CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Dunia] Brunei Sultan rules death by stoning for gays - gay di Brunei susah hati ..

Acong posted on 18-4-2014 08:26 PM
patut pung @Simunggu  takmo balik brunei

Acong evil.

axl_bach posted on 18-4-2014 08:27 PM
tp aku ada dok cerca ker dlm penulisan aku??aku just cuba memberi sedikit penerangan setakat mana  ...

it is not  you la  tapi saya mengikuti thread ini  dan i think your explanation is good. I know ada yg bertanggapan potong itu ini  - itulah Islam dan HUDUD , dan ini obvious.  However ada yg tak tahu tapi mencerca dan tak kata pun tak tahu  dan ada benda macam takzir pun boleh and part of ...ini juga betul.

cumanya dalam hal hukum ni ( ni bukan you ) i think bila mana isu hudud dibawa ke mana mana pun...risau tengok posting yg horror  and bila baca that word riddah  aduhai ...i just felt that this is berat ...so bebenda macam ni ...elkolah macam you buat give explanation.

ada juga yg suka politikkan dan lihat dari sudut itu ...cumanya soal macam ni i think berat kalau kita ikut acuan politik dan kesampingkan  yg objective.

axl_bach posted on 18-4-2014 08:30 PM
masalahnya proses di kelantan pun bukan peringkat perlaksanaan pun lagi kan.....dan isu yg dok olo ...

masalahnya..DUN Kelantan dah luluskan lama dah...memang lah belum dilaksanakan lagi..masih didalam perbincangan..tapi didalam perbincangan pun...ni dah pertengahan april...jun dah nak hampir..satu roadshow pun belum lagi...kita masih tertanya2 macam mana implementasinya..tu belum bertanya..bagaimana dgn para penguatkuasa, para hakim dsb.

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 08:31 PM
tulah mbhcsf..bila kita membincangkan dan timbulkan persoalan yg ada dalam benak kita....bukan nak ...

itu kira cercaan pada personaliti and itupun horror yg i sebut ni lebih horror bila u knwo soal soal hudud hukum islam  ni yg  ada posting macam ikhlas nak tahu itu tak pe...tapi yg horror pun ade ....just bila  baca perkataan riddah  yg Axl tulis tu ...i was like aiyooo....berat...sebab macam jatuh hukum.

mbhcsf posted on 18-4-2014 08:34 PM
it is not  you la  tapi saya mengikuti thread ini  dan i think your explanation is good. I know ad ...

owh, igt u kata i dok cerca sbb u obviously quote my komen,hehehehehhe

tu laaa, aku mmg malas nak perdebatkan isu dari sudut politik sbb pada aku masing2 ada kelemahan even PAS now pada aku tersepit di antara melaksanakan Hudud ataupun berusahan menyelamatkan Malaysia dari kemusnahan akibat kebobrokan dan keborosan pemerintah sekarang.....

tu mmg dilema sbb kedua2nya ada prioritas pada aku...

poison_paradise posted on 18-4-2014 08:07 PM
Gay ni byk menyumbang penyakit HIV.. Selain seks rambang Dan kongsi jarum dadah..
Byk kes gay ni..a ...

walaupun hudud diimplementasi, bukan senang nak caj satu2 orang tu gay aka membalas pungkoq. bukan senang nak jatuh hukum meski pun ramai yg tau si polan si polan tu gay. bila masuk mahkamah kena buktikan pungkoq somebody sudah kena balun.

Follow Us
mbhcsf posted on 18-4-2014 08:37 PM
itu kira cercaan pada personaliti and itupun horror yg i sebut ni lebih horror bila u knwo soal so ...

akceli...tu masalahnya..hudud ni bagus kalau dibincangkan dgn baik...bila perbincangan tak harmoni, personal attack.....maka ianya nampak busuk..

this is what happen before and so on and so on..

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 08:35 PM
masalahnya..DUN Kelantan dah luluskan lama dah...memang lah belum dilaksanakan lagi..masih didalam ...

ko ikhlas ker nakkan Hudud nih???ko nak hudud yg macam mana??yg solid macam yg diamalkan oleh Baginda junjungan??

even solat kita seharian pun blom tentu sama 100% dgn seperti mana yg disabdakan baginda "Sollu kama ro'aitumuni usalli".....tu ibadah utama,itu  pun blom tentu exact apa yg nabi buat, inikan pula Hudud yg pelaksanaannya tiada contoh khusus baik dari segi pengamalan, pengkhususan syarat2 qadi, saksi, dan kriteria jenayah setahap mana yg wajar diHADkan......

axl_bach posted on 18-4-2014 08:38 PM
owh, igt u kata i dok cerca sbb u obviously quote my komen,hehehehehhe

tu laaa, aku mmg malas n ...

