CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ana

adik ipar suka meminta

IceCream_Soda posted on 30-5-2014 12:17 PM
ko ni masa kawin suka sama suka ke tak ni? aku tgk kronik sgt perangai laki ko nih  seeloknye ...

kawen ske same ske, b4 kawen mane la kite nmpak perangai org kan...lgpun pas kawen bile fmly die tgk aku xdpt keje spaptutnye, tu yg duk bsing bile aku nk dpt keje pegawai, hahhhaa

anilas85 posted on 30-5-2014 12:23 PM
kawen ske same ske, b4 kawen mane la kite nmpak perangai org kan...lgpun pas kawen bile fmly die t ...

ko cuba dan cuba lg apply keja setaraf ngan degree ko tu. kasik semua terbeliak bijik mata ... kalo aku dh lama aku angkat kaki, xyah tunggu anak 2, xder anak aku dh blah

kawen ske same ske, b4 kawen mane la kite nmpak perangai org kan...lgpun pas kawen bile fmly die t ...

laki ko mcm tak takut dosa
ko dah memekak pasal tanggung jawab, tak redho nafkah ko dan anak2 diabaikan pun masih laki buat perangai baghal

aku nak soh cerai pun tak berani nak ckp
tapi korang berdua tanggung dosa (laki: tak bertanggung jawab, abai perasaan/nafkah anak bini; ko lak dosa mengamok2 tak puas hati)
sampai bila nak dok dlm keadaan tak best dan berdosa nih?

kene ada tindakan drastik

samada ko carik keje jejauh (PJJ), atau ko continuesly harass (bole gina term ni tak?) him dgn leteran pasal tanggungjawab

tapi aku cadang ko carik keje jejauh la
nanti pepandailah laki ko ngurus diri sendiri
selama ni pun ko aje yg terbongkok2 sara keluarga

nak soh laki berpindah keje jejauh? jangan harap la.... dari cerita ko.. bukannya laki tu reti tanggungjawab

lgpun pas kawen bile fmly die tgk aku xdpt keje spaptutnye, tu yg duk bsing bile aku nk dpt keje pegawai, hahhhaa

based on your case ni, mmg penah ada tred psl kisah menantu yg x keje, pastu parents in law bising2
dr bod CI smpi ke bod FD ni mmg aku banyak jmpe kisah2 camni
sad to say..tp inilah realiti zaman skang
aku blom kawen lg
tp aku dah beli umah sendiri and kalo lps kawen pun, aku bleh je sewakan umah aku ni sbb lokasi mmg superb (area : ampang)
and, aku dah almost 14thn keje....jujurin, aku kdg2 rasa fedap dgn keje sbb dpt bos mcm celaka, colleauges mcm sial, politik opis sgt kuat smpi aku sakit jiwa la nk dtg opis etc...
dan aku mmg berniat, lps kawen aku nak jd surirumah 100%
tp as i said, mana2 parents in law zaman skang ni, mmg nak sgt menantu depa keje
sbb apa?? sbb zaman skang sume zaman materialistik
besides, mmg ada parents in law yg suke compare menantu2 depa...sapa keje bagus, sapa dpt anak ramai etc
hopefully aku dpt le parents in law yg x bising psl aku...let's hope

penmerah posted on 30-5-2014 12:55 PM
laki ko mcm tak takut dosa
ko dah memekak pasal tanggung jawab, tak redho nafkah ko dan anak2 dia ...

aku da wasap td, berleter..las2 die kate aku mate duitan....huhuhu, celah mane bhai...aku bkn gaduh sbb die xpat belikan emas permata, belikan kete besar, baju mahal2 ke..aku gaduh sebab benda basic iaitu keperluan yang die wajib sedikan....wat the heck???? aku xmintak satu sen pun, aku mintak die beli pampers susu ank.....ya allah susahnye nak wat die fahammmmm

cmf_premierleag posted on 30-5-2014 01:55 PM
based on your case ni, mmg penah ada tred psl kisah menantu yg x keje, pastu parents in law bisi ...

yup, mak aku xpnah bising aku xpat pape keje setaraf degree, mmg aku plan nak carik keje...untuk anak2 aku nnt, xde la aku susahkan mak aku nak jage ank aku, at least bule letak anak kat nursery...dgn ayah aku sakit jantung tu....doakan aku ye..n nanti bole laki aku bertambah wat bodo psl tgjwb kan

Follow Us
anilas85 posted on 30-5-2014 03:01 PM
yup, mak aku xpnah bising aku xpat pape keje setaraf degree, mmg aku plan nak carik keje...untuk a ...

