CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn

[Tempatan] karpal singh meninggal dalam kemalangan...

Nazrulism posted on 17-4-2014 06:42 PM
"tapi...saya yakin lah aji....PAS tahu..utk mendapatkan kelulusan 2/3 diParlimen"

PAS kata hany ...

sama2 kita tengok....mana satu yg betul...ni bukan undang2 biasa yg perlukan majoriti kecil..

tobby posted on 17-4-2014 07:17 PM
he should warn his driver.  now too late ...

What you think about the Lori driver with ganja positive?

Lagu tema thread nih

nolya posted on 17-4-2014 06:48 PM
Saya akui sejujurnya memang saya tak berapa jelas dgn bentuk hudud yg mahu dilaksanakan di M'sia.  ...

see jugak...AN pun masih kabur2 macam nolya gak adakah ini hudud yg disuruh oleh Allah..atau hudud yg disuruh oleh PAS?...

AN sendiri bila membincangkan hal hudud ni...tu yg pertama AN akan tanya...Hudud ni ada berapa versi sebenarnya?...tapi...tak seekor pun lalat PAS nak beritahu saya secara jujur..bentuknya macam mana, yg kena tu siapa, hakimnya macam mana, bla bla bla..atleast..kasi lah tahu supaya kita dah faham..boleh je kita tolong terangkan keindahan islam dan hukum Allah ni.

tapi...baru2 ni dan sebelum ni..pemimpin2 PAS duk cakap...apa yg non muslim dok takut sangat dgn hudud ni..bukan diimplement pada mereka pun..jadi AN pun hairanlah....macam mana hudud di Arab, hudud di aceh, hudud diBrunei..adakah bukan islam tidak dikenakan hudud?..kalau kena pada bukan islam..kenapa kelantan laksanakan hudud tak kena pada non muslim plak?...apakah hudud ni sebenarnya berversi2?..contohnya..kalau Selangor plak nak buat hudud, mereka ikut plak versi mereka..camtu gak lah dinegeri2 lain..last2 hudud ada 13 versilah...camtu ke?.

Kenapa tekak aku jadi loya secara automatik rasa nak muntah bila baca post penyamun hak org meskin dari umno nak sembang pasal hudud.... ishk... harkkk tuihhhh....

kakikuDibibirmu posted on 17-4-2014 07:03 PM
teringin nak tengok poket Allah

insya Allah satu hari nanti ko akan nampak. Mungkin cepat mungkin lambat. Sabar ya noks..

Follow Us
Orange1 posted on 17-4-2014 06:55 PM
Ni tahun berapa? Bangsa tu lagi penting ke atau sumbangan? Sapa president of d united state? Kat m ...

cerita kutuk mamak ni lama dah....kot ye pun Dr M salah...apa salahnya mamak plak yg kena?..

nolya posted on 17-4-2014 07:00 PM
Jgnlah kita terlalu nak fikirkan rahsia siapa dlm poket siapa.  Rahsia kita pun ada di dlm poket A ...

sebab budak RBA tu agung2kan Karpal..kalau tak saya tak bunyik pun..

axl_bach posted on 17-4-2014 07:22 PM
pautan yg sedia ada sudah tiada...so situasi sukar dalam mencari alasan.....heheheheheheh

dah dia tak ada...tanyalah pakar perlembagaan yg ahli2 PAS duk canang2kan tu...sapa namanya Prof kangkung bekas UIA tu?..

tobby posted on 17-4-2014 07:08 PM
bab undang2 jalanraya Karpal pun tak follow. itulah padahnya ...

The Malaysian Insider turut difa ...

Drebar lori mat pit drebat alphard mat race

Insyallah... aku janji andai pemimpin umno kaaa... macai tua umno kat sini mampos nanti, akan aku maki hamun seperti sekarang.. harap2 ustaz, ustazah munafik umno jgn susah2 hati nak kuarkan syarahan laa yer...

Bila kuar ayat, tak baik hina org dah mati, nanti aku kata, naper takleh hina hidup dia dulu pemakan hak org meskin.. selayaknyalah...

totokreturn posted on 17-4-2014 07:32 PM
Kenapa tekak aku jadi loya secara automatik rasa nak muntah bila baca post penyamun hak org meskin d ...

Bukan je hudud...hak berpurdah pun dorang x defend..harap karpal ni gak defend...dorang lupa sume tuh..nnt aku jumpa artikel aku tepek..biar terbukak skit minda macai yg kehulu kehilir pitnah anti hudud anti Islam

Anak_Nogori posted on 17-4-2014 07:24 PM
sama2 kita tengok....mana satu yg betul...ni bukan undang2 biasa yg perlukan majoriti kecil..

