CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

{14} Fiza Adam AF failkan permohonan cerai!

Close [Copy link]
anony-mous posted on 23-4-2014 01:03 PM
So ko utamakn budaya lg la?
Aku xkn jd pmpuan y mcm tu.. Cuma aku benci lelaki yg mne nk poligam ...

Kalau yg poligami kata nak ikut sunnah, ko tembak je kepala dia. Haha
Kahwin pasal ikut fitrah laa. Dah Allah bagi. Nabi pun buat. So buat laa selagi perlu dan mampu.

annehuda posted on 23-4-2014 12:13 PM
dah jgn dilayan si minyak zaiton tu. tertelan minyak zaiton kot tu pasal makin mengarut pendpt die ...

salah satu kekurangan mental wanita apabila beriya iya mahu mengalahkan suami. padahal islam menganjurkan agar suami diletakkan dahulu dari ibu dan ayah sendiri.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:14 PM
setahu saya sejak mula wanita2 menyatakan hasrat ingin berkahwin pasti ada wanita wanita yang pern ...

Awak ni terlalu prejudis nampaknya.
Mungkin awak sendiri pernah melalui perkara2 sebegini sebab tu prejudis pada perempuan / isteri

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:14 PM
setahu saya sejak mula wanita2 menyatakan hasrat ingin berkahwin pasti ada wanita wanita yang pern ...

Yelah, elok lah, awak pun sedap je berprasangka buruk kan? Ituuu punnnn SETAHUUUU awak je lah. Bukan FAKTA pun. SEBAB SETAHU awak tuh je awak dah BERPRASANGKA BURUK pada isteri2 yg dibantu suami dlm hal-hal yg buat kerja rumah. Tak pasal2 kena cop bagi makan bukan2. Apa punya mentaliti pun tak tahulah.

Lavender_Violet posted on 23-4-2014 01:17 PM
Mungkin awak sendiri pernah melalui perkara2 sebegini sebab t ...

Atau mungkin dia lah suami yg dah pernah dibagi makan yg bukan2 oleh isteri, atau mungkin dia lah mak andam yg selalu pesan kat perempuan yg nak kahwin supaya buat itu ini utk kunci hati suami, atau mungkin dia lah isteri yg p jumpa bomoh utk buat suami dia tunduk pada dia.

Lavender_Violet posted on 23-4-2014 01:17 PM
Mungkin awak sendiri pernah melalui perkara2 sebegini sebab t ...

ini hasil thesis yang teman saya buat sewaktu di universiti dulu. masih ramai wanita2 melayu yang berpegang pada tip tip khurafat sebelum dan setelah mendirikan rumahtangga. hal2 ini susah dihentikan kerana ini penyakit turun temurun.

Follow Us
annehuda posted on 22-4-2014 04:06 PM
aku mmg dah ready nk forever alone. so aku nak gelakkan kapel ni puas2. muahahahahahahahahha

lawak ko ni..

owhgee posted on 23-4-2014 01:18 PM
Yelah, elok lah, awak pun sedap je berprasangka buruk kan? Ituuu punnnn SETAHUUUU awak je lah. Buk ...

makan disini bukan hanya dengan memberi makan yang nyata seperti memberi minum air longkang. tetapi dengan tip tip kurang islami, contoh, meniup muka suami semasa dia tidur sambil berdoa si suami mengikut apa saja kata si isteri.

owhgee posted on 23-4-2014 01:22 PM
Atau mungkin dia lah suami yg dah pernah dibagi makan yg bukan2 oleh isteri, atau mungkin dia lah  ...

secara tidak langsung cik puan membenarkan bahawa amalan2 tersebut terus berkembang dalam diri wanita2 dari zaman dahulu hingga sekarang.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:23 PM
ini hasil thesis yang teman saya buat sewaktu di universiti dulu. masih ramai wanita2 melayu yang  ...

Hasil tesis hanya mengambil kira sebilangan kecil responden secara random aje, bukan secara menyeluruh
Kenapa awak terlalu cepat terpengaruh dengan hasil tesis, tak kan limited sangat otak awak sampai tak boleh extend pemikiran tu pada isu2 rumahtangga lain yg lebih realistik?
Hanya bersandarkan pada hasil tesis, awak pukul rata semua atau kebanyakan perempuan suka bagi laki makan bukan2?
Moga Allah berikan awak petunjuk....

