CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Ustod Ridhuan Teh versi legam

v(T.T)v posted on 31-7-2014 01:22 PM
So lu bersetuju penganut agama lain kutuk agama ko utk pelihara produk mereka?

Bahasa yg ko pak ...

apo yg ko merepek ni? bila masa plk aku ckp aku bersetuju kutuk bab2 agama ni?

ko baca btl2 apa yg aku tulis. yg bab kutuk agama lain mmg aku x bersetuju. tp bab umat islam perlu membantu produk umat islam adalah perlu. msg aku yg jeles lg terang mcm ni pun ko gagal memahami. bnyk sgt makan kari cap alagapa agaknya ko ni

sejak bila plk bahasa melayu asal sanskrit? aiyyooo..... ke melayu ke? malunya aku ada org melayu yg x kenal asal usul bangsa sendiri.

mesti ko ni salah seorang umat melayu yg bersetuju umat melayu hari ni asalnya umat hindu yg berhijah dr benua india.

sidewinder posted on 31-7-2014 01:55 PM
ada member aku convert ke islam.....nama kekal jer dgn nama asal....nama mat salleh lagi....bila tan ...

ok, jd apa kaitan dgn topik perbincangan thread ni? aku x nmpk perkaitannya lg

Hindu2 dah sentap kehulu kehilir. Inilah yg org Islam rasa bila ada bukan Islam nak juga gunakan kalimah Allah kemudian kata pula jesus anak Allah.

otai_g posted on 31-7-2014 06:24 PM
ok, jd apa kaitan dgn topik perbincangan thread ni? aku x nmpk perkaitannya lg

kaitan dia ? member aku ngan si ridhuan tu sama2 mualaf.....tp perangai si ridhuan tu mcm bangkai....lupa asal usul....jd islam jer terus jd melayu....nama tukar...cara cakap tukar.....member aku plak biasa jer lek2 jer....tak der plak dia tunjuk pandai....memanjang nak cari titik perbezaan,,,,,, ada paham ?

sidewinder posted on 31-7-2014 07:55 PM
kaitan dia ? member aku ngan si ridhuan tu sama2 mualaf.....tp perangai si ridhuan tu mcm bangkai. ...

apa yg aku paham ko hanya menunjukkan sisi kelemahan ko sbg org yg kurang memahami.

ridhuan tee b abdullah. tee tu apa? nama melayu ker? bkn tee tu sebahagian nama dia?

bila ms plk ridhuan tee jd melayu? aku x rs pun dia jd melayu n lupa asal usul.

apa yg terjadi ialah puak2 kiasu saja frame riduan tee n ko sbg manusia yg takde buat research terus tuduh yg bukan2.

Tengok lah muka macam apa. Lepas tu ramai pulak yang taksub dengan orang macam tu. Orang agama yang bersikap prejudice harus di hapuskan dari muka bumi ni. Kerana mereka akan meracuni pemikiran pengikut yang taksub dan akan mengangu keharmonian.

Follow Us
Wah..patutlah bau hancing..puak2 zionis rupanya ramai lepak kt sini rewang

Mana gambo pegang passport we stand with israel?

Kah kah kah.... Patutlah puak2 ni kena tembak cam baby hutan dek al qassam, xde challengge lansung

Kononnya nk tarbiah tunjuk islam ni xbtol

Keh keh keh... Try harder la weh

otai_g posted on 31-7-2014 08:35 PM
apa yg aku paham ko hanya menunjukkan sisi kelemahan ko sbg org yg kurang memahami.

ridhuan tee ...

dr segi percakapan dia dah tau dia ni jenis yg suka cari masalah....cari titik perbezaan....ko tanya cina2 even2 mualaf sendiri meluat tgk si Ridhuan Tee perasan melayu......org2 mcm si ridhuan tee ni laa yg membuatkan org bkn islam pandang serong dgn islam.....tak pa....ikut suka engko la ....aku cite byk ngan ko pun ko tak paham....so ikut je apa yg ko paham......tp apa yg aku nampak si ridhuan ni buat telah byk merosak imej islam tu sendiri dgn org2 melayu lagi merosakkan persepsi islam tu sendiri.....dlm erti kata lain dia ni adalah proksi UMNO ........UMNO ni bab2 memecah belahkan masyarakat memang champion....baling batu sembunyi tanya...standard laa tu game dia org kalu tidak tak kan dia org leh memerintah sampai sekarang
Last edited by sidewinder on 31-7-2014 11:29 PM

Hahahaha tajuk tak menahan. Versi Legam! Tepat sekali! hahahahahaha

Tapi jangan takajut jika ada orang Isle yang kagum dengan Riduan Tee versi legam nih!

Takbirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....

ResellerMaxis posted on 31-7-2014 11:14 AM
Jumpa komen yang menarik dekat situ..ehehe

Muslims are not happy

Stupid post from a stupid forumer

Berjimba atheist dan kapir kt tered ni...apa lagi moderator kayu...jlnkan tugas anda

Bodohnya hina berhala yg x boleh bersuara...macamlah "tuhan imaginary X" boleh bersuara???

Kalau moslem x boleh tolerate pernigaan kapir lahant sumbang ke Yisroil atau kuil...wajarkah kaum kapir lahanat boikot makanan hala sbb disembelih guna nama Alloh? Boikot sykt yg bayar zakat, tentunya utk org Islam saja dana zakat tu???

Org muslim sunni makin bodo la kat Msia sbb ada ustaz dan politician cam bangsat...

