CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ana

adik ipar suka meminta

Ohhh kesiannya ko TT...

faraway1 posted on 29-4-2014 05:19 AM
tak da faedahnya me letak my ipar duai kat fb,
dulu laki pun me tak letak, tapi bila dia keja
o ...

Pernah terbaca siggy ko satu ketika tak lama dulu bahawa ko jenis yang tak akan layan permintaan orang yang suruh belikan atau mintak dibelikan barang...atau aku ter salah orang?

Please update your latest status.........kalau betul ko orang tersebut......

emma.giggs posted on 29-4-2014 10:36 AM
Tt keje gomen dpt bonus 7 bulan ??????

badan berkanun rasanya, bukan gomen

kes TT nie lbh kurang cam kes aku..tp aku nie jenis ckp lpas..adik ipar aku suka sgt minta apa2 kat laki aku..ko hingat gaji laki aku nak menyara idup ko je ke..padahal bapak mertua aku hidup lg kecuali mak mertua aku yg mmg dh xde..nak hp la, jam la..nsb baik laki aku nie jenis yg suka cite kat aku, jd aku hasut laki aku yg jgn layan permintaan dorang nie..kalau nak cari duit sendiri..aku nie bkn jenis yg berkira sgt..tiap kali raya aku gak yg belikan baju raya utk dorang sbb aku memikirkan mak mertua aku dh xde tp kalau minta itu ini sorry la..mmg kena sound tepat dgn aku..so, kpd TT, kalau apa2 cth dpt duit bonus ker, duit kwsp ke x yah la g cite kat family mertua tue..mmg la dorang mintak..laki ko kena tegas sbb ko dh ada family sendiri..so, adik2 ipar ko tue patut x pyah nak menyibuk minta itu ini..ok.

munchkin posted on 24-4-2014 09:43 PM
Semua berpunca dari husband tt yang tak reti say NO. Full stop. Tanggungajwab dia pada rumahtangga d ...
Tak paham ngan orang sekarang semua nak bercerita. Duit dapat nak cerita. Duit dapat bonus nak bercerita. Kalau tak cerita sure takkan tahu.

Lagi satu dah tahu adik adik dia perangai cam tu, buat apalah tt pergi bawak segala prada pandora etc. nak tunjuk pun tunjuk lah pada orang lain. Kerana parasit ni pantang nampak, dia akan nak punya. Kalau tak dilayan takpe. Tapi masalah besar sangat bila ada husband tt yang selalu tewas pada nafsu mereka tu.

aku pun x paham dgn penyakit sesetengah org yg suka show off
dapat duit sana sini sibuk nak bercerita
pastu bila org lainn nak pinjam duit, mulalah bising2 komplen2
yang ko gi tayang duit berkelupuk2 tu apahallllll kan
salah sendiri lah
aku dpt bonus pun aku senyapppppppppp je
x kuasa nak citer sbb nanti mesti ada adik beradik aku suruh sponsor etc
so stp tahun aku ckp aku x dpt bonus sbb bos x suka aku ,politik opis kuat etc
terus sume diam jah ...xde nak meminta2 bagai mcm pengemis

cmf_premierleag posted on 16-5-2014 11:51 AM
aku pun x paham dgn penyakit sesetengah org yg suka show off
dapat duit sana sini sibuk nak ber ...

Aah. Member and adik ipar suka announce bonus and increment dalam fb. Pastu jap lagi masuk comment orang minta belanja lah apalah. Ntah, aku geli tekak nak duruh orang belanja aku. Kalau orang dapat bonus or increment tumpang happy je. Kita tak tahu orang punya commitment. Nak settle benda tertunggak. Or dah lama kumpul duit nak beli sesuatu yang penting.

Aa member aku semua benda upload. Hadiah orang bagi diap bergambar salam pastu orang pass hadiah. Letak hadiah atas meja cam hiasan pastu snap snap gambar ada dalam at least 5-6 keping gitu. Tapi dia takde kacau orang. Tapi aku jenis tak paham benda nak displa ke public gitu.

