CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn

[Tempatan] karpal singh meninggal dalam kemalangan...

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 02:53 AM
kalau dah jadi undang2 negara dan diluluskan pula diparlimen...adil ke tak adil tu...kita nak bari ...

Betullah tu. Skrg ni belum jadi lg so kita berhak membangkang even klu dah jadi pun kita masih berhak utk tidak bersetuju tp tetap kena hormati, sbb dah jadi undang2.

[youtube]nQ0ZF55WjK8[/youtube]

Orange1 posted on 18-4-2014 02:58 AM
Betullah tu. Skrg ni belum jadi lg so kita berhak membangkang even klu dah jadi pun kita masih ber ...

saya plak tak kata kita tak boleh bangkang...

macam saya..saya ok je hudud..tapi bila PAS nak laksanakan pada org islam dan kecualikan pada bukan islam..saya bangkang..

lagi2 lah..kalau hudud PAS tu kata halal liwat isteri, tapi liwat org lain tak boleh..lagilah saya bangkang...bukan bermakna plak saya bangkang hudud..tapi cara implement tu yg saya bangkang..liwat isteri boleh tapi liwat org lain tak boleh...liwat tetap liwat lah..mana boleh satu halal yg satu lagi haram..

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 02:57 AM
PAS ada figure ke maka dikatakan jenayah berat dilakukan oleh melayu...apa bukan melayu tak buat j ...

itulah yang nk kena paham...undang2 tu untuk apa..kalau ada hudud sekurang2nya kurang la sorang umat islam nk buat jenayah...
dapat la menjaga nama islam tu...

kan aku dah cakap kalau bukan islam dia bleh pilih samada nk hukum hudud atau hukuman konvensional yang sedia ada...itu yang orang tk paham sampai sekarang ni...
sebab negara kita ni berbilang agama...PAS kena la buat slow2 sebab nk orang paham camana undang2 tu...
bila orang tengok benda tu bagus baru la bleh masuk menda2 lain secara ansuran...buat tapak dulu...
ni orang islam sendiri pun ada yang tolak...
dah sah2 la sapa yang tolak tu takut sebab ada buat salah....
undang2 hudud tu hanya menguatkan undang2 yang sedia ada je....
kalau ko pakai keta standard kilang, lesen pun ada..buat apa ko nk takut kalau jumpa jpj...

apex posted on 18-4-2014 03:10 AM
itulah yang nk kena paham...undang2 tu untuk apa..kalau ada hudud sekurang2nya kurang la sorang um ...

pulak..selama ko kat CI ni..ko pernah ke tengok aku tolak hudud tu?.

aku tanya ko utk pencerahan aku dan mungkin utk pencerahan semua..supaya masing2 sama2 faham..aku tanya pasal negara2 lain yg dah buat hudud tu buat slow2..ko kelaut plak..jawap jelah...

org sekarang...dia tak mahu dengar sekurang2nya..dia nak kepastian..nak2 tentang dua hukuman pada org islam dan yg bukan islam tu...dalil mesti kuat..sebab ni melibatkan undang2...dlm Parlimen nanti apa PAS nak bangun cakap..sekurang2nya ke?..biar betik?.

Orange1 posted on 18-4-2014 02:56 AM
Dah undang2 org putih tu lebih sesuai utk manusia sekelian alam, kalo undang2 pak ereb yg lebih se ...

A
Hmm..tiap undang2 ada hukuman minima dan maksima. Hukum mandatori juga dapat dikurangkan.  

Undang2 inggeris dirasa lebih sesuai kerana kita dah terbiasa bukan kerana ia adil dan setimpal dengan kesalahan. Last edited by Nazrulism on 18-4-2014 03:36 AM

Follow Us
Anak_Nogori posted on 18-4-2014 03:16 AM
pulak..selama ko kat CI ni..ko pernah ke tengok aku tolak hudud tu?.

aku tanya ko utk penceraha ...

ada aku cakap ko tolak hudud ke...
aku cakap orang islam yang tolak hudud tu...maknanya dia ada salah la tu...tak tau la kalo2 ko terasa..hehehe...

mana ada kelautnya...aku cakap berdasarkan pemahaman aku apa yang pas cuba lakukan...
aku nk bagi ko paham...negara yang dh laksanakan hudud tu tak sama ngan negara kita...
negara kita ni sebab politik pun bleh tolak hukum Allah...sebabnya hudud tu dipropose oleh PAS...
langsung totok2 umno pun tolak hudud...
pastu duk api2kan hudud tak bagus...
apa salahnya kalau buang politik tu pastu sama2 duk kaji camana nk laksanakan dalam konsep negara kita ni...

apex posted on 18-4-2014 03:10 AM
itulah yang nk kena paham...undang2 tu untuk apa..kalau ada hudud sekurang2nya kurang la sorang um ...

satu lagi...dulu masa PAS  mengkafirkan UMNO krn dikatakan mengamalkan undang2 Lord Reid..sampai berlaku sembahyang dua imam, berlaku anak tak ngaku ayah, ayah tak ngaku anak, kubur asing2, nikah oleh imam UMNO tak sah, kena nikahkan semula, kenduri kendara org umno dipulau oleh org2 PAS, isteri dicerai krn berlainan pegangan politik...dsb.

