CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meea_dameea

[Dunia] Malaysia latih pejuang HAMAS

Bunuh semua yahudi...save palestin

alfida posted on 1-8-2014 10:32 PM
Bunuh semua yahudi...save palestin

yahudi muslim camne kak

Oxy posted on 1-8-2014 10:26 PM
sebelum ni lu jrg kowmen mcm ni broooo, lu biasa sibuk dgn otaku, ni musti lu dah bosan kan dgn si ...
sikap xpaham bahasa diorg kan, xyah eksplen la, buang masa je, diorg bukan xtau kebenaran tapi saja je buat2 xtau, tapi pasal anti islam tu diorang duk isle terorist kehulu kehilir, bolayan aje la, lagi dilayan lagi diorg suka.
Bro, gua dulu dri 2006-2012 mmg kuat bergasak bro. So takat permainan troll lahanat gua boleh baca blkg tapak tgn je. Brp byk troll lagenda kat bod Keagamaan, bod Ketenteraan, bod Sejarah, bod Kaunseling, bod Gosip, bod Politik sampai bod CI gua kasi lanyak kasi hantam kasi habis. Semua gua langgar sbb sengaja cari pasal dgn gua sbb diorg anti-Islam, anti-Malaysia, anti-agama, anti-dakwah, raja fitnah, kaki putar alam, attention-whore semua. Yg tak bernasib baik dibogelkan, rasanya dah 2-3 orang gua kasik pancung kat bod CI juga. Momod sampai kesian sampai disorokkan thread gua bunuh diorg kat CI ni.

Gua sejak kahwin, mmg hati byk lmbut bro. Masuk CI pn dh jarang, sbb nnti bini pelik tgk gua hantam2 keyboard atau stalk ID org. Gua pun byk insaf skit. Tapi jgn cabar la. Kan byk lg ID yg terkubur kat pusara tanpa nama kat CARI ni.

Gua bukan nak riak. Tapi gua taknak troll lain saja cari pasal. Yg lelain tu gua kenal sapa dia, IP apa, multi-nick pun gua blh trace. Malas lah kan. Kang kena blok IP padan muka.

Pakai IP office pun ada. Silap haribulan ada kena report kat boss pasal salahguna PC office .... berpeluh menjawab. Tu gua kata, gua malas ahh, kang ceroboh peribadi org lak kan. Aku pun ada etika lagi taknak sampai tahap tu. Cukuplah sekadar kalau patut dibogelkan, dibogelkan la. Gua tak main aaa multi-nick.

So pepaham sama kita dah la.

robotech posted on 1-8-2014 08:03 PM
Kita deal one by one

1) kenapa x claim tempat lain di timur tengah?? ko bangang ke apa? negara arab yg dah establish mana yg sanggup nak kasi Israel tanah?? dulu masa zaman rasululloh ade je Yahudi tinggal di Madinah, ko nak kasi ke Madinah kat Yahudi buat negara? bodoh x statement ko?
Masa British Mandate on Palestine dulu, yahudi beli tanah tau di Palestine....antara sebabnya, itulah tempat mereka, tanah suci mereka..x de tempat lain dah (see Islam ada Makkah dan Medina). di situlah kubur para nabi dan raja mereka...pusat kebudayaan dan identiti mereka.
Islam dulu menguasai area Levant melalui penaklukan...sebelum Yahudi, kjaan Kristian pegang Jerusalem. So fair la kan kalau diorang rampas balik?

2) Itu hak palestin nak bunuh diri sendiri, tapi jangan lah main lagu "kemanusiaan" raih simpati dunia, padahal diri sendiri yg cari penyakit. Kenapa Israel x tembak warga Arabnya??? Kenapa x halang warga Arab jadi ahli parlimen, join IDF? In reality, Isreal protects all of its citizen regardless of race or religion.

3) Kenapa nak bincang dgn negara Arab? Palestine waktu tu bawah British mandate, british punya...negara jiran arab x de hak nak campurtangan British punya plan...British hanya perlu consult local Palestinian (Arab dgn Yahudi)...itulah dasar Arab baghal, dah elok2 bawah Uthmaniah, berkomplot lagi dgn British dan Perancis lawan Ottoman, sekarang rasakan kena tipu dan dipecah perintah.