Thats why fb aku pun senyap seribu bahasa. Gambar pun takde. Aku masuk fb skodeng orang share makan mana sedap. Yang tu aku folloe csm tropedo.

Follow Us
BrowniesKukus posted on 13-5-2014 10:28 PM
Pernah terbaca siggy ko satu ketika tak lama dulu bahawa ko jenis yang tak akan layan permintaan o ...

duduk rumah orang kenalah pandai bawak diri.
i dont buy stuff tuk my adik ipar but untuk my future anak saudara.

my sign untuk orang tak dikenali serta seller di forum cari.

faraway1 posted on 18-5-2014 11:42 PM
duduk rumah orang kenalah pandai bawak diri.
i dont buy stuff tuk my adik ipar but untuk my futu ...

It's fine to be flip flop......you don't need to be defensive..........

Perlu belajar sikap tidak ambil peduli dan jaga hati sendiri dulu sablom cuba buat orang yang takde kaitan dgn kebahagiaan kita happy...

tt dah ilang kemana...

ni aku bg pe yg aku buat dan aku prektikkan..cume beza nya laki aku yg gj besar sket dr aku.....wahahaha...

1) aku set kan duit rumah dier yg bayar..

2) utilities dia bayar

3) P1 & astro dia bayar

4) bill tipon dia bayar

5) duit saving aku siap2 deduct dr ekaun dia

6) duit anak masok je hari gj aku da siap2 suruh dia kua kan...

7) duit dapor dia bayar..

8) duit mak dia..

so skang yg tinggal kat tgn dia hanyalaa duit banje dier ngam2 sampai cukop bulan...

duit aku??..hanya bayar kete je...saving aku??..dia xpernah tau...

sebab aku tau dier jenes x bekira sama adek2 abang dan kakak dia..kalo org mintak dia hulur xde byk ckp...ade yg xbayar balik pun ye...jadi dari seme pakat jd parasit aku da siap2 manage duit laki aku baik punya...

sebenar dlm hal ni....laki ko adelah makhlooookk paling bijak sekali walaupun tesepit...sebab aku ckp dia bijak??...dia bijak sebab dpt buat ko xmintak nafkah ko...dia bijak sebab buat ko mcm anak yatim piatu...sampai tiap kali coti ko hanya duduk umah mak dia...bukan umah mak ko...

dia bijak..sebab segala gj dan bonus ko dia share pd kuarga dia...dia tau...ko xkan naya dia..ko xkan meminta2 pada dia...kat sini diaa mmg bijak..

dan ultimate bijakness...adelah kuarga mertua ko...bukan xboleh laki ko nak berhabis kat kuarga dia..tp dier kene igt t.jwb dia lepas mak dia adelah ko....sila remind kan dia selalu..dan ckp ati ko da mula xredha dgn perbuatan dia...sedangkan ko punya hak keatas diri dia berbanding adek2 ko...

solutions nye utk ko yg baik buta2....sila betegas...mintak laki  ko bank in kan segala expenses yg ko da kua kan utk dia dan kuarga dia sempena 16k yg dia bakal dpt..jika ko xbetindak spt aku ckp...ko adelah bodoh...skang ms ko senang adek badek dia bertenggek2 kat ko...adekah bila ko susah 1 ari nnt dorg akan dtg cepat2 utk membantu??..

mmg somi kene taat pada mak...tp taat pun bukan kene layan mcm somi ko xde tangunggan atas ko...xkire laa kecik ke besar gj dia...bg nafkah pada ko mmg t.jwb dia...

dan ko mmg kene taat pada somi..tp taat2 pun..ko kene igt jika 1 ari di takdirkan korg berpisah....taat ko akan kembali kpd org tua ko....maknanya...berpada2la dlm segala hal...

Rate

1

BrowniesKukus posted on 20-5-2014 11:26 PM
It's fine to be flip flop......you don't need to be defensive..........

flip flop ke lompat ke apa kepentingan dengan kau?

faraway1 posted on 26-5-2014 12:37 PM
flip flop ke lompat ke apa kepentingan dengan kau?

