CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Rozana Misbun Berjaya Peroleh Cerai Taklik Terhadap Awie Di Songkhla @ pg.50

toxicated posted on 9-7-2014 03:25 PM
mmg ambik duit tanpa pengetahuan la tu.
pusing2 la ckp nafkah la ape bagai. rasa awi ni jenis btggj ...

Memang duit sawie dalam akaun Rozzana.
Mungkin duit hasil berlakon & teater yang dibayar guna cek.
Orang muflis tak boleh bukak akaun bank, jadi masokkanlah cek dalam akaun bini.
Tetiba si Rozzana tak amanah.
Time perbicaran nanti Si sawie mintaklah statemen bank,
Mesti ada tercatat nombor cek, dari mana asal cek, dll.
Susah jugalah Rozzana nak cakap, itu duit dia.

So die ni nikah saing2 ustaz sham kamikaze ker?

Hadaplah awie sawie n binik dgn segala rantaian masalah ni. Yg part rozana iols nak salahkan psl sijil nikah tu. Napelah smpai xde salinan langsung pd tangan sheols??? Tula selokk lg amik laki org. Sanggup merenang lautan api kawin ngan sawie kat siam. Lerrr ni mnyesal xsudah sheols bersomikan gangster kaki pukul seropa sawie ni.

Arni jgak yg untung. Terlepas dr cengkaman n siksaan si kaki pukul panas baran.

Statement semua dari pihak Rozana, awie tak buka mulut pun. Saya follow ig anak anak awie dan nampak diorang mmg support awie. Ada juga statement daripada orang yang dekat dengan rozana pasal kes ni. cuba cek ig  mygothsoul .  Tapi apapun pukul isteri mmg tak patut. Ada cara lain untuk mengajar.

Patutnya dulu copy smua salinan sijil nikah tu simpan diumah kluarga dia dah tahu laki prangai cam samseng..dulu jjtan tu leh buat kat arni xmustahil dia pun akan kna juga patutnya kna fikir camtu juga

Nasib baik arni bertindak cepat
hihihi
semoga kes Sawie ni selesai dengan cepat

Follow Us
oddxx posted on 9-7-2014 03:56 PM
Statement semua dari pihak Rozana, awie tak buka mulut pun. Saya follow ig anak anak awie dan nampak ...

Apa insta anak dia

akmalrahman posted on 9-7-2014 02:29 PM
follow IG anak2 awie dengan arni .. dedua nampak sopan x sombong..nampak sayang sangat dengan dedi d ...

apa nama ig nye?

aleefaantasha dengan aleeyaantasha

mygothsoul Kepada sangkalajari ..... Harta sepencarian juga boleh diklasifikasi sebabgai yang tertera digambar Sebelah dimana harta sepencarian Adalah harta hasil usaha sama.
Dalam konteks Ini mana usaha sama. And Kalau u orang yang bijak pandai ni sibuk nAk mengatakan bahawa Surat nikah Hilang maka tak didaftar, jadi macamana boleh jadi harta sepencarian? Tak de record pun nikah kan menurut halizamisbun .
Itulah padahnya bila menulis dengan mendengar Dari satu pihak dimana Kebetullan pihak tu kaki menipu
Kedua. .. Pengorbanan seorang isteri Dan ibu? Tang mana tang dia beli 3 Chanel bag yang sama hanya berlainan warna dimana satu berharga 20k. Bayar cash semua. Dan beli kasut sampai sepasang harga 5 ribu? Pengorbanan apa? Pengorbanan ialah bila seorang isteri membantu meringan kan beban bukan menambah beban. Mungkin blogger ni kaya macam boyfriend #halizamisbun , 250k tu banyak..... Dalam account saudara Ada tak banyak macam tu? Lepas tu Ini duit college anak anak. Apa punya mak ni. Dah pernah Lihat bagai mana pakaian anak anak Awie Kalau compare tu isteri yang you nAk agung kan sangat ni? Isteri yang bukan Sahaja mengaibkan suami tapi isteri yang menyusahkan suami. Mem besar kan anak anak dengan cara maki hamun? Bloger oiiiii Cuba check ig anak anak Awie sekarang. Dan Cuba banding kan dengan dulu. Anak anak jauhhhhhhhh Lebih gembira Dan Lebih banyak tersenyum. Org dewasa mungkin menipu tapi anak anak tak mungkin. So lain Kali Kalau nAk tulis Cuma cari fakta betul betul dulu. Kalau setakat Rozana nAk bercerita Tanpa bukti suruh dia diam je lah. #bodotahapdewa #bencinya
33min
Read more at http://web.stagram.com/tag/bodotahapdewa#yryiTYd08c3Y3olF.99

