikan kita arif pasal benda tu dulu. Nak tegur mekanik yang salah repair, kita kena tau dulu ilmu bab enjin. Nak tegur ustaz Don bab hadis, belajar mustolah hadis dulu.

Sekian.

FB:Syapik Hassan

wallahualam.

Yang pasti kebanyakannya bukan terlalu taksub dgn ustaz don tapi cara dan adab dalam bertanya dr Wardina ke ustaz Don yang dipersoalkan.

Rate

1

Follow Us
yeZZzza posted on 17-4-2014 04:18 PM
Kenapa skrg baru ramai nk persoalkan pasal ustaz don ni ek? Padahal kompilasi video tu sah2 la dh la ...

Ni antara komen yang ada di personal FB ustaz don

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

juliesha posted on 17-4-2014 05:46 PM
Ni antara komen yang ada di personal FB ustaz don

klau lepas ni ustaz don takde dah kat tv alhijrah.... leh la ucap terima kasih kat wardina... tak gitu??

dino posted on 17-4-2014 05:54 PM
klau lepas ni ustaz don takde dah kat tv alhijrah.... leh la ucap terima kasih kat wardina... tak  ...

hahaha terima kasih sebab menutup peluang ustaz don, gitu ke? hihi

dino posted on 17-4-2014 04:54 PM
NAT takde pun org nak sokong 100% ustaz don bab bani tamim tu... mistik sgt...
yg org pertikai ...

aku pon mcm pelik bila dengaq pasai isu bani tamim tu....rasa mcm errr..mmg org zaman dulu dh ada nama utk tanah mlayu ka?ok...aku x ambikpakai..dengaq yg mana aku buleh trima saja

LoVe1412 posted on 17-4-2014 05:13 PM

Tak habis-habis lagi kak Dina spanar jaya nih..  ...

Yang pasti kebanyakannya bukan terlalu taksub dgn ustaz don tapi cara dan adab dalam bertanya dr Wardina ke ustaz Don yang dipersoalkan.

true!!

Incanto posted on 17-4-2014 04:52 PM
Wardina ni belajar agama dari siapa?
ilmu agama ni tak boleh belajar sendiri
kena berguru dan guru ...

dia selalu attend kuliah dan majlis majlis ilmu.

NAT_11 posted on 17-4-2014 05:02 PM
dan m ...

setuju dengan ko nat. dan video jawapan balas ustaz don tak ada lansung isi yang menerangkan semula ataupun menegakkan hujah dia dalam ceramah yang dipersoalkan tu. last last cakap orang tak dak teloq.

aku tak taksub ke wardina tak juga taksub ke ustaz don. cuma aku setuju dengan wardina yang mempersoalkan isu itu. anyway kalau dibaca betul2 wardina meluahkan kerisauan dia. aku pun berkerut dahi bila sampai kat part bani tamim dengan part suyurga neraka ditentukan oleh telaga tu. kita ni dengar ceramah nak belajar. belajar tak bermakna ambil bulat bulat. yang kita tak jelas kita tanya.

aku baca teguran dia aku xrasa dia kecam..aku rasa dia xde la maki maki bagai

LoVe1412 posted on 17-4-2014 05:13 PM

Tak habis-habis lagi kak Dina spanar jaya nih..  ...

setuju dgn post saudara ni..semoga wardina muhasabah diri..
Juga nasihat kepada kita semua..

assalamualaikum kakak wardina safiyah,
semoga kakak dan kita semua dalam lindungan kaabah dan barakah Allah s.w.t.

kakak wardina, saya kagum dengan hijrah kakak dan cara akak suami isteri mendidik anak in Islamic way life. cuma sayangnya, peribadi akak tak seindah cara hidup akak. Mungkin akak dah terbiasa dengan kehidupan selebriti yang sememangnya mesra depan camera dan diva dibelakang skrin mahupun reality life. Maaf, peribadi akak tidak dapat sanjungan. Yup, wardina seorang yg suka share kisah2 hadis dan dalil, katanya nak berdakwah Islam, yup... tapi bila ada feedback dari public, haram nak balas. Even in realti life pun, berselisih bahu kat MHI, dengan senyuman takde siap jeling lagi. Sorry wardina, I rasa lebih baik mak cik Cleaner media prima yg sentiasa sengih bertegur sapa daripada cik puan wardina yg berpendidikan tinggi tetapi lack in humanity and social life.

Sayang, ingatkan Ustazah Arbaiyah je, ustazah jadian yg lantang dok berceramah even lebih ramai manusia yang lebih layak. and now, issue sound Ustaz Don ni, very very upsad. dengan dok berbalas statement, Nampak sangat wardina Safiyah ni pun sebenarnya non-hadoo jugak taraf2 Ustazah Arbaiyah jugak.

Wardina, satu je.. I nak share dengan U,, kalau u betul2 muslim, memperjuangkan Islam.. jom kita cuba. Stop Facebooking. Stop media Social. Saya pun dalam mendekatkan diri pd yg esa. dan berda pertama saya buat ialah No facebook. biar orang kata kuno, biar orang kata tak ikut perkembangan semasa sekalipun. Bukankah FB tu asalnya dari Yahudi dan dok meratib di wall tu ibarat meratip di tembok ratapan Yahudi. org yg nak agama ni mmg akan ketinggalan sikit utk dunia. Tak payah la berebut jadi setazah jadian FB puan Wardina oi. kita berhijrah ni, tak perlu tunjuk. tak perlu dok pos menaikkan diri sendiri,.

Bila orang memuji menilai kita tanpa kita tunjuk-menunjuk, riak adalah lebih real daripada kita menunjuk kepandaian menganggkat diri sendiri yg at the end ternyata non-hadoooo

miss_lavander posted on 17-4-2014 08:50 PM
assalamualaikum kakak wardina safiyah,
semoga kakak dan kita semua dalam lindungan kaabah dan barak ...

Hahaha ko ni keja media prima ni kah?

adab menegur wardina kena belajar la ni....

Mohon wardina tolong kami jelaskan. Jgn double standard.  Tolong cari kebenaran