Surah al asri...Demi masa...pernah tahu tak?

Kalau lupa.....maka diperingatkan....tanggunjawab bersama....

adik ipar pompuan mmg hampeh..batu api, suka memfitnah, bermuka2, busuk hati & mcm2 lagi la..sabarlah TT...aku dh melaluinya...nasib baik adik2 aku tak mcm ni..lgpun hubby aku sgt tegas..makbapak dia sndr pun takut kt dia..

dah lama post TT ni..harap2 sheols baca..

1. Laki kau oversharing dengan mak kesayangan dia. ko cakap ko xtau sape yg bgtau mertua ko dapat bonus 7 bulan. hakikatnya memang laki ko yg bagitau..dia x mengaku aje. baru kawen kan? ko x kenal luar dalam lagi.

2. lelaki..mak adalah wanita pertama yg dia kenal di dunia ini. lagi wanita itu syurga dia, bukan kau. dia expect ko sayang mak dia automatically bila ko kawen dengan dia. sedangkan bagi kita - mak awak, mak awak lah. saya ada mak sy. so x payah nak share sangat duit kau ada berapa, bonus berapa segala bagai dengan laki. dia bgtau mak dia atas dasar bangga dengan pencapaian ko di tempat kerja tapi persepsi org tu lain. be careful.

3. dah tau adik2 ipar suka meminta, perangai hazabedah bagai..x payah bawak balik barang banyak. family laki ko tu bukan bangga dengan ko..tapi menyampah pun ada. sebab berlagak dengan harta.(walaupun ko berpenat jerih bagai nak kumpul).

hakikatnya..kena berlakon x berduit bila berhadapan dengan orang macam ni. daripada ko ikhlas nak bagi sampai ko menangis bergaduh dah jadi x ikhlas kan?

laki ko nak bagi ipong dekat adik dia lantak dia lah..kalau dia mampu beli lain. talipon je pon...bukan kapal layar. belajar lah mengenali suami sendiri sblum ko tuduh family mertua macam2. lama lagi nak kena bergaul dgn diorang.sampai mati kot. atur rumah tanggamu..ingat syurga kau ada pada suami. dan suami pada ibunya.

Rate

1

panjangnya tt.....habis gak sy baca...

hmmm, mmg dasar xtau malu la dik ipar tt...somi pun bagi muka lebih2 tue yg jd melampau...
smapi kat tt pun kena paw...

my exp sy pun ade kak ipar, tp mmg dia jenis branded person tp sy cume puji dia je...then kalau xmampu sy pinjam je...exp : shawl and tudung je...
yg lain2 beli sndri la w/pun xde branded...

tt kena bkeras la kot, xblh la nk lembut2...lps tue xde la depa duk meminta & paw....
rimas sy mcm tue.....eeee kite yg tseksa....
nie smapai duit kawin pun nak sponsor...

salam tt, nasib ko lbh kurg dgn aku, cume allah tu lbh mengetahui bile die sekat rezeki aku..sbb aku de degree tapi xdapat keje...

aku n husb gaji lbh kurang...aku de la wat bisnes online ckit, xbyk pun untung..byr utang same2...balacne lbh kurg je...husb aku byr utang, then senyap gitu aje...aku byr utang gak ni, tapi pampers susu ank, blanje dapur sebulan, kdg2 keluar mkn semua aku, minyak kete lagi...

aku mintak husb aku, slalu kate xde duit, tapi bile balik kg die, ade je duit die bagi ayah die...bil astro die bayar...kang adik die lagi..aku sedih, sebab bile tgok die bagi dorang duit, aku ckp dalam hati tolong aku beli ikan ke ape lg bagus...

fil aku de pencen, mil aku jage ank org, meniage lagi..sil aku masuk u, tapi boros yang amat...aku niage brg2 preloved memang selalu tgk2 aku tuka barang, tapi bkn new ye...takde la aku cte dorg ni brg 2nd hand...bagi dorg aku bnyak duit....