mygothsoul Tak pernah tahu Rozana pernah jadi model. Model apa? Kain pelikat lalalala kut. Kalau sekarang model@I Percaya kot sebab sekarang lepas dia seeing ambik Botox injection dekat klinik di taman desa, memang lawa. Dulu Muka .....hmmmmm tak de perkataan yang dapat saya gambar kan. Dengar kata dia Pakai susuk Emas . Satu susuk Emas harga 20k dia Pakai dua. Kalau Tanya saya , memang saya Percaya sebab sumber tu Kat Sri rampai. Rasa Nya betul tu.
Alah Sudah Sudah lah cedera Teruk tu. Tak de apa pun . Duduk Kat hospital pun 2 hari. Lepas check pun bukan Terus admitted. Pergi Klcc dulu lepas tu baru Pergi balik ke hospital and minta admitted sebab masa tu dia tak dapat nAk bayar duit yang dia hutang. So nAk fake sakit duduk Kat hospital . So tak yah bayar hutang. Saya Dan staff saya lah bertenggek duduk Kat hospital dengar dia cerita pasal dia nAk hidup mewah Dan Ada menteri tunggu dia nAk buat stock...... Mintak lah sangat sangat sesiapa je pun tampil lah ke depan challenge saya bahawa apa yang saya cakap ni fitnah. Saya tak Sabar nAk tunjuk bukti. #rozanamemangbodoh#kerjanakmengataldanmenipi #traumanenekdia #mukajawa
Berani kerana benar. Kalau betul dia betul, post lah directly Kat social networking tak payah Pakai media and stupid blogger ..., apa 9jari? Apa benda tak bingai..... Kalau awak tu tak de masa betina ni menipu Dan awak tu tak kena tipu tak payah menyemak nAk posting ok.
1h

nazsh posted on 9-7-2014 03:56 PM
Patutnya dulu copy smua salinan sijil nikah tu simpan diumah kluarga dia dah tahu laki prangai cam s ...

Cer ko pi tanya Sakinah bininya Serap moslim. Ada tak buat
satu salinan surat nikah kat Songkla tu.................??????
Orang tengah bahagia, laki cinton mati kat dia, mana nak
pikir menda-menda  tak penting macam surat nikah.
Yang penting, dah dapat laki idola sehidup semati.......
Bila dah kena tinggal or kena lepuk, or kena madu,
barulah terkial-kial.

mygothsoul Selepas saya post status saya semalam berkaitan kisah Awie, ramai yang tanya kenapa saya nak sibuk sibuk. Sebagai seorang sahabat, disaat kita melihat sahabat kita difitnah dan dianiaya , kita patut Cuba mempertahankan apa yang termampu. Sekadar duduk diam hanya baca gosip je buat apa. Berani kerana benar.

Ada juga yang cakap, Awie pun diam kenapa saya nak bukak mulut. Pertama saya ni perempuan. Dan memang hobby saya suka bercakap. Ada masalah jugak ke. Bukan saya buat fitnah. Saya cakap fakta.

Benar Awie berdiam diri. Bukan kerana dia salah, tapi kerana dia takut disalah erti kan. Org org macam kami ni, belum bukak mulut org dah cakap kami org jahat. Tapi jangan lupa kami hanya manusia. Kami juga punya jiwa yang murni. Sekurang kurangnya tak lah pi bomoh sana sini. Kami jahat pun jahat sendiri tak usik org. Kami lapar pun kami cari duit sendiri bukan ketuk pintu org.
Kalau org iTu benar dia tak payah nAk nangis, buat Muka sedih menagih simpati atau pun bercerita tentang kuasa tuhan yang mana selama Ini mereka lupa Dan Lebih Percaya pada benda syirik. Org yang perlu buat semua ni ialah org yang tahu dia Salah Dan nAk cari simpati.

