CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

[Tempatan] Pulak dah, HUDUD terpakai pade bukan islam jugak, PAS cakap berbelit serupa ular

axl_bach posted on 24-4-2014 05:25 PM
lah, yg tu bleh disepakati....yg penting sama2 menyokong utk perlaksanaan Hudud di malaysia......
...

kalau juga PAS masih tidak mahu juga sepakati krn mereka masih berpegang bahawa hudud utk org islam sahaja..macam mana?..

d'zeck posted on 24-4-2014 05:27 PM
hudud yang adil
dan efisien pelaksanaannya

camna plak HUDUD PAS dipersalahkan??sedangkan perlaksanaan pun xder lagi???

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 05:30 PM
kalau juga PAS masih tidak mahu juga sepakati krn mereka masih berpegang bahawa hudud utk org isla ...

lah, yg tu ko gusarkan??

yg penting skang nih cuba pastikan perlaksanaan hudud dpt direalisasikan...

secara jujurnya dlm kegawatan pemahaman HUDUD di kalangan masyarakat kita samada muslim dan non-muslim, ko rasa pendapat yg mana satu lebih sesuai utk diamalkan di negara ini???yg merangkumi non-muslim atau pun muslim sahaja?? Yg mana ko rasa lebih applicable dan lebih reasonable??cer jawab secara jujur....

harus aku ingatkan, dedua pendapat berlandaskan dalil2......

axl_bach posted on 24-4-2014 05:34 PM
camna plak HUDUD PAS dipersalahkan??sedangkan perlaksanaan pun xder lagi???

melihat rekod lampau PAS
yang selalu diperkudakan
dan diliwat sejak sekian lama,

amat sukar keyakinan wujud

dan lobai2 PAS juga sukar untuk
memulihkan reputasi selagi tiada
bukti pencapaian kukuh di peringkat negeri
kelantan terlebih dahulu

axl_bach posted on 24-4-2014 05:37 PM
lah, yg tu ko gusarkan??

yg penting skang nih cuba pastikan perlaksanaan hudud dpt direalisasik ...

ko nampak aku gusar kah?..

aku bertanya tu sebab aku nak tahu...apa jawapannya?..

akughi posted on 24-4-2014 05:07 PM
hudud pas tu bukan sekadar pendapat....pas nak buat hudud hanye utk org islam saje...

ko blh be ...

soalan nya, pas cakap berbelit belit ka hang
yang terpening  dan terbelit tengkok sendiri.

aku lihat hang gelabah meroyan semacam
ja pasal hudud.

Takut sangat kah hang pada syaitan   haha..

sejak kelantan state gov cakap hendak buat hudud,

dah bapa nick dah hang guna untuk putarbelitkan
kepala hotak tumpul hang dalam kes hudud ini.

pas hendak pandang
kah pada tulisan hang
yang lebih hina dina
dari sampah

fikir2 kan lah wahai lobai dunggu
banyak nick yang mengelupor
siang mlm pasal hudud.

Last edited by sunpi on 24-4-2014 05:44 PM

Follow Us
Anak_Nogori posted on 24-4-2014 05:40 PM
ko nampak aku gusar kah?..

aku bertanya tu sebab aku nak tahu...apa jawapannya?..

soklan aku, directly aku tanya ko pun ko xleh jawab....ko expect aku nak jawab soklan ko terhadap PAS????PAS laa yg kena jawab,adoyaiiii LOBAI LOBAI

hudud yang adil

I couldn't agree more.. Hudud PAS ternampak sangat bias-nya terhadap politik.. Kalau betul2 nak lakukan hudud.. Lepaskanlah bende nie dekat majlis agama, panggil semua mufti bermuafakat.. Nak lagi hebat, import ulamak2 besar kat univerrsity al-azhar since negara derang tgh kacau bilau, aku rasa derang tgh melepak2 kat rumah sekarang nie..

