CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: piao

All About Neelofa Vol 1

salmeah posted on 27-11-2014 08:30 PM
Bella privet. Kan insta dia

dan dia dah x approve org yg dia x kenal.

CikNano posted on 27-11-2014 08:17 PM
Lopa wat charity?? Kena hencap lagi la dikatakan jakun & pipi tersorong2

Knp noks..charity ni wan khadijah organize..eja pun ada contribute

angsaemas posted on 27-11-2014 07:47 PM
Kihkihkih..
Klau mcm tu kita gossip ngan pak jambul jah
X pun ebby yus

Ebby yus pun okayy jugakk.. Hahahaha
Sape pak jambul tu??

shachihata33 posted on 27-11-2014 08:28 PM
tak sangka ada jugak org yg perhati comment i dgn mata hati..bukan nafsu semata nak bash karat lof ...

I pun perasan...maybe sbb kene g function..
Husnuzon je

darlingangel posted on 27-11-2014 10:26 AM
first, i thank you so much for replying, adeqo.. and for addressing the question directly.  

...

Kau ni tak habis2 compare dgn Tuanku Zara dan CPK. Tuanku Zara tu bukan artis, kalau die tempek gambar dkt Facebook die pun ada ke kau tahu? Lagipun umur dia dah puluh2 masa kahwin dan org korporat. tak ada maknanya dia nak bertweet2 dgn FB bagai. ikut logik lah nok? CPK pun sama! Mana2 perempuan yg date TMJ dkt johor ni antaranya kawan aku mmg akan deactivate FB. apa kau kata? die tak de nak menayang? hoii CPK tu sah2 lah sebelum die disunting jadi isteri TMJ pekerjaan die budak2 bola / org Johor pun tahu cuma sebab hormatkan TMJ tak buka pekung je. Pegang dulang je ke? Puihh! Sehina2 Neelofa, sekurang2nya dia kerja jadi host TV, berlakon dsbnya! Aku tak nak ungkit atau malukan bakal raja aku sebab dah jadi bini pon. Tapi ada je CPK eksyen masa masa duduk Thistle, ada je dok tayang bunga2 dia dapat masa ada twitter sebelum diarahkan jgn ada akaun sosial! Pigidahhh!! Itu kisah lama. kalau skrg die nak tayang 2juta jambak bunga pun bagus lah utk dia. sama juga utk lofa, kalau dah jodoh die dgn org kaya, bagos lah.

Kalaupon Neelofa ni pipi tersorong2, tak ada lah pula aku tgk dia pergi duduk dkt hotel melepak dgn jantan 24 jam mengekor keliling dunia macam perempuan cabaret simpanan! (sebagai contoh, tiada kena mengena dgn yg hidup atau yg mati)

Lantaq pi lah kalau dia betina nak masuk line kahwin siapa pun asal kehormatan diri dan keluarga terjaga. Daripada tak sorong pipi tapi sorong bantal! Mana lagi hina? Kau yg bawa naik topik jgn marah kata org ungkit kisah lama. Kisah hitam tetap akan tulis, antara ubah atau tidak itu sama je dgn Lofa, urusan mereka dgn Tuhan! Bukan dgn Kau!

aku doakan Tuanku Zara, CPK, Fazura dan cik lofa bahagia.
Last edited by benfoster45 on 28-11-2014 12:55 PM

naszrain posted on 27-11-2014 12:30 PM
Hai semua. I salah seorang SR dlm ni. Start minat neelofa sjak dia pakai tudung. Tp minat tu jadi ma ...

Kamu ke yg si angsaemas kate SR yg dimaksudkann tu??
Xsangka nama kiteeee trut disebutt.. Hehehe..
Aku pnah jugak tnyekan soklan bnde same about lens tu memudaratkan x utk dipakai.. Tp lofa dah penah balas sebelum ni.. Dia kata kne cek dlu mata sblum nak guna sama ada sesuai xpkai contact lens atau x.. So pada aku dah terjwab soklan aku tu..
About yg tabbaruj tu, aku pun terpikir bnde yg sama.. Apapun sume ye berdasarkan niat kita nak pakai sebab apa.. Jika niat kita utk menarik perhatiann lelaki tu dah salah.. Sume ye berdsarkan tujuan kita nak pkai sebab apa.. Yela, klu ko bli contact lens tu, sebab ko pakai pasal ape.. Sama juga ngan lofa, nape dia boleh terpikir nak jual bnde ni.. Sebab apa.. Sume atas niat dia.. Klu niat dia baik maka itu harus, klu x sebaliknya.. Klu ko pg memana syarat dlm pensyariatann memana pun, niat seseorg dlm sesuatu tindakan yg pling pntg sekali.. Tp kita yg manusia yg biasa ni xtau la.. Tu urusan dia dgn Allah.. Tula, aku pun kekdg risoo jugak ngan lofa ni.. Harap dia perbetulkan niat dia nak menutup aurat tu.. Igt bertudung ngan menutup aurat adalah berbeza.. Ada jugak dlm mana2 interview baik lofa atau pun memana artis mentaliti dorg bertudung adalah berhijrah which is not.. Klu ko bertudung tp tak tutup kaki apakah itu sume? tak tau la klu lofa ni bermazhabkannn maliki nmpk kaki is ok.. Nak je aku komen kat ig dia.. Tp malas coz byk sgt spammer N takut dia block aku.. Kikiki.. Should be lebih hayati surah yg dia pernah sebut dlm ikim fm tu..Surah annur xsilap aku.. Alhamdulillah Allah dah bg dia hidayah cume dia kne dalami ayat tu lg.. Slow2 is better than nothing.. Jom la kite sesama doakan supaya dia lbih baik dr sekarang dan Allah bukakan hati dia utk mengetahuii bnde2 mcm ni..