Apa pun yang org dewasa buat tak sepatutnya menjejaskan anak anak. Pada peminat peminat Awie atau kawan kawan, show Your support. Make positive comment. Awie now is single Parent jaga 5 anak . Tak mudah. Kita hanya melihat luaran tapi derita dia siapa yang tahu. Saya pasti dia juga kesal atas apa yang terjadi.
Bekas lebam seminggu dua hilang, hati remuk , rumahtangga hancur, public humiliation, hilang org yang kita sayang dan kepercaya lebih berat traumanya dari kesan lebam.
Make more comment. So people and media will understand. Kita tahu media juga banyak support ke keluarga misbun. Kita tak salahkan mereka kerana Mereka hanya menulis apa yang dicakap. Belum tentu benarnya.
Pada yang satu lagi tu, pelik pulak I sekarang diam. Kalau tak satu hari berdozen dozen cerita keluar. Kalau dah sedar alhamdullilah.
#mulutsayaawaksusah #taksukajgnfollow #suppportapayangpatut #sudahaudahlahmenipu #awie #cintaqaira #happy #cool #sensasi #artismalaysia #rock
2d
Read more at http://web.stagram.com/n/mygothsoul/#7MlkgjMb1KGfqoHh.99

oddxx posted on 9-7-2014 03:56 PM
Statement semua dari pihak Rozana, awie tak buka mulut pun. Saya follow ig anak anak awie dan nampak ...

yg ni ke wow dasyatnya

VERSION 1: Saya rasa lama dah diam. Sebelum saya comment mohon semua faham bahawa apa yang Awie buat Tak betul Dan apa yang Rozana Buat LEBIH tak betul. Biar tuan punya badan nanti cerita di mahkhamah . Dan saya nAk Tolong #halizamisbun mencari jawapan yang dia cari. Perenggan pertama: Tak tahu mana Datang gambar tu? Pasti Dari keluarga misbun sebab yang Ada collection iTu ialah #rozanamisbun especially gambar Dari semua sisi ni. Menurut Rozana dia tak pernah bagi Kat sesiapa pun sebab takut tersebar. Gambar masa hari pertama masuk hospital tak pulak dia tunjuk. Agaknya masa tu lighthing tak bagus kut jadi lebam tak nampak dramatic sangat. Perenggan kedua: Keberanian tu halizamisbun memang Ada. Semua org tahu halizamisbun berani. Rozana dalam kesakitan masa ambik gambar tu? Tak delah sakit mana kut Kalau dia boleh suruh maid Tolong ambik gambar tu . Apa pun gambar tu koleksi peribadi. Kalau tersebar mesti lah Dari Rozana. Tak payah lah nAk innocent sangat. Drama keluarga misbun ni Dan banyak kami Lihat maklumlah keluarga pelakon. Dalam kesakitan yang teramat sangat tapi boleh chat panjang lebar semua. Lepas tu esok boleh keluar Pergi bangsar, putrajaya semua. Wah mesti kuat kan Rozana ni. Sampai boleh Pergi Jalan lepas kena pukul. Perenggan Ketiga: Bak kata saya tadi, gambar tu ambik Pakai phone dia. Dalam phone dia. Dia yang tunjuk kan. Takkan lah tak ingat. Tapi saya pun Ada satu je gambar tu. Bukan Dari semua sisi . Hanya sisi depan. Di hantar melalui bbm. Cuba Tanya Kalau dia ingat. Dan Cuba Tanya Kat Siapa lagi Rozana ni mengadu domba Dan Kirim gambar gambar ni. Mungkin Dari situ dia boleh ingat. Takkan amnesia kot. Cuba Tanya Tanya Kat Rozana brand brand handbag, atau kasut atau fesyen, ingat lagi tak? Kalau masih boleh ingat ok lagi lah tu Satu statement Rozana buat didepan kami ialah "me ni dah terlalu banyak menipu sampai lupa apa yang me tipu" I come from background of spouse abuse. Trust me in her case is not spouse abuse at all. Example, you caught your wife finish all your kids education fund over gambling or drug. What would you do?

rosevelvet posted on 9-7-2014 02:37 PM
anak dia mmg sayang sgt kat dia.. wpun dia baran, dgn anak dia kalah. sementelah lg anak dia yg su ...

