CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ana

adik ipar suka meminta

madeinborneo posted on 5-6-2014 12:07 PM
Tak yah laa ko panas2 hati sangat. Pusing2 itu mak dia, yg lahirkan dia. Mak dia neglect dia pun t ...

ak paham part tu .... tp aku tetap panas ati sbb dia mcm amk kesempatan kt laki aku... klu dia nk ckp aku ape pun aku x kisah nokk.. aku da biasa jd org jahat pun

shida81 posted on 5-6-2014 01:39 PM
ak paham part tu .... tp aku tetap panas ati sbb dia mcm amk kesempatan kt laki aku... klu dia nk  ...

Ye sebab ko rasa ko ultimate towards your husband sekarang. Sebab dia cerita kat ko kan segala susah payah dia, sedih pilu ratapan si anak tiri. Kiki

But again, tak yah teruja sangat tauu..simpan sikit panas hati ko tu. Mana tahu hari ke depan. Yg kita bela tatang sayang chenta ni akan buat kita panas hati lak. Kang tak de balance dah nak panas hati sebab habis panas hati kat mertua ko tu. Kiki

madeinborneo posted on 5-6-2014 11:48 AM
Aku pun rasa yg sama. Suami dia ni pandai ambil kesempatan dalam baik. Pandai betul dia buat bini  ...

Kebanyakan yang kawin selalu buat isteri tu sebagai 'isteri' saja. Family asal still family asal. Tu sebab ada berlaku perkara cam ni.

Sebab tu la buat baik berpada pada buat jahat jangan sekali.... Memang la tanggungjawab anak lelaki utk sara mak tapi ikut kemampuan anak lelaki tu jugak....

Ni sampai adik adik dia nak tumpang sekaki, memang teruk. Macam bff aku ni la, aku selalu nasihatkan dia supaya nasihatkab suami dia tu jangan manjakan sgt adik adik dia....

ana posted on 24-4-2014 09:56 PM
ekceli lepas gaduh bsr hari tu, kami berdua ada try diskus hal ni scr elok..memang suami sy pon mn ...

Eh somi ko penat penat keja, tup tup duit kwsp tu senang senang nak bagi seme dgn adik dia? What the hell?..... Eeee geramnya aku, seb la adik ipar aku ok kli x memang aku sound la...

syukur aku tak ada ipar perempuan..aku menantu sulung n tak keja..xpenah beli apa2 kt mak mertua..hulur duit sikit2 je.. menantu hantu betoi kan aku..hehe..

Follow Us
hubby TT pun dah mengaku salah dia manjakan adik2nya
bertegas jerla
bila mak masuk campur buat diam jerla
buat tidak tahu
jgn jawab apa2
takyah ler asik balik kalau tgh ada permintaan adik2 yg tak tertunai
entahlah aku rasa boleh je settle
tapi syaratnya suami TT kenala bertegas
pepandai la
dia kan suami
nakhoda
kenala pandai kemudi bahtera
kena igt tanggungjawab dia as SUAMI jugak selain ANAK

TT, since paratisme (is there such word ) runs in your husband's family, jangan sampai nanti dia jadi kutu atas kepala you pulak. You'll never know.

nenekdiva posted on 18-6-2014 01:42 AM
syukur aku tak ada ipar perempuan..aku menantu sulung n tak keja..xpenah beli apa2 kt mak mertua..hu ...

Kalau nenek keja maybe mertua nenek jeling gak kat nenek... Hehe

Syumaimah posted on 28-6-2014 08:14 PM
Kalau nenek keja maybe mertua nenek jeling gak kat nenek... Hehe

hahaha rasanya jelingan maut kot..

aku saspek keluarga mertua/ipar TT ni kedah part ulu banat. tapi aktif fb.. tt lak gigih duk tayang benda mewah thru fb & balik kg.. so impliedly si org kampung ulu banat(s) tu akan fikir TT adalah BERDUIT walaupun mungkin dalam kategori 'miskin bandar'......

furthermore, orang kampung ulu banat kan memandang tinggi keje gomen sebagai bergaji tinggi.dalam kepala mereka yang berkehidupan kos rendah tu akan berfikir gaya hidup di kl adalah sama macam kl jugak. takkan terlintas punya pasal living kos sekarang adalah high...

silala eliminatekan kandungan gambar/status kat fb anda sebab anda adalah sentiasa distalker oleh ipar duai.. lagi satu anda adalah selama-lamanya dianggap orang luar.. maka tidak lah menjadi satu kesalahan kalau tt sebagai ipar juga akan disisih macam biras tt tersebut.. buat deek je kalau derang pulaukan pun. asal duit tak habis..

seriously orang kampung jakun akan rasa amat teruja kalu dapat masuk supermarket (walaupun just Tesco tu aje..)

mana TT ni dh menghilang.

Editted.... Last edited by allyhasana on 6-7-2014 10:43 PM