Eiii husband ko ni kan. Geram pulak aku baca.

kalau tak leh jalankan tanggungjawab baik jadi pompuan ja. Kalau dah tanggungjawab suami ko pulak yg pikul.

Duit isteri mana leh usik wei. Dia kena selesaikan tanggungjawab dia dulu perkara basic susu lampin anak ko. Rokok ayah dia bukan perkara basic okehhhh.

Kalau argue ngan orang cam ni, lebih baik cakap ngan nyet kat zoo tu je. Sorrylah geram plak aku.

Kalau bak kata omputih 'hide under mommy's skirt'. Bukan suruh derhaka pada mak pak, tapi kenalpasti mana keperluan dan kehendak. Kalau nak identify benda mudah ni pun tak leh, then toksah kawen.

Bagi skirt satu kat kaum lelaki yg bacul ni. Kaum pompuan boleh amik alih tugas laki.

munchkin posted on 31-5-2014 05:17 AM
Kalau bak kata omputih 'hide under mommy's skirt'. Bukan suruh derhaka pada mak pak, tapi kenalpasti ...

Tu la...aku kate ptt aku tlg die..ni aku lak mntk die tlg aku..terbalik..tiap bln asal lpas dri die je...

Aku duk umah mak aku skrg ni..sbb fmly die duk umh aku tu sbb nak niage...aku rse nyampah sbb aku nk rht..mmg nmpk jht..tp ape kan daye aku stress gle ble dgn dorg..smlm pun idung kua darah..riso lak aku baby jadi pape..

Aku stress..ank no 2 ni lgsg xpk pape psiapan..aku main kutu nk dptkan cash..slh aku sbb x mnyimpan dr awal..cane lak nk mnyimpan ye x..

Smlm die kate aku mate duitan tu btl2 wat aku rse benci kat die..aku mntk nafkah ank..tu pun suh bli pmpers je...len la tmpt tgl mkn minum pkaian die da sdie...

anilas85 posted on 31-5-2014 12:27 PM
Tu la...aku kate ptt aku tlg die..ni aku lak mntk die tlg aku..terbalik..tiap bln asal lpas dri di ...

Parah betul ur husband ni. Aku dah baca pasal bila duk ngan ur mom, dia nak privacy. Tapi bila family dia dtg, dia tak pikir pun pasal privacy u. Mmg jenis selfish.

U bertahan lah selama mana boleh. Tapi he's only berguna bila nak bekalkan anak je. Tu je yg saya dapat beri pendapat. Sebab masa u mengandung ni lah sepatutnya dia bagi moral support. Financial support. Tapi both dia tak bagi. Ada sesiapa yang dia boleh dengar kata ke?

munchkin posted on 31-5-2014 02:33 PM
Parah betul ur husband ni. Aku dah baca pasal bila duk ngan ur mom, dia nak privacy. Tapi bila fam ...

Ayh die..tapi nak ngadu kat ayh o fmly die? Lg dorg blame aku nnt...nak ngadu kat sedare die aku xske org tgk aku susah ke pe..

anilas85 posted on 31-5-2014 07:11 PM
Ayh die..tapi nak ngadu kat ayh o fmly die? Lg dorg blame aku nnt...nak ngadu kat sedare die aku x ...

Susah sebenarnya orang gini.

Tak matang tapi nak kawin sebab nak halalkan perhubungan. Hakikatnya tanggungjawab ke laut.

Kalau ngadu kat ayah dia, surely akan masuk ke belah keluarga dia sendiri. Apa pun macam mana pun isteri tu tetap org luar.

