CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10775|Reply: 81

hati ini.

Post time 15-6-2014 03:41 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
aku dah berdoa luah pada tuhan cuma hati ni nak sangat menulis apa yang aku rasa saat ni. kalau nak baca je boleh kalau korang nak say something pun lagi ok. aku dah ada buah hati. dalam masa yang sama aku rasa aku dah suka orang lain. erm, orang tu pulak dah berkahwin and anak tiga. so camni jelah. buah hati aku A, laki orang tu B. and aku rasa B pun suka aku juga sebab aku perasan certain perangai die and ayat die macam nak hint aku. tapi dalam masa yang sama B pun macam serba salah macam die sedar die siapa status die. kadang bile kitorg msg ayat tu formal macam stranger. kadang macam teman tapi mesra. B jenis yang senyap n tiba2 tu cari aku meseg formal but aku dapat rase die nak tau khbar aku then die senyap balik. sebenarye ape yang aku rasa kitorg same2 macam ade rase to each other  tapi masing sedar situasi sebenar( takyau la aku perasan tapi 99% akubrasa betul ). masing menahan rasa. ingat tuhan,.ingat bini anak buah hati. hm. sian A. die sangat2 baik.sangat2. apa aku patut buat. aku sellau mintak Allah jauhkan die dr hati aku. dari hidup aku. tapi pokok pangkalnya mesti aku jugak yang buat semua tu kan??

Maybe betul u suka/syg B tapi dia suami orang. Byk rintangan menanti.

Lagipun  u dah ada A so pilih jer lah A yg masih single dan sayang u.

Cinta tak semestinya bersatu.

apa kelebihan si B dan apa kekurangan si A?

intriQue posted on 15-6-2014 04:29 PM
Maybe betul u suka/syg B tapi dia suami orang. Byk rintangan menanti.

Lagipun  u dah ada A so pil ...

hm tulah i dah ade A...i kena lupakan B kan..

tiramisuu posted on 15-6-2014 04:44 PM
apa kelebihan si B dan apa kekurangan si A?

kekurangan si A selama kenal ni takde sebab setiap kali tegang memang berpunca dari saya. dia pandai kawal handle hati saya. memang banyak kelebihan. B taktau ape kelebihan tapi mengusik hati betul.

Caranya mudah aje...nekad kat dalam hati..."aku tak nak kacau rumah tangga orang. aku tak nak suami orang. FULL STOP"

lepas tu buat macam ni ye. Putuskan semua sebarang cara hubungan antara tt dan B. padam number handphone, block semua msg/call/email dan lain2 dari B. Kalau ada application smart fon lagi mudah. Automatic block. Kalau tak ada smart fon tukar number baru. Pastikan B tak tahu. Jangan sekali2 terfikir nak bagitahu dia number tu. jangan sekali2 nak main elak2 dengan cara tak jawab call, tak reply mesej saja sebab percayalah...tak akan menjadik. Block. Setel.

kalau tt dengan B selalu berjumpa..mcm sama tempat keje ke..kena kuatkan hati. bila kita dah block2 bagai ada kemungkinan dia akan tny kita..time tu jangan plak nak kesian..atau anggap kita buat dia sedih.. sebab kalau tak bini dan anak2 dia lagi sedih..

Terfikir masing2 ade perasaan sesama sendiri??? So?? Perlu ke dilayan ?? Biarlah. Biarlah perasaan dia cuma untuk isteri dia sendiri, bukan untuk tt. Perasaan kalau tak dibaja tak jadi tt.

Hint, clue, kias2, kuis2 punya ayat sume tu pembawa masalah je. Buang je tong sampah. Mula hidup baru. Kalau hati boleh terima A, cuba terima dia.

Dan doa...supaya Allah kurniakan jodoh yang terbaik pada kita...tanpa melukakan hati orang lain yang lebih berhak.