Bekas Ketua Hakim Negara Abdul Hamid Mohamad memaklumkan bahawa dengan hanya ada majoriti mudah, Parlimen sudah boleh meluluskan undang-undang penggubalan hudud.

Ruj. ‘Parliament only needs simple majority to pass hudud, says ex-judged‘ (The Malay Mail, 11 Feb 2014).

Jika begini tak timbul samada karpal (DAP) sokong atau tidak.
Yang penting samada umno mahu atau tidak.

ye...hukuman hudud dan aturcara kehakiman negeri lain2 sebab undang2 negeri iaitu enakmen adalah terpulang pada dewan undangan negeri..Islam adalah terletak di bawah hal ehwal dewan undangan negeri...kenapa kamu semua tk bantah mengenai undang2 tanah kelantan yang mana hanya orang kelantan sahaja boleh dapat tanah rizab melayu kelantan..tetapi tidak di selangor dan negeri lain kerana asalkan melayu atau mengaku melayu kamu boleh ada rizab melayu negeri tersebut...ini kerana tanah adalah hal ehwal DUN. kamu kena faham sistem persekutuan...jadi kalau tk faham tk yah sibuk nk cerita pasal undang2..kerana itu semua hanyalah politik semata2...aku yang baca dialog korang ni..tunjuk dekat pensyarah2 universiti..mesti diorang gelak akan kebodohan korang...sila beli buku..dan fahamkan...saya cadangkan buku2 tentang perlembagaan, malaysian legal sistem, dan komentari undang2 syariah mengenai kehakiman dan juga hukum hakam jenayah, tatacara mal dalam Islam...ini setakat refer blog dah tu tafsir undang2 sendiri...mmg korang ni nunjuk diri tu bodoh dan sengaja nak jadi keyboard warrior...buat aku menyampah dan ketawa akan kebodohan korang...tolong jangan jadi bodoh sombong..tak tau tu duduk je la layan twitter artis...ok..salam sayang dari doraemon..kucing masa depan yang keluar dari laci meja study nobita...wa salamu!

Anak_Nogori posted on 17-4-2014 06:37 PM
tengok Dr Maza pun boleh cakap rtu hudud tafsiran PAS..bukan hudud sebenar...

cai2 semua..Dr Ma ...

An, drp kita terus2 mengata, mengeji orang itu orang ini, macai sana macai sini, boleh tak agaknya kita bincang demi makluman dan fahaman bersama kenapa agaknya hudud tak mendapat tempat di negara M'sia.  Kita kesampingkan dulu UMNO-PAS-DAP dan mereka yg menyokong atau membangkang hudud, tapi kita cuba lihat akan keberkesanan dn logik hudud itu sendiri.  Bolehkah hudud dilaksanakan di Msia.  Kalau tak boleh kenapa.  Kita bincang dgn hati yg jernih, fikiran yg terbuka kerana kalau kita asyik mengutuk sana-sini hanya mengabeh boreh jo.

Nazrulism posted on 17-4-2014 07:44 PM
Bekas Ketua Hakim Negara Abdul Hamid Mohamad memaklumkan bahawa dengan hanya ada majoriti mudah, P ...

Jadi....ingat persekutuan ada hak mutlak dgn sabah sarawak ka pasal semua hukuman atau undang2.......minta.maaf aaa.....jgn lupa itu perkara 20 n 18....walaupn sabah sarawak bkn majoeity islam, tapi belum tentu org islam d smnjung lebih baik ....kalau setakat hudud penilaiannya......

disebabkan hanya 4 patah perkataan "langkah mayat saya dahulu" mayat karpal dihina secukup rasa di setiap tread nama beliau oleh blue film army UMNO berkenaan isu hudud...

maka kita tunggu orang2 dibawah nih mampos, maka dihalalkan mengikut pegangan agama melayu UMNO untuk kita hina secukupnya dek kerana menghina hudud juga....

a

a Last edited by totokreturn on 17-4-2014 07:58 PM

Sapa2 yg dihutang bai ni mintak halalkan aje la..

Sapa2 yg berhutang dgn bai ni boleh bayar kat wa..

totokreturn posted on 17-4-2014 07:56 PM
disebabkan hanya 4 patah perkataan "langkah mayat saya dahulu" mayat karpal dihina secukup rasa di s ...

yang sesuai dalam masyarakat majmuk adalah hukum sebat bontot sampai pecah dan gantung leher..

durikarat posted on 17-4-2014 08:00 PM
Sapa2 yg dihutang bai ni mintak halalkan aje la..

Sapa2 yg berhutang dgn bai ni boleh bayar kat w ...

are bayya...kor tahou chere hei binna buxxxta paravari tehe bayya?!