CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skymania

[Edisi MLM] Dah puas menipu, eira n azad claim xde kaitan ngan RaniaMarketing

theotherfriend posted on 14-6-2014 10:04 PM
Honestly, geng2 MLM ni tau x sbnrnya kita x suka diorang?

tau..kwn aku pun ade join stemcell..
bila aku bg link forum dia kata dia xnak baca benda2 negatif..nanti tak berjaya bila hadap benda2 negatif ni..
aku pun xckp ape la..

Lula2 posted on 16-6-2014 04:29 PM
tau..kwn aku pun ade join stemcell..
bila aku bg link forum dia kata dia xnak baca benda2 negatif ...

In denial kekdahnya..
gitu ke Lula?

x minat azad nih.suke maki hmun peminat eira kat ig. lolss..

benci natang MLM ni..yang tunetalk tu pun same ler MLM. sian bapak aku.

pengetipkuku posted on 16-6-2014 03:59 PM
Betul...tak pernah pikir kesusahan orang lain.Senang atas air mata orang lain..puiii...geram orang ...

ha ah kan?
pastu bila kita sound, dok kata kita dengki nak jatuhkan bisness dia.
bisness apanya tanpa produk?
jual airliur dan angan angan jadi kaya ja

hellorara posted on 16-6-2014 12:54 PM
I tak kisah kalau nak ber-MLM bagai, tapi tang approach tu kenapa nak kena hina orang?
Kawan-kawan  ...

biase la MLMers ni. ckp udah rupa mcm pemberi rezki. kuar ayat stendet "takkan nak jadi kuli orang" "tak teingin ke pakai kete besar". time tu aku final year kat uni. kawan aku ni berani nk promot kat aku sebab aku pun keje masa belajar. berduit la org kata. sudahnya lepas beberapa tahun aku tgk kawan aku masih lagi bawak iswara sport, kete sama yg dia drive masa suruh aku masuk MLM. cuma baru ni aku terserempak kat car park subang parade aku tgk dia dah upgrade myvi. tapi tak tahu la kot kete bmw 5series simpan kat rumah elok2

Follow Us
suka2 posted on 16-6-2014 07:21 PM
biase la MLMers ni. ckp udah rupa mcm pemberi rezki. kuar ayat stendet "takkan nak jadi kuli orang ...

hehehe sama lah.
kawan aku pun. duk sibuk jual kad ajaib konon.
rendam dalam air boleh jadi sihat. harga kad 500 konon, tapi klu nak dapat murah jadi ahli la, bayar 300 dapat kad tu free.
4 years passed, dia masih duk rumah yang sama kereta yang sama (kereta family).
aku makan gaji je tapi dapat lah kereta sendiri satu, takpakai kereta makayah da

kakakmanis posted on 15-6-2014 01:55 AM
sama la mcm member Iols. taksub sgt dgn MLM. bila Iols ajak jumpa lepak sama tgk wyg ke mcm2 alasa ...

hahaa.. bila ko metion pasal gi holiday dengan duit untung MLM, ada kawan aku dari last year sibuk gebang nak dapat holiday free ke korea hasil berbisnes MLM. upline dia pun berbalas komen bagi kata2 semangat kononnya jgn give up dan seperti biasa ada sesi puji memuji . up lah gambar dari selfie kat kedai gambar, sampai la pasport yg dah siap tu. baru ni aku bukak fb tgk dia up status bagitau baru seken batch tukar duit korea. bila org komen tanya bila nak pergi, cuma reply "insyaallah peluang akan sampai". pemahaman aku, bayang tiket pun mcm tak nampak lagi jer la. dah setahun lebih kot dari first time dia announce dulu. kdg2 aku jatuh kesian jugak sebab pulun la menjual dan mencari orang utk dapat komisyen supaya dapat pegi holiday free. ikutkan takyah ber MLM pun dia boleh je pegi. allocate sikit dari duit gaji, kumpul duit sampai cukup. dari promot MLM ni, kawan pun lari.

MissMoustache posted on 15-6-2014 10:10 PM
mak aku sampai sekarang terpedaya dengan dana haji jasman ni, jenuh dah kitorang adik beradik nasi ...

