CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

[Tempatan] Pulak dah, HUDUD terpakai pade bukan islam jugak, PAS cakap berbelit serupa ular

akhir zaman ramai yg memperlekeh agama sendiri.

bangcak posted on 24-4-2014 03:50 PM
akhir zaman ramai yg memperlekeh agama sendiri.

betul tu....sbb yg memperlekehkn agama tu bkn org lain

olamak2 besar dlm parti memperjuangkn islam.....

akhir zaman ni bile org islam sendiri mempolitikkn agamanye sendiri

kafir pun kena sebat gan potong tangan baru adil!!!!

akughi posted on 24-4-2014 03:53 PM
betul tu....sbb yg memperlekehkn agama tu bkn org lain

olamak2 besar dlm parti memperjuangkn is ...

umat islam minta hudud kita pon kira mempolitikkan ke?
so, islam mmg takde hak minta apa2 kat malaysia la ye?

bab-bab agama aku ni mmg takut baca komen2 korang.. macam tak pernah baca Quran dan menghayati isi Al- Quran..dalam Quran tu sgt jelas n berulang2 kali Allah nyatakan tentang hokum Allah ni..

Pajeri_Nenas posted on 22-4-2014 04:40 PM
kalau tak buat hudud jd kapir ke? dlm Islam cuma ade hudud je ke? duhhh

oi kalau tak ikut hudud, macam mana masuk syurga orgy 72 virgins

Follow Us
akughi posted on 24-4-2014 03:47 PM
oooooooo patut la dia mencicit lari menyorok dlm kain anwar

saya plak masih tidak berpegang apa2 pasal perlaksanaan hudud pada org islam sahaja ka atau terpakai pada semua tak kira apa bangsa, agama waima apa warganegara..sebab tu saya sering bertanya...hudud diArab, Sudan, Aceh dan Brunei tu macam mana?..adakah mereka laksanakan pada semua tak kira agama, bangsa mahupun apa warganegara...tapi ada plak yg cakap..hudud islam boleh dibuat suka hati...nak buat pada org sahaja boleh, nak buat kat bukan islam sekali pun boleh.

maka saya soal lagi..kalau macam tu..kita ada 13 negeri, boleh ke masing2 ikut tekak sendiri nak buat macam mana?..misalnya Kelantan hudud terpakai pada org islam sahaja, kat Terengganu plak buat utk semua, kat Selangor plak buat utk semua, kat kedah plak buat hanya utk org islam sahaja dan seterusnya negeri2 lain ikut suka hatilah...so..tidak kah itu menjadi tanda soal pada semua org..kenapa hudud islam ni berbeza2 plak?..

so..kalau macam tu..makna kata org bukan islam akan pindahlah ke negeri2 yg tidak dikenakan hudud pada mereka lah...boleh la amcam tu terjadi..

akughi posted on 24-4-2014 03:13 PM ape maksud ko dgn ayat ni"rangkalah hudud mengikut pandangan sendiri"??????????? : ...

dia dah lari mencicit2 gak ka?..

rakyat giler agama di negara ini mati mati nak campur agama dalam politik. only happens in Malaysia. kasih laksanakan saje la, lepas tu kita boleh kembali ke dark ages europah 500 tahun yg lalu

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 03:22 PM
dlm thread brunei laksanakan hudud tu kami berdua bergasak pasal isu ni...axl_bach berpegang bahaw ...

Ko cakap kat axl ali bacha tu, tanah besar china pon dah lama ikut hukum hudud dalam law komunis mereka.... Kat china kalu kes bunuh, kalu dapat keampunan waris mangsa bunuh, pesalah buleh bayar denda aje... tak kena gantung.... undang2 tu ada dalam al-quran tu...

dragula posted on 24-4-2014 04:10 PM
rakyat giler agama di negara ini mati mati nak campur agama dalam politik. only happens in Malaysia. ...

Dark ages kat europ dulu menghukum membabi buta... tu pasal jadi bangang.... Dalam perundangan islam masih perlu lalui proses bicara, keterangan saksi dan sabitan.... baru buleh hukum.... Bukan main pakai hukum rimba je... adeh...

namirulmukminin posted on 24-4-2014 04:17 PM
Ko cakap kat axl ali bacha tu, tanah besar china pon dah lama ikut hukum hudud dalam law komunis m ...

saya tak nak lah cakap bende yg saya tidak pasti...kang silap cakap kang..tak pasal2 saya yg kena..