PAS nampak tersepit..krn mereka yg menyempitkan dari dulu lagi...cer dari masa membentangkan usul hudud diDUN Kelantan tahun 1993 dulu..akui memang perlukan diusul diparlimen...tak lah kita sakit hati sangat sampai kita dikafirkan..lani terbukti dah...negeri nak laksanakan hudud bukan boleh sewenang2 negeri nak buat hukum hududnya..perlukan usul diparlimen macam kami duk cakapkan dulu..

berbuih2 kita duk cakap....last2 kita jugak dapat kapir...so..sapa kapir siapa tidak?..

axl_bach posted on 18-4-2014 08:43 PM
ko ikhlas ker nakkan Hudud nih???ko nak hudud yg macam mana??yg solid macam yg diamalkan oleh Bagi ...

see...jangan tipikal macam lobai lain tu boleh tak...aku tanya tu nampak macam aku tak ikhlas nak hudud ke?.

aku nak hudud yg adil spt yg dituntut oleh islam.

kucen_miang posted on 18-4-2014 11:20 AM
abislah nwart tak leh masuk brunei.

Byk.negara x nak bg dia masuk kan ??

Jgn gay saja wahai Tuanku yg bijaksana, kaum kerabat yg berpesta arak , pesta perempuan jgn dihalalkan pula hanya kerana kaum kerabat sendiri

cmf_herrhughie posted on 18-4-2014 05:10 PM
Tu bukan hudud, tu komunis

Sebenarnya bukan commie pun, tp juche dgn keluarga kim sebagai sesuatu yg bertahap dewa bgi dorg

cmf_blingblings posted on 18-4-2014 08:58 PM
Jgn gay saja wahai Tuanku yg bijaksana, kaum kerabat yg berpesta arak , pesta perempuan jgn dihalalk ...

Juga pembaziran yg melampau lampau..hehe

Anak_Nogori posted on 18-4-2014 08:49 PM
see...jangan tipikal macam lobai lain tu boleh tak...aku tanya tu nampak macam aku tak ikhlas nak  ...

sbb ko asyik nak kaitkan dgn PAS.....apa yg x adilnya rang undang2 jenayah Syariah yg PAS bentangkan tu??

sbb tu aku tanya, ko nak HUDUD yg macam mana??apa maksud ko yg dituntut oleh Islam??apa yg zalimnya apa yg dibentangkan oleh PAS that so called HUDUD PAS tu???

ko nak HUDUD macam zaman baginda??ada garis panduan yg jelas ke tentang perlaksanaan HUDUD di zaman Baginda SAW??then kalo xder garis panduan yg jelas means xbleh diamalkan ker??

same goes to solat, cam aku cakap td telah disabdakan oleh baginda junjungan SAW, "Sollu kama ro'aitumuni usolli" n kita xpernah pun tgk baginda bersolat, adakah kita yakin yg solat kita seharian tu semacam yg telah baginda lakukan??if x sama adakah kita berdosa??Adakah terjatuh taklif solat hanya semata2 kita x mampu utk bersolat 100% sebagaimana yg diajarkan baginda???

nuar takut ni heheh

satu lagi yg selalu diisukan adalah perihal LIWAT ISTERI

mungkin dari kaca mata pengamal perundangan bleh manipulasi loophole dlm kanun jenayah syariah yg cuba dibentangkan tp jelas2 apa yg dimaksudkan LIWAT ISTERI x termasuk di bawah HUDUD bukanlah bermakna DIBOLEHKAN MELIWAT ISTERI seperti yg dimomokkan golongan yg x berkehendakkan HUDUD, sebaliknya LIWAT ISTERI TETAP MERUPAKAN JENAYAH, tetapi TIDAK DIBAWAH HUDUD sebaliknya di bawah Ta3zir........

benda nih laa yg boleh diperbaiki dgn input dari pakar2 perundangan agar clausa2 dlm undang2 nih kejap dan kemas tiada lagi ruang2 utk dimanipulasikan oleh pihak2 yg x berkehendakkan hudud dilaksanakan

wallahualam

saladin780 posted on 18-4-2014 08:59 PM
Sebenarnya bukan commie pun, tp juche dgn keluarga kim sebagai sesuatu yg bertahap dewa bgi dorg

Kim tu satataf dewa, berjambat tgn dgn hitler

Alhamdulillah...satu langkah yang positif.

Harap Malaysia juga mengikut langkah yang sama.

Kalau tidak, berduyun-duyunlah bapok Brunei pindah ke Sarawak, Sabah dan Kuantan.

kenapa dibunuh?  .dalam quran gay memang patut dibunuh ke?