aha kan..yg sulong serupa muka arni..lembut sejuk jerr

kukubesiong Go go awie go... Happykan anak mu brooo 2d
mygothsoul Lupa tag #madgemercy #amandamisbun 2d
aleeyaantasha Yeah !! Aleeya sokong 100% !! 2d
mygothsoul Hehhehe @aleefantasha_ tu atas tu Ada uncle @kukubesiong ...... Tengok side dia Ada banyak Baju cool.....bila kita semua nAk keluar ni. Cinta dah sibuk Tanya qaseh. Cuba korang nangis Ramai Ramai mesti daddy bawak Nya......#gunakanairmatauntukdapatkanswauatu #pandaitak 2d
aleeyaantasha @mygothsoul amboii nak kena berlakon la ni ? Hahahahaha inshaAllah nanti kita keluar sama sama ye ? Nanti we all minta izin daddy ya  2d
mygothsoul Semalam kan @aleeyaantasha dah ikut daddy shooting so mesti dah pro.... By the way kenapa hari ni tak post selfie banyak banyak 2d
amandamisbun Wait, why do you have to tag me? I dont have any problem with anyone and you, i dont even know you and i am pretty sure we never spoke to each other before. So i dont think i did something that hurts you. Im sorry if i did any harm to you. Whatever happens it is none of my business or yours. I dont remember giving any statements against anyone. Cerita sebenar pun saya tak tahu menahu, saya tak hingin nak masuk campur sebab saya ada life saya sendiri. Kalau awak ada masalah dengan orang lain, sila bash orang itu, jangan bash orang lain. Terima kasih 2d
amandamisbun If you have any issue with me, please feel free to ask for my number from abang awie. Have a pleasant dreams. Goodnight 2d
shahrizanz Kepada orang yang cuba blackmail awie dan keluarganya,hentikan gossip dan fitnah dan bawa lah bertaubat.Ya Allah selamat kan lah awie dan sekeluarga nya daripada kezaliman, bahaya dan masalah.To kak maya sampai kan awie Insyaallah semuanya akan selamat percayalah abg Awie. 2d
mygothsoul Hi @amandamisbun, how are you. Pretty sure we never spoke or even met. But I'm sure that you are well aware about the situation. The things that happen is my business as your sister owe me money. Not to mention your brother did "pay a visit to my office" so obviously is my problem. Maybe not yours. Sorry I must be mistaken as I thought that your family is very close to each other and will support no matter what. As family sometime when our sibling in trouble, we will make effort to know of the situation and assist as much as We can. Sorry if you feel like I'm bashing you because I don't remember saying your name in any of my statement. I DONT TAG you . I just HASHTAG. Hashtag mean anyone with name Amanda will be able to see in the hashtag pool while tag mean only on your personal ig site . I think that is two completely different thing. I tag to the members of Rozana or those that I think know her as I want the message to be delivered. But since you don't want to be involved in your sister issue, I have no problem not to involved you as now we know who is Rozana. If her own sibling don't even care, there must be something not right. Again my sincere apology if you feel offended by any of my statement. Will remove the hash tag.#jgnpakaihashtagamandamisbun #itukepunyaaandiaseorang#diatakgengdengankeluargamisbun #diagengwakdoyok #tapidiacute #awie#siapasiapanaktagsayasilalah 2d
amandamisbun Im pretty sure i am the only person on earth carrying the name of#amandaMISBUN not just amanda.. 2d
mygothsoul @amandamisbun as stated above. If you think you need to talk you can ask Rozana misbun for my number. Night night Darl. #whatevermakeyousleepatnigh 2d
amandamisbun If i show support to my siblings pun, i have right because she is my sister. Hal orang i tak masuk campur, i am here because the HASHTAG brought me here. So yeah, whatever u think it is, MIGHT not be the way u think it is. I care about my sister but i am aware that this is not my business to talk about apatah lagi yg bukan family members. If rozana owe you money, i am so sure you have her number so yeah please ask for your money from her. Dia tak active pon instagram ni so she doesnt know that you are waiting for her to pay your money back. 2d
