CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wiu

hati ini.

missus_meow posted on 15-6-2014 08:53 PM
Yg susah nk dpt mcabar, lbh thrill ... hak org lg syok nk rembat ... laki org mmg hebat mmikat sbb d ...

tu la yang takut..

tiramisuu posted on 15-6-2014 08:13 PM
Laki org umo brape..bf umo brape..laki org tu dh ada ank ke..cmne leh knal laki org? Dgn bf..pjj k ...

laki orang tu 31. bf 27. ha ank 3 dh. kenal kt tempt keje dulu. dgn bf x pjj. biase je sminggu skli jmpe la.

wiu posted on 16-6-2014 12:01 AM
laki orang tu 31. bf 27. ha ank 3 dh. kenal kt tempt keje dulu. dgn bf x pjj. biase je sminggu skl ...

nak tanya laki org tu cukup ke pendapatan dia? keja apa? laki gaji besaq ok ja poligami

Yang seeloknya pilih la A. Jangan pilih laki orang. Perkara mcm ni banyak hati kena fikir. Bukan hati kita jeh. Dulu, my mom penah kena mcm ni dngn my dad. Dia ada orang lain. Yng kesiannya anak-anak la. Tak tertanggung rasanya. Buat pilihan yang sebaiknya, dan yang seeloknya elakkan lah nak berlakikan laki orang.

laki orang tuuuuu..

pk banyak kali..

kadang-kadang laki orang ni menggatal je lebeh...lepas tu BINI DIUTAMAKAN....lepas tu tak tentu arah kau nanti..

pikir banyak kali.....

dua kali ni aku cakap  pikir banyak kali...

tak tau la nak cakap wiu, pilihan hidup masing2...tapi saya pasti wiu akan pilih lelaki orang tu...huhu...saya cakap macam tu sebab sekeliling saya ni, ramai yang pilih si lelaki orang tu kalau hati mereka dah disentuh...mungkin ade yang adil kan...tapi kalau di malaysia ni, samada jadi isteri pertama atau kedua, hmmmmm...a tragedy in the making...

Follow Us
laki orang tu 31. bf 27. ha ank 3 dh. kenal kt tempt keje dulu. dgn bf x pjj. biase je sminggu skl ...

ooo..thats why aku tnya ada kekurangan ke si A yg membuatkan ko boleh suka org kedua,si B? Kalau ko hepi bahagia je dgn si A..kenapa si B boleh masuk? mesti ada something yg membuatkan hati ko ada kat si B jgk

ooo...anak tiga yer...bapa yang bertanggungjawab...saya pasti si B tu suka bermain dengan anak2, bawak anak pegi berjalan2 kan...dan mesti si B tu menanggung perbelanjaan isirumah...dia membantu isteri dia buat kerja rumah...mesti dia banyak masa nak call isteri dia, mesej isteri dia...macam mane dengan didikan anak2 dia??? mesti dia ajar anak dia mengaji, mengajar anak lelaki dia erti bertanggungjawab kan...mesti si B ada masa untuk berbakti pada ibubapa dia, ibubapa isteri dia kan...memang bapa bertanggungjawab...

Tak yah la si B tu, kan suami orang... Ko dah ada si A so fokus la kat si A....si B pun gatai noooo dah ada bini pun ralit nak usha pompuan lain.... Nauzubillah

wiu posted on 15-6-2014 11:57 PM
tu la yang takut..

Ape yg u takut sebenarnye ...

tiramisuu posted on 15-6-2014 04:44 PM
apa kelebihan si B dan apa kekurangan si A?

Pada aku B yg byk kekurangan. First B suami orang, status tu dah satu kekurangan kat both side. Masa B tak banyak utk TT. A single, itu kelebihan A. Pada aku tengok pd status. Kalau ada bf tapi nak berkongsi masa dgn kerja dia, isteri dia, anak dia, baik pilih A yg cuma sibuk dgn kerja dia je.

dinda2014 posted on 16-6-2014 05:07 PM
Pada aku B yg byk kekurangan. First B suami orang, status tu dah satu kekurangan kat both side. Ma ...

kita org luar memang la nmpk tp tt yg tgh suka.. thats why aku tnya apa kekurangan A yg menyebabkan B boleh masuk..mesti ada

tiramisuu posted on 16-6-2014 05:18 PM
kita org luar memang la nmpk tp tt yg tgh suka.. thats why aku tnya apa kekurangan A yg menyebab ...

Mungkin layanan yang berbeza. B lebih caring dari A, B berduit so boleh penuhi kebanyakan permintaan TT. Tapi kalau sudah status suami orang, best macam mana sekalipun pada aku tetap tak best sebab kita tak dapat masa dia sepenuhnya.

jgn msukkn diri ko dlm geng hanez suraya ok

oohhhh chennnnntaaaaaa....

dinda2014 posted on 16-6-2014 05:30 PM
Mungkin layanan yang berbeza. B lebih caring dari A, B berduit so boleh penuhi kebanyakan perminta ...

Tt jawab xde apa yg kurang si A..hairan bin ajaib aku..hehehe..usaha mengorek tidak berhasil..so hanya tt je tau la jwbnya..kemungkinan2 ko mmg aku pikir gak..tp tt ckp si A xde yg kurang..hihihihihi

ala setahun tua daripada aku je tt nie.

camnie la tt. kau tgk apa jadi kt HS tu. kene lahar 7 keturunan sebab rampas laki org. kau nak kene cmtu? ssh la tt laki org nie. mmg la sweet, caring, penyabar, etc,etc,etc. sbb pe B cenggitu? sbb dia da ada pengalaman handle pmpuan which is bini dia. yg ssh senang pahit manis jatuh bgn dgn dia before jumpe tt.

nak hancurkan hati pmpuan lain ke? takmo kan.

while laki bujang which is A, mmg la x sweet mcm B. x sampai standart B sbb sah2 x de pengalaman lg handle wife. entahla, kalau aku la. aku nie jenis x suka rumitkan hidup aku yg sedia rumit. xsuka beratkan kepala, ssh2 hati.

suka ke tak ke blakang cite, yg penting. selagi masalah leh elak, kita elak. choice is in ur hand. buatpe rumit2 kan hidup nie. ye dok?

lastly, kami sume bg nasihat je. kau tentukan jugak nnt. so, good luck okay and keep updating.

boleh cerita tak apa yang buat tt tertarik dengan lelaki b ye, lelaki a tak romantik macam b ke?

hati iniiiiii

walaupun telah di lukaiiii...namun diri tabah juga menghadapi

dikau pergi tinggalkan aku sendiri

dan menyepi dan sekeping hati yg luka iniiii..

tiramisuu posted on 16-6-2014 08:07 PM
Tt jawab xde apa yg kurang si A..hairan bin ajaib aku..hehehe..usaha mengorek tidak berhasil..so h ...

Kita tunggu TT jawab sejujurnya .. best ke B? Aku tak faham kenapa suami orang dpt tempat kat hati dia pd hal dah ada bf single.