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:29 PM
secara tidak langsung cik puan membenarkan bahawa amalan2 tersebut terus berkembang dalam diri wan ...

Apa2 jelah, takda satu poin pun yg kau bagi berasas. Semua ikut perasaan kau je. Makin mengarut lagi ada lah poin kau.

Lavender_Violet posted on 23-4-2014 01:29 PM
Hasil tesis hanya mengambil kira sebilangan kecil responden secara random aje, bukan secara menyel ...

mungkin cik puan tidak tahu apa itu thesis.

owhgee posted on 23-4-2014 01:37 PM
Apa2 jelah, takda satu poin pun yg kau bagi berasas. Semua ikut perasaan kau je. Makin mengarut la ...

mungkin kalau saya beri tip tip cara menakluk suami berdasarkan amalan2 khurafat baru poin poin saya berasas pada cik puan.

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:26 PM
makan disini bukan hanya dengan memberi makan yang nyata seperti memberi minum air longkang. tetap ...

Manalah kau tahu isteri tuh doa yg bukan2? Alahai, yelah kau lah yg duduk serumah dgn semua suami isteri di dunia, maka kau pun tahulah semua isteri kat dunia nih memberi makan2 yg bukan, bukan shj dgn memberi minum air longkang, air tandas, air liur, tiup kat dahi suami, doa suami ikut ckp isteri dan mcm2 lagilah. Kau lah yg paling tahu perangai2 isteri kat dlm dunia ni. (read:malaysia).

"Berkahwinlah kamu maka sesungguhnya aku di hari qiamat kelak akan bergembira dengan sebab banyak ummahku. Dan janganlah kamu menjadi seperti orang - orang Nasrani bertapa - hidup membujang".Ini telah dinyatakan oleh Rasulullah SAW dalam hadisnya yang diriwayatkan daripada Saad bin Abi Waqqas..org yg berkhwin ibadat yg die buat lebih bnyk pahala dr org yg mmbujang..sbgai org islam..jgn lah ckp kite ni xnk kawen slame2nye..ckp jer lah belum ade jodoh..bile ckp xnk kawen ibarat diri sndiri menolak fitrah yg tekah ditntukan... jge iman anda dgn kata2..prkhwinan adalah mmbina masjid..rzeki akn dtg mlalui prkahwinan...anak dll..sekian..

minyakzaiton posted on 23-4-2014 10:49 AM
Fatimah Az-Zahra, isteri kepada Ali, anak kepada Rasulullah s.a.w, setiap hari buat kerja rumah se ...
Ali, lelaki yang dipilih Rasulullah s.a.w untuk menjadi suami kepada puteri kesayangan Baginda.
Apakah mungkin Ali tidak menjalankan tanggungjawab beliau?

sekira nya ada lelaki yang ada hanya 1% dari sifat mulia Ali .. sehingga beliau terpilih oleh Rasullulah.. menjadi suami kepada puteri kesayangan Baginda..
insyaAllah .. percayalah.. tak yah gertak2 .. tak yah meminta2 .. tak yah berhadis2.. perempuan akan melakukan semua itu seikhlas hati dengan penuh dan sayang..

minyakzaiton posted on 23-4-2014 01:40 PM
mungkin kalau saya beri tip tip cara menakluk suami berdasarkan amalan2 khurafat baru poin poin sa ...

Dari mula poin kau mmg tak berasas dan putar belit.

ada juga yang percaya bulat2 dengan result thesis....
aku dulu bagi jawapan questionnaires pun main hentam je..jangan nak hengat suci sangat respondant yerrrr...

owhgee posted on 23-4-2014 01:40 PM
Manalah kau tahu isteri tuh doa yg bukan2? Alahai, yelah kau lah yg duduk serumah dgn semua suami  ...

hasil pembacaan saya di buku dan juga forum forum dan juga cerita2 dari tukang pelamin pekerja mak andam.

FanTasyCreaTioN posted on 23-4-2014 01:42 PM
sekira nya ada lelaki yang ada hanya 1% dari sifat mulia Ali .. sehingga beliau terpilih oleh Ra ...

ikhlas atau tidak ikhlas, seharusnya seorang isteri menjalankan kerja2 mengatur rumah untuk kebahgiaan suami. isteri cantik rumah bersepah pun tiada guna malah memalukan suami bila teman2 sanak saudara berkunjung ke rumah.