4) Analogi Singapura paling sesuai sbb 2 kaum berbeda boleh hidup dgn harmoni...nak pulak satu kaum tu pendatang jadi pemimpin, yg orang asal jadi yg diperintah...org asal x de nak melawan bagai..x dela cam Arab racist sampai nak lenyapkan Isroil...lihatlah Singapura aman dan damai..Sejarahnya x sama, tapi situasi nya hampir identical. Orang arab palestine pasti hidup aman kalau jadi warga Israel mcm org Melayu Singapore skarang.

5) so ko suka berperang, jangan sebut pasal humanity...jgn dok sebok suruh org lain bersimpati dgn derita Palestine...dah lumrah perang kan?? x payah nak demonize Israel bunuh kanak2 bagai. Ko sendiri dah reveal agama Islam mmg halalkan peperangan ini, pertumphan darah tu perlu demi mencapai cita cita 'suci' korang. Itulah keindahan Islam.

6) Apsal ko nak berhujah guna ayat Quran, bagi non-believer benda tu x valid. Kalau aku suruh org Islam percaya kandungan kitab Veda, nak ke ko percaya...tentu x, dan bengong namanya...so x payah argue guna kitab2 ni, ko simpan buat hantaran kahwin dah la...

7) Gila kau nak suruh Israel undur sebelum perang 1967? kenapa pulak? Arab yg serang dulu, bila dah kalah, ko merengek nak balik tanah ko agak2 la.... oi, Mesir pun ada bagi something in return, Semenanjung Sinai yg ditakluk itu dipulangkan dgn pengiktirafan Israel...kalau ikutkan Sinai tu besarnya lebih separuh Israel... kalau negara Arab nak balik tanah diorang, apa yg Arab bole kasi? Security? Buktikan! Jgn hanya manis dibibir saja..

8) Soal Allah bantu atau tidak? haha, kau cuma nak sedapkan hati kau aje...
Org beragama ni dia suka buat satu pandangan yg bias kepada agamanya...

aku bagi contoh: kes kapal terbang terhempas...org ugama: haa...itulah sbb pramugari x tutup aurat, hidang arak...mengundang kemurkaan Allah..
org Islam yg naif akan percaya bulat2 perkara ni sbg benar...

tapi x terpikirkah bende yg sama bole berlaku kepada penerbangn haji? kalau penerbngan haji terhempas nak cakap apa? Alloh sayangkan mereka? Akan keluar semua kata2 penyedap hati...

malaysia x kan maju dgn ada golongan minda pprt seperti porumer nama 'si ikan' di atas atas.
hidup mati pikir mau rasiscina ngan keling sj.
u berani rasis sgt sila boikot semua barangan keluaran bangsa yg u klaim rasis tu, ada berani? ada mampu?
come on la, malaysian...

brownstone posted on 1-8-2014 11:01 PM
1) kenapa x claim tempat lain di timur tengah?? ko bangang ke apa? negara arab yg dah establish ma ...

i like your views sebab berpijak di bumi.

dasar pecah dan perintah tajaan barat memang amat menjadi di bumi arab yang sedia berpuak. kalau kita kira berapa banyak monarchy kat dunia ni, you'll be surprised berapa banyak dari ummah ereb.

seperkara yang kita boleh kagum (dgn ummah yahudi dan nasroni) ialah kesediaan mereka berkongsi kota suci Jerusalem walau pun dengan agama baru yg tidak mereka iktiraf.

edit tambah (bracket) Last edited by Decaffeinated on 2-8-2014 12:26 AM

Follow Us

bluehedgehog posted on 1-8-2014 11:48 PM
malaysia x kan maju dgn ada golongan minda pprt seperti porumer nama 'si ikan' di atas atas.
hidup  ...

orang rasis ni akan tuduh orang keliling dia rasis.