Buat satu LIVE forum bincang pasal isu nie, penerangan.. New reform.. Barulah rakyat tahu mane hala tuju hukum syariah nie pegi..

Hudud jatuh atas PAS sahaja, die jatuh ke atas semua umat Islam yg merdeka.. Pendapat aku, melabelkan hukum hudud kepunyaan PAS di awal2 stage je dah sumbang..

Lepaskanlah hudud PAS kepada hudud Islam kalau bersungguh2..

axl_bach posted on 24-4-2014 05:45 PM
soklan aku, directly aku tanya ko pun ko xleh jawab....ko expect aku nak jawab soklan ko terhadap  ...

satu2 lah dol..aku tanya ko tak dijawap...ko tanya aku plak..jawap dululah soalan aku tu..lepas tu aku jawap soalan ko plak...

aku tanya ko sebab ko je yg selalu defend PAS..jadi aku rasa ko je yg boleh jawap..yg macai2 lain tu aku tak nak tanya...kang tak pasal2 aku dikapirkannya kang.

so..apa jawapan ko?..takkan soalan aku tu tetiba terbelit plak lidah ko nak jawap..pada hal lain2 soalan jo jawap je..

Kerajaan tidak tolak hudud - PM

ALOR SETAR 24 April - Kerajaan tidak pernah menolak hudud sebagai hukum yang telah ditetapkan oleh Allah SWT tetapi banyak perkara yang perlu diselesaikan sebelum ia dapat dilaksanakan, kata Datuk Seri Najib Tun Razak.

Perdana menteri berkata, banyak kekangan dan keutamaan yang perlu diselesaikan dan diperhalusi sebelum hukum hudud ini dapat dilaksanakan tanpa menjejaskan matlamat hukum yang sebenar.

"Terdapat perbezaan yang cukup ketara antara menolak hukum hudud dengan tidak melaksanakannya kerana kekangan dan kesulitan yang pelbagai.

"Sebab itulah kita memerlukan ulama dalam kalangan mujtahid untuk memperhalusi dan melakukan ijtihad baharu dalam menentukan pelaksanaan hukum hudud supaya keadilan yang menjadi matlamat mampu ditegakkan,"
katanya ketika merasmikan majlis penutupan Ijtimak Pondok Malaysia 2014 di sini hari ini.-BERNAMA

Artikel Penuh: http://www.utusan.com.my/utusan/ ... ---PM#ixzz2znR2r4e5
© Utusan Melayu (M) Bhd

hudud yang adil

ajaib jugak perkataan "itu yg kita nak"
setelah berlama2 u memperlekeh hudud

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 05:48 PM
satu2 lah dol..aku tanya ko tak dijawap...ko tanya aku plak..jawap dululah soalan aku tu..lepas tu ...

cer ko baca soklan ko tu, ko tujukan kat PAS, tp nak aku jawabkan....

kalau juga PAS masih tidak mahu juga sepakati krn mereka masih berpegang bahawa hudud utk org islam sahaja..macam mana?..

aku bukan PAS, dan aku xder pun backing PAS membuta-tuli.....dalam isu membangkitkan hal HUDUD nih mmg pada aku PAS terperangkap, sbb pada hemat aku HUDUD mmg suatu yg PAS gunakan dlm usaha meraih undi org Islam, tp tidak berjaya....aku x kata tindakan tu salah 100% tapi lebih kepada nak menampakkan ketidak-islamiknya AMNU dlm isu Hudud nih pada masa ianya dibangkitkan dulu...tu pendapat aku ler.....

ok so ko bleh x jawab soklan aku KEPADA KO, bukan ditujukan kepada AMNU, NGO2, badan2 berkanun mahupun Belia 4B, tetapi kepada KO secara terus

secara jujurnya dlm kegawatan pemahaman HUDUD di kalangan masyarakat kita samada muslim dan non-muslim, ko rasa pendapat yg mana satu lebih sesuai utk diamalkan di negara ini???yg merangkumi non-muslim atau pun muslim sahaja?? Yg mana ko rasa lebih applicable dan lebih reasonable??cer jawab secara jujur....