Org yg lemah lembut ni selalu je kena buli mcm ni ya? Aku ni mmg tk sayang brg bg jer pantang org kata wahhh cantiknya..tapiiiiiiiiii kalau jenis mintak cara paksa mulut aku berbisa ..kata depan muka jer direct...alhamdulillahla tk da iparduai / inlaws cenggini..muka aku cengil kot..

Cuba la ipar aku buat pangai, aku tengking je kat situ, ingat kami chop duit ka..suka suka nk mintk benda mewah..? Laki aku poser la ko sebulan ketegak sgt...hehehe..busuk ati sku nih..pantang tul org ambik kesempatan..org buli kengkawan aku yg baik baik pun aku campurtgn..

anilas85 posted on 30-5-2014 11:00 AM
alangkah bgusnye husb ko ikut bile set up ceni..aku penah nak set up perbelanjaan umah, husb aku m ...

agaknyer sebab asben aku da biasa dgn TANGGUNGJAWAB...

mak dier ibu tunggal..jd dier da mmg biasa menghulur duit...

dia pun selalu ckp kat aku...dlm duit gaji kiter tu ade hak org lain....

jgn lupaa...tgn yg memberi lebih baik dr yg menerima..

tp masalah pulak..kalo laki aku jeneh menghulurrrr je..sampai duit banje sendiri pun xde...

ko kene selalu bebel kat asben ko psl t.jwb dier...dier nak buat apa dgn gj dier tu dier punya pasal..tp  kene make sure duit ko dan duit kegunaan utk makan minom dan sewaktu dengannyer adelah cukup sebelom dier nak buat apa yg dier suke...

kesian TT. dari penceritaan kau ,a nampak sgt ko baik dan sedaya upaya jaga hati suami.
untung suami ko.
suami pun nampak baik juga.
tapi sebab org baik2 ni memang org suka amik kesempatan.
cubalah bertegas.
macam suami aku ni pun anak sulung.
adik2 asik la la nak mintak macam2
kalau ada yg dia boleh kasi, hubby aku akan kasi
tapi dia make sure dia dah penuhi keperluan aku dulu.
dia mmg tgs

kadang2 aku tau dia serba salah, tapi demi nak berlaku adil pada aku
memang dia bertegas pada adik2 dia
adik2 dia konfem terasa lah.
tapi key word is TEGAS dan TANGGUNGJAWAB.

TaKtAuLeR posted on 2-6-2014 11:19 AM
kesian TT. dari penceritaan kau ,a nampak sgt ko baik dan sedaya upaya jaga hati suami.
untung suam ...

laki aku xtegas..n adik die penah ckp kat aku, ala senang je nak pujuk abg die beli smgthng, gune ayah die..now adik die nak kereta...gune name ayah die, pdhal awal2, die yg gedik nak kereta...aku bebel psl tgjwb ni, die kate xde duit, duit abis......aku tensen gle..bistu???? gaduh pun da gaduh besar ni

IceCream_Soda posted on 30-5-2014 12:17 PM
ko ni masa kawin suka sama suka ke tak ni? aku tgk kronik sgt perangai laki ko nih  seeloknye ...

Amboi3x...ke main hang mengkronikkan laki orang eh....

Madu hang si Nor pekabor????

M.A.N.A.K06 posted on 2-6-2014 01:04 PM
Amboi3x...ke main hang mengkronikkan laki orang eh....

Madu hang si Nor pekabor????

ko nak aku kronikkan si Alice ngan Jackie skali ker? meow2 sekalian apa khabar? masih terseksa zahir dan batin ker?

IceCream_Soda posted on 2-6-2014 01:26 PM
ko nak aku kronikkan si Alice ngan Jackie skali ker?  meow2 sekalian apa khabar? masih tersek ...

Belalai sebatang hang sendiri terpaksa berkongsi .......ada hati Dan kemaluan nak kronik kan orang lain????

Hang nak Manak sambung lagi?????

Last edited by ma.nak10 on 2-6-2014 11:09 PM

sudah2 lah berimaginasi manak oiii…. xder sapa berkongsi kecuali meow2 hang yg berkongsi kasih sayang dr hang.. sepadanlah korang bertiga, eh berekor?

japgi mod masuk, siapkanlah MN baru okeh