mungkin itu cara supaya dia rasa justified kononnya terpaksa rasis sebab orang lain pun rasis...

brownstone posted on 1-8-2014 11:01 PM
1) kenapa x claim tempat lain di timur tengah?? ko bangang ke apa? negara arab yg dah establish ma ...
1) kenapa x claim tempat lain di timur tengah?? ko bangang ke apa? negara arab yg dah establish mana yg sanggup nak kasi Israel tanah?? dulu masa zaman rasululloh ade je Yahudi tinggal di Madinah, ko nak kasi ke Madinah kat Yahudi buat negara? bodoh x statement ko?
Masa British Mandate on Palestine dulu, yahudi beli tanah tau di Palestine....antara sebabnya, itulah tempat mereka, tanah suci mereka..x de tempat lain dah (see Islam ada Makkah dan Medina). di situlah kubur para nabi dan raja mereka...pusat kebudayaan dan identiti mereka.
Islam dulu menguasai area Levant melalui penaklukan...sebelum Yahudi, kjaan Kristian pegang Jerusalem. So fair la kan kalau diorang rampas balik?

Of course la. Pahal tak claim tempat lain? Beli tanah OK lagi, legal transaction even zaman Khilafah Uthmanniyyah pun byk Yahudi beli tanah. Soalnya, eventhough beli tanah, pahal sampai tahap rampas tanah yg bukan milik Yahudi? Pendatang Yahudi yg berbondong ke sana selamba badak bukak penempatan haram (ye sejak British Mandate lagi) lps tu halau tuan tanah keluar dan buat kempen keganasan. Arab masih lagi bersabar. So bila dieksport pendatang Yahudi Eropah lps WW2, dan UN isytihar Israel, masak la maka mendidih darah org Arab.

Satu lagi, kawasan As-Shams tu, Rum Baizentin bawah Heraklius baru jajah x smpi bbrp tahun sgt pun. Dok sibuk berperang dengan Parsi Sassaniyah malah wilayah tu bbrp kali bertukar tgn. Bila Empayar Islam tiba digasak Parsi Sassaniyah dan Rum Baizentin sekaligus maka wilayah As-shams jd milik Daulah Khilaffah ur Rashiddin. Satu lg ye, kau cakap pasal Yahudi Madinah, Yahudi tu imigran la macai, kaum asal Madinah adalah Arab Aus dan Arab Khazraj. Yahudi2 Yaman, Yahudi Khaibar dan Yahudi Madinah tu dtg lari ke Arab sbb dendam umat Kristian Rum Baizentin masih hangat warisan pengkhianatan Yahudi pd Jesus lebih 600 tahun dulu, malah Yahudi lagi teruk kena dicukai Kisra Parsi sbb Kisra Parsi tgk Yahudi macam babu buat duit.
2) Itu hak palestin nak bunuh diri sendiri, tapi jangan lah main lagu "kemanusiaan" raih simpati dunia, padahal diri sendiri yg cari penyakit. Kenapa Israel x tembak warga Arabnya??? Kenapa x halang warga Arab jadi ahli parlimen, join IDF? In reality, Isreal protects all of its citizen regardless of race or religion.
Seriously, kau tau tak warga Arab Israel 2nd class citizen kat sana? Habis kes budak Arab warga Israel yg kena bunuh pasal isu balas dendam pembunuhan tiga remaja Yahudi Israel tak kuar radar kau yek? Dol, byk dah kes Arab Israel dituduh sbg subversif dan ramai merengkok dlm penjara.

Krisis Palestin mmg krisis kemanusian lebih 70 tahun. Suka tak suka, it will a humanitarian issue for a long, long time.

3) Kenapa nak bincang dgn negara Arab? Palestine waktu tu bawah British mandate, british punya...negara jiran arab x de hak nak campurtangan British punya plan...British hanya perlu consult local Palestinian (Arab dgn Yahudi)...itulah dasar Arab baghal, dah elok2 bawah Uthmaniah, berkomplot lagi dgn British dan Perancis lawan Ottoman, sekarang rasakan kena tipu dan dipecah perintah.

