CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39148|Reply: 257

kesinambungan cerita orang tak nampak kedai aku !!!

assalamualaikum rakan taulan sekalian.

nmaaf lah dalam minggu ni je berapa byk thread aku bukak. haha. kali ni pasal sambungan cerita dulu. tentang orang tak nampak kedai aku.
siapa yg pernah ikuti cerita aku dulu mesti tau. ok sekarang biar aku continue k sementara cerita ni masih panas dlam otak aku.

kedai chicken chop sbelah kedai aku tu dah ditutup. atas sebab owner suruh dorg keluar. aku pun tak tau alasan apa. jadi, pekerja kedai sebelah minta datang kerja kat kedai aku. tapi aku ambil seorang je. aku tak nak ramai2. nanti ada yg malas buat kerja.

tadi aku berborak lah dengan pekerja tu. aku namakan dia dewi ok. dewi ni td bagitau aku that semalam ada orang tua datang kedai aku. dia tegur ''eh kedai tauke kau ni kena tutup ni depan pagar. kuat bendanya''.  but dewi ni lupa nak bagitau aku semalam. sebab semalam aku datang lambat kat kedai. just datang ambil duit je time tutup tu. tadi ni baru dia cerita kat aku. then aku cerita lah kat dia pasal memang betul kedai aku kena tutup. banyak dah ustaz ubatkan tapi tak boleh.

bila lama tu, dewi mula buka cerita.

dewi : kak, ampun ya. tapi bila kak cakap begitu dewi teringat sama teman dewi orang jawa.
aku : haaa kenapa dewi ?
dewi : sebelum ni kakak kan pernah marah sama dewi supaya jangan bagi customer kedai chicken chop guna tandas kakak lagi. masa kakak marah itu, org jawa itu ada disitu. jadi dia marah sama dewi kenapa dewi tak lawan kakak. dewi pun cakap lah dewi tak mahu cari masalah. lantas dia cakap gini, ''elehh org sebelah itu. baru buka kedai sudah berlagak. nanti dia aku tutupkan kedai dia sama kodok hijau. kau tunggu aja dewi aku akan biar kedainya itu enggak dilihat org. dibuat apapun ia takkan hilang''.
aku : ya Allah. dewi bagitaulah kakak siapa dia. kakak janji kakak takkan marah. cuma kakak nak dia tarik balik apa yg dia dah buat.
dewi : kak maafin dewi ya tapi Lillahitaala dewi tak tipu cerita ini. cuma dewi kasihankan kakak. tapi dewi takkan beritahu kakak siapa dia. kakak kenal benar sama org itu. kenal sangat. cuma kakak tak ingat aja. walau dewi disakiti atau dibunuh pun dewi tak akan buka mulut utk beritahu siapa orangya kak. biar Allah aja yg membalas.
aku : org tu ada dtg lagi tak jumpa dewi ?
dewi : tak ada kak. terakhir kali waktu dia cakap gitu sama dewi.

astagfirullah al azim.

kawan2, ni lah conversation antara aku dgan dewi tadi. takde tokok tambah. aku terpaksa taip dlam bahasa yg dia ckap tu sebab aku takut jap lagi nak translate ke melayu jadi lain pulak maksudnya.
ustaz or anyone yg dtg ubatkan kdai aku asyik come n go je. ustaz darul syifa pun dah macam give up sangat. bila rawat kdai, sehari dua je k. lepas tu jadi balik. aku dah 2 months x bayar sewa kedai full. dapat bayar half je. aku nak pindah kedai pun takde modal. sumpah aku tak tahu nak buat macam mana

apa yg perlu aku buat ? semua nasihat forumer dulu aku dah ikut. tapi tak menjadi. org suggest aku tmbah tomyam n nasi cmpur. aku buat. satu pun x jalan ! macam mana niiiiiiiiiiii

Rate

1

Eh? Ingat dah setle. Urm. Porumer2 sini xde tolong ke?

zakutaki91 posted on 23-4-2014 03:14 AM
Eh? Ingat dah setle. Urm. Porumer2 sini xde tolong ke?

belum lagi. ramai yg tolong. tapi still jugak mcm tu.

taikpekatt posted on 23-4-2014 03:25 AM
belum lagi. ramai yg tolong. tapi still jugak mcm tu.

x selesai lg rupanya.ingatkan dah ada org yg kata nak sewa ari tu.

ada pasang ruqyah mcm yg aku suh pasang tu?

firdaruddin posted on 23-4-2014 03:32 AM
x selesai lg rupanya.ingatkan dah ada org yg kata nak sewa ari tu.

aah tapi x jadi. ni pun ada org ckp nak sewa jugak. tak tau lah jadi ke x. tunggu minggu ni je. ada pasang. tiap2 hari aku sembur air yg ustaz bg n banyakkan baca ayat kursi, 3 kul n surah al waqiah. memang x boleh jd la

Follow Us
taikpekatt posted on 23-4-2014 03:54 AM
aah tapi x jadi. ni pun ada org ckp nak sewa jugak. tak tau lah jadi ke x. tunggu minggu ni je. ad ...

jgn bimbang.tiada ilmu yg lebih tinggi dari ilmu Allah.teruskan berusaha.

macam ni la rupanya dugaan org meniaga......