Akak Ada join Dana haji warren buffet. Dana haji jasman dh ketinggalan zaman. Masuk neraka bg mereka yg makan harta haram.

suka2 posted on 16-6-2014 08:13 PM
hahaa.. bila ko metion pasal gi holiday dengan duit untung MLM, ada kawan aku dari last year sibuk ...

mmg, kebanyakan yg terlibat ni mmg dok pancing org dgn cerita nk p melancong ni la.
padahal yg tukang promote tu pun tak lepas2 lg p overseas.
kwn Iols tu skrg dh senyap sunyi dh tak ligan Iols dah utk mempromosikan produk MLM beliau.
sbb haritu Iols p holiday ngan family kat overseas, and then dia ada komen kt gmbar Iols "bestnyaaaa", Iols pun jawab "mmg best pun kak. akak bila lagi?" terus senyap smpai sudah. sentap lettew.

aku ada je kwn dedulu mmg anti gila MLM ..
mmg tegar betul laa kiranya ..
tiba2 bila dia join sendiri satu MLM berkaitan ngan telekomunikasi, terus dia makin kerap masuk MLM yg lain ..
jual ebook laa, join Rania nieh laa ...
ntah hapa2 lagi laa ..
mgkn dh nampak dh jalan bleh buat duit cepat ..
tuh yg sanggup berpatah arang walhal dulu celik gak mata ..
dh nmpk duit segera, terus lupa apa yg penah diperjuangkan dulu ..
hmmmm ...

orang melayu suka la buat bisnes yang ikut  'trend' nanti trend habis habuk pun tarak terkangkang2 memikir apa nak buat next.....duit habis pun camtu je....sedeh

MLM ni plan meniaga sebenarnya. Ikut undang2... Kira tak salah la.......tapi player nya tu yg menyebabkan orang jadi menyampah pd MLM nih.

Aku tak tahu dan tak mahu tahu, ada ke tak kt Malaysia ni, yg betul2 beroperasi dengan cara yg sepatutnya: berorientasikan barang---> ada produk, yg meniaga produk tu kenal produknya, memang banyak keuntungan datang dari downline, tapi patut pun, sebab produk kau memang bagus.
Yg banyak: berorientasikan orang---> Janji banyak downline. Produk tak kenal pun takper. Nah kau. Sebab tu semua trick nya takder kena mengena dng barang, tapi dng orang==> Tunjuk kereta, tunjuk cek, cerita nak melancong.
Jangan ingat aku MLMer pulak. Banyak lagi kerja lain.

aku kalo nmpk MLM ni dibuat dek retis...lagi laaaaa aku x hengen...sbbnyerrrrrrrrrr hanya retis tarak duit yang beriya2....retis kayo aderker nak buat ini semer....nan hado

da_vinci posted on 18-6-2014 11:16 AM
aku kalo nmpk MLM ni dibuat dek retis...lagi laaaaa aku x hengen...sbbnyerrrrrrrrrr hanya retis tara ...

masalahnya, yg buat MLM ni rata2 yg takde duit.
kira mcm terdesak la.
bila gagal..mulalah menyalah kan org.
masa mula2 buat tak fikir pun.

mmbr2 aku yg minat MLM ni aku tgk bile kuar je MLM baru yg pemes terus join, silih berganti
sureco pastu hai-o pastu stemcell la....mmm..
tp nan hado duit masuk puluh2 ribu rasenye....ratus2 je jugak
cer la join MLM yg establish mcm avon ke, tupperware pe bkn yg dtg mcm angin lalu je...
kalo yg dtg naik kereta-kereta mewah tu yg first aku pangkah...nampak benor nipunye...

MLM dorg nie apa produk dia? yg celebrity shape ngan thalia extra white tu ke??

ais_kosong posted on 13-6-2014 11:15 AM
banyak tui MLM skrg nih
setansains (bukan nama sebenar) hat acik umie tu la..
mana deme ceka ...

iols pun ade join setansains acik ummi punye tu..
hamjadah sungguh

Pernah terjebak lama dulu....... redha jelah huhu

Keja menipu org aje siang malam...haktuihh