Memang tak dinafi Arab bebal sikit, sbb penting nasionalisme Arab lebih drp kesatuan Islam yg tak kenal batas sempadan negara atau perkauman. Itu penyakit jahiliah berjangkit semula. But just because Arab dulu mudah kena tipu bulat2 lepas tu diperdaya helah penjajah, tak bermakna hak rakyat Palestin perlu dinafikan. If Israel thinks it has the rights to occupy by force, the Palestinians have right to resist by force.

4) Analogi Singapura paling sesuai sbb 2 kaum berbeda boleh hidup dgn harmoni...nak pulak satu kaum tu pendatang jadi pemimpin, yg orang asal jadi yg diperintah...org asal x de nak melawan bagai..x dela cam Arab racist sampai nak lenyapkan Isroil...lihatlah Singapura aman dan damai..Sejarahnya x sama, tapi situasi nya hampir identical. Orang arab palestine pasti hidup aman kalau jadi warga Israel mcm org Melayu Singapore skarang.

Analogi SG paling tak sesuai. Sbb berbeza gila. Kalau kau nak banding era Jerusalem masa Uthmaniyyah dgn SG masa jd Crown Colony, aku boleh terima. Tapi by British Mandate, Jerusalem yg dulu harmoni dgn Yahudi asal, Arab, Druze, Christians tiba2 bergolak sbb imigran pendtg haram Yahudi Eropah buat kempen keganasan melampau level lagi teruk dri PKM kat Malaya. Atleast SG masih aman damai blm ada bom letup sana sini sampai British naik pening.

5) so ko suka berperang, jangan sebut pasal humanity...jgn dok sebok suruh org lain bersimpati dgn derita Palestine...dah lumrah perang kan?? x payah nak demonize Israel bunuh kanak2 bagai. Ko sendiri dah reveal agama Islam mmg halalkan peperangan ini, pertumphan darah tu perlu demi mencapai cita cita 'suci' korang. Itulah keindahan Islam.

Dulu boleh la jadi apologist. Ye lah, kami agama aman semua ikut rentak kena buli Barat sampai nak angkat kepala lawan Islamophobia pun kecut perut. But that's in the past. Aku byk kaji byk sejarah agama lain pun, pedang main peranan. Yes, aku tak segan silu, penguasaan Islam mmg terkait dakwah (missionary) dan pedang (war). It both works hand in hand even Christianity 2x5 sama Yahudi pun sama. Bagi aku, its high time that any Islamic country kena naik tahap superpower slps Uthmaniyyah.

6) Apsal ko nak berhujah guna ayat Quran, bagi non-believer benda tu x valid. Kalau aku suruh org Islam percaya kandungan kitab Veda, nak ke ko percaya...tentu x, dan bengong namanya...so x payah argue guna kitab2 ni, ko simpan buat hantaran kahwin dah la...

Mestilah pasal Baitul Muqaddis terkait dgn agama kami. Habis tu kenapa Yahudi sibuk klaim Palestin, even dulu pun Salibi Kristian terhegeh berperang nak rampas Palestin. That place since time immemorial pun mmg bermandi darah penaklukan demi penaklukan. Kau igt Bani Israel yg kononnya teroka tanah tu dkt 300o tahun dulu lps lari dri Mesir masuk aci redah aman segala. Tak! Diperangi setiap kaum asal di Palestin tu, disembelih habis. Paham tak?

7) Gila kau nak suruh Israel undur sebelum perang 1967? kenapa pulak? Arab yg serang dulu, bila dah kalah, ko merengek nak balik tanah ko agak2 la.... oi, Mesir pun ada bagi something in return, Semenanjung Sinai yg ditakluk itu dipulangkan dgn pengiktirafan Israel...kalau ikutkan Sinai tu besarnya lebih separuh Israel... kalau negara Arab nak balik tanah diorang, apa yg Arab bole kasi? Security? Buktikan! Jgn hanya manis dibibir saja..