Follow Us
aku x perlu ulang.sebab semua dah ada dlm post forumer shahana.

ko kenal dah bp lama TT dgn laki org tu?.oo..lagi kalo x nak kat si A tu lepas kan dia biar dia pergi pada  yg sesuai untuk dia.ramai lagi ppn single di luar sana yg mencari LELAKI BUJANG.

cut off all the communication channels,and stop contact him..that's it.if u want to leave, just leave, never turning back..and if you want to stay, dont be regret if u choose the wrong decision.dont stuck in the middle, u will troubling people around you.

berani buat,berani tanggung.

shahana posted on 15-6-2014 05:30 PM
Caranya mudah aje...nekad kat dalam hati..."aku tak nak kacau rumah tangga orang. aku tak nak suami  ...

sangat terkesan dekat hati. terima kasih sangat.

sue_0684 posted on 15-6-2014 06:01 PM
aku x perlu ulang.sebab semua dah ada dlm post forumer shahana.

ko kenal dah bp lama TT dgn laki  ...

dari 2012. betul apa yang ko cakap memang betul. terpulang pada aku. tq sangat.

wiu posted on 15-6-2014 06:58 PM
dari 2012. betul apa yang ko cakap memang betul. terpulang pada aku. tq sangat.

dun waste ur time..pls take action as soon as possible.tindakan tu penting,hati boleh pelan2 pujuk.
kalau umo dah ujung 20-an, @ above 28.cepat2 la buat keputusan.masa tak tunggu kita.tp kalo u ni below 25, dan sekadar nak suka2 ,nak berkawan dgn laki orang tu,teruskan.sebab umur ni u tngh belajar untuk mula kenal hidup org kata.

sue_0684 posted on 15-6-2014 07:04 PM
dun waste ur time..pls take action as soon as possible.tindakan tu penting,hati boleh pelan2 pujuk ...

umo i 22.

wiu posted on 15-6-2014 07:21 PM
umo i 22.

oo..i see..x pa2..ni fasa baru nk mula berdikari.nak melalui pnglmn hidup.fasa untuk menjadi matang.
jadi berhati2 lah sbb kita akan jumpa pelbagai manusia.

wiu posted on 15-6-2014 07:21 PM
umo i 22.

Laki org umo brape..bf umo brape..laki org tu dh ada ank ke..cmne leh knal laki org? Dgn bf..pjj ke?

Stay away from laki orang. Dont create problems.if he can do this tonhis wife he might as well do ut to u too soon. So stay the hell away from laki orang

nuryakmal posted on 15-6-2014 08:27 PM
Stay away from laki orang. Dont create problems.

x pa laa kakak maniss..adik manis baru nak timba pnglmn..bnyk pnglmn yg perlu dicari.....hihi

sue_0684 posted on 15-6-2014 08:29 PM
x pa laa kakak maniss..adik manis baru nak timba pnglmn..bnyk pnglmn yg perlu dicari.....hihi

Pengalaman tak best watpelee nak timba. Kang berterbang pinggan mangkuk

nuryakmal posted on 15-6-2014 08:32 PM
Pengalaman tak best watpelee nak timba. Kang berterbang pinggan mangkuk

uish..pnglmn mencabar tu bila beraffair dgn laki org.hebat kalu bila laki org pilih dia dari isteri pertama.tu psl ramai benor la ni ppn suka laki org.

sue_0684 posted on 15-6-2014 08:43 PM
uish..pnglmn mencabar tu bila beraffair dgn laki org.hebat kalu bila laki org pilih dia dari ister ...

Hebak hebak! Kalo jantan pilih nomot 3 jangan frust plk

let it goooooo let it gooooo

Yg susah nk dpt mcabar, lbh thrill ... hak org lg syok nk rembat ... laki org mmg hebat mmikat sbb dah byk praktis .... but ingat, what goes around comes around ....

nuryakmal posted on 15-6-2014 08:27 PM
Stay away from laki orang. Dont create problems.if he can do this tonhis wife he might as well do ut ...

ha ah. ada terpiki jugak tu.