amandamisbun If benda betul, we all satu family support. If rozana terbukti bersalah, we are so very sure that she will learn her lesson. Benda tak tahu lagi cerita sebenar, so take a chill pill.. Bukan i taknak amik tau pun. I tau tapi tak adil bagi i utk jatuh hukum kat abang awie sebab i havent heard from both sides. I am devastated about the belasah stuff. It's not the way to resolve conflicts. Keganasan is not the right way. Itu je yang i tak suka. Kes2 lain i taknak masuk campur sebab hal rumah tangga dorg.. Baik i jaga rumahtangga i.. 2d
mygothsoul @amandamisbun jgnlah contradicting yourself . And girl Kalau tak tahu social networking don't use one. Hashtag tu public property. Bukan Nya you punya personal. Kalau org jual jamu pun nAk hashtag Nama you pun tak masalah. Bukan dalam dunia ni Nama you sorang. Makan cili banyak kot. Org berhutang ni biasanya dia Akan tutup phone and tak angkat. Sometime I rasa you talk ni tak Pakai akal kot. Dah Nama berhutang Kalau tak nAk bayar mesti lah tak nAk angkat. Sebab tu tadi saya kata . Saya tag org yang close dengan dia supaya boleh Tolong sampai kan. Tadi saya explain in English. Now saya explain in bahasa. Harap dah faham bahasa lah ye. Kalau bukan business you yang u nAk balas banyak Kali ni kenapa. Dari first statement saya dah kata since you ni tak campur maka nanti saya remove hashtag tadi . English I Susah untuk you faham kot . And further more Kalau u choose nAk support sister you bagus lah Siapa yang cakap Salah Ada saya sebut ke? Ish tak baik fitnah. But Kalau u sanggup support maka tahanlah the bashing because she is one hell of nut case 2d
aleeyaantasha @mygothsoul hahaha . Post selfie banyak2 ? Jangannn , nanti habis caik semua . Hahaha *joke . Smalam da ikut satu hari takkan laa tiba2 terus bole acting kann ? Hahahaha 2d
mygothsoul Sometime some people are ao pathetic. They choose what they want je . Things that will benefit them. Other then that lepas tangan.#thankgodmysiblingtakmacamdia 2d
mygothsoul @aleeyaantasha hahhaha mesti boleh je. Ni pun auntie tengah acting juga belajar sekolah kan org yang tak cerdik... Why you not sleepinggggggg dah sahur ke 2d
aleeyaantasha @mygothsoul hahahaha ye laaa . Ohh ye ke ? Hehehe all the best!  . Haaaahahaaa . Belum sahur laa 2d
mygothsoul Malas nAk sahur @aleeyaantasha . Tapi kena sahur. Where all your brother and sister ? 2d
aleeyaantasha @mygothsoul aiyoo . Ap pulak malas , hv to sahur laa untuk energy . Hahaha , mereka sudah tidur laa  2d
mygothsoul @aleeyaantasha you know topi yang you pakai tu kat Korea banyak yang smart. Siap Ada limited edition semua..... Bulan 10 I go Korea Nanti buy one for youuuuu 2d
aleeyaantasha @mygothsoul topi ? Which one ? Mafia tu ? Hahaha , okay okay . Thank you aunty ain  1d
mygothsoul Hahhhaaahahah nanti google a few yang you like send auntie the pic ok@aleeyaantasha 1d
aleeyaantasha Hahahaa , alright aunty ;)) @mygothsoul 1d
mardianaroslan Sian awie..i sebagai org luar mgk tak tahu cerita sebenar..tp secara logic xkan ada sebab smp someone tu nak angkat tangan dekat org dia sayang kalau tak xde silap nye..semoga Allah permudahkan urusan mereka..ape2 pun abg awie kena byk berdoa pedulikan ape kata org luar..98% yg suka menjatuhkan org..Allah uji awie mcm ni sbb dia nak abg Awie igt yang dia rindukan rintihan dari abg awie..saya doa kan yg terbaik 1d
mempelam Xpayah heran why the jawa sisters are like that. Buat malu kaum, bangsa and agama. Macam ni la cerita and lifestyle artis Malaysia, duit takde, agama gak jelas, Dunia Akhir zaman. Memalukan. I am glad Tuhan bukakan hati Awie belasah bantai his ungrateful wife for doing what she did. Soh dia jilat rebus all the shoes and handbags that she bought, remember Dunia tu hanya sementara kot.... #taktakutTuhankewei? 1d