Dah itu tuntutan antarabangsa dan UN (ye yang tubuhkan dan sedekahkan tanah pd Israel) pun tak iktiraf wilayah post 1968 wars as part of Israel. Eh bagi Israel, diorang nak create Greater Israel. Baca balik empayar Israel kuno dulu dn tgk the extent of the Zionist dreams to realise the true border of Ancient Israeli nation.

8) Soal Allah bantu atau tidak? haha, kau cuma nak sedapkan hati kau aje...
Org beragama ni dia suka buat satu pandangan yg bias kepada agamanya...

Ye lah, bagi aku agamaku, bagi mu lantak mende la kau nak percaya apa2 atau tanak percaya, dol.

aku bagi contoh: kes kapal terbang terhempas...org ugama: haa...itulah sbb pramugari x tutup aurat, hidang arak...mengundang kemurkaan Allah..
org Islam yg naif akan percaya bulat2 perkara ni sbg benar...

Tak relevan, next  ....

tapi x terpikirkah bende yg sama bole berlaku kepada penerbangn haji? kalau penerbngan haji terhempas nak cakap apa? Alloh sayangkan mereka? Akan keluar semua kata2 penyedap hati...
Not relevant, next!!!

robotech posted on 2-8-2014 01:46 PM
Of course la. Pahal tak claim tempat lain? Beli tanah OK lagi, legal transaction even zaman Khil ...

So bila kanak2 Israel terbunuh akibat serangn roket...padan muka sbb rampas tanah?? X jadi isu kemanusiaan??

Your statement prove that u ni racist, bias pd agama u...

Aku yakin dan percaya 70 tahun akan datang rakyat Palestin akan tetap menderita...hahaha...tp tu bukan masalah ko kan?? Ko tetap lena tidur, makn kenyang, setakat boikot dan demo dah kire ok lah kan??

Hakikatnya Israel x kan kalah...haha

Btw, sapa yg mula petik ayat Quran, bukan ko ke?? So ko yg patut nasihat diri sendiri la...who cares Quran nak tulis apa??

Kesimpulannya, aku merumuskan ko setuju yg Palestin tu entitled to resist by force...so why would ask Israel truce...be humane?? Patut terminate je sampah2 yg x cintakn keamanan...bom sampai jadi abu...biar jadi syuhada dikelilingi 77 bidadari dara...patut korang bersorak gembira lah kan?? Israel kasi bunuh free free...tinggalkan dunia yg fana ini...

Pasal greater Israel...haha itu suma fitnah rekaan...Israel gain territory sbb tercetus perang yg dmulakan arab...x pernah pula Israel declare war for Greater Israel....dulu masa invade Lubnan tu...diorang dah undur balik...kalau x why not annex saja Lubnan??

Pasal kenyataan yg x relevan...mesti lah kan...sebab itu benarrrr...sukar ko nak telan perkara lagi benar ttg sifat suka berilusi dgn ayat2 penyedap hati...hahahhaa...

Kenapa marah amerika hantar ammunition, Alloh x bole challenge Amerika??? Hahahaha

Ok lah aku sedapkan hati kau...mari baca suroh Baqaroh...insyaAlloh hati jd tenang...alloh akan hantar bantuannnnnn....x esok lusa, x lusa tahun dpan...x tahun dpan...nak kiamat nanti....hahahahaah

By that time...dah bergenerasi Yahudi lahanat hidup aman damai sampai mampus...Palestina?? Suffer je memanjang....hahaha

Nasib baik mc Donald xbersalah

brownstone posted on 2-8-2014 06:31 AM
So bila kanak2 Israel terbunuh akibat serangn roket...padan muka sbb rampas tanah?? X jadi isu kem ...

sebab itu akak senyum sinis sahaj dgn abang2 di forum ini,
rampas tanah di katakan punca yg rakyat israel perlu di bunuh, sedangkan rakyat israel itu bukannya yg merampas tanah.
kemudian mengibaratkan perogol dgn mangsa etc, jauh sekali kalau mahu di ibaratkan dgn perogol.

kalau udah betul2 mahu cerita tentang rampas tanah, salah kan sahaja penjajah british dahulu.

brownstone posted on 2-8-2014 02:31 PM
So bila kanak2 Israel terbunuh akibat serangn roket...padan muka sbb rampas tanah?? X jadi isu kem ...

