CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinda2014

BF muda, penerimaan keluarga & mana satu?

dinda2014 posted on 16-6-2014 11:39 PM
Ko lelaki ke? Tak sama. Perempuan ni bukan tak berani tp sebenarnya risau di pandang sebelah mata. ...

xleh nak kata apa dah la kalo gitu.. kena cari sindiket palsu ic ngan surat beranak alter balik semua sejarah umo dia dan cari sceintist pakar otak yang da alat tuk reset dan install data baru dalam otak mak pak ang dan mak pak dia.masukkan data palsu  yang laki tu umo 18taun lg tua dari ang.. semoga berjaya..

Dewa19XKangen posted on 16-6-2014 11:52 PM
xleh nak kata apa dah la kalo gitu.. kena cari sindiket palsu ic ngan surat beranak alter balik se ...

Thanks. Cadangan ko yg ni nampaknya tak begitu membantu
Last edited by dinda2014 on 17-6-2014 12:07 AM

Fikir baik2 apa pros and cons kalau you kahwin dngn salah seorang dari mereka. Tp kalau nak lebihkan kepastian, buat solat istikharah.

S boleh berubah sekiranya you ada bersama dia and you bimbing dia. Lg pun dia muda drpd you and dia mmng ada keinginan nak berubah.

A pulak, bnyk tanggungjawab. Even lps kahwin pun tanggungjawab pada family dia takkan pernah putus. Takut nanti dia tak tertanggung pulak.

Soal hati, i tak boleh nak komen lebih sbb itu hak you.

In the end, you yng akan buat keputusan kan.
But I hope everything will be good for you

dinda2014 posted on 16-6-2014 11:36 PM
Begitu ke? Mcm cik ta & zain dan cik ta pregnant skrg u. aku muda dari cik ta, A this year turn 28 ...

maknanya budak tu umo 20 la? wahhh... muda nya...

lima_kupang posted on 17-6-2014 03:37 AM
maknanya budak tu umo 20 la? wahhh... muda nya...

Bukan. You silap baca. Yang berumur 28 ialah A dan S pulak 33.

lnakass posted on 17-6-2014 12:38 AM
Fikir baik2 apa pros and cons kalau you kahwin dngn salah seorang dari mereka. Tp kalau nak lebihkan ...

Thank you.

Follow Us
cuba jgn terburu2;... klu dah dilemma sgt nak pilih sape...
ko diamkan diri dulu seketika utk memilih... biar 2-3 bulan berlalu..
biar keadaan yg memilih utk ko.. buat pilihan sekarang takut ko menyesal kemudian hari..
benda mcm nie kena take time... bkn bleh buat keputusan segera.. ko x desperate kan..
so biar je dulu... kawan je dua2 tgk yg mana ok.. pilih laa yg baik kelakuan harus diutamakan...

Pilih lelaki yang mampu membimbing kita ke syurga. Antara A dan S, hanya TT yang kenal mereka berdua.

kalau dua dua pon belum meyakinkan, jangan tersalah pilih..

dinda2014 posted on 17-6-2014 06:39 AM
Thank you.

Welcome

Dari cerita tt, dua2 i rasa bukan utk tt .... but tt lbh kenal mereka. So who knows?

missus_meow posted on 17-6-2014 07:57 PM
Dari cerita tt, dua2 i rasa bukan utk tt .... but tt lbh kenal mereka. So who knows?

Naper ko kata dedua bkn tuk TT? Dah tuh tuk sapa plak? Pasal pe? Sbb muda belaka ka?

TT..... 8 thn tuh jauh btui bezanya..... biler ko dah 50, dia br 42 thn..... la ni pung kira2 ko dh 36 .... biler nya korang nk kawin? Nk tunggu bf ko umo 30? Bkn masalah anak, omak aku umo 43 sibuk lagik nk beranak....tak sengaja pregnant dia kasi tau aku duluk...... aku form one time tuh tak yah ler, penat jah ko nk layan dak muda.....

kalu yg 3thn muda ni aku rasa ok jah.... kalu 9 thn bley selamba rock tak balik mai jumpa omak pasai majuk..... nk bawak ko jumpa mintak restu tuh cuma syarat jah.....brestu tuh tak penting pung kot kt dia.... mak pak restu ka tak, dah dia suka ko mesti dia nk ko gak..... restu dia kata tuh cuma nk bg tau jah dia nk kawin.... kalu lps tuh omak pak ok, ok lerrr.....kalu sama jah, lg puluh thn dia tak msi blk kg lg lerr...... dak baik ni, nk bg tau msk pak nk kawin dlm ms majuk2 berthn tak balik.... ko terima jah bf hok ni.... keje pun dh bagus, dh berubah katanya so apalagik mau?

bf muda nie, kalu laki dah nak masuk 30an ok lah....nie kalu baru takat 20an....renti kan jerlah.....

BingkaUbi posted on 18-6-2014 06:53 AM
Naper ko kata dedua bkn tuk TT? Dah tuh tuk sapa plak? Pasal pe? Sbb muda belaka ka?

TT..... 8  ...

Yg encik bingka ni mbebel kat saya pasai ape ... demam bola x cukup tido ka

midori888 posted on 18-6-2014 10:05 AM
bf muda nie, kalu laki dah nak masuk 30an ok lah....nie kalu baru takat 20an....renti kan jerlah.. ...

sungguhpun bf muda, tapi xlaah muda sangat. TT 36thn,S 33thn dan A 28thn

aku kalau bab LELAKI ni surrender sikit nak bagi pandangan...

lelaki ini ada sejuta or berjuta juta perangai yang boleh diselindungkan dari ape yang kita nampak...

missus_meow posted on 18-6-2014 03:19 PM
Yg encik bingka ni mbebel kat saya pasai ape ... demam bola x cukup tido ka

Lerrrrr..... dh ko bg tau dedua bf ni bkn tuk TT.... aku ty jah naper?

Aku tak bebel lerrr.... ko ni...

28 thn.. sama baya dgn matair aku. haha. aku plak muda 7thn dari dia. ngeh ngeh ngeh. mcm tebalik situasi je

tt, erm. entah la kan. cuba bagitau A terus terang pasal nie. ckp ngn dia tt nk settle down dah. and klo dia x ready lg sokkay, tt kene akhirkan hbgn tt ngn dia. tgk reaksi dia. dia sanggup x berubah jd lebih matang ke and bersedia nk jd suami org? klo still mcmtu gak..

percakapan yg mulanya hanya cakap2 gerunkan A, terpaksa lah tt lakukan jugak. hihihi

try laa bgtau A jujur2 dulu kes nie. tgk apa kata dia.

tt skrg camne? dah buat pilihan ke?

aku ade kapel dgn org lgi tua dr aku(ade sorg anak juga) beza 5tahun xslap... same situation like A boleh terima seadanya even umor dan ade anak... tp bezanya aku bru hbs stdy...
dia mendesak. desperate sgt nk khwin. aku cbe berusaha. tup2 dia bertunang ng org lain, dan khwin dgn org lain. LOL !
alhamdulillah setiap yg berlaku ade hikmah nya even sakit ditinggalkan.. family is more important. *mcm xde kne mngena je, sje nk bercerita, tgh bosan kt opis.