Follow Us
shachihata33 posted on 27-11-2014 11:52 AM
pada aku x perlu persoalkan kenapa dah lama kawen pun tak diterima sepenuhnya oleh keluarga?..  adak ...

Mak cikk, statement ko yg ni pling winnn...

Yuppp!! Harapp org rapat ngan lofa yg ada dekat or kenal dia bgtau ttg hal ni...

angsaemas posted on 27-11-2014 07:18 PM
Pada yg x pasti lofa berhijab seblum or slps film dollah superstar ni ada sedikit artikel..
Ada 1 l ...

terima kasih angsa, for sharing this...

shachihata33 posted on 27-11-2014 08:37 PM
aku try jawab persoalan yg merungsingkan fikiran ko..hope ko dpt terima pandangan aku.
kenapa lof ...

terima kasih, sachi for explaining and for sharing...

adeqo posted on 27-11-2014 11:39 PM
Mak cikk, statement ko yg ni pling winnn...

Yuppp!! Harapp org rapat ngan lofa yg ada dekat or  ...

Noks, Lofa macam baca je statement ko dlm forum ni.

Dia dah tunjuk muka dia ciked di IG   Last edited by She-eh on 28-11-2014 02:59 AM

benfoster45 posted on 27-11-2014 10:45 PM
Kau ni tak habis2 compare dgn Tuanku Zara dan CPK. Tuanku Zara tu bukan artis, kalau die tempek ga ...

Panas panas ayat ko paling win..

chiquititamichi posted on 26-11-2014 11:24 PM
nampak sgt pak keypoh...bginner ko regoster semata nak provoko lopa kah?....besday mute tu sbb men ...

Aku register 1 jan 2008. Dan aku masuk tred tmj dulu. Yg ko ingat aku nak provok lofa apasal lak? Aku sr almost 7 yrs so up to me la nak masuk tred mana, bila atau pun aku nsk sr balik.Semcm la korg ni

adeqo posted on 27-11-2014 11:33 PM
Kamu ke yg si angsaemas kate SR yg dimaksudkann tu??  
Xsangka nama kiteeee trut disebutt.. Heh ...

setuju sgt.... mak sukee...

outcast posted on 27-11-2014 11:41 AM
owh ..  ingat 2nd wife ..
kira masing2 ada family before jumpa

yuppa....
ade sorg yg anak pak tiri die selalu gk join event ngn family lofa ni.. ape nama nth. .atirah kot..

arira_arora posted on 28-11-2014 11:47 AM
yuppa....
ade sorg yg anak pak tiri die selalu gk join event ngn family lofa ni.. ape nama nth.  ...

ada porummer dah terangkan .. atisha khan  kan ?

benfoster45 posted on 27-11-2014 10:45 PM
Kau ni tak habis2 compare dgn Tuanku Zara dan CPK. Tuanku Zara tu bukan artis, kalau die tempek ga ...

Semua dalam pengetahuan SI. Dia ada sb so sesiapa yg allowed to be with tmj ke hujung dunia sekalipun w/pun belum bergelar isteri, mmg tidak ber2. Nampak bebas tapi tidak

outcast posted on 28-11-2014 11:48 AM
ada porummer dah terangkan .. atisha khan  kan ?

bkn.. atisha mmg adik lofa same mak..
putrinurathira.. tk silap....

arira_arora posted on 28-11-2014 12:06 PM
bkn.. atisha mmg adik lofa same mak..
putrinurathira.. tk silap....

oooo.. ok  
hehehheeheh .... yg ni a bit humble
IG dia pun private kan ?

pakletop posted on 28-11-2014 11:58 AM
Semua dalam pengetahuan SI. Dia ada sb so sesiapa yg allowed to be with tmj ke hujung dunia sekali ...

bro, aku yakin SI tahu semuanya. aku cuma bengang dgn porummer tu tak sudah2 nak banding2 kan. aku tak kata mereka bebas, maksud aku sebelum die jadi gf tmj, org dah kenal die siapa. ada public profile kot bro. dan hakikatnya utk budak umur mcm tu, wpon kalau jodohnya bukan dgn yg skrg, CPK pada aku mmg kira agak bebas ler. tapi kalau mak pak die tak kisah kitepun gasak je lah. gambar pun bersepah je dkt internet. cuma x boleh lah nak compare dgn lofa. lainlah kalau letak fazura vs lofa. barulah sekufu sbb dua2 public kenal. tapi tu semua cerita lama. sekarang dh jadi suami isteri. aku yakin ada pak mentua mcm SI takkan sewenang2 nya dibenarkn berperlakuan tak senonoh. & sbb kan aku hormat & syg raja aku, aku edit post aku sikit okey? . si lofa tu tak cakap pon die nak kahwin dgn siapa. org lain yg menggelupur semacam aku tgk.

She-eh posted on 28-11-2014 02:53 AM
Noks, Lofa macam baca je statement ko dlm forum ni.

Dia dah tunjuk muka dia ciked di IG

Tu kebetulann je la awakk.. Hahaahha..
Pagi2 bukak ig tersembul muka lofa.. Hahah
Nakk sgt kannn..