Org Islam western gak bagus. Jadi cth teladan komuniti kapir atas kewibawaan merka dsb...

x pnah pakai kari alagappa... suka kari babas... adabi pun best... tp paling best, kari cap O, Olah... kari utk ketam n masak kurma dia mmg wow... yummy...

Tahniah..apa yang ustaz cakap itu bener belaka.

Aku sokong

Bezanya Saudara Riddhuan Tee nampak kebangsatan kaum Cina Dap dia,

ustaz ni pula nampak kebodohan tuhan lembu hindu leluhur dia.

sidewinder posted on 31-7-2014 11:27 PM
dr segi percakapan dia dah tau dia ni jenis yg suka cari masalah....cari titik perbezaan....ko tan ...

nmpk sgt ko ni golongan politaik. tetiba masuk bab umno plk. aku cerita pasal hal ridhuan tee.

apa yg ko ckp just assumption, no fact at all. ko bnyk mendengar pandangan drp sebelah pihak tanpa buat research.

ko tgk video ni dulu dr episod 1 smpi abes then br komen.

lps tgk video ni kalo ko nak kondem riduan tee aku x kisah, tp plz bg peluang pd diri sendiri utk mendengar ke2-2 belah pihak.

pendirian aku jelas, bnd betul aku kata betul, bnd salah aku kata salah. x kira siapa n parti apa. tp b4 kata research dulu, x semestinya apa yg majoriti kata betul itu adalah betul.

Dewa19XKangen posted on 31-7-2014 06:23 AM
hanya orang bod*h ngan bang*ng ja yang xleh hadam apa ustaz nie cakap.. tajuk dah la cam gamp*ng.. o ...

Surah Al An'aam [108] Dan janganlah kamu cerca benda-benda yang mereka sembah yang lain dari Allah, kerana mereka kelak, akan mencerca Allah secara melampaui batas dengan ketiadaan pengetahuan. Demikianlah Kami memperelokkan pada pandangan tiap-tiap umat akan amal perbuatan mereka, kemudian kepada Tuhan merekalah tempat kembali mereka, lalu Ia menerangkan kepada mereka apa yang mereka telah lakukan.

otai_g posted on 1-8-2014 12:18 AM
nmpk sgt ko ni golongan politaik. tetiba masuk bab umno plk. aku cerita pasal hal ridhuan tee.

...

habis ko bkn golongan politaik ? kalu ko rasa ko tu betul terus kan je la.....dah aku rasa dia ni taik dgn ko2 skali taik mcm dia....ikut ko la....jd seorg yg ekstrem.....tak yah laa ajak aku sekali........mamat ni terang lagi bersuluh memang gigi kepada org2 UMNO ........mak dia sendiri pun malu laa nak mengaku dia ni laa yg kelaur dr perut mak dia.....dia seorg mualaf sepatut nyer lebih cool....relex bab2 agama....cool2 bab kaum ni....jgn laa makin  mengapi2 keadaan......situasi skrang ni pun tak beberapa nak stabil.......suka ke tgk org bergaduh ? byk lagi keje yg lebih berfaedah nak buat selain dr hari2 nak mencari titik perbezaan....bercakap memang laa sedap.....itu ini itu ini....bila benda dah jadi rosak time tu nak repair balik susah...haaa masa tu laa baru nak menyesal..........menanggis laa depan TV mcm selalu dia buat....btw, ko tak rasa penat ke nak menghadap benda2 ni semua ? dia sedap laa sbb keje sbg penjawat awam....tak perlu nak menghadap ramai kristian/buddha/hindu kat tpt keje.......bg mereka yg bekerja dgn staff yg majoriti kristian/buddha/hindu sedikit sebanyak ada impact Last edited by sidewinder on 1-8-2014 06:02 AM

ramai suka makan taik cina ridhuan teh

ResellerMaxis posted on 31-7-2014 11:15 AM
Adabi tu orang islam punya ke?? Bukan cina dah beli...

ntah aku tak tahu.. aku dah pangkah adabi & house brand

Acong posted on 1-8-2014 02:10 AM
Surah Al An'aam [108] Dan janganlah kamu cerca benda-benda yang mereka sembah yang lain dari Allah ...

tang ustaz nie dan dan ja bagi surah.. betul dah tu.. aku x rasa ustaz nie rasis.. dia cakap benda nak bagi pebetui.. nie kebetulan ja.. ang rasa ada kemungkinan x dari 1000 tok sami salah sorang mukin dok baca doa mantera dalam bahasa indu kutuk melayu ngan ancurkan melayu?ada indu yang simpati p cerita masuk dalam fb.. paling koman pun depa senyap.. depa kata.. punya pasal la ang tok sami.. itu hal ang ngan melayu..

ang mukin x dapat sahkan.. sebab ang bukan indu.. cakap indu pun ang xtau.. ang pun mukin x amik port.. wtf he said.. xpaham aku sepatah haram?!!apatah lg nak nampak muka ang "melayu" kat kuil depa.. ang saja2 nak p lepak depan tokong indu pun ang segan.. lemas perut tunggu..

bagi aku.. apa ustaz nie cerita adalah kondisi cerita bagaimana dia nak gabungkankan sumber ini dengan sumber itu kombinasikan jadi satu humor ringan bagi kena ngan maksud cerita yang dia sampaikan.. saja tanya.. ang nak nafikan x yang keadaan tokong indu fizikal dia gitu?

aku kesian betul tengok dia kena mita maaf sampai masuk media.. dugaan besaq orang ada ilmu agama nie.. dia buang ego demi agama dan umat islam melayu lain..