Sbb tu ulamak2 pas mcm nik aziz...punyai IQ lemah n rendah, dgn umno je berani..dgn anwar n DAP...kecut

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 04:20 PM
saya tak nak lah cakap bende yg saya tidak pasti...kang silap cakap kang..tak pasal2 saya yg kena. ...

Tapi tu betul... kat china memang praktikkan undang2 mcm tu.... buleh google kot.. cuba la..

akughi posted on 24-4-2014 03:13 PM
ape maksud ko dgn ayat ni

"rangkalah hudud mengikut pandangan sendiri"??????????? : ...

ialah, kalau dah kata hudud utk bukan Islam, buatlah hudud untuk bukan Islam

masalahnya buat hudud pun tak, tetiba kondem hudud PAS tak sama mcm apa yg Islam gariskan

sedangkan dalam Ahli Sunnah sendiri ada 4 mazhab yg mempunyai pelbagai pandangan bg sesetengah hukum

mereka yg berpegang kpd mazhab Hanbali lain, mazhab maliki lain, mazhab shafie lain

sejak bila pula dalam Islam ni hanya berpegang pada satu pendapat sahaja?

undang2 syariah yg ada kat malaysia ni pun berlainan, zakat fitrah pun berlainan, merepek pula bab hudud ni berlainan ikut negeri ada yg akan keluar negeri lain la apa la

sebagai permulaan utk melaksanakan hudud di Malaysia, lebih rasional jika dikenakan kpd org Islam sahaja

apabila bukan Islam sudah nampak keberkesanan hukum hudud, terpulanglah kpd mereka samaada hendak diperluaskan hudud kpd semua

sebab itulah si pasangan VIVI tu dikatakan tidak bersalah sebab undang2 syariah tidak boleh dikenakan kpd bukan Islam

dah lama hidup pun tak faham lagi pasal undang2 syariah ni sampai tak tahu yg memang dah lama pun pengasingan ni berlaku

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 02:55 PM
Calling @axl_bach

apa komen ko tentang statement pengasas pondok Geting  ni?..

cam aku cakap b4, Hudud nih xder contoh yg solid perlaksanaannya...jadi pelbagai interpretasi ilmuwan islam berlandaskan dalil2 naqli dijadikan sumber ijtihad........ada ijtihad yg menyatakan Hudud nih terpakai kepada semua , ada yg berijtihad yg hudud hanya untuk muslim....

so ko plak x kasi pun lagi sandaran ko sejak ari tu, apsal ko beriya nak Hudud ni dilaksanakan ke atas non-muslim??

akughi posted on 24-4-2014 03:12 PM
ko tak tau ke atau ko buat2 tak tau.....pas dah cakap kan, hudud hanye pade org islam je, org buka ...

mmg ler tu pendapat PAS, iaitu Hudud hanya untuk org islam

yg aku bangkitkan nih sbb tajuk ko tu seolah2 PAS dah berubah pendapat, sbb yg kata tu bukan pas tp Ustaz Pondok Genting jer.......

namirulmukminin posted on 24-4-2014 04:17 PM
Ko cakap kat axl ali bacha tu, tanah besar china pon dah lama ikut hukum hudud dalam law komunis m ...

dey, kes bunuh bukan dlm Hudud.....nak komen tu agak2 ler kan dah nampak ko kabur pasal HUDUD

kes bunuh tu dibawah QISAS.......bunuh dibalas bunuh, if ahli si mati bersetuju ampunkan bleh bayar diyat

axl_bach posted on 24-4-2014 04:48 PM
cam aku cakap b4, Hudud nih xder contoh yg solid perlaksanaannya...jadi pelbagai interpretasi ilmu ...

kan ustad genting tu kata Hudud terpakai pada bukan Islam juga

tu hang tak nampak ka dia ambik dr buku Imam Nawawi

tak payah la sembang ngan dia, bab ASB pun mesti dia tak faham sebab apa HARAM