Read more at http://web.stagram.com/n/mygothsoul/#7MlkgjMb1KGfqoHh.99

Last edited by mixed on 9-7-2014 04:11 PM

MsAzr posted on 9-7-2014 03:28 PM
For adni tak le strict sgt...penah nampak parents rqmbut karat..sleamba jah hantar anak sana... Ja ...

dulu2 adik aku memule nak masuk situ....sekolah bitau parents kena interview....business partner bapak aku pun kate kena interview sbb dia mmg anta semua anak dia p adni. tp tuh dulu la...like 10 years ago.

rosevelvet posted on 9-7-2014 02:33 PM
maunyer reject anak dia.. saje2 kena belanja sedebik dua ngan awie

kuangkuangkuang...mane beran wehhh

VERSION 2: Saya Bantu lagi ya. Perengan pertama: Syukur dibulan puasa ni halizamisbun and rozanamisbun percaya pada Allah. Sebab sebelum ni rasanya kurang Percaya. Sebab boleh Guna syirik untuk bodoh kan suami. Saya tak buat fitnah. Kalau tak Percaya suruh Rozana challenge untuk buktikan yang apa saya cakap Ini fitnah. Kebajikan anak anak yang di Salah Guna Pasti Akan ditunjukkan alllah . Amien Perengan kedua: Saya pun Bantu berdoa semoga dia kuat. Memang kuat dugaan Ini. Lain Kali sarang tebuan jangan dijolok. Bila kena sengat lebam lebam takkan nAk Salahkan Lebah pulak. Rasa saya yang kena maki ialah Awie. Semua statement yang keluar di media atau dimulut siapa pun tentang Rozana Adalah benar belaka. Tentang duit, tentang hutang, tentang gadai, tentang tak jaga anak anak elok elok, rasa Nya semua betul. Dan minta Tolong nasihat kan Rozana lain Kali Kalau nAk mengumpat ke atau maki ke atau mengaku Salah, jangan Pakai what's app, nanti org boleh simpan jadi Bahan bukti. Perengan Ketiga: Sakit teramat tu, dah lah cukup cukup lah nAk pull simpati card. We were with her at the hospital. Halizamisbun pun tak de. Kami tahu lah apa yang sakit. Tak payah trauma sangat. Kalau truma and sakit tak de lah bercerita pasal macamana dia nAk cari menteri/Dato lain lepas cerai. ITu yang you kata trauma and sakit. Pernah Tanya kenapa saya Dari seorang kawan boleh bertukar arah. Sebab Rozana iTu dah melalut. Lupa anak anak. Kalau anda Lihat Instagram anak anak Awie mereka Lebih gembira sekarang Dari dulu. Sekarang baru nAk rindu anak anak? Hari tu Beriya Iya tak nAk anak. Sebab nAk cantik kan diri supaya boleh Terus cari org kaya yang boleh tanggung tabiat dia. Sekarang pulak rindu. Dia lupa kot part dia maki anak anak dia Kat rumah. Sudah sudahlah. Get over with. Tak payah lah nAk menyusahkan hidup anak anak nAk drag ke mahkhamah. Tak kesian ke. #rozanamisbun #awie #jgnsukajudgeorg #sudahaudahlahmenipu #aincakapbenarok

VERSION 3 Summary je lah. Sekarang saya faham kenapa halizamisbun tak kawin lagi. Sebab dia masih Belum faham hak dia sebagai isteri. Ok tak pe tak your time. Saya agreed bahawa patut Ada kata sepakat dalam segalanya. Masalahnya bila adik you Pakai duit berlambak lambak beli handbag, apa yang sepakatnya. Tak pulak I tahu Awie dah jadi menteri atau Dato seri. Bila masa pulak duit dia berkepuk. Atau sepakat maksud you, laki cari duit, bini perabihkan semua sampai tak Tinggal satu cent pun. Sepakat ke? Tu lah I rasa u tak faham. Kita tak payah bukak terang terang apa Rozana buat ok. Nanti Akan tahu juga. Issue Surat nikah ni kelakar sikit. Tapi mungkin sebab halizamisbun tak nikah lagi maka dia kurang jelas. Kalau kita Hilang boleh minta balik. Walau nikah Kat thailand ke, balik Malaysia mesti kena declare. Kalau tak declare macamana nAk buat Surat beranak. Logik tak. #cakappakaiakal #halizamisbun #rozanamisbun #awie #amien