CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ogresepuluh

[Tempatan] Visit Malaysia Year Gagal - Sepertiga Turis Cina Batal ke Malaysia

anony-mous posted on 7-5-2014 08:09 AM
Kan??? Xheran aku spesis beruk2 mcm ni. Semak je dtg sni.. Jp lg, semua nk kne layan.. Alhamdulill ...

Hahahahaha!! Takde sapa yg rajin nak melayan tourist gampunk prc ni. Klu org kat Kementerian risau sgt, biar durang je yg layan set2 haram jadah ni

mrsLY posted on 23-4-2014 05:40 PM
Agree!!!

adik kak tim sebelum bersara tu kerjalah pramugari MAS,
dia cakap flight paling teruk yang dia kena berkerja keras otak dan tenaga ialah flight
ke china dan india (madras)..bisingnya mengalahkan orang hutan dan kuat
meminta..sekejap nak tu sekejap nak ni, sekejap tak puas hati tu,
sikit2 tak puas hati ni..memang 2 bangsa ni bangsa yang banyak songeh.

TimahMulia posted on 7-5-2014 11:04 AM
adik kak tim sebelum bersara tu kerjalah pramugari MAS,
dia cakap flight paling teruk yang dia ke ...

Aku nak tambah kak. Klu satu flight tu penuh dgn Indon, bertabahlah semua para crew. Serupa mcm dlm zoo kekdahnya kak. Aku pernah naik satu flight penuh dgn Indon. Full flight. Cuma 28 org Msian. Yg lain Indon. Crew smp mcm penjaga zoo, libas cemeti.

Then aku sembang2 dgn crew yg kebetulan juga tunggu beg durang. Bini aku dokt anya psl flight td. Depa kata mmg klu flight umrah penuh dgn Indon, serupa zoo lah dlm flight.

Peterpan17 posted on 7-5-2014 09:11 AM
Hahahahaha!! Takde sapa yg rajin nak melayan tourist gampunk prc ni. Klu org kat Kementerian risau ...

Konpem sat lg klau rmai puak2 ni dtg, mntk layanan 5 bntang kt restoren tepi jln.. Tlg laa hrap jgn dtg.. Aku tkot klau diaorg syg kt mlaysia n kaum dia pon rmai gk kt sni nnti lama2 dia nk menetap sini.. Nnti ada la jmpa taik org tgah2 jln.. Dlm lif..

anony-mous posted on 7-5-2014 11:10 AM
Konpem sat lg klau rmai puak2 ni dtg, mntk layanan 5 bntang kt restoren tepi jln.. Tlg laa hrap jg ...

Adik aku kerja kat Pulau Gaya ada satu resort situ. Tp dia bahagian Marine. Dia kata ramai saja puak2 ni dtg ke sana nak tgk marine life. Perangai depa hazab sesunggh. Stress betul adik aku dgn crew kat sana. Dia kata klu ada magic, dia nak lenyapkan saja suma puak2 ni dr pulau tu.

Tak dtg Msia pun takpe, aku tak hard up dgn bangsa hina dina ni. Perangai serupa orang utan kat Sepilok. Eh!! orang utan kat Sepilok lg bagus. Ada manners.

Peterpan17 posted on 7-5-2014 11:12 AM
Adik aku kerja kat Pulau Gaya ada satu resort situ. Tp dia bahagian Marine. Dia kata ramai saja pu ...

Itu laa lg satu si ogre jawa ni pon pdn muka! Ludah kene muka sdrik! Haha.. Konon nk kutuk mlaysia xlaku sb prc xdtg, pdhal kita rkyat malaysia syukurrr sgt2 diaorg xdtg. Hrapa jgn dtg smpai bila2.. Klau wrga2 yg sopan mcm korea ke jepun dialu2kn sgtt..

Follow Us
anony-mous posted on 7-5-2014 11:16 AM
Itu laa lg satu si ogre jawa ni pon pdn muka! Ludah kene muka sdrik! Haha.. Konon nk kutuk mlaysia ...

hahahah!! kan. Si Ogre tu kuli batak tukang bancuh simen saja. BTW, ko orang Sabah kah??

Org Jepun dan Korea byk buat 2nd Home Programme di Sabah. Yg ni set set ada adab punya. Bukan mcm cina PRC yg kurang ajar perangai serupa beruk.

Peterpan17 posted on 6-5-2014 06:09 PM
Aku nak tambah kak. Klu satu flight tu penuh dgn Indon, bertabahlah semua para crew. Serupa mcm dl ...

aa'a..indon ni pun lebih kurang sama,
sikit kurang ada..
jamban toksah cakap la..
tahik bertepek tak retinya nak flush.

TimahMulia posted on 7-5-2014 11:22 AM
aa'a..indon ni pun lebih kurang sama,
sikit kurang ada..
jamban toksah cakap la..

Dlm flight tu, aku nak pakai toilet, Indon2 ni guna toilet abis disepahnya toilet tu. Mcm buat kat rumah dia toilet tu. Ades!! aku nak pakai pun dah jd geli. Serupa beruklah kak.

Peterpan17 posted on 7-5-2014 11:20 AM
hahahah!! kan. Si Ogre tu kuli batak tukang bancuh simen saja. BTW, ko orang Sabah kah??

Org ...

Aku org smnenjung la

TT apsal snyap jek??

anony-mous posted on 7-5-2014 11:24 AM
Aku org smnenjung la  

TT apsal snyap jek??

TT dah kantoi. Byk thread dia buka tak blh nak sambung psl dah kena hanjengkan dgn kebodohannya. Kantoi big time

Edited by aeroflot10 at 16-11-2023 11:32 AM

Test test 123