CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Dunia] Brunei Sultan rules death by stoning for gays - gay di Brunei susah hati ..

Gay ni byk menyumbang penyakit HIV.. Selain seks rambang Dan kongsi jarum dadah..
Byk kes gay ni..awal 20an pon da kene HIV.. Pastu meroyan kat blog

axl_bach posted on 18-4-2014 08:04 PM
apa yg berat2 tu, n apa plak yg ringan2 tu??

personally pada aku HUDUD nih kalau dilaksanakan p ...

tak faham plak aku apa yg dia maksudkan jenayah berat dan jenayah ringan tu...dia tak detailkan pun.

ni mungkin lah..maksud dia jenayah berat tu...spt berzina, mencuri lah kot...kalau berjudi tu jenayah ringan je..hukum berjudi tu kemudian pun tak pa..

bagi kefahaman aku macam ko faham lah..hampir pasti susah nak dihududkan..melainkan kes2 mencuri kot...

Syd posted on 18-4-2014 06:48 PM
nyah,

koser sangat taooo permintaan u ols

apa yang ada? gambo bugil iols ker???

MissNigga posted on 18-4-2014 08:10 PM
apa yang ada? gambo bugil iols ker???

gambo bogel u ols..

umpama tengok dalam gelap jah

takde apa

mati lah aku kena pelangkung

larik..

bye

nak tahu seseorang tu gay, dier akan potong credit anda...rujuk post 18#

kakikuDibibirmu posted on 18-4-2014 07:16 PM
gay = orang jahat rupanya

definisi baru kot.....heheheheh

Follow Us
axl_bach posted on 18-4-2014 06:52 PM
ikut kemampuan laaa......if bleh laksanakan sepenuh2nya alhamdulillah, jika ada kekangan bleh dibu ...

u know sometimes bila baca taipan aksara jemari  setiap satu ni  tentang hudud ni ...i just geleng kepale je lah

sebab i takut tengok keberanian jemari utu menekan setiap aksara cercaan - kat sapa tu ...kalau tak tahu kata tak tahu ...tapi tidk dicerca benda yg depa pun kurang jelas.

u know when u sebut riddah  aiyoooooooooo....berat ni.

Syd posted on 18-4-2014 08:11 PM
gambo bogel u ols..

umpama tengok dalam gelap jah

chettt...iols glow in the dark hokeyyy

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 08:09 PM
tak faham plak aku apa yg dia maksudkan jenayah berat dan jenayah ringan tu...dia tak detailkan pu ...

ntah laa, x pernah plak aku tau ada yg ringan dan yg berat nih

yg aku tau Hudud nih jenayah yg tertakluk dibawahnya adalah berkaitan

Berzina (muhsan dan gheir muhsan)
minum arak
merompak
mencuri
Riddah
Bughah...

berjudi masuk dlm HAD gak yg tu aku x baper pasti.....

ok, so ko pun sama cam aku faham yg mmg hampir mustahil HUDUD nih akan dpt disabitkan, tp utk aku lak biarpun begitu realitinya kewajiban utk cuba menjadikan HUDUD sbg tatacara penghukuman undang2 syariah tetap ada.......aku tetap menyokong padu usaha utk menjadikan HUDUD sebagai satu dari cabang undang2 jenayah syariah

dan aku xnak berbicara dari skop sempit politik, sbb jika berbicara dari skop tu aku nampak masing2 ada kelemahan....

mbhcsf posted on 18-4-2014 08:13 PM
u know sometimes bila baca taipan aksara jemari  setiap satu ni  tentang hudud ni ...i just geleng ...

tp aku plak puan, x pernah paham apa yg taipan jari jemari puan tu cuba maksud kan..

apa itu cercaan, siapa yg mencerca, kepada siapa cercaan tersebut..

dan apasal plak diayyoooookan Riddah itu.....

hehehehhe

axl_bach posted on 18-4-2014 08:19 PM
tp aku plak puan, x pernah paham apa yg taipan jari jemari puan tu cuba maksud kan..

apa itu ce ...

bukan ape tau bila soal hudud ni discussion ilmiah diperlukan  dan bila baca setiap posting aiyooo takut tengok ...u know...kalau tak tau baik cakap tak tahu dan minta penjelasan dan kalau tahu tapi nak u know making fun, cerca  atau ape ape tu  sama ada diri boleh memilih untuk tidak melakukan sedemikian atau nak lakukan tu  - itu yg saya  geleng kepala...sebab isk isk bila tengok riddah je ..i was like berat ni ...macam dah nak jatuh hukum ...tu je ...jatuh huium pada i berat...

axl_bach posted on 18-4-2014 08:16 PM
ntah laa, x pernah plak aku tau ada yg ringan dan yg berat nih

yg aku tau Hudud nih jenayah yg  ...

