CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ana

adik ipar suka meminta

anilas85 posted on 29-5-2014 04:55 PM
salam tt, nasib ko lbh kurg dgn aku, cume allah tu lbh mengetahui bile die sekat rezeki aku..sbb aku ...

the key is your husband. kalau dia melayan and masih tak sedar tanggungjawab then susahhhhhh

anilas85 posted on 29-5-2014 05:08 PM
kalo raye wahhhhh, mmg bagi sy, tp sikit je rm200 share la dgn bli brg ank..bis kperluan raye len xd ...

i tumpang sedih anila. Moga Allah bukakan pintu hati ur husband.

bonquiqui posted on 26-5-2014 06:07 PM
dah lama post TT ni..harap2 sheols baca..

1. Laki kau oversharing dengan mak kesayangan dia. ko c ...

dapat bonus baper2 bulan memnag kena cakap ngan laki ke ? I tak pernah cakap yg I dapat bonus baper banyak dan laki I tak pernah tau baper gaji I yg sebenar....Wajib ke bagitau benda2 gaji kita pada suami  ???

BrowniesKukus posted on 26-5-2014 02:21 AM
Surah al asri...Demi masa...pernah tahu tak?

Kalau lupa.....maka diperingatkan....tanggunjawa ...

ingat untuk diri u ajelah. me tidak berminat nak tahu dari u. .....

UMMI_MAI posted on 29-5-2014 06:19 PM
dapat bonus baper2 bulan memnag kena cakap ngan laki ke ? I tak pernah cakap yg I dapat bonus bape ...

aku blom kawen lagi...tp stp kali musim2 nak dpt bonus, aku akan bagitau adik beradik aku, aku tak dapat/dapat sikit je bonus sbb :
- bos x suka aku
- politik opis kuat
- kompeni x untung (walau sah2 sume tahu kompeni aku ni oil & gas, every yar mmg declare profit billion2)...aku ckp la kompeni kedekut
- aku x achieve KPI tahun lepas..sbb tu rating rendah
so aman2 je life aku takde sapa yg meminta2
kalo aku rasa nk bagi $$$ banyak mana pun, aku bagi je,..sbb itu hak aku....... TANPA perlu bercerita dgn details pd sapa2
sbb aku dh banyaaaakk baca mcm2 kisah asam garam kehidupan dlm forum ni, so dah bleh agak perangai manusia2 ni bila sebut bab2 duit

sedih baca kisah2 isteri yang menderita akibat daripada suami yang tidak bertanggungjawab..

sebab tu lah.. sebelum kawen.. kita kene ingatkan kat bakal suami tanggungjawab dia lepas kawen.. kalau susah nak cakap.. suruh mak bapak kita panggil bakal suami untuk terangkan segala tanggungjawab dia lepas kawen..

then.. lepas kawen plak.. kita jangan lah suka2 hati meng offer nak membayar itu dan ini.. suami WAJIB tanggung isteri.. WAJIB sediakan MAKAN, PAKAI dan TEMPAT TINGGAL untuk isteri.. kalau tak cukup duit je baru isteri buleh bantu..

patutnya masa awal2 kawen tu.. kene sit together... bincang dan listkan keperluan yang suami perlu bayar dan mana2 yang kecik2 baru isteri bayar.. supaya tak dak lah suami lepas daripada tanggungjawab dia..

Rate

1

Follow Us
cmf_premierleag posted on 30-5-2014 08:58 AM
aku blom kawen lagi...tp stp kali musim2 nak dpt bonus, aku akan bagitau adik beradik aku, aku tak ...

agreed... jadi kalo nak banjer lebih tu banjer je la... takde sape sibuk2 nak tanya bonus dapat banyak mana

penmerah posted on 29-5-2014 05:21 PM
ko berani tak cakap ngan hasben ko... 'mana2 duit abang yg abg spend utk org lain yang bukan jatuh ...

aku dah ckp, aku xhalalkan yg mane jadi tgjwb die tapi aku kena setel sebab die senang2 nak bertgjwb kat ayah die...bule tgjwb kat ayh die, tp slh bile abaikan aku,,tu yg die xfhm..yang die fhm aku ade duit aku

hunny_bunny posted on 21-5-2014 05:59 PM
tt dah ilang kemana...