Apa PAS tak fikir ke masa tu sebab negara kita ni berbilang agama dan PAS kena la buat slow2 sebab nak orang paham cam mana undang2 tu?...takkan dah berpuluh2 tahun baru PAS boleh terima hakikat yg negara ini berbilang2 laum dan agama?...dan apa jadinya ngan hukum2 tu semua...boleh lupakan macam tu je ke?..

apa ko faham ke?..aku memang takkan faham..

Nazrulism posted on 18-4-2014 03:29 AM
A
Hmm..tiap undang2 ada hukuman minima dan maksima. Hukum mandatori juga dapat dikurangkan.  

Itu pada pandangan ko, tp pada pandangan ramai manusia di dunia ni undang2 tu jauh lebih kemanusiaan dr undang2 keluaran pak arab.

apex posted on 18-4-2014 03:31 AM
ada aku cakap ko tolak hudud ke...
aku cakap orang islam yang tolak hudud tu...maknanya dia ada s ...

ko baca slow soalan2 aku pada ko...ada ko jawap semuanya ka?...bukan kelaut ka tu kalau setakat ko nak jawap apa yg ko nak jawap..lepas tu soalan yg lain tu ko buat2 tak nampak...baik tak payah.

yg senangnya buat macam biasa..tanya aku balik..Anak Nogori...ko islam ke tidak?..lagi senang macam tu.

Orange1 posted on 18-4-2014 03:39 AM
Itu pada pandangan ko, tp pada pandangan ramai manusia di dunia ni undang2 tu jauh lebih kemanusia ...

Nak aku tukarkan tajuk jadi tread hudud ker ni... rasanya lebih relevan...

Penyangjung papagomo, biasalah.. perosak agama islam sendiri... tanpa sedar diri sendiri makan hak org meskin untuk anak beranak... apa hukum hududnya...

Orange1 posted on 18-4-2014 03:39 AM
Itu pada pandangan ko, tp pada pandangan ramai manusia di dunia ni undang2 tu jauh lebih kemanusia ...

Dah mereka bukan islam.. tentulah mereka berpandangan apa yg mereka buat itu yg tetbaik.. tapi bila orang islam sendiri tidak yakin apa yg mereka percayai itu sebagai terbaik.. itu masalah besar, berkonflik dengan kepercayaan sendiri.

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 03:02 AM
saya plak tak kata kita tak boleh bangkang...

macam saya..saya ok je hudud..tapi bila PAS nak l ...

Maaf le secara terus terangnya aku mmg tak terima hudud sbb bg aku ada sesetengah hukuman tu bersifat kejam dan tak berperikemanusiaan. Aku berpendpt utk sesetgh kesalahan hukuman itu sepatutnya lebih kpd berbentuk rehabilitation, so ada peluang kedua utk betulkan kesilapan n jalani hidup yg lebih bermakna sesuai dgn fitrah n nature manusia itu sendiri. Tp klu dah potong tgn, baling batu sampai mamposss ermmm

Nazrulism posted on 18-4-2014 03:49 AM
Dah mereka bukan islam.. tentulah mereka berpandangan apa yg mereka buat itu yg tetbaik.. tapi bil ...

Jika mempercayai sesuatu yg lebih rational n logic diterima akal fikiran yg waras ini dianggap berconflict dgn agama sendiri aku lebih senang begitu. Aku tidak dpt menipu diri sendiri n hidup menerima bulat2 sesuatu perkara itu yg akal fikiran waras seorg manusia tidak dpt menerimanya.

Orange1 posted on 18-4-2014 03:50 AM
Maaf le secara terus terangnya aku mmg tak terima hudud sbb bg aku ada sesetengah hukuman tu bersi ...

Mmmmmm...kalau dibincangkan lagi...undang2 yg ada sekarang pun apa kurangnya...perogol disebat dipenjara...mana ada peluang keduanya...pembunuh hukumnya ditali gantung...mana ada peluang kedua....peliwat hukumnya...penjara 5 tahun...mana ada peluang keduanya...pengedar dadah..hukum tali gantung..mana ada peluang keduanya..dsbnya lah.

bertabahlah isteri dan keluarga mendiang.

totokreturn posted on 18-4-2014 03:45 AM
Nak aku tukarkan tajuk jadi tread hudud ker ni... rasanya lebih relevan...

Tak perlu. Thread ni sepatutnya tribute utk Mendiang Karpal Singh.

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 03:39 AM
satu lagi...dulu masa PAS  mengkafirkan UMNO krn dikatakan mengamalkan undang2 Lord Reid..sampai b ...

sebab tu la aku cakap negara kita ni lain konsep dia...
sebab politik abih agama jadi mangsa..bagi aku totok2 semua sama...
tak kira parti politik...
kalau bagi aku benda tu baik why not kita cuba try test...
kalau totok umno tk suka hudud pas...kita mintak umno kluarkan draf hudud plak...aku tetap akan sokong...
kita tengok totok2 pas kata apa...
sebab tu aku cakap apa la salahnya buang politik tu...sama2 bermuzakarah cari jalan camana nk laksanakan...

Orange1 posted on 18-4-2014 03:57 AM
Tak perlu. Thread ni sepatutnya tribute utk Mendiang Karpal Singh.

Lor... yer ker... dari awal sampai hujung semua cerita pasal hudud dengan perampas hak org miskin tuh ..... jadi elok tukar jer tajuk... baru kena... kesian org lain bukak tajuk lain, isi lain kunun2 nak jadi juara islam, tapi tak sedar diri sendiri makan hak org lain...