walaupun kefahaman ko sama ngan aku...aku tak terima bulat2 je..aku kena tahu gak apa bentuk implimentasi yg PAS nak laksanakan?..aku bukan jenis boleh main angguk2 je..dengar je hudud..terus sokong mengkhinzir buta je...aku nak tahu kalau gini jadinya...apa hukumnya..kalau gitu apa hukumnya?...jelas...baru aku terima....aku tak mahu lah...dah laksanakan..contoh je...dah potong tangan...baru kata silap dan boleh dibaiki...tangan dah tak ada, boleh disambungkan balik ke?..itu yg aku tak mahu...malu aku nak jawap bila org tanya kat aku nanti..

patut pung @Simunggu  takmo balik brunei

mbhcsf posted on 18-4-2014 08:23 PM
bukan ape tau bila soal hudud ni discussion ilmiah diperlukan  dan bila baca setiap posting aiyooo ...

tp aku ada dok cerca ker dlm penulisan aku??aku just cuba memberi sedikit penerangan setakat mana kemampuan aku agar tiada lg yg keliru asal dikatakan HUDUD tu owh, itulah UNDANG2 ISLAM.....sbb aku nampak ramai yg berfahaman camtu, seolah2 Ta3zir dan Qisas bukan undang2 Islam kayaknya.......

Kembali pada fitrah... Jauhi seks songsang..jauhi zina

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 08:25 PM
walaupun kefahaman ko sama ngan aku...aku tak terima bulat2 je..aku kena tahu gak apa bentuk impli ...

masalahnya proses di kelantan pun bukan peringkat perlaksanaan pun lagi kan.....dan isu yg dok olok2 kata HUDUD PAS Kelantan dan Terengganu berbeza tu pun pada aku tu masalah kecil, sbb mmg tiada contoh yg jelas dari sirah rasulullah yg lengkap utk kesemua kes2 kesalahan Hudud, so hanya berlandaskan kajian,qiyas dan ijtihad jer laaa......

kalau ada kekurangan here n there btol laa Tok Guru cakap bleh diperbaiki sbb masih diperingkat perbincangan dan perdebatan, ke dah ada kes tersilap potong tangan dah then nak kene sambung balik, n nak tunggu solid pengamalan seumpama zaman Baginda mmg xkan bleh dilakukan laa sbb di zaman baginda pun Hudud hanya sekelumit kes jer pun......

di sini la peranan cendekiawan islam dlm berijtihad diperlukan

mbhcsf posted on 18-4-2014 08:23 PM
bukan ape tau bila soal hudud ni discussion ilmiah diperlukan  dan bila baca setiap posting aiyooo ...

tulah mbhcsf..bila kita membincangkan dan timbulkan persoalan yg ada dalam benak kita....bukan nak dijawap dgn cara ilmiah...yg keluar dari mulut baiwak2 hidup tu..spt...

1. ko org tua..duduk diam2 sudah lah...

2..ko kapir...apa ko tahu.

3. ko diupah utk memecahbelahkan umat kat sini...celaka sungguh kau.

4. kaki rasuah nak cakap pasal hudud.

5. meluat aku kaki rasuah nak bincang pasal hudud.

see...ayat2 tu je yg keluar dari biawak2 hidup dalam PAS tu..susah nak jumpa yg berilmiah sikit...jenis udang..taik kat otak kot..

Acong posted on 18-4-2014 08:26 PM
patut pung @Simunggu  takmo balik brunei

Acong evil.

axl_bach posted on 18-4-2014 08:27 PM
tp aku ada dok cerca ker dlm penulisan aku??aku just cuba memberi sedikit penerangan setakat mana  ...

it is not  you la  tapi saya mengikuti thread ini  dan i think your explanation is good. I know ada yg bertanggapan potong itu ini  - itulah Islam dan HUDUD , dan ini obvious.  However ada yg tak tahu tapi mencerca dan tak kata pun tak tahu  dan ada benda macam takzir pun boleh and part of ...ini juga betul.

cumanya dalam hal hukum ni ( ni bukan you ) i think bila mana isu hudud dibawa ke mana mana pun...risau tengok posting yg horror  and bila baca that word riddah  aduhai ...i just felt that this is berat ...so bebenda macam ni ...elkolah macam you buat give explanation.

ada juga yg suka politikkan dan lihat dari sudut itu ...cumanya soal macam ni i think berat kalau kita ikut acuan politik dan kesampingkan  yg objective.

axl_bach posted on 18-4-2014 08:30 PM
masalahnya proses di kelantan pun bukan peringkat perlaksanaan pun lagi kan.....dan isu yg dok olo ...

masalahnya..DUN Kelantan dah luluskan lama dah...memang lah belum dilaksanakan lagi..masih didalam perbincangan..tapi didalam perbincangan pun...ni dah pertengahan april...jun dah nak hampir..satu roadshow pun belum lagi...kita masih tertanya2 macam mana implementasinya..tu belum bertanya..bagaimana dgn para penguatkuasa, para hakim dsb.