ni aku bg pe yg aku buat dan aku prektikkan..cume beza nya laki aku y ...

alangkah bgusnye husb ko ikut bile set up ceni..aku penah nak set up perbelanjaan umah, husb aku marah n kate suka hati die la nk blanje duit gaji die, bagi die aku ngongkong

UMMI_MAI posted on 30-5-2014 10:50 AM
agreed... jadi kalo nak banjer lebih tu banjer je la... takde sape sibuk2 nak tanya bonus dapat ba ...

kheeenn
jadi x timbul isu ikhlas/tak ikhlas and kepala dan hati kita pun x serabut
sib baik la aku ni bukan jenis yg gila brg2 branded bagai
just beli and pakai apa yg aku rasa selesa dah le
so, bila balik kampung, takde sapa yg terlopong tgk barang2 aku sbb biasa2 jah..beli kat JJ, tesco, giant jah
i'm just simple person
p/s : kejadahnya aku nak beli tudung fareeda rege ratus2, pastu bawak lak gi naik g offshore, mampuih kono golak kat atas pelantar sana tuh
so, aku pakai je bawal 10hengget..selambaaaaa

anilas85 posted on 30-5-2014 11:00 AM
alangkah bgusnye husb ko ikut bile set up ceni..aku penah nak set up perbelanjaan umah, husb aku m ...

teruk benar laki ko nih? kata islam tapi tak prektis yg sepatutnya
kalo nak seks, tau pulak carik bini. pasal tanggungjawab.... letak celah kaki

sabarlah nokssss..... selagi kau bole sabar
bila laki ko dah terjatuh terduduk tersakit terlantar kang... silap2 bini yg dikerah mcm hamba abdi ni jugaklah jadik nurse hamba abdi bagai

tak tau nak ckp ape dah. kesian kau

k, skrg masalah lain timbul...family die nak duk umah aku tiap minggu nak meniage kat sini, umah aku kaw bandar la, umah dorang kaw kg...masalah aku, aku nak privacy...da la aku xboleh tahan dengan mulut dorang n husb xbule say no..
aku keje senin smpi jumt, b4 ni mmg 2 x sbulan balik kg...kerap x..tapi still kena perli kate nye xselalu balik..sekarang famili husb nk duk umah aku tiap ujung minggu....

tadi aku ade kate dengan husb, aku nk berehat mingu yang xbalik kg tu, aku pun sarat dah ha..kalau famili die datang tiap minggu, ptg dorang g niage, laki aku ikut, aku memang xnk ikut, aku duk umah n jage anak..bis sarapan, mkn tgha ari, minum ptg, mkn mlm, aku kena sedia...

aku nak baring2 malas depan tv pun xdapat..aku kate aku nak privacy...husb aku kate aku jahat...bkn aku xbagi famili die dtg, dtg la, tapi nk niage n duk umah aku, aku xbagi, sape yang xnk privacy???? kite bekerja, kite nak ari cuti tanpe gangguan org lain...aku stresss, dgn penat kerja seharian...

husb aku kate aku sombong, riak..umpame aku xbagi mak die dtg...wey, idea sape suh dorg dtg niage cni ni, slame ni dorg niage kat kg...skati je...slame ni sil slalu dtg, aku ok lg..skrg bwk 1 fmily..aku mrayu aku nk privacy...dulu mase baru kawen kitorg duk umah mak aku 2 bulan b4 pindah umah sewa..time tu husb aku sibuk ckp hal privacy...aku ok je pindah umah, skrg ni aku nk privacy aku..aku xbuleh thn da

penmerah posted on 30-5-2014 11:05 AM
teruk benar laki ko nih? kata islam tapi tak prektis yg sepatutnya
kalo nak seks, tau pulak carik ...

sjak ank lahir smpi skrg, bli pampers susu xpnah k...buat susu, mase mule lahir dulu je, skrg xde da, cuci berak? xpenah, geli katenye..mmg r geli sebab xikhlas nak ade anak, cube ikhlas, taik anak tu xkan rase geli pun....

anilas85 posted on 30-5-2014 11:09 AM
k, skrg masalah lain timbul...family die nak duk umah aku tiap minggu nak meniage kat sini, umah aku ...

