CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akughi

[Tempatan] Pulak dah, HUDUD terpakai pade bukan islam jugak, PAS cakap berbelit serupa ular

akughi posted on 25-4-2014 11:19 AM
ko tak payah menyindir, menyindir ni perangai beruk pemimpin pas

apetah hari tu arwah karpal ckp...over my dead body...

palmolive posted on 25-4-2014 11:24 AM
isu ni baru naik balik...sabar la..cam kepanasan kenapa..hehe...apakata kenalpasti kekangan yg naj ...

yang nak bawak bahas ni PAS, knp pulak ko suh umno pulak yg bawak?

yg pung pang hudud pun PAS...pasal ape umno jugak yg salah?

kalo pas nak bawak bahas.....bawak je la...knp byk sangat teori bagai....semua salah umno.....

lepas tu yg bestnye, org percaye pulak tu bahawe umno la penghalang pas dari laksana hudud

akughi posted on 25-4-2014 11:31 AM
yang nak bawak bahas ni PAS, knp pulak ko suh umno pulak yg bawak?

yg pung pang hudud pun PAS.. ...

dah ko agak umno yg nk bawak..?hehe...cm aku ckp..sabar jek la dulu..kita tgk apa jadi lepas ni...hehe

1st post aku dlm thread ni xde pun aku mentioned memana parti..dah nama sedara seagama..wajib sokong la klo ada pihak yg nk buat hukum tuhan...ni belum apa2 dh mcm2...

namirulmukminin posted on 25-4-2014 08:29 AM
Aku tau la... dah sinonim kat malasyia ni kalu sebut je hukum syariah disebut "hudud"... sebut rin ...

yg tu laa yg perlu diberikan penerangan......if btol ko paham dgn sebetul2nya berkenaan Undang2 Jenayah Syariah ko kene kasi penerangan yg dlm islam bukan Hudud saja undang2 jenayah yg ada, selain tu ada Qisas, Ta3zir dan Diyat......baru laa masyarakat faham sebenar2nya berkenaan undang2 Islam.....nih sumer benda nak sumbat dlm hudud, bunuh pun hudud, pecah amanah pun nak dihududkan, rasuah pun nak dihududkan,memfitnah nak dihududkan......adoyaiiii,cacamarba btol.....

hr ni mukedepan sekabar,kazim elias bekap umno ye, bukan tolak tp belum sesuai dilaksana..tibe2 khen,sekabar thestar ayat lain sket, directly to say najib xnak ,simple je xde kias2 bhs spt utusan. xpe,nanti kite tgk bulan Jun nanti sape yg tolak hudud. as a rakyat biase, i hv to say kazim elias is right..

contoh2 kekangan utk buat hudud adalah hudud yg sbnr applied to all muslim n non muslim together,br betul2 adil. masalahnye msia consist with quite huge non muslim minority yg pegang economy negara, multicultural hingga sbh swk yg duduk rural area yg masih xkenal lg islam.msia lg pulak xde vast petroleum reserve mcm saudi or brunei utk cover up kejatuhan economy liberal such as tourism, services,investment etc kalu islamic law imposed which effect social and lifestyle of msians.moreover, as we know our authorities still full with corrupt,inefficiency staff utk jalankan hukum hudud spy lebih adil,bilemane raja2 menteri bgerak bebas bsosial ade yg mcuri duit rakyat,kite org biase ramai yg kene hudud,adilkah mcm tu?

Follow Us
akughi posted on 25-4-2014 09:39 AM
sape tu abg AN ....cam syial je perangai

Abdul Rashid Abdul Rahman..bukan calang2 dlm PAS..selaku Ketua Dewan Ulamak PAS Perlis

KANGAR: Seorang ustazah mendakwa hanya menerima nafkah RM300 daripada suaminya, Abdul Rashid Rahman, 59, yang juga Ketua Dewan Ulama Pas Perlis, sepanjang 10 tahun mendirikan rumah tangga.

Dakwaan itu dibuat Siti Rosmala Mohamed, 37, di hadapan Hakim Mahkamah Rendah Syariah Kangar, Mohd Zaidi Abdullah, pada hari pertama perbicaraan kes tuntutan fasakh yang difailkannya, semalam.

Beliau berkata, nafkah RM300 itu diterima pada bulan pertama iaitu September 1999 dan tiada lagi nafkah sehingga hari ini.

Siti Rosmala turut mendedahkan suaminya juga bertindak kejam dengan memukulnya termasuk di kepala, selain dirotan hanya kerana kesalahan kecil.

"Dari luar dia memang kelihatan baik dan warak, tetapi sebenarnya dia lelaki yang kejam dan panas baran," katanya.

Menjawab soalan peguamnya, Shazril Khairy Mustafa mengenai nafkah batin, Siti Rosmala berkata suaminya tidak pernah lupa menunaikannya.