yg husb aku lak, cian ayah die...cian??? hp baru beli ayah die..tab adik die yg kcik lagi..mak baru beli penapis air..xde duit celah mane...mcm aku ni, nak beli tu sume xmampu....sebab kena tanggung belanje sebulan..laki aku wat bodo....

ni same la, laki aku nk kua epf...aku suh die setel kedit kad n utang lain, sebab xlame lagi aku nak bersalin ank no 2, suruh die bg aku rm200 tiap bulan jadi le, utk bli brg2 kperluan baby n umah...utang die xde la byk mane, aku xtau die bagi berape kat fil sebulan...bygkan die ade blance rm600 pttnye pas tolak byr tu sume, tapi die kate dgn aku die tgl rm100 dlm bank, xkan die bg rm500 kat fill...aku yg ade balance rm650 cukup utk sebulan ok....

ni sil aku gedik2 nak kete,,kete xnk kalah, nk myvi baru...dorg tau husb aku akn dpt epf, suh byr deposit, tp aku ngamuk gle, aku suh byr deposit umah, kitorg lom ade umah, n tlg aku (bkn ke aku yg ptt tlg husb) dlm keperluan ank2?? laki aku cen xpuas ati la....aku xtau nak ckp cane lagi....tiap bulan aku mroyan...

ni nak dpt epf xde pun die sebut nak bli kperluan baby...sibuk kete sil, nk tuka pintu umah mil...sibuk raye nnt...aku mmg xpat menyimpan, yela sebulan husb aku xtlg bli brg makan...aku men kutu...aku sedih gle....

trus trang aku nyampah dgn dorg...sil aku kdg2 tumpang umah aku, wat cam hotel k, lik umah 2,3 pg kua dgn jantan...sok pg2 blah centu je masuk asrama, u die dkat dgn umah aku...aku stresss......

Rate

1

munchkin posted on 24-4-2014 10:15 PM
Siapa bayar rumah? Kereta? Barang groceries dalam rumah? Pakaian tt? Husband tt juga ke? Semua hus ...

yup btoi, kalo husb da sedia sume ni if die nak perabih kat fmly die, kaum pempuan xkan meroyan ceni...ni x...kite yang kena bayar basic ni, fmly kat kg xde duit brg kehendak, die g tlg sane, siap ckp kesian????

seri06 posted on 4-5-2014 07:52 PM
TT, jangan tunggu berbelas tahun Kawin baru nak komplain.  Suami saya mcm nie lah. Kesilapan saya ta ...

same la sy..bile sy pertahankan hak ank, suami rase sy busuk hati...bile saya kate bagi saye duit blanje dapur o bli pmpers susu ank, die kate xde duit...tapi blk kg, ade je duit bg fil...suami sy bkn keje besar, kalo ikutkan xcukup..sy dah tlg die byr sewa umah, bil api air...byr mak sy sbb jage ank sy..ni kperluan ank n brg dapur n mkn ari2 sy jgak??? minyak kete sy lg...fil nak beli rokok dengan senang ati die bagi duit...

saya pnah ckp kalau bab hak ank jgn men2 dgn sy...ank nak, tp tgjwb xde...basuh berak ank sy, bncuh susu pun xpenah..ank nagis mlm sume sy

kalo raye wahhhhh, mmg bagi sy, tp sikit je rm200 share la dgn bli brg ank..bis kperluan raye len xde...tapi sy tak tau bape die hulur kat fmly die time raye...dpt bonus, duit kutu...bis centu...pas raye, xde duit??? semua nak harap sy

anilas85 posted on 29-5-2014 05:08 PM
kalo raye wahhhhh, mmg bagi sy, tp sikit je rm200 share la dgn bli brg ank..bis kperluan raye len xd ...

ko berani tak cakap ngan hasben ko... 'mana2 duit abang yg abg spend utk org lain yang bukan jatuh bawah tanggung jawab abg, sehinggakan nafkah anak bini terabai... saya tak redho'

ckp depan2 kat muka laki.. biar kasik dia setepek. tgk ada berani tak nak buat leceh nafkah anak bini ni