lantak pi walo laki ko kata ko riak ke hape
ko ckp no is a no

pastu kalo laki merajuk ke hape ko buat bodo
ko tak rugi ape pun... bukannya selama ni laki ko bela ko bak permaisuri pun

ko buat je keras hati
nak mengipas keluarga mertua pun tak guna. ko kipas pun diorg perli... tak kipas pun kompom kene perli jugak

sila buat bodo... laki kurang berakal ni kene ajar.......
lembik betul nak mengajar laki yg patutnya jadik ketua keluarga
dah nasib kau dpt laki gituh

aku jht ke?? xbg fmily die duk umah aku tiap2 ujung mggu...aku nak pvacy...plsss lah...bile xlik kg, n duk umah, tu bnda yg plg bes dalam idup aku sbb xperlu hadap org2 yg hine keje aku...

cuba bawak laki ko pi kaunseling
dia respek ustaz mana? harun din? ko bukak youtube ttg tanggungjawab suami bagi dia dgr

aku tak paham laki gini

nak buat baik pada ibu bapa... silakan
tapi kalo ko khianat anak bini... bala la yg menanti

mana ntah aku baca... lebih kurang hadis mengatakan sebaik2 lelaki adalah lelaki yg baik kepada isterinya dan rasulullah sendiri adalah yg paling baik kpd isteri2 baginda

laki ko mmg kene tambah ilmu agama la...... dan kau sila bertegas. jgn turut ajer
gadoh pun gadoh la

Rate

1

penmerah posted on 30-5-2014 11:21 AM
lantak pi walo laki ko kata ko riak ke hape
ko ckp no is a no

yup, ni die bg wassap psl aku cen busuk ati, dengki, jahat n so on....aku yang bersalh..whoopppp...die sedar x die slh sbb xtunaikan tgjwb, lbhkan mak ayh die...bygkan dorg duk umh aku tiap ujung mggu...aku xkan bli lauk...tapi husb aku ni, kalau family die datang, tbe2 rajin beli lauk sume...dorang xde, jgan arap die nak beli...arapkan aku, siap tanye mlm ni msk pe...aku dgn blk keje amik ank dulu, die lik kul 5, aku 530, die sggah r bli lauk kat mane2, aku lik masak...ni aku lik baru nak beli ikan ke..penattttttt

anilas85 posted on 30-5-2014 11:16 AM
sjak ank lahir smpi skrg, bli pampers susu xpnah k...buat susu, mase mule lahir dulu je, skrg xde  ...

ko ni masa kawin suka sama suka ke tak ni? aku tgk kronik sgt perangai laki ko nih seeloknyer lelaki mcm ni xyah kawen, dok celah ketiak mak sampai mati. ada anak bini xreti nak bertangungjawab

anilas85 posted on 30-5-2014 12:17 PM
yup, ni die bg wassap psl aku cen busuk ati, dengki, jahat n so on....aku yang bersalh..whoopppp.. ...

apa lg ko buat mcm mem la... alang2 dia rajin beli lauk masa keluarga dia ada, ko jadik kedekut skit biar dia beli semua

penmerah posted on 30-5-2014 11:25 AM
cuba bawak laki ko pi kaunseling
dia respek ustaz mana? harun din? ko bukak youtube ttg tanggungjaw ...

aku byk share kat die kat fb, tp setting die je bule bace...pasal tgjwb ni, sgale utube...bagi laki aku, aku xbule halang die tlg mak ayah die...aku nak g pejabat agame je las choice, sbb dr anak pertame die ceni...sikit pun xsian ank..anak aku pun tuka2 kasut n baju...tapi baju n kasut preloved, xmuat aku jual kasut die n beli yang len...tu pon dorang pk aku mampu beli brg mahal kat nak, tuka2 baju....aku wat ceni, aku xgune satu sen pun, jual baju lame, beli baju lain yg terpakai gak...ramai org kat lua baik hati..asalkan aku xmeminta2 org utk puaskan nafsu shopping, kite ade care sendiri...

da anak xmuat baju tu aku jual aje, duit tu aku beli baju len...same dgn aku...tp sil aku selalu kate aku kaye tuka2 baju...bengang je aku dgr