"Dari segi batin dia tidak pernah lupa. Kalau boleh setiap hari dia mahu sehingga kadangkala dia tetap memintanya walaupun saya dalam pantang," katanya.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cerai isteri hadir ceramah Hasan Ali
                                                NOOR AZLIDA ALIMIN
                                                                                12 Julai 2012               

•                                                                             Cik Yah menunjukkan rekod penceraian selepas hadir perbicaraan di Mahkamah Syariah di sebuah daerah, semalam.
                                                                [url=]<[/url] 1 / 1                                     [url=]>[/url]

KOTA BHARU – Hanya kerana tidak menyokong fahaman politik suami, seorang guru mengajar al-Quran dekat sini diceraikan, semalam.

Proses penceraian ke atas wanita itu, Cik Yah (bukan nama sebenar), 60, berlangsung di Mahkamah Syariah.

Menceritakan kisah yang menyedihkan itu kepada Sinar Harian, Cik Yah, seorang ahli Umno yang aktif di kawasannya, memberitahu beliau mendirikan rumah tangga dengan lelaki itu, Awang (bukan nama sebenar), dalam lingkungan 70-an, kira-kira 15 tahun lalu, atas dasar suka sama suka.

Menurutnya, ketika itu Awang, seorang penyokong Pas, tidak kisah dengan fahaman politik yang dipegangnya, tetapi beliau mengambil keputusan melepaskan jawatan yang dipegang dalam Wanita Umno bagi menghormati pendirian suami.

“Bagaimanapun, awal bulan lepas, kami bergaduh besar. Ia berlaku selepas saya menghadiri majlis cabutan bertuah yang diadakan di Tanah Merah.

“Saya tidak tahu pun bahawa (bekas Naib Presiden Pas, Datuk Dr) Hasan Ali hadir dalam majlis tersebut,” katanya.

Hasan, yang juga bekas Pesuruhjaya Pas Selangor, dipecat daripada Pas pada 8 Januari lalu kerana mengkritik parti secara terbuka.

Menurut Cik Yah, selepas beliau memaklumkan perkara itu kepada suaminya, suaminya mula mempertikaikan tindakannya turut berada di majlis yang sama.

Pergaduhan bermula di situ dan akhirnya, Awang memfailkan penceraian di mahkamah pada 24 Jun lalu.

Mereka pernah berkahwin sebelum ini dan tidak mempunyai anak.

Cik Yah mendakwa beliau tidak pernah menghalang Awang menyertai mana-mana ceramah politik dan kecewa kerana suaminya pula mengugutnya hanya kerana beliau menghadiri satu ceramah yang dihadiri bekas pemimpin Pas.

Katanya, beliau sudah banyak kali berjumpa dengan imam di kawasan itu mengenai pertelingkahan dengan suaminya dan mendapatkan nasihat bagaimana hendak menyelamatkan rumah tangga mereka.

Bagaimanapun, katanya, perkahwinan mereka tidak dapat diselamatkan kerana suaminya terus mengeluarkan kata-kata yang menyakitkan hati dan membuat keputusan untuk failkan cerai di Mahkamah Syariah.

Cik Yah mendakwa sikap bekas suaminya ini berubah menjadi terlalu sensitif dan panas baran apabila berhadapan dengan perkara berkaitan politik selepas sering menghadiri ceramah politik, yang diadakan setiap hujung minggu, di beberapa tempat di kawasan kediaman
        mereka.

Beliau syak Awang dihasut rakan-rakan yang berjaya membawa ahli keluarga masing-masing menyokong Pas, sehingga Awang berasa tercabar dan mengambil tindakan menceraikannya kerana perbezaan fahaman politik.

“Sebelum memfailkan cerai, bekas suami saya berkata dia tidak mahu lagi tinggal di rumah bersama saya, tetapi mahu berpindah ke rumah anak-anaknya, yang terletak hampir satu kilometer daripada rumah kami.

“Tindakannya itu menguatkan lagi telahan saya bahawa dia sudah tidak sayangkan saya lagi, sebaliknya mengutamakan politik daripada isteri sendiri,” katanya.

P/s;- Macam tu PAS nak laksanakan hudud?..

agak2 Malaysia kalau nak buat, PBB bgi tak?

Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu Gesa Sultan Brunei Tangguh Hukum Hudud

Sultan Brunei, Sultan Hassanal Bolkiah mengumumkan penguatkuasaan hukum Hudud di negara itu pada Oktober 2013 yang akan berkuatkuasa pada April 2014. Walaubagaimanapun, perlaksanaan hukum Hudud yang dibuat negara Brunei itu dianggap sebagai ‘membimbangkan’ oleh Persatuan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB).

Pertubuhan Bangsa-Bangsa Bersatu (PBB) menyuarakan kebimbangannya terhadap pelaksanaan pindaan undang-undang jenayah negara Brunei Darussalam yang akan dikuatkuasakan 22 April ini.

Menurut jurucakap bagi Pejabat Pesuruhjaya Tinggi PBB bagi Hak Asasi Manusia (OHCHR) Rupert Colville, penggunaan hukuman mati bagi pelbagai kesalahan adalah satu tindakan yang melanggar undang-undang antarabangsa.

