CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7793|Reply: 87

[Dunia] CEKIK ANAK KERANA NAK MAIN GAME

Seoul: Seorang bapa dituduh membunuh anak lelakinya berusia dua tahun selepas mengaku mencekik mangsa untuk membolehkan bermain permainan atas talian di kafe siber.

Polis menahan penganggur, 22 di bandar Taegu, tenggara Korea Selatan Ahad lalu selepas menemui mayat anaknya di dalam beg pakaian dibalut dengan plastik sampah berdekatan rumahnya.

Sebelum itu, Chung melaporkan anaknya hilang.

Polis mulanya percaya anaknya mati kebuluran selepas ditinggalkan lelaki itu selama 10 hari kerana dia menghabiskan masa di kafe siber.

Tetapi Chung akhirnya mengaku ‘menekup hidung dan mulut mangsa dengan tangannya,’ lebih sebulan lalu, dengan niat untuk membunuhnya supaya dia boleh ke kafe siber, kata pegawai polis.

Sementara itu, polis belum dapat menjejaki ibu kanak-kanak berkenaan walaupun akhbar tempatan melaporkan dia berada jauh kerana bekerja di sebuah kilang. - Agensi
Artikel ini disiarkan pada : 2014/04/17

sejak dua menjak ni makin ramai pemberita baru dalam forum ni yg datang entah dari mana. kesian kat otai2 lama yg tenggelam cam @eltoro  tu kena singkir. yg kena singkir lak yg berkualiti. r2d tu pun ntah bila boleh tahan. tu pun kalau takde yg nak singkirkan dia. tapi tongkat waran tu memang legend habes...

tak sangka korea selatan lebih teruk daripada korea utara

Pailang posted on 17-4-2014 10:13 AM
sejak dua menjak ni makin ramai pemberita baru dalam forum ni yg datang entah dari mana. kesian kat  ...

uoul....sekali sekala apa salahnya..sekadar memeriahkan bod....tak der niat pun nak overshadow otai2 kat sini....

Pailang posted on 17-4-2014 10:13 AM
sejak dua menjak ni makin ramai pemberita baru dalam forum ni yg datang entah dari mana. kesian kat  ...

org2 yang sama jer ke boleh bukak thread kat sini? tak paham..

Modngengade posted on 17-4-2014 10:15 AM
uoul....sekali sekala apa salahnya..sekadar memeriahkan bod....tak der niat pun nak overshadow ota ...

hehe.. takper lah sekadar nak meriahkan... niat bagus.   tapi jgn sampai otai2 kita tenggelam. satu kerugian besar jugak tu

Follow Us
Pailang posted on 17-4-2014 10:22 AM
hehe.. takper lah sekadar nak meriahkan... niat bagus.   tapi jgn sampai otai2 kita tengg ...

isk uoul ni....
ioul bukan nyer byk masa sgt nk berporem ni....
ni pun sementelah bercuti....

kucen_miang posted on 17-4-2014 10:20 AM
org2 yang sama jer ke boleh bukak thread kat sini? tak paham..

bukan camtu. tapi kalau yg berkualiti tu hilang, jadi tak best. orang2 yg dah terbiasa dgn berita2 dari diorang cam aku akan rasa kekurangan atau kecacatan bila aku bukak forum ni tanpa berita dari diorang semua.

Pailang posted on 17-4-2014 10:25 AM
bukan camtu. tapi kalau yg berkualiti tu hilang, jadi tak best. orang2 yg dah terbiasa dgn berita2 ...

kualiti tara mana sangat la kalo amik kopipes dari sana sini aje pun, pastu komen secoet kan belah bawah.

kucen_miang posted on 17-4-2014 10:29 AM
kualiti tara mana sangat la kalo amik kopipes dari sana sini aje pun, pastu komen secoet kan belah ...

abis tu yg camner ???? bukak bisnes media sosial sendiri jadi wartawan khas utk forum ni pastu interview orang sana sini interview pm, MB,  ahli2 politik, artis ?? camtu?

tak pernah dibuat orang lagi la. kalau kau bijak sangat, kau buat la camtu. ni aku cabar kau sebab kau ni bijak. kan?

Pailang posted on 17-4-2014 10:25 AM
bukan camtu. tapi kalau yg berkualiti tu hilang, jadi tak best. orang2 yg dah terbiasa dgn berita2 ...

habislah kau pailang..modngengade nk buat ko jadi hanak hekan nokzzzz.. kakakakakka

Modngengade posted on 17-4-2014 10:24 AM
isk uoul ni....
ioul bukan nyer byk masa sgt nk berporem ni....
ni pun sementelah bercuti....

Pailang posted on 17-4-2014 10:32 AM
abis tu yg camner ???? bukak bisnes media sosial sendiri jadi wartawan untuk khas utk forum ni pas ...

aku tak penah mengaku bijak. tapi kalau ko bijak cuba listkan kategori thread2 berkualiti yg ko katakan tadi. apa sangat bezanya  thread2 itu dengan  yang dibukak oleh akak ngengada ni? apa kesannya terhadap pembangunan minda pembaca2 selain dari sekadar mengisi masa lapang dan sesekali melepas geram dgn menghentam orang itu orang ini?

pakweneelofa posted on 17-4-2014 10:37 AM

motip paste gambo ni?
ko igt aku mcm bedah ker merembes 24 jam...???

Modngengade posted on 17-4-2014 10:39 AM
motip paste gambo ni?
ko igt aku mcm bedah ker merembes 24 jam...???

ye..saya ingat awak suka rembes sana sini

pakweneelofa posted on 17-4-2014 10:39 AM
ye..saya ingat awak suka rembes sana sini

i rembes bila terangsang jer..model yg ko paste tu tk nmpk muka camner nk terangsang...
btw  sebelum ni tek zakiah...pastu skrg ni nek lopa pulak......lepas ni saper pulak ek?  emma mak kembong?

Modngengade posted on 17-4-2014 10:42 AM
i rembes bila terangsang jer..model yg ko paste tu tk nmpk muka camner nk terangsang...
btw  sebe ...

emma mak kembong dah trabel de maker nokss

kucen_miang posted on 17-4-2014 10:37 AM
aku tak penah mengaku bijak. tapi kalau ko bijak cuba listkan kategori thread2 berkualiti yg ko ka ...

cara kau cakap tu macam kau tu bijak. tapi macam langsung tak fikir pun sebelum posting. cuma orang yg terasa diri bijak jer yg akan cakap macam kau. bila aku tanya, gi pusing2 ayat lain. kalau aku jawab pun, nak ke kau meng-iyakan walaupun benda tu betul? aku rasa tak. tapi aku tulis ni supaya orang lain dapat baca. bukan untuk kau.

pembuka thread yg berkualiti yg niat dia memang nak menghiburkan forum ni untuk jangkamasa yg panjang. itu yang kita namakan KUALITI. lepas tu datang pulak pembuka thread yg tak berkualiti yg datang ramai2 datang entah dari mana yg cuma nak menyibuk, akhinya yg otai2 ni rasa diri tak berguna lagi.

ko faham ke ni? aku rasa tak.

pakweneelofa posted on 17-4-2014 10:43 AM
emma mak kembong dah trabel de maker nokss

owhh ..dah arwah jugak?

Pailang posted on 17-4-2014 10:45 AM
cara kau cakap tu macam kau tu bijak. tapi macam langsung tak fikir pun sebelum posting. cuma oran ...

dah la..macai sama macai tk yah gadoh2 la..jom sokong TUN..nuff said