harus aku ingatkan, dedua pendapat berlandaskan dalil2......

axl_bach posted on 24-4-2014 06:20 PM
cer ko baca soklan ko tu, ko tujukan kat PAS, tp nak aku jawabkan....

kalau juga PAS masih tida ...

aku tanya ko pun sebab ko yg cakap...terpulanglah, nak pakai pendapat yg mana....bukan aku tuju kat PAS pun..kot yg pun nak spin..agak2 lah.

ko masih tak jawap soalan aku tu..

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 06:46 PM
aku tanya ko pun sebab ko yg cakap...terpulanglah, nak pakai pendapat yg mana....bukan aku tuju ka ...

pada aku pendapat HUDUD utk muslim sahaja lebih praktikal can applicable di kala org2 islam sendiri pun ramai x masih kabur berkaitan HUDUD....dan pada pandangan aku org2 yg bertegas mahukan HUDUD utk non-muslim pada keadaaan sekarang tidak lain hanya mahu bangkitkan kegusaran non-muslim terhadap hudud....ok ko dah puas ati??

now jawab plak soklan aku directly kat ko tu.....yg mana ko rasa lebih bersesuaian dgn realiti semasa???

axl_bach posted on 24-4-2014 06:53 PM
pada aku pendapat HUDUD utk muslim sahaja lebih praktikal can applicable di kala org2 islam sendir ...

kalau macam tu...katalah MP2 selain dari MP2 PAS berpegang bahawa hudud utk semua dan PAS plak masih berkeras dan masih berpegang bahawa hudud utk islam sahaja...maka..ada kemungkinan tak usul hudud dari PAS diParlimen nanti ditolak dgn majoriti..apa kah PAS akan salahkan MP2 tersebut?..atau adakah pada pandangan ko PAS akan salahkan UMNO macam biasa?.

berkaitan dgn soalan ko tu..aku dah cakap pun sebelum ni...mungkin ko terlepas pandang...aku masih tidak berpegang pada apa2..tapi secara peribadinya..aku rasa utk berlaku adil dan tidak menyusahkan utk dijawap kemudian nanti sebab hudud berversi2...maka seelok2nya Hudud dikenakan pada semua warga negara Malaysia termasuk warganegara luar yg melakukan kesalahan diMalaysia ini..

Anak_Nogori posted on 24-4-2014 07:07 PM
kalau macam tu...katalah MP2 selain dari MP2 PAS berpegang bahawa hudud utk semua dan PAS plak mas ...

Utk semua atau utk muslim je boleh rujuk penggubal undang2 lepas diluluskan nanti.

Sokong hudud atau bantah?
Itu terpulang pada diri masing2.

Mmg tak mustahil akhir zaman
Yg mengaku islam seronok perlekeh agama sendiri.

bangcak posted on 24-4-2014 07:14 PM
Utk semua atau utk muslim je boleh rujuk penggubal undang2 lepas diluluskan nanti.

Sokong hudud ...

habah ko ajar ka....lulus dulu baru rujuk pengubal undang2 ka?..

patut le DAP gabra Uols, Tamil Nadu etc.. any comments?? huhu

kirenye HUDUD ni mmg hukum Allah tapi ikut pendapat masing2 la sama ada kena laksana ke atas org Islam sahaja atau org bukan org Islam kena hudud jugak..cmtu ke?

kalau bende ni pun x ley clear kan lg...cmne nk suruh org sokong hudud sedangkan masing2 x tau hudud yg mana satu nk laksanankan,,,bukan Islam kena hudud ke x,,, pastu terus tuduh org lain tolak hudud padahal diorang sendiri x tau mana satu hudud nk lakukan..

Daripada hudud baik islam hadari paklah.