CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aisyaaffiyya

KISAH MISTERI BALIK KAMPUNG

suka2 posted on 18-8-2014 10:43 PM
aku ni pengguna tegar hiway LPT. dah 4 tahun dah pun. waktu paling biasa aku guna antara malam sampa ...

aku pun same..dah 4 taun guna lpt balik kg tp xde pape so far

aisyaaffiyya posted on 20-8-2014 11:02 AM
nie ada cerita terbaru, baru je terjadi 11/08/2014..masa aisya balik kampung lalu jalan dalam, kiran ...

TT, sapa pun kalau travel jauh mmg la penat . jadi mungkin jugak bila ko rasa kene tindih tu sebenarnya bukan la setan yg tindih. sebab ko terlalu penat tu. mesti ko bukan regularly travel berjam2 kan. nasihat aku, jgn la terlalu pikir hantu kat sana sini. tu yg ada je ko terasa mende tu ikut ko. alah, mende tu ada kat mana2. lagi ko sebut2 nanti ada je ko perasan mende tu ada. kat LPT tu akan ada masa2 tertentu ada mcm kelkatu banyak yahamat. mmg melepek la kat cermin depan, lampu, depan2 kete ko pun penuh. nanti bila ko keluar kete nampak like beribu bangkai kelkatu depan kete, jgn pulak ingat tu kene kencing hantu lak.

kauado? posted on 20-8-2014 12:06 PM
aku pun same..dah 4 taun guna lpt balik kg tp xde pape so far

kann. alhamdulilah sangat tak penah kene kacau bagai. aku keje kat pantai timur. umah parents kat PJ. boleh kata tiap2 minggu aku drive balik umah parents aku. tu belum lagi aku kena outstation keje luar tganu. tapi ada je org2 dari hq lalu karak - lpt jumpa memacam. rezeki diorang la tu. paling misteri pun aku penah kene, lepas keluar tol lanchang tu clear je jalan sampai tol bentong. like takde kete pun depan aku. lori pun mcm aku tak perasan. boley la aku rempit balik rumah senang hati. takda lak aku terpikir hantu tutup mata aku tak kasi nampak kete depan ke hapa.

hehe.. ada jugak kes camni.

aku nasib baik lg la... tk penah kena apa2 lg kena kaco kat LPT atau Hiway lain.
Masa drive sorang kursus kt K Terengganu pun nasib baik tkde pape.. gerak kol 10.30 mlm.
1 pagi kat tol Jabor dah..

tapi ikut Jln Pantai la ke KT.
Cuma aku hati2 kt satu tempat ni jer... jambatan kecik Pak Tuyu ke apatah... yg selalu ada org tua bawak basikal lintas jalan tu.

kat R&R Temerloh, wife g belakang bonet buat susu ada org bagi salam "Assalamualaikum"
wife jawab.. pusing2 takkde org pun. Tu jer..

sian laki kau senah dapat binik camni
dah la drive sorang
nasib la laki kau penyabar
sebenarnya bukan sebab lalu hiway kena kacau
ko tu ghost magnet - cuba buat pemeriksaan di pusat2 rukyah
#voleygituu semberono

sgt setuju ngn encikwawad, aku rasa TT ni pon bkn pasai LPT tu ada mambang ke apa..mana2 pon ada.. aku ni setiap balik kampung mmg lalu LPT,dah mmg aku asal ganu nun...balik plak mmg aku selalu set kul1-3 pagi psl nak void jam..alhamdunillah ok jer, sekali 2 tu ada la jgk terkena...tapi faham2 jela..dah aku pilih timing tu..
yang lain aku rasa mmg cik TT ni yg ada problem ataupun "kelebihan" tu... mcm kwn aku, g mana je ada je yg dia nampak & nak tumpang balik...

Follow Us
PICes_Boy posted on 20-8-2014 05:25 PM
sgt setuju ngn encikwawad, aku rasa TT ni pon bkn pasai LPT tu ada mambang ke apa..mana2 pon ada.. a ...

entah la..aisya pon memang kena bila lalu HW je pon..kalau jalan dalam tak kesah la lalu time bila pon, alhamdulillah ok..sebab tu la husband pon dah faham dengan aisya nie dan sebab tu jugak aisya dengan husband jarang balik konvo..lau konvo pon, mesti dieorang(adik bradik aisya) dah faham dan lalu jalan dalam jugak.

suka2 posted on 20-8-2014 12:55 PM
TT, sapa pun kalau travel jauh mmg la penat . jadi mungkin jugak bila ko rasa kene tindih  ...

sebenarnya aisya nie memang selalu jalan jauh, boleh dikatakan setiap minggu memang jalan jauh..p kelantan, p terengganu pon kadang sebulan dua kali...aisya pon memang suke sangat jalan jauh dan kalau jalan jauh sekali pon, aisya jarang letih sebab masa dalam perjalanan banyak kali berhenti untuk rehat...kalau sampai pukul 3 / 4 pagi sekali pon aisya bangun je subuh tu dan tak tido dah...tido pon lepas isyak atau dalam pukol 10 mlm cam tu.

12
Return to list New