Please lah. As a generation who grew up watching the atrocities of Soviet Invasion of Afghanistan, Iran-Iraq war, Gulf War 1 and atrocities in Bosnia, Kosovo and Chechnya, alongside Palestinians suffered under Israelis, aku mgkin dh lali tgk how Muslims were abused and beome underdogs.

Unlike you, I learn the concept of war, and its consequences. Since WW1 till now, despite Geneva Convention, war is as brutal as it is. Ini kesan perang. Aku pun dah become desensitized over various atrocities. But still, aku blh choose side, dan aku choose yg downtrodden.

Your statement prove that u ni racist, bias pd agama u...

Please la. You pun sama juga bias apa, pd org beragama.  Ceh.

Aku yakin dan percaya 70 tahun akan datang rakyat Palestin akan tetap menderita...hahaha...tp tu bukan masalah ko kan?? Ko tetap lena tidur, makn kenyang, setakat boikot dan demo dah kire ok lah kan??
Kau punya pasal la nak percaya apa. Aku kisah apa.

Hakikatnya Israel x kan kalah...hahaa

Bodohnya statement tu. Sapa2 pengkaji sejarah hatta social science will disagree. Kerajaan purba Israel pun pernah berpecah perang saudara, byk kali ditakluk. History has a peculiar traits of repeating itself.

Btw, sapa yg mula petik ayat Quran, bukan ko ke?? So ko yg patut nasihat diri sendiri la...who cares Quran nak tulis apa??

Kau peduli apa. Aku ofcourse la, Muslim wajib percaya Al-Quran sbb itu rukun iman aku.

Kesimpulannya, aku merumuskan ko setuju yg Palestin tu entitled to resist by force...so why would ask Israel truce...be humane?? Patut terminate je sampah2 yg x cintakn keamanan...bom sampai jadi abu...biar jadi syuhada dikelilingi 77 bidadari dara...patut korang bersorak gembira lah kan?? Israel kasi bunuh free free...tinggalkan dunia yg fana ini...

Sebab sejak bila Israeli truce memihak pd Palestin? Jika mahukan keamanan kena la adil. Mana boleh cakap soal keamanan bila at the same time rampas tanah Palestin lagi, bina penempatan pd pendtg haram Yahudi (yg blm jd rakyat Israel lg pun).

Be fair la. Kalau nak ideal sangat, hantar UN masuk Jerusalem, tadbir fair and square jdkan special administrative area dan fair justice and equal sharing for Muslims, Christians dan Jews. Simple kan? Tapi Israel takkan tunduk punya sbb kalau allow UN masuk tadbir wilayah Palestin skrg, maka Israel dah invalidate claim wilayah post 1968 war.

Pasal greater Israel...haha itu suma fitnah rekaan...Israel gain territory sbb tercetus perang yg dmulakan arab...x pernah pula Israel declare war for Greater Israel....dulu masa invade Lubnan tu...diorang dah undur balik...kalau x why not annex saja Lubnan??

Kau penah dgr 'kill two birds with one stone'? Kewujudan negara Israel itu sendiri satu provokasi besar pd bangsa Arab masa tu. Arab mmg masa tu pun bangang sbb kena gula2 penjajah. Ofcourse Israel will enjoy spoils of war, unjustified or not. Tapi Palestinians yg jadi bahan percaturan Arab lain dan Yahudi. Salah Arab dan Yahudi (termasuk UN) sampaikan Palestinians suffer skrg.

In fact, aku admire permainan 'cloak and dagger' dan kepala otak Israel berdepan Arab. But doesn't mean aku perlu side with Israel. Because injustice is still injustice.

Pasal kenyataan yg x relevan...mesti lah kan...sebab itu benarrrr...sukar ko nak telan perkara lagi benar ttg sifat suka berilusi dgn ayat2 penyedap hati...hahahhaa...