ada lak kawan aku kedainya terkena buatan ,masak nasik tak masak/ tak tanak.adjust air,adjust api semua xleh.check letrik tukar tukar rice cooker semua x jalan.pelik kan....

baru ang tau,orang mai layan elok2,jangan sebarangan,kita xtau dalam dada depa ada ilmu apa.selalu benda nie aku pesan kat adek aku,orang mita tolong jangan mulut capoi ngan kurang ajaq misal kata ang xreti buat,tolak selembut baik.ang punya kedai dok area mana?

apa kata buat xtau ja gangguan,pikir macam mat salleh,marketing buat power,layan customer pula macam sedara.mana tau bukan sihir punya pasal,tp cara kita yang silap..

x setel ropenyer....

bkn ke ko yg nk kawin bln 5 ni...psl baju ko tu mcm mn...dh siap ke...ke beli yg dh siap..
sian ko ...nk kawin jd camni lak..

kesiannya..
ingatkan da selesai...
x tau nak beri cadangan apa..

ana_w_houb posted on 23-4-2014 05:53 AM
macam ni la rupanya dugaan org meniaga......

ada lak kawan aku kedainya terkena buatan ,masak nas ...

btl tu..aku masih ingat lg kejadian kt rumah aku..
masa tu thn 90 an..aku masih sekolah menengah..
ada sorang kakak ni jiran sekampung aku..
mlm2 dia berniaga nugget,hotdog,fries & mcm2 lg la kt dpn kampung..
kt tepi jln besar..mmg ramai yg berniaga kt situ..masa dia panaskan minyak
punya la berjam2 minyak dia tak panas2..mmg sgt2 pelik..sape2 yg berniaga kt situ
mesti bisnes lingkup sbbnya ada org dengki..dia pun berniaga jugak tp jenis pakai bomoh siam..
kedai tomyam kt situ pun lingkup...tutup bisnes sbb org tu tanam benda kt dpn kedai tomyam tu..
patutla selalu dia pi siam rupa2nya nak aniaya org.. Last edited by mamapea on 23-4-2014 08:48 AM

Rate

1

bapak aku yg berniaga kt psr mlm pun kena jugak..
ada org buat bg tak nmpk gerai..slalu org tanya knp tak berniaga..
bapak aku ckp berniaga jer tiap2 mggu..skrg bapak aku dh tak berniaga..
bapak aku buat pengurusan jenazah..tp yg ni pun ada jugak org dengki..
pesaing la dengki..org tu dok jaja cerita bukan2 psl bapak aku..
last2 Allah balas..dia xcident..keje2 pengurusan jenazah semua bapak aku yg buat..
mmg rezeki bapak aku sbb dpt beli van jenazah sndr..tak pyh dh sewa dgn masjid..
bapak aku sewa van jenazah dgn masjid bkn tak byr..sebln rm900 bapak aku byr..
tp org tu dok ckp bkn2..mmg Allah nak tunjuk semua urusan bapak aku berjalan lancar..
bapak aku mmg sorang yg jujur dlm berniaga..ni la balasan bg org yg jujur

Rate

1

smoga ALLAH swt membantu TT, be strong ok. insyaALLAH DIA akan bersama dgn kita yg sabar dan bertaqwa.

susah jugak nak niaga ni ye.. especially niaga makan2 nih... emm... xtau bersyukur betul org2 yg dengki nih.. jgn ingat kedai dia laku tu sebb rezeki dia murah.. klu jlnnyer x baik.. yakni merosakkan perniagaan org lain.. maka x berkat la jugak rezeki yg dia dpt... hishh..hishh.. x takut dosa nyer org.. mungkin dia rasa alaaa.. nak mati esok baru la tobat.. tu pun klu sempat tobat lah.. klu x sempat.. camno?? merangkak la ko cari org tu nak minta maaf kt hari akhirat sok...

org meniaga mmg mcm nie, selalu kena dengki...............mcm mana lh 'bangsa kita' nk maju

Saye harap TT akan sentiasa bersabar dengan musibah ni. bile kita terkena musibah, ucapkan la kalimah innalillah...

TT byk kan la beribadat, mohon kepada Allah supaya diberi kekuatan dan jalan keluar daripada musibah yg menimpa. setiap kesusahan tu ada kemudahan nye, TT berniaga mcm biase, kuatkan hati dan tanamkan dlm hati tu, Allah yg memberi rezeki, bukn nye manusia atau pun jin.

makcik ngan mak sy sendiri berniaga..
mak berniga sayur2..
makcik plak meniagan manakana kat kantin..
alhamdulillah rezeki masing2 tu ade..
tp sy sebagai anak yg melihat..
ni la harga yg diaorg kn bayar untuk dapat rezeki lebih dari berniaga...

terkena buatan org tu da jd mcm rencah hidup da kat mak ngan makcik..
mak sy penah jatuh sakit n hilang berat badan hampir 20kg...
penah batuk hampir berbulan..
penah kena santau..

makcik sy susut berat badan yg terlampau ketara..
merintih sakit setiap masa..

tp sebab nk cr rezeki..
nk sekolah kan anak2..
kn juga kuat kan dr..
kn juga gagahkan diri pergi meniaga..

satu hari nnt sy pun kn ambik perniagaan mak sy..
mcm ni jgk ker nasib sy...
sedih mengenang knp hidup nk menganiayai org...

Nama samaran TT ni tak leh menahan...