“Kami menggesa kerajaan Brunei untuk menangguhkan tarikh kuatkuasa kod jenayah tersebut dan mengendalikan satu kajian yang komprehensif bagi memastikan ianya bertepatan dengan piawaian antarabangsa berkaitan hak asasi manusia, ” katanya.

“Di bawah undang-undang antarabangsa, rejam sampai mati merupakan seksaan atau kezaliman yang tidak berperikemanusiaan,” ujar Rupert Colville.

Hukuman rejam sampai mati akan dilaksanakan untuk jenayah rogol, zina, sodomi, dan hubungan seks luar nikah untuk umat Islam. Brunei turut menetapkan hukuman mati untuk pelbagai kesalahan termasuk merompak, menghina atau memfitnah Nabi Muhammad SAW, menghina Al-Quran dan Hadis, kufur, mengisytihar diri seorang nabi atau keluar agama Islam serta membunuh.

Astro Awani, Utusan, Malaysia-Instinct.Net

Kongsikan:

palmolive posted on 25-4-2014 11:12 AM
igtkan sesama islam pakat tolong mana yg kurang..ni pakat bantai semata nak dpt nama..apa punya pera ...

dulu..saya macam kamu lah...patutnya sesama islam..patut pakat tolonglah UMNO...ni tak... pakat bantai lagi..tak cukup lagi...pi pakat dgn DAP balun sesama islam..

sekarang baru saya tahu...politik dan kuasa lagi penting dari kehendak agama..

akughi posted on 25-4-2014 11:18 AM
masalahnye umat islam tak ikhlas nak buat hudud....umat islam lebih berminat nak politikkn hudud,  ...

siap ada macai yg tak pernah sembang pasal Hukum Hudud bukak thread tanya..mana HUDUD UMNO?...pengecut, bacul semua keluar..

palmolive posted on 25-4-2014 11:24 AM
isu ni baru naik balik...sabar la..cam kepanasan kenapa..hehe...apakata kenalpasti kekangan yg naj ...

Asalnya PAS yg nak bawa usul hudud ke Parlimen seawal Jun 2014 ni..dan UMNO sokong...dandan plak yg sokong tu plak yg kena bawa usul hudud keparlimen..bukannnya PAS yg wajib usulkan dan minta kelulusan MP2.

ni macam punya spesis pun ada ye dalam Malaya ni..

Anak_Nogori posted on 25-4-2014 02:25 PM
Asalnya PAS yg nak bawa usul hudud ke Parlimen seawal Jun 2014 ni..dan UMNO sokong...dandan plak y ...

kalo bawak pun apa salahnya..rakan komponen marah ker...hehe

palmolive posted on 25-4-2014 11:39 AM
dah ko agak umno yg nk bawak..?hehe...cm aku ckp..sabar jek la dulu..kita tgk apa jadi lepas ni... ...

aku sokong aje.....aku tgk pas aje yg mcm2....umno tak cakap ape, tapi pas pulak yg keluar mcm2 teori

Anak_Nogori posted on 25-4-2014 02:19 PM
dulu..saya macam kamu lah...patutnya sesama islam..patut pakat tolonglah UMNO...ni tak... pakat ba ...

dah ubah pikiran la yek skrg...cepat benor putus asa...alahai

akughi posted on 25-4-2014 02:54 PM
aku sokong aje.....aku tgk pas aje yg mcm2....umno tak cakap ape, tapi pas pulak yg keluar mcm2 te ...

tu HUDUD ala PAS bukan ala ISLAM....

Ah Chong mencuri kereta Ramasamy? HUDUD------?

Ah Chong Rogol Normah? HUDUD....?

akughi posted on 25-4-2014 02:54 PM
aku sokong aje.....aku tgk pas aje yg mcm2....umno tak cakap ape, tapi pas pulak yg keluar mcm2 te ...

aku baca laporan berita tu, dlm umno pun ada yg xsokong ada yg sokong....aku tgk dlm soal ni bukan parti dah..rakan komponen pr pun dari berita yg aku baca xsependapat ngan pas...

crossfire posted on 25-4-2014 02:56 PM
tu HUDUD ala PAS bukan ala ISLAM....

Ah Chong mencuri kereta Ramasamy? HUDUD------?

hudud hanye terpakai pade org islam je

kak jijah dirogol mat bawang.....(undang2 HUDUD)
dik nurul dirogol Lim teng teng.....(undang2 SIVIL)

palmolive posted on 25-4-2014 03:00 PM
aku baca laporan berita tu, dlm umno pun ada yg xsokong ada yg sokong....aku tgk dlm soal ni bukan ...

berita mane ko bace tu?

akughi posted on 25-4-2014 03:02 PM
hudud hanye terpakai pade org islam je

kak jijah dirogol mat bawang.....(undang2 HUDUD)

Ini tidak ADIL...

akughi posted on 25-4-2014 03:03 PM
berita mane ko bace tu?

semua sumber aku baca,mstar.utusan.sinar.blog pr pun ada