Tak relevan, NEXT!

Kenapa marah amerika hantar ammunition, Alloh x bole challenge Amerika??? Hahahaha

Bila masa aku marah? USA mmg akan bantu Israel, Standard Operating Procedure.  Allah ada perancangan-Nya, manalah aku boleh duga apa Allah rancang.

Ok lah aku sedapkan hati kau...mari baca suroh Baqaroh...insyaAlloh hati jd tenang...alloh akan hantar bantuannnnnn....x esok lusa, x lusa tahun dpan...x tahun dpan...nak kiamat nanti....hahahahaah

Kalau aku nak tenang, takpayah kau ajak sbb kau mmg kafir harbi. Aku nak tenang, mohon pd Allah, baca zikir, amik wudhuk pun cukup. Nak dpt ketenangan kena ikhlas, bukan sbb gula2 kafir macam kau.

By that time...dah bergenerasi Yahudi lahanat hidup aman damai sampai mampus...Palestina?? Suffer je memanjang....hahaha
Hidup aman damai? HAHHAHAHAHAHA .... sampai fobia bunyi roket, ada yg sanggup lari pergi luar tukar kerakyatan takut kena draft. Sampaikan Yahudi Ortodoks yg sblm ni dikecualikan kena kerahan tiba2 berkumpul ramai2 bantah kptsn Israel nak kerah muda2 diorg masuk tentera sbb Israel dah mulai mengalami kekurangan rekrut kerahan.

Palestinians are hardy people. Suffer pun suffer la. 70 years beb. In fact, aku pun kenal a number of Palestinians during my time. Pesan diorg ckuo simple, jgn tangisi darah mereka yg mengalir mempertahankan kota suci umat Islam, sebaliknya cukuplah sekadar berdoa dan hulurkan bantuan sekadar cukup utk mereka terus melangsungkan kehidupan dlm serba kekurangan.

And that's why I salute them.

TAHNIAH MALAYSIA!!!

sepatutnya Malaysia latih kak ponen @Changa repair kereta savvy

Title: Savvy owner tolong aku sket.

Author: ashna    Time: 27-12-2007 10:56 AM
keta haku dah 2 tahun..
once in a blue moon ada gak masalah susah start...
tapi most of the time hokay jer...
ala2 3-4 bulan sekali ada la certain period dia susah start..
haku bajet spark plug nak kong kots sbb tak pernah tukar lagi spark plug...next service baru kena tukar katanye

seronok pulak akak tengok robotech darul ayam bergaduh

Samada israel tu sesaja buat citer hamas dilatih di msia atau si hamas tu mulut takde insurance babitkan msia , nyampah pulk i kat hamas klu dia btl ckp msia

kalo la betul,

alang2 latih,
elok bekalkan sekali
ATGW dan keperluan2 lain
kepada pejuang palestin

bila tentera palestin dapat dibangunkan
ke tahap lebih baik, walaupun mustahil
boleh setaraf dengan yahudi israel dalam masa singkat,

sekurang2 nya mereka boleh mempertahankan
bangsa palestin yang semakin menguncup jumlahnya
dan tidak mustahil boleh pupus jika kita terus
berdiam diri tanpa usaha konkrit

nama Malaysia naik lagi..? btl2 sesuatu..  kalau saya ckp ni kejap g ada yg gelak guling2 @ troll..

mungkin pejuang hamas tu dipaksa mengaku agar melibatkan Malaysia. atas dasar apa??
a. Penangan tulisan dan pendapat dan pendirian Chedet
b. retis kita aktif di laman maya menyokong untuk gaza.
c. sokongan dan simpati melimpah ruah rakyat malaysia terhadap penduduk gaza.
d. gerakan boycott barangan yahudi

Mungkin ada yg berpendapat apa la sgt tindakan yg malaysia buat. tak jadi kudis pun.. tapi bila ada yang memulakan, maka ia ibarat wabak yg boleh merebak ke kawasan lain. ni